Marmaray'ın ilk vagonları İstanbul'a geldi

Ulaştırma Bakanlığı tarafından İstanbul'a yapılan Marmaray Demiryolu Projesinde kullanılacak vagonların ilk 5 tanesi gece yarısı TIR'larla İstanbul’a getirildi.

Marmaray'ın ilk vagonları İstanbul'a geldi
Yapımı tamamlanan vagonlar gemiyle Güney Kore'den Kocaeli Derince Limanı'na gönderildi. Derince Limanı'ndan TIR'lara yüklenen 5 vagon karayoluyla Haydarpaşa Tren Garı'na getirildi.
Haydarpaşa gelecek vagon sayısının toplam 180 adet olduğu, vagonların projenin bitirilmesi planlanan 29 Ekim 2013 tarihine kadar burada bekletileceği öğrenildi. DHA

[Marmaray'ın ilk vagonları İstanbul'a geldi](http://haber.video.mynet.com/detay/Marmarayin_ilk_vagonlari_Istanbula_geldi/1438240/ "Marmaray'ın ilk vagonları İstanbul'a geldi") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
Arkadaşım yazık bu insanların parasına yahu bir ülke için vagon yapmak nedir ya imkan verseniz sanayideki ustalarımızda yapar en iyisini bir vagonu bile güneykoreden getirtiyoruz arkaşım vagonun maliyeti nedirki.güneykorede yapılması ordan derinceye gelmesi ordan tıra yüklenmesi ordan proje alanına götürülmesi daha maliyetli olmuyormu inş bir gün kendi vagonumuzuda yaparız ( gülerek söylüyorum inanın mynet senden ricam yayınla AKP yandaşlığı yapıp olumsuz yorumları engelleme takipte kalıcam sayfayı )
vagon bile yapamayacak kadar basiretsiz bir millet miyiz yoksa herşeyi dışardan alacabilecek kadar zengin bir millet mi? (Ampülkafalılar)
sana katılıyorum kardeşim. senin yorumunu beğenmeyen hyarların da nasıl bir zekası var acaba.
Ülkemden haberin olsa şu yorumu yazmasın.. Zaten türkiyede vagon, tren, tramvay ve banliyö üretimleri gerçekleştiriliyor. Tek problem bunların motorunu sıfırdan üretemiyoruz. marmarayın vagonu türkiyeden motoru dışarıdan gibi bi olayı yok. hepsi bir bütün olduğu için alıyorsun onu.
SEN SAYFADA KALMAYA DEVAM ET. ADAMLARDA BUTUN GUCUYLE VAGON ÜRETİP SATMAYA ADASIN KENDİNİ. ( İSTEMEZÜKÇÜKLER) :)))
ooo..komser kolombo takipte yani..
vagonu yapta bılader sen maal edersin atıyoum 1milyon euroya o adam yapar 500 bine kapiş senin yapman türkiyeye bi fayda saglamaz yani adamlar zamanında boş durmamış bizimkiler gibi sanaileşmişler anladınmı simdi senin bi vagonu yapman icin o adamın maal ettiginden 2 kat daha fazla para harcaman gerek mynet yayınla tarafsızsan görek
BALAM BU ARAÇLARI DÜNYADA SADECE 6 ÜLKE YAPIYOR HAFİFE ALIYORSUN AMA KOMİK DURUMDASIN.KOLAY ŞEYLER DEĞİL.ÇOK MERAK ETTİM SEN NE ÜRETTİN BUGÜNE KADAR. NE İŞ YAPIYORSUNDA BU CİHAZLARI HAFİFE ALIYORSUN.MARMARAY PROJESŞ KÜÇÜK BİR İŞMİ SANIYORSUN DÜNYANIN BİRÇOK ÜLKESİNDEN ÖRNEK PROJE UYGULAMASI OLARAK ZİYARET EDİLİYOR.TÜRK İŞÇİ VE MÜHENDİSİ ÜRETİYOR.CİHAZLAR BUNUN YANINDA ÇOK ÇOK KÜÇÜK KALIYOR.GÖZÜNÜ KÖR İDEOLOJİ İLE KAPATMA VE SENİN HAKKIN YOK BU İNSANLARIN ALINTERİ GÖZ NURLARINI KÜÇÜK GÖRMEYE.ZAVALLI
Sizin işiniz vagon felan değil parti düşmanlığı herşeye bi bahaneniz var unutmayın bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir..İşine gelmeyen binmez..
evet vagon yapabiliriz ama maksimum 2 yıl sonra demirlerini alır eve götürür bizim milletimiz. çünkü işçilik sıfır kim ne derse desin. bunun örneklerini otomotiv sektöründe gördük malesef. projede buraya 8 tane somun atcaksın diyor 2 tane atınca bakıyorki tutuyor geri kalan 6 tanesini atmıyor sonra elinde kalıyor. AKP nin icraatlarını beğenmeyipte kullanan uygulayan çok kişi var. madem beğenmiyorsunuz kullanmayın yapmayın çok merak ediyorum desteklediğin parti bu ülkeye ne kazandırdı bak ne diyorum neler demiyorum ? bir tane dikili ağaç göster bakalım
biz demiryolu ve ekipmanları uretiminde bir hayli gerideyiz. dolayısıyla mühendislik olarak denizin altına tüp geçit yapacak ve içine ray döşeyecek deneyimimiz yok(mühendis arkadaşlar kızmasın zira ülkemde pırlanta gibi mühendisler var fakat böyle projeler yeni başlıyor. bunlardan öğrenip kendimiz yaparız vakti gelince) dolayısıyla g.koreye altyapısını(işin pis,zahmetli,riskli,az kazandıran tarafı) siz yapın, üstünü biz süsleriz dersen yemez elin korelisi! acele etmeyin vakti gelince biz de başka ülkelere yapıcaz bu trenleri....
UTANÇ VERİCİ. ADAMLARIN 200 YIL ÖNCE YAPABİLDİĞİ VAGONLAR HALA TÜRKİYEDE YAPILAMIYOR. DÜNYANIN DİĞER UCUNDAN GETİRİLİYOR. BRAVO AKP. ÇOK YOL ALDIRDINIZ ÜLKEYE.
ak paati bu ülkeyi 200 yıldır yonetiyor ya yapamaz tabi gerizakalı
1-Sen yazmayı öğrenememişsin. 2- buharlı lokomotif 1804 yılında yapıldı say bakayım kaç yıl geçmiş üzerinden. (208 yıl)
200 yıl önce sen babanın taşaklarında bile değilken abuk sabuk boş konuşmayıu ne ara öğrendin :)
marmaray projesi biterse avrupa ve asya kıtası birbirine denizin altından bağlanacak. şimdiden memleketimize hayırlı uğurlu olsun. yerden 3-5 taş parçası çıktı diye tam 4 yıl mahkemeler bekletti bu güzel hizmeti ama bitince istanbul trafiği çok rahatlayacak.
BALIK BAŞTAN KOKAR BİR ÜLKENİN BAŞBAKANIKI DERSE ÜÇ BEŞ ÇÖLEK PARÇASI YEMİŞİM TARİHİ ESERİNİ ONUN MÜRİTLERİNDEN NE BEKLERSİNKİ
akp'nin reklamını yapıyor gibisin inatla aynı yorumu tekrar tekrar atmak neden (:
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler