Suudi Arabistan'da sürpriz hamleler! Kraliyet kararıyla görevden alındılar

Suudi Arabistan Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Kraliyet kararıyla görevden alındı.

Suudi Arabistan'da sürpriz hamleler! Kraliyet kararıyla görevden alındılar

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf ve Ulaştırma Bakanı Nebil el-Amudi, Kraliyet kararıyla görevlerinden alındı.

Dışişleri Bakanlığına Faysal bin Ferhan bin Abdullah Al Suud getirilirken, Ulaştırma Bakanlığı görevine de Salih bin Nasır el-Casir atandı.

Faysal bin Ferhan, şubat ayından bu yana Suudi Arabistan'ın Berlin Büyükelçisi olarak görev yaparken, Casir ise Suudi Arabistan Havayolları Genel Müdürü'ydü.

Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinden kısa bir süre sonra Adil el-Cubeyr Dışişleri Bakanlığı görevinden alınmış yerine İbrahim el-Assaf getirilmişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
BU ÜLKEYİ YÖNETENLER... O BAYRAĞIN ALTINDA.. NASIL KALIYORLAR..? DEMEK Kİ...HACCA...... GELENLER... KURTARIYOR.... TÜRKLERİ.... YASAKLAMIŞ.... ZALİMLER... BAŞLARINA GELECEK VAR.....
@ismail_sen_1971 araplardan nefret ediyorum, çok pis bir topluluk, bi yemek yeme tarzları var Müslümanlığı bırak insan demeye bin şahit
Şunları haber yaparken kral demiyelim lütfen. Kral demeyle olmaz. Çünki o üstün nitelikli vasfa sahiptir. Mesala Hz Muhammet müslümanları habeş kralına göndermişti, işte onun gibi olmalı.
Vay be orada bakanlıkta varmış,Neye bakıyorlar acaba..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler