Facebook nedir?

Facebook nedir?

2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan sosyal paylaşım merkezi olan Facebook, 20076 yılında 13 yaş üstü bireylerin kullanımına açılmıştır. Sitenin amacı insanların fotoğraf ve video paylaşımı yapması, başka insanlarla görüntülü ve yazılı iletişim kurmasıdır.
Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal ağlarından biri olan Facebook, sürekli gelişerek yeni güncellemeleriyle keyif verici olmayı ve çağı yakalamayı başarmıştır.
5 milyardan fazla kullanıcısı bulunan sitede, iş ve eğitim durumunuz hakkında bilgi paylaşımı yapabilir, bu sayede eski arkadaşlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.
Web otorileri tarafından en başarılı uygulama varsayılan Facebook, güvenlik önlemleri sağlayan ücretsiz bir sitedir. Profilinizi sadece arkadaşlara açık yaparak sınırlandırma yapabilirsiniz. Facebook ile arkadaşlarınıza özel veya genel olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Etkinlik düzenleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

facebook Haberleri

Mark Zuckerberg bunu beğendi! İşte Facebook'un kullanıcı sayısı...

Facebook'un kullanıcı sayısı ortaya çıktı. 2022 yılı ilk çeyreği itibarıyla dünyada aktif Facebook kullanıcı sayısı 2,93 milyar olurken, Facebook’un dünya çapındaki en büyük sosyal ağ olarak kayıtlara geçtiği görüldü. Facebook, Mark Zuckerberg'in üst yöneticiliğini yaptığı Meta şirketine bağlı.

Haber 25-05-2022 11:10

Milyonlarca Gmail kullanıcısına acil uyarı! Şifrenizi değiştirmeniz gerekebilir

Güvenlik araştırmacısı Youssef Sammouda, Facebook'ta oturum açmak için Gmail kimlik bilgilerinin kullanan kullanıcıları uyardı. Bu uyarının nedeni, Facebook hesabınızın saldırıya uğramasına neden olabilecek bir güvenlik açığından başka bir şey değil.

Haber 23-05-2022 09:41

Sosyal medyada başlatılan oyun, herkesi sokağa döktü! Paraları şehrin farklı noktalarına sakladı

Kanada'da oldukça ilginç bir olay yaşandı. Ülkenin New Brunswick eyaletine bağlı Miramicki kentinde Facebook üzerinden başlatılan oyun, şehirde yaşayanların neredeyse tek eğlencesi oldu. Oyunun yöneticisi, şehrin farklı noktalarına paralar sakladığını söyledi. Grup sayfasında paraları sakladığı yerlerin ipuçlarını veren kişinin oyununa şu ana kadar binden fazla kişi katıldı. Farklı kentlerden de oyunun düzenlenmesiyle ilgili talep gelirken etkinliğin arkasında kim olduğu tam olarak bilinmiyor.

Haber 07-05-2022 22:41

BAYRAM MESAJLARI 2022: En yeni bayram mesajları ve aileye, arkadaşa, büyüklere gönderilecek hayırlı bayramlar sözleri

Bayram mesajları ve aileye, arkadaşa, büyüklere gönderilecek en yeni, hayırlı bayramlar sözleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi sosyal medya platformlarında paylaşmak için konuya ilişkin araştırma yapıyor. En yeni bayram mesajları ile aileye, arkadaşa, büyüklere gönderilecek hayırlı bayramlar sözlerini sizler için hazırladık. İşte en yeni resimli bayram mesajları...

Haber 02-05-2022 13:15

BAYRAM MESAJLARI YEPYENİ 2022! En yeni, resimli Ramazan Bayramı mesajları: WhatsApp, Instagram, Facebook için Mutlu Bayramlar sözleri

Bayram mesajları ve Mutlu Bayramlar sözleri, WhatsApp, Instagram ve Facebook için; resimli, uzun-kısa, dualı seçenekleri ile vatandaşlar tarafından merak edildi. Birçok kişi sosyal medya platformlarında paylaşmak için araştırma yapıyor. Ailenize ve arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz ya da sosyal medyada paylaşabileceğiniz en yeni, resimli Ramazan Bayramı mesajları ve Mutlu Bayramlar sözlerini sizler için derledik. İşte yepyeni bayram mesajları...

