Maske nedir?

Maske nedir?

Boyalı kumaş, karton, plastik veya deri materyalden yapılabilen ve başkaları tarafından tanınmamak için yüze geçirilen yapma yüze maske adı verilir. Genel anlamının yanı sıra sıklıkla kullanılan başka diğer anlamlara da sahiptir. Güzel bir cilt için sürülerek kullanılan krem gibi bazı kozmetik maddelere maske adı verilir. Ayrıca ruh biliminde kişinin hem çevresine hem de kendisine karşı oynadığı rol veya takındığı davranışa da aynı isim verilmektedir. Tıp tarihinde de tıbbi amaçlı olarak kullanılan çeşitli maskeler olduğu görülmüştür. Günümüzde sağlık çalışanlarının kullandığı cerrahi, solunum, ventilli ve daha birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Hasta olan kişiler tarafından hasta olmayanları korumak amacıyla takılan cerrahi maskeler oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

maske Haberleri

Çok az malzeme ile sivilcelere ve lekelerine en etkili maske tarifi

Zamanla ciltte çeşitli problemler meydana gelebiliyor. Cilt problemlerini önlemek adına cilt bakımına dikkat etmek ve doğru maskeleri uygulamak gerekiyor. Evde yapacağınız doğal maskeler cilt lekelerini ve sivilcelerinizi geçirebilirsiniz. Aşağıda yer alan maskeyi mutlaka denemelisiniz.

Kadin 20-06-2022 17:09

YKS'de maske takmak zorunlu mu 2022? YKS’ye girecek olan kişiler yanlarında maske getirebilir mi?

"YKS'de maske takmak zorunlu mu?" sorusu sorgulanıyor. Üniversite sınavının 18 Haziran'da yapılan ilk oturumu TYT sona erdi. Öğrenciler 19 Haziran'da AYT ve YDT sınavına girecek. Sınavda maske takmanın zorunlu olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler arama motorlarında sorgulama yapıyor. Peki YKS’ye girecek olan kişiler yanlarında maske getirebilir mi? İşte detaylar...

Egitim 18-06-2022 22:26

Filipinler’de "kamuya açık alanlarda maske takmayanlar gözaltına alınabilir" uyarısı

Filipinler’de "kamuya açık alanlarda maske takmayanlar gözaltına alınabilir" uyarısı

Yurthaber 13-06-2022 17:53

Hastanede maske zorunluluğu tamamen kalktı mı? Maske yasağı hastanelerde devam ediyor mu? Hastanede maske yasağı var mı?

Hastanelerde maske kalktı mı sorusu gündeme geldi. Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında yeni gelişmeler Sağlık Bakanlığı sayfasından halka duyuruldu. Maske yasağına dair Bakan Koca'dan bir açıklama geldi. Hastanelerde maske yasağının kalkıp kalkmadığı titizlikle araştırılıyor. İşte hastanelerde uygulanan maske yasağına dair son gelişmeler!

Haber 30-05-2022 17:25

MASKE YASAĞI! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı?

Maske yasağı kalktı mı, maske zorunluluğu tamamen kaktı mı? soruları vatandaşların bu aralar sürekli sorduğu sorular arasında yer alıyor. Bilim Kurulu kararlarına göre; kapalı alanlarda kaldırılan ancak sağlık kuruluşu ve toplu taşımalarda vaka sayısı binin altına inene kadar devam edeceği açıklanan maske zorunluluğu ile ilgili gözler alınacak karara çevrildi. İşte maske yasağına kalktı mı, maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı? sorularının yanıtları!

Haber 30-05-2022 16:14

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığından 81 ile maske genelgesi! Tek bir yerde devam edecek

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından valiliklere gönderilen maske genelgesine göre; koronavirüs vaka sayılarındaki düşüşle birlikte, toplu ulaşım araçlarında maske kullanımına son verilirken, sağlık kuruluşlarında maske kullanımına devam edilecek.

Haber 30-05-2022 15:35

Türkiye'de toplu taşımada maske zorunluluğu sona erdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de vaka sayılarının arka arkaya üç gün binin altında olması sebebiyle toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.

Haber 30-05-2022 09:30

Hastanelerde maske zorunluluğu kalktı mı? Bakan Koca'dan açıklama! Hastanelerde ve kapalı alanlarda maske zorunlu mu?

Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında yeni gelişmeler Sağlık Bakanlığı sayfasından duyuruldu. Vakalarda yaşanan düşüş sonrası ise Bakan Koca'dan maske zorunluluğu ile ilgili önemli bir açıklama geldi. PekiHastanelerde maske zorunluluğu kalktı mı? Hastanelerde ve kapalı alanlarda maske zorunlu mu? İşte merak edilenler...

Haber 30-05-2022 00:02

Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Bakan Koca açıkladı! Otobüs, metro ve metrobüste maske zorunluluğu kalktı mı?

Sağlık Bakanlığının internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında yeni gelişmeler duyuruldu. 29 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu belli olurken, Bakan Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden maske zorunluluğu ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Otobüs, metro ve metrobüste maske zorunluluğu kalktı mı? İşte merak edilenler...

Haber 29-05-2022 23:42

Uçakta maske takmak zorunlu mu? Maske zorunluluğu uçakta kalktı mı? Havalimanı maske zorunluluğu kalktı mı?

Maske yasağına dair sorular sorulmaya devam ediliyor. Hastanelerde, havalimanı ve uçaklarda maske zorunluluğunun olup olmadığı araştırılıyor. Şehirler arası veya yurt dışına çıkacak vatandaşlar uçaklarda maske yasağının kalkıp kalmadığını sorguluyor. İşte uçaklarda maske yasağına dair yapılan son açıklamalar

Haber 26-05-2022 13:45

Maske zorunluluğu tamamen kaldırıldı mı? Toplu taşımada ve hastanelerde maske yasağı kalktı mı?

Maske yasağı zorunluluğu kaldırıldı mı sorusunun yanıtı, kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun sona ermesinin ardından merak edilmeye başladı. Sadece toplu taşıma ve hastanelerde zorunluluğun devam etmesinin ardından vatandaşlar, 'Toplu taşımada ve hastanelerde maske yasağı kalktı mı?' sorusuna yanıt arıyor. Bakan Koca, maske yasağı zorunluluğunun kaldırılacağı durumu açıklamıştı. Peki, maske zorunluluğu tamamen kaldırıldı mı?

Haber 26-05-2022 10:07

Milyonlar bu haberi bekliyor! Toplu taşımada maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Koronavirüs salgının başından beri iple çekilen süreç başladı. Maske zorunluluğu toplu taşıma araçlarında devam etse de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarının üç gün üst üste 1000'in altında olması durumunda toplu taşımada maske zorunluluğunun da kalkacağını açıklamıştı. Vakalar geçtiğimiz iki gün binin altında seyredince gözler bugünkü verilere çevrildi.

Haber 24-05-2022 09:34

Toplu taşımada maske zorunluluğu kalkıyor mu? Bakan Koca'dan açıklama! Hastanelerde ve toplu taşımada maske yasağı kalkıyor mu?

Toplu taşımada ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımı zorunluluğu devam ederken, maske yasağının ne zaman kalkacağı merak ediliyor. Son olarak vaka sayılarının 2 bin civarına inmesi ile kapalı alanlarda maske kullanımı kaldırılmıştı. Bakan Koca, toplu taşımadaki maske kullanımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peki toplu taşımada maske yasağı kalkıyor mu? Hastanelerde ve toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? İşte ayrıntılar...

Haber 23-05-2022 17:37

Maske yasağı kalktı mı? Hastanede ve toplu taşımada maske zorunluluğu yok mu?

Maske yasağı kalktı mı? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısı binin altına indi. Vatandaşlar internette, Maske yasağı kalktı mı? Hastanede ve toplu taşımada maske zorunluluğu yok mu? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Haber 23-05-2022 09:09

Sıcakların gelmesiyle yüzde artan istenmeyen sivilcelere karşı birebir olan kağıt maske önerileri

Cilt zaman zaman biriktirdiği yağı dışarıya atmak için çeşitli reaksiyonlar gösteriyor. Bu reaksiyonların başında ise birçok kişinin ortak sorunu olan sivilceler yer alıyor. Sivilceler genellikle yaz aylarında daha belirgin şekilde ortaya çıkıyor. Yazın beslenme düzeninin değişmesi, aşırı terleme ya da güneşin cilde direkt olarak temas etmesi bu duruma sebep olabiliyor. Sivilceler ile başınız dertteyse üzülmeyin. Kâğıt maskeler sayesinde sivilce sorununun önüne geçebilirsiniz. Gelin, sizin için

Kadin 18-05-2022 11:25

Bu saç maskesinin faydaları saymakla bitmiyor! Yapımı çok kolay

Saçların güzel görünmesi kadınların en önem verdiği şeyler arasında yer alıyor. Ancak saçlar zaman zaman dökülüyor, matlaşıyor, yapılan işlemler nedeniyle yıpranıyor ve zor şekil alıyor. Bu sorunları çözmek için bir sürü ürün uygulanıyor. Saç ürünlerine ayrı ayrı para vermenize gerek olmadığını biliyor muydunuz? Tek bir malzemeyle yapacağınız maske ile tüm saç problemlerinizi çözebilirsiniz.