Haber 02-05-2022 13:06

RESİMLİ BAYRAM MESAJLARI 2022! Ramazan Bayramı mesajları ve kardeşe, sevgiliye, akrabaya gönderilebilecek bayramınız mübarek olsun sözleri

Resimli bayram mesajları; kardeşe, sevgiliye, akrabaya, kısa -uzun seçenekleriyle merak konusu oldu. Bayramınız mübarek olsun sözleri; vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Birçok kişi; Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlarda paylaşmak veya WhatsApp'tan kutlamada bulunmak için araştırma yapıyor. Biz de resimli bayram mesajları ve kardeşe, sevgiliye, akrabaya gönderilebilecek, bayramınız mübarek olsun sözlerini sizler için derledik.

Haber 02-05-2022 13:02

Meta'da yüzler gülmüyor! 2012'den bu yana...

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, Meta, 2022'nin ocak-mart dönemine ait bilançosunu açıkladı. Mark Zuckerberg liderliğindeki şirketin bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği gelir, yüzde 7 ile şirketin halka arz edildiği 2012'den bu yana en yavaş artışı gösterdi.

Haber 28-04-2022 09:07

Facebook’un kullanıcı sayısı geçen yılki düşüşün ardından ilk defa arttı

2021’de kullanıcı sayısı ilk defa azalan Facebook, 2022’nin ilk üç ayında gidişatı tersine çevirmeyi başardı. Fakat şirketin cirosu son 10 yılın en yavaş büyümesini gördü.

Haber 28-04-2022 06:04

KADİR GECESİ MESAJLARI 2022! Instagram, Facebook, Whatsapp için resimli, dualı ve ayetli Kadir Geceniz mübarek olsun mesajları

Kadir Gecesi mesajları, Instagram, Facebook, Whatsapp için resimli, dualı ve ayetli seçenekleri ile bu kıymetli güne anlam katıyor. Kadir gecesi mesajları ve sözleri, Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu vurgulanan bu kıymetli geceyi, sevdiklerine anımsatmak isteyenler tarafından merak edildi. Birçok kişi Instagram, Facebook, Whatsapp gibi platformlarda paylaşmak için konuya ilişkin araştırma yapıyor. İşte Instagram, Facebook, Whatsapp için resimli, dualı ve ayetli Kadir Gecesi mesajları...

Haber 27-04-2022 15:26

Otomobil devinden gizemli paylaşım! "Size bir sürprizimiz var" diyerek tarih verdi

İtalyan otomobil üreticisi Ferrari, sosyal medya hesabı üzerinden gizemli bir paylaşımda bulundu. Firma, "Size bir sürprizimiz var" ifadesini kullanarak bir fotoğraf paylaştı. İşte Ferrari'nin paylaşımı...

Haber 14-04-2022 10:48

Facebook'un çatı şirketi Meta, tarihindeki en büyük borsa kaybını yaşadı

Facebook'un çatı şirketi Meta'nın piyasa değeri hisse senetlerindeki düşüş ile Perşembe günü 230 milyar dolar kayba uğradı; bu, şirketin bir günde yaşadığı en büyük düşüş oldu.

Haber 12-04-2022 03:14

Facebook'un tarihinde ilk kez günlük kullanıcı sayısı düştü

Facebook'un sahibi Meta, özellikle genç kullanıcıların yeni uygulamalara yöneldiğini ve TikTok gibi platformların Facebook'un büyümesine ket vurduğunu açıkladı. Peki bu, şirket için bir dönüm noktası olabilir mi?