Kadin 17-05-2022 11:06

Sadece bir haftada sivilce lekelerine elveda!

Sivilceler daha çok ergenlik döneminde ortaya çıksa da her yaşta insanda çıkabiliyor. Kişiyi oldukça rahatsız eden bir sorun olan sivilceye yapılan yanlış müdahaleler iyileşme sürecini olumsuz etkiliyor ve ciltte sivilce lekesi kalmasına sebep oluyor. Sivilce lekelerini evde yapacağınız maske ile çok kısa sürede çözebilirsiniz.

Kadin 17-05-2022 09:37

Avrupa maske ile vedalaşıyor

Avrupa Birliği'nde havalimanı ve uçaklarda maske zorunluluğu bugün sona ererken, Fransa da otobüs ve trenlerde maske zorunluluğunu kaldırdı.

Haber 16-05-2022 12:04

Tüm kısıtlamalar kalkabilir! ‘Maske’ ile ilgili son karar çok yakında…

Türkiye sadece toplu taşımalarda ve hastanelerde devam eden maske zorunluluğunun da kalkacağı günü beklemeye başladı. Haziran ayında havaların daha da ısınmasıyla birlikte yasakların tamamen kaldırılması bekleniyor. Bayramın ardından vaka sayılarında küçük artışlar olsa da bunun vefat sayısına etki etmesi beklenmiyor. İşte maske zorunluluğu ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Haber 05-05-2022 07:51

Maske zorunluluğunun kaldırılmasının ardından... Öğrencinin sözleri Bakan Özer'i gülümsetti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, Kırıkkale'nin 2022 yılı eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkarttıklarını bildirdi. Öte yandan Valilik girişinde çiçek sunan bir öğrencinin sözleri Bakan Özer'i gülümsetti. Öğrenci Bakan Özer'e "Bugün okulda maskesiz olduğumu unuttum, su içerken sanki maske takıyor gibi maskemi indirmeye çalıştım." dedi.

Haber 28-04-2022 21:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftarında gündeme getirmişti! Demet Akalın maske haberini görünce...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftarına katılan Demet Akalın müzik yasağıyla ilgili "Belki kimse cesaret edememiştir ama ben tüm müzisyenler adına rica ettim söyledim. Hatta kendisi Kültür Bakanımızı yanına çağırdı. Çalışmaya başlayacaklarının sözünü aldım" demişti. Akalın maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyunca bir paylaşım yaparak sitem etti.

Magazin 27-04-2022 14:26

Sağlık Bakanı Koca'dan 'maske' açıklaması! Merak edilen soruya yanıt verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleştirilen son Bilim Kurulu toplantısında alınan kararları değerlendirdi. Uçaklarda maske kullanımının devam edip etmeyeceği ile ilgili soruya Koca, "Sadece ulaşım ve sağlık kuruluşlarında vaka sayısı, binin altında olana kadar maske kullanımı devam edecek. Onun dışında hiçbir alanda maske kullanımı olmayacak." dedi.

Haber 27-04-2022 14:22

Trakya'da öğrenciler sınıflara maskesiz girmenin mutluluğunu yaşadı

Öğrencilerden Erva Cemre: - "Bu sabah babam bana haber verdi ben de havalara uçtum resmen"

Yurthaber 27-04-2022 11:25

Oruçluyken yüz maskesi yapılır mı? Yüz maskesi orucu bozar mı?

Orucun son günlerine yaklaşırken hala vatandaşların akıllarında bazı soru işaretleri var. O sorularda genellikle orucu bozan durumlar hakkında oluyor. Yüz maskesi orucu bozar mı? sorusu merak edilen sorular arasında yer alıyor. Orucu bozan pek çok durum var onların içinde neler var neler yok pek azı biliniyor. Yüz maskesi yapmak orucu bozar mı sorusu da bu yüzden soruluyor. İşte yüz maskesi orucu bozar mı sorusunun yanıtı!