Haber 10-04-2022 12:28

Facebook duyurdu: Rusya destekli bilgisayar korsanları engellendi

ABD sosyal paylaşım sitesi Facebook, Rusya ve Belarus bağlantılı grupların siber casusluk yapma ve Ukrayna'daki savaşa odaklanan dezenformasyon kampanyası başlatma çabalarını engellediğini açıkladı. Açıklamada, bilgisayar korsanlarının Ukrayna askeri personeline ait hesapları ele geçirmeye çalıştığı da belirtildi.

Haber 07-04-2022 21:01

"Zuck Bucks" iddiası gündem oldu! Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey: Lütfen bu gerçek olsun

Facebook'un çatı şirketi Meta'nın çalışanları tarafından "Zuck Bucks" olarak adlandırılan yeni bir "finans ürünü" üzerinde çalıştığı iddia edildi. Çok dikkat çeken "Zuck Bucks" iddiası, Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey'in de ilgisini çekmeyi başardı.

Haber 07-04-2022 12:00

Son dakika: Instagram ve Facebook çöktü mü? Erişim sorunu yaşanıyor!

Son dakika haberi: Global kaynaklı sorunlar nedeniyle Instagram ve Facebook'a erişim sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar "Instagram ve Facebook çöktü mü?" diye merak ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan açıklama geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-03-2022 20:57

Facebook'un çatı şirketi Meta, tarihindeki en büyük borsa kaybını yaşadı

Facebook'un çatı şirketi Meta'nın piyasa değeri hisse senetlerindeki düşüş ile Perşembe günü 230 milyar dolar kayba uğradı; bu, şirketin bir günde yaşadığı en büyük düşüş oldu.

Haber 23-03-2022 00:34

Facebook tarihinde bir ilk! Zuckerberg'e kötü haber... Dikkat çeken 'TikTok' ayrıntısı

Facebook'un sahibi Meta, şirket için kötüye gidişatı açıkladı. Açıklamaya göre şirket tarihinde daha önce görülmemiş bir durum yaşanıyor. Bu durumun ortaya çıkmasında özellikle de bir başka sosyal medya platformu olan TikTok'un büyük etkisi var. İşte Facebook'un içinde bulunduğu kritik dönemece ilişkin ayrıntılar...

Haber 21-03-2022 18:38

Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı

Facebook ve Instagram, Ruslara yönelik şiddet çağrılarına izin vererek "aşırıcılık yanlısı" tutum sergiledikleri gerekçesiyle Rusya'da yasaklandı.

Haber 21-03-2022 18:15

Rusya’dan şok karar! Facebook ve Instagram...

Rusya’da Facebook ve Instagram aşırılık yanlısı olarak tanımlanırken, çatı kuruluşları Meta’nın faaliyetleri yasaklandı. WhatsApp ise herhangi bir yasak uygulanmadığı açıklandı.

Haber 21-03-2022 17:42

Rusya Facebook'u Hedef Aldı

Rusya, Facebook’un çatı şirketi Meta Platforms’a ceza davası açtı ve sosyal medya ağını ‘‘aşırılık yanlısı örgüt’’ listesine almak için harekete geçti. Meta, kullanıcılarının Ukrayna savaşı konusunda ‘‘Rus işgalcilere’’ şiddet çağrısı yapmasına izin vermişti

Haber 11-03-2022 21:12

Kremlin Sözcüsü Peskov'dan flaş açıklama! Instagram ve Facebook'un sahibi Meta'nın faaliyetleri durdurulacak mı?

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov flaş açıklamalarda bulundu. Peskov, Instagram ve Facebook'un çatı şirketi Meta'nın şiddet içerikli mesajlara izin vereceğiyle ilgili habere değindi.

Haber 11-03-2022 15:26

Facebook ve Instagram'da 'Rus işgalcilere ölüm' denilmesine izin verilecek

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali gerekçesiyle yeni ismi Meta olan sosyal medya devi ondan fazla ülkede geçici olarak nefret söylemine ilişkin kurallarına istisnalar getiriyor. Rusya ve lideri Putin'e karşı şiddet ve nefret içeren mesajlar da serbest.

Haber 11-03-2022 14:09

Herkesin konuştuğu Metaverse'e nasıl girilir? İşte popüler metaverse platformları

Metaverse, Facebook şirketinin adını Meta olarak değiştirmesi sonrası artan ilgiyle birlikte gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Metaverse kelimesini eskisinden daha çok kullanmaya başlanması ve ilgi çekici metaverse duyurularının gelmesi ile birlikte neredeyse herkes Metaverse'e dahil olmak istiyor. Peki herkesin konuştuğu Metaverse'e nasıl girilir? İşte popüler metaverse platformları...

Haber 11-03-2022 12:36

Facebook'un çatı şirketi Meta'dan şok karar! Nefret mesajlarına izin verecek

Instagram ve Facebook'un çatı şirketi Meta, Ukrayna'daki savaşa destek veren Ruslar ve savaşa katılan Rus askerlerine karşı şiddet içerikli mesajlara izin vermek üzere kurallarını esnetme kararı aldı. Meta İletişim Direktörü Andy Stone, "Rusya'nın Ukrayna'ya işgali sonucu, 'Rus işgalcilere ölüm' gibi normalde kurallarımızı ihlal edecek şiddet içerikli siyasi ifade türlerine geçici olarak izin veriyoruz." dedi.

Haber 11-03-2022 10:03

Facebook’tan Nefret Söylemi Politikasında “Putin” Değişikliği

Reuters haber ajansı, sosyal medya platformu Meta’nın, bazı ülkelerde Facebook ve Instagram kullanıcılarının Ruslar’a ve Rus askerlere Ukrayna işgali bağlamında şiddet çağrısı yapmalarına izin vereceğini bildirdi

Haber 11-03-2022 01:45

Facebook Messenger'ın 'uçtan uca şifreleme' planı: Kullancılar için neden önemli, İngiltere niçin durdurmak istiyor?

İngiltere hükümeti, Facebook'un mesajlaşma hizmeti Messenger'da uçtan uca şifreleme teknolojisini uygulama planını durdurmasını istiyor. Tartışma, dünya genelindeki milyarlarca kullanıcıyı etkileme potansiyeli taşıyor.

Haber 06-03-2022 20:52

Ukrayna'nın önemli isimlerine hacker şoku! Facebook üzerinden yapmışlar

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı işgal girişiminin 5. gününde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ederken, Facebook'un sahibi olan Meta'dan şoke eden bir açıklama yapıldı. Meta, bilgisayar korsanlarının Facebook üzerinden aralarında önde gelen ordu yetkilileri, politikacılar ve bir gazetecinin de bulunduğu Ukrayna'nın önemli isimlerini hedef aldığını açıkladı.

Haber 28-02-2022 10:45

Ukrayna saldırısı sonrası haberler peş peşe geldi: İşte YouTube gibi dijital dünyadaki şirketlerin Rusya kararları!

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına tepkiler sürüyor. Birçok ülkeden Rusya'ya yönelik yaptırım kararı çıkarken, dijital dünyada yer alan YouTube, Facebook ve Twitter gibi şirketler de kısıtlayıcı kararlar aldı. İşte şirketlerin kararlar...

Haber 27-02-2022 16:00

Son dakika: Rusya'da Facebook'a kısıtlama kararı!

Son dakika haberi: Facebook'un Rusya'daki bazı haber sitelerine kısıtlama getirmesi sonrası Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu, Facebook'a erişim kısıtlaması getirdi.