Haber 27-04-2022 11:14

Maske zorunluluğu kalktı mı? 26 Nisan Bilim Kurulu kararları ne? Toplu taşımada maske yasağı devam ediyor mu?

Maske yasağı, Bilim Kurulu Toplantısının ardından gündemde yer alan en önemli konulardan biri oldu. Toplantı sonrası vatandaşlar, maske zorunluluğu kalktı mı, maske zorunluluğu devam ediyor mu? şeklinde sorular sorulmaya başlandı. Alınan kararlardan sonra kapalı alanlarda, otobüs, metrobüs ve metroda maske yasağı devam ediyor mu merak ediliyor. İşte haberin detayları!

Haber 26-04-2022 17:25

Otobüste ve metrobüste maske zorunluluğu kalktı mı? Metrolarda maske takmaya devam edilecek mi?

Maske yasağı gündemde yer alan konular arasında bulunuyor. Bilim Kurulu toplantısından sonra vatandaşlar, Otobüste, metrobüste ve metroda maske zorunluluğu kalktı mı? sorusu sorulmaya başlandı. Günlerdir beklenen Bilim Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda milyonları ilgilendiren pek çok konu görüşüldü. Toplu taşıma otobüs, metro ve metrobüste maske yasağı kalktı mı araştırılmaya başlandı. İşte otobüs, metro ve metrobüste maske yasağı kalktı mı sorusunun ayrıntılı cevapları!

Haber 26-04-2022 17:15

Son dakika: Maske yasağı okullarda da kalktı! Yarından itibaren başlıyor

Son dakika haberi: Koronavirüs salgınının zayıflamasıyla tedbirler gevşetilirken bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu üyeleri ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kameralar karşısına geçerek alınan yeni kararları duyurdu. 'Okullarda maske zorunluluğu kalktı mı?' sorusuna yanıt ise Bakan Koca'dan geldi. Bakan Koca'nın ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de okullarda maske uygulamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 26-04-2022 17:08

MASKE YASAĞINDA DEĞİŞİKLİK! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Kapalı alanlarda maske yasağı kalktı mı? Maske yasağı nerelerde kalktı?

Maske zorunluluğu 26 Nisan Salı günü yani bugün yapılan Bilim Kurulu Toplantısı'nda netliğe kavuştu. Milyonlarca insanın merakla beklediği maske zorunluluğuna dair açıklama Bilim Kurulu'ndan geldi. Toplantı Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleşti. Okullarda, toplu taşımada, kapalı alanlarda maske takma yasağı zorunluluğu kalktı mı, ne zamandan itibaren kalkacak?" soruları yanıt aramaya başladı. İşte maske yasağına dair merak edilenler!

Haber 26-04-2022 17:04

Maske kararı öncesi dikkat çeken anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu üyelerini uyardı

Kapalı alanlarda maske zorunluluğu kaldırılırken, 3 yıl sonra gelen kritik kararın öncesinde dikkat çeken anlar yaşandı. Kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kalktığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklama öncesinde Bilim Kurulu üyelerine seslenerek "Herhalde maskeleri çıkaralım değil mi çekim yaparken" dedi.

Haber 26-04-2022 16:35

Maske zorunluluğu kalktı! Mehmet Ceyhan'dan tedirgin eden eden sözler: Kritik nokta bu

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında alınan kararları değerlendiren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan tedirgin eden bir açıklama geldi. "Korunmak istenler maske takmaya devam etmeli" diyen Prof. Dr. Ceyhan, "Salgının nereye doğru gideceğini, evrileceğini kimse bilmiyor aslında. Kritik nokta bu. Yeni bir dalga gelecek mi, gelmeyecek mi problemi var" diye konuştu.

Haber 26-04-2022 16:26

MASKE YASAĞI KALKTI MI? Uçak, otobüs ve okullarda maske zorunluluğu kalktı mı?

Maske yasağı kalktı mı? Çin'in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra, ülkelere yayılarak can kayıplarına neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin son durum bugün Bilim Kurulu Toplantısında değerlendirilecek. Bakan Koca'nın "en önemli toplantı" diyerek duyurduğu Bilim Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunacak. Peki Maske yasağı kalktı mı? Uçak, otobüs ve okullarda maske zorunluluğu kalktı mı? İşte detaylar...