Haber 25-02-2022 20:19

Donald Trump'un sosyal medya platformu 'Truth Social' kullanıcılara sunuldu

Twitter ve Facebook'un da aralarında bulunduğu sosyal medya devlerinin kendisine yönelik yasaklarının ardından harekete geçen Donald Trump, kendi sosyal medya platformu olan Truth Social'ı kurdu. Kullanıcılara sunulan Trump'ın yeni sosyal medya uygulaması Apple online mağazasından indirilebilecek.

Haber 21-02-2022 10:39

Facebook kullananlar dikkat! Reels özelliği aktif oldu

Facebook’un yani yeni adıyla Meta şirketi ABD'de kullanılmaya başlanan Reels özelliğini Türkiye'de de aktif hale getirdi. Özellik şu an için sadece mobil uygulamada kullanılabiliyor olsa da gelecek günlerde web için de kullanılabilir olması bekleniyor.

Haber 19-02-2022 21:40

Facebook, Fatih Erbakan'ın sayfasını kapattı

Fatih Erbakan’a Facebook’tan kötü sürpriz… Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ın koronavirüs salgını ve aşısıyla ilgili ‘Aşılar 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir’ sözlerinin ardından Facebook, partinin sayfasını kapattı.

Haber 19-02-2022 15:23

Genel Başkan Fatih Erbakan'ın açıklamaları nedeniyle Yeniden Refah Partisi'nin Facebook sayfası kapatıldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kovid-19 ve koronavirüs aşılarıyla alakalı sözleriyle sık sık gündeme geliyordu. Partinin resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada Erbakan'ın açıklamaları nedeniyle partinin resmî Facebook sayfasının kapatıldığı duyuruldu.

Haber 18-02-2022 22:38

Facebook'un cezası belli oldu! Tam 1,2 milyar lira ödeyecek...

Beğen butonunun yer aldığı eklentiler vasıtasıyla dış web sitelerinden elde ettiği verileri (çerez) saklamakla ve kullanıcıların tarama geçmişlerini reklamcılara satmakla suçlanan Facebook için karar çıktı. Buna göre Facebook'un sahibi Meta tam 1,2 milyar liralık ceza ödeyecek...

Finans 16-02-2022 08:52

Instagram ve Facebook kapatılacak mı? Avrupa'dan rest niteliğinde önemli açıklamalar

Instagram ve Facebook'un sahibi Meta (Facebook), Avrupa'daki yeni düzenlemeler nedeniyle bölgede hizmetlerini kapatabileceği konusunda bir uyarı yapmıştı. Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa'da Instagram ve Facebook'un kapatılma olasılığı hakkında dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Haber 09-02-2022 12:07

Facebook Messenger'ın 'uçtan uca şifreleme' planı: Kullancılar için neden önemli, İngiltere niçin durdurmak istiyor?

İngiltere hükümeti, Facebook'un mesajlaşma hizmeti Messenger'da uçtan uca şifreleme teknolojisini uygulama planını durdurmasını istiyor. Tartışma, dünya genelindeki milyarlarca kullanıcıyı etkileme potansiyeli taşıyor.

Haber 08-02-2022 22:58

Mark Zuckerberg'in Meta'sından Avrupa'ya tehdit: Instagram'ı ve Facebook'u kapatırım!

Mark Zuckerberg'in şirketi Meta, Instagram ve Facebook'u Avrupa'da kapatabilir. Avrupa ile veri koruma kuralları konusunda bir anlaşmazlığa düşen Meta, bölgeden çekilme tehdidinde bulundu. Eğer mahkemeler kuralları teknoloji devinin lehine değiştirmezse popüler sosyal medya uygulamaları bölgede hizmet vermeyi sonlandırabilir.

Haber 07-02-2022 17:34

Facebook, Instagram, Whatsapp'tan gönderilecek Regaip Kandil mesajları! En iyi ve güzel kandil mesajları...