Haber 26-04-2022 16:22

Son Dakika: Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bakan Koca açıkladı

Son dakika haberi: Tüm Türkiye'de merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Uzun süredir önemli kararların açıklanmasının beklendiği toplantıyla ilgili "Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?" sorusu soruluyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamayla toplantının gerçekleştirileceği tarihi duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 25-04-2022 22:46

Maske yasağı kalkıyor mu? Bakan Koca tarihi duyurdu! Kapalı alanlarda ve okullarda maske zorunluluğu var mı?

Maske zorunluluğunun kalkıp kalkmadığı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulamaya konulan maske zorunluluğu uzun bir süredir hayatımızda yer alıyor. Daha önce alınan kararla açık alanlarda zorunluluk kaldırılmıştı. Bakan Koca'dan merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı hakkında tarih duyurusu geldi. Peki maske yasağı kalkacak mı? Kapalı alanlarda ve okullarda maske zorunluluğu var mı? İşte merak edilenler...

Haber 21-04-2022 08:06

ABD Adalet Bakanlığı Maske Kararını Temyize Götürüyor

ABD Adalet Bakanlığı, toplu taşıma mekanları ve uçaklarda maske zorunluluğunu sona erdiren mahkeme kararını temyize götüreceğini açıkladı. Bakanlık sözcüsü, temyiz kararının, CDC'nin maske uygulamasına hala gerek olduğu şeklindeki değerlendirmesi üzerine alındığı bilgisini verdi

Haber 21-04-2022 04:41

BİLİM KURULU TARİHİ! Maske yasağı kalktı mı? Maske yasağı ne zaman kalkacak? Okullarda maske zorunluluğu kalkacak mı?

Maske yasağı kalkıyor mu sorusu son günlerin en merak edilen konuları arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca' başkanlığında toplanacak olan Bilim Kurulunda maske yasağının kalkması konuşulacak. Bakan Koca maske takma zorunluluğunun kalkacağının sinyali verilmişti. Okul, otobüs, metrobüs gibi kalabalık ve kapalı ortamlarda hala maske takılıyor. Bilim Kurulu Toplantısında maske yasağının kalkıp kalmayacağı netlik kazanacak. İşte detaylar!

Haber 20-04-2022 11:38

SON DAKİKA: Bakan Koca, "En önemli toplantı" demişti! Kritik Bilim Kurulu toplantısı ertelendi

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "En önemli toplantı olacak" diyerek işaret ettiği Bilim Kurulu toplantısının bugün yapılması bekleniyordu ancak flaş bir kararla ertelendi. Birçok konunun görüşüleceği toplantının en önemli gündem maddesi ise halen bazı yerlerde zorunlu olan maske uygulaması. Kritik toplantıda okul ve toplu taşıma gibi yerlerdeki maske zorunluluğu konusunun el alınması bekleniyor. İşte Türkiye'nin merak ettiği toplantıya ilişkin detaylar...

Haber 20-04-2022 07:01

Federal Yargıcın 'maske kararı'na Beyaz Saray'dan tepki: Hayal kırıklığı

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, federal bir yargıcın, ABD'de toplu taşımada, havalimanlarında ve hava yollarında maske zorunluluğunun kaldırılmasına yönelik kararını "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi ve sağlık için maske takmaya devam edilmesini önerdiklerini belirtti.

Haber 19-04-2022 18:34

ABD'de flaş maske kararı! Hava yolu şirketleri de katıldı

Tüm dünya koronavirüs önlemlerini birer birer kaldırırken, ABD'li hava yolu şirketlerinden de yeni hamle geldi. Ülkenin 4 büyük hava yolu firması, federal mahkemenin maske zorunluluğunu düzenleyen son kararına uyarak iç hat uçuşlarında uygulanan maske zorunluluğunu kaldırdıklarını açıkladı.

Haber 19-04-2022 08:43

ABD’de Toplu Ulaşımda Maske Şartına Karşı Karar

Florida eyaletinde bir bölge mahkemesi, ABD’’de toplu taşımada maske zorunluluğunu yasadışı olarak niteleyerek, Başkan Joe Biden yönetiminin Corona virüsünün yayılmasını azaltmak için devreye soktuğu uygulamayı bozdu.

Haber 18-04-2022 22:52

OKULA DÖNÜŞ BAŞLADI! Maske yasağı kalktı mı? Okullarda maske yasağı var mı?

Maske yasağının kalkıp kalkmayacağı hala merak ediliyor. Öğrenciler ara tatilden dönüyor. Okulların açılmasına az bir zaman kala maske yasağı konusu yeniden gündeme geldi. Veliler, okullarda maske yasağının devam edip etmeyeceğini internetten araştırmaya başladı. İşte maske yasağına dair merak edilen detaylar!

Haber 17-04-2022 15:40

Otobüs, okul, AVM maske yasağı kalktı mı? Toplu taşımada maske yasağı var mı, yok mu?

Maske yasağı kalktı mı? Otobüs, okul, AVM, marketlerde maske yasağı kalkıyor mu? Toplu taşıma ve okullarda başta olmak üzere maske yasağının kalkıp kalkmadığı sık sık sorgulanıyor. Sağlık Bakanı Koca; yaz günlerinin maskesiz bir yaz dönemi olacağına dair ipucu vermişti. Peki; maske yasağı kalktı mı? Toplu taşımada maske yasağı kalkıyor mu?

Haber 17-04-2022 10:50

Bakan Koca herkesi heyecanlandırmıştı! Hangi karar açıklanacak? İlk ipucu verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'en önemli Bilim Kurulu toplantısı' diyerek birçok insanı heyecanlandırmıştı. Bu açıklama sonrasında vatandaşların aklına, "Maske zorunluluğu kalkıyor mu?" sorusu gelmişti. Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan önümüzdeki hafta yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısıyla ilgili detayları vererek hangi kararların alınacağıyla ilgili ilk ipucunu verdi. İşte Türkiye'nin merak ettiği sorunun cevabı...

Haber 16-04-2022 16:48

Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den maske açıklaması: Anlamı kalmadı

Koronavirüs her gün biraz daha hayatımızdan çıkarken, vatandaş pandemi öncesi hayatına geri dönüyor. Sadece kapalı ortamlarda maske zorunluluğunu devam ettiği şu günlerde, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü de maske konusunda açıklama yaptı ve açık alanda maskenin bir anlamı kalmadığını söyledi.

Haber 16-04-2022 10:55

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Otobüslerde, okullarda ve hastanelerde maske kalkacak mı?

Maske zorunluluğu kalkıyor mu? sorusu şu sıralarda çok sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Maskeye dair yapılan her haber dikkatli bir şekilde takip ediliyor. Maske zorunluluğu konusu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları ile gündeme geldi. İşte merak edilen maske zorunluluğu kalkıyor mu sorusunun cevabı!

Haber 15-04-2022 09:08

Metrobüste 'maske takmadın' kavgasında akılalmaz sözler: Adamı evinden aldırırım

Beylikdüzü'nde metrobüste yaşanan tartışma cep telefonu kameralarına yansırken, öfkeli yolcular birden itişmeye başladı. Yolculardan biri "Gel silahım var. Adamı evinden aldırırım" diyerek tehdit savururken, diğer yolcu metrobüsten inince kavga sona erdi.

Haber 09-04-2022 10:10

Ramazan'da susuz kalan cildinizi hurma maskesiyle parlatın

Ramazan ayında 16-17 saat boyunca aç susuz kalan vücudun bağışıklığı düşebilir. Bağışıklığın düşük olmasının etkileri cildinize de yansır. Özellikle susuz kalmak tüm vücudunuzu etkiler. İftar sofralarının vazgeçilmezi hurmayla yapılan maske ise kolay yoldan parlak ve canlı bir cilde sahip olmayı sağlıyor.

Kadin 07-04-2022 15:52

Bursa’da halk otobüsüne maskesiz binen yolcuya vatandaşlardan tepki!

Bursa’da halk otobüsünde yolcular arasında maske tartışması diğer vatandaşların cep telefon kamerasına yansıdı.

Haber 23-03-2022 10:53

Havuç ile cilt lekelerinden kolayca kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Cilt lekeleri her kesimden insanın ortak sorunları arasında bulunuyor. Özellikle kadınlar cilt lekelerini oldukça dert edebiliyorlar. Cilt lekelerine neden olan birçok etken bulunuyor. Bu faktörleri öğrenip havuç kürünü yaparak cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kadin 22-03-2022 11:26

Maskeyi plakaya taktı! Ceza yedikten sonraki sözleri pes dedirtti

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde plakasını maskeyle gizleyen motosiklet sürücüsü polisten kaçmaya çalışırken 2 kilometrelik kovalamaca sonrası yakalandı. Polis tarafından 8 bin 895 lira para ceza kesilen gencin, “Çevirmede durmam yine kaçarım” demesi pes dedirtti.

Haber 17-03-2022 23:04