İslam aleminin kutsal günlerinden biri olan Regaip Kandili'nde akraba ziyaretlerinde bulunmak büyük önem taşıyor. Sosyal medya mecralarından tanıdıklara kandil mesajı atmak adeta gelenek haline geldi. Salgın hastalıkların etkili olduğu günümüzde, son birkaç defadır özel günlerin kutlamaları Whatsapp, Facebook, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarından mesaj yoluyla yapılıyor. İşte en iyi, güzel kandil mesajları...

Haber 03-02-2022 22:14

Facebook, 18'inci yaşına Meta olarak giriyor! Ancak eleştiriler peşini bırakmıyor

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, ismini Meta olarak değiştirdi. Mark Zuckerberg ve üç arkadaşının 4 Şubat 2004'te Harvard Üniversitesi’ndeki yurt odasında kurduğu Facebook 18'inci yaşına Meta adıyla olarak girerken, veri güvenliği ve rekabet ihlallerine yönelik tartışmalar ise adeta şirketin peşini bırakmıyor.

Haber 03-02-2022 14:08

Meta adıyla ilk bilançosunu açıkladı, borsada çakıldı!

Facebook, Meta adıyla ilk bilançosunu açıkladı. Geçen yılın ekim-aralık dönemine ait bilançosunu paylaşan Meta'nın karı dördüncü çeyrekte azalırken, beklentileri karşılayamayan dördüncü çeyrek bilançosu sonrası hisseleri de adeta çakıldı.

Haber 03-02-2022 12:57

Facebook'un tarihinde ilk kez günlük kullanıcı sayısı düştü

Facebook'un sahibi Meta, özellikle genç kullanıcıların yeni uygulamalara yöneldiğini ve TikTok gibi platformların Facebook'un büyümesine ket vurduğunu açıkladı. Peki bu, şirket için bir dönüm noktası olabilir mi?

Haber 03-02-2022 10:46

Ekran görüntüsü alanlara kötü haber! Mark Zuckerberg uyardı

Meta'nın CEO'su ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, kişisel hesabında Messenger'da mesajların kaybolmasını sağlayan bir özellikten bahsetti. Zuckerberg, kullanıcıları sohbetlerin ekran görüntülerini almamaları konusunda uyardı.

Haber 02-02-2022 11:38

Metaverse geleceğin çalışma hayatını değiştirecek

Facebook'un yeni sanal gerçeklik şirketi Meta, çalışanlarına tümüyle uzaktan çalışabileceği bir ortam sağlamamayı hedefliyor. Bunun özellikle Avrupa'daki birçok şirket üzerinde de baskı yaracağı tahmin ediliyor.

Haber 30-01-2022 17:22

Skandal olay! Metaverse dünyasına giren kadın, 3 erkek tarafından tacize uğradı

Metaverse, son dönemin en çok konuşulan konusu olmaya devam ederken, skandal boyutundaki bir taciz olayı herkesi şoke etti. Facebook'un Horizon Venues metaverse'üne giren 43 yaşındaki dört çocuk annesi Nina Jane Patel, metaverse dünyasında 3 erkek tarafından taciz edildi.

Haber 30-01-2022 15:15

Çarpıcı rapor! Facebook'un Diem (Libra) hayali suya düştü: Kripto para projesi muhtemelen sona eriyor

Facebook'un kripto para Diem (Libra) hayali suya düşmüş olabilir. Yeni bir iddiaya göre, Facebook tarafından dijital token'ı yönetmek için kurulan Diem Association, girişime karşı çıkan düzenleyicilerin direnişi sonrası varlıklarının satışını araştırıyor. Yani muhtemelen kripto para projesi sona eriyor.

Haber 26-01-2022 12:38

Facebook Messenger'ın 'uçtan uca şifreleme' planı: Kullanıcılar için neden önemli, İngiltere niçin durdurmak istiyor?

İngiltere hükümeti, Facebook'un mesajlaşma hizmeti Messenger'da uçtan uca şifreleme teknolojisini uygulama planını durdurmasını istiyor. Tartışma, dünya genelindeki milyarlarca kullanıcıyı etkileme potansiyeli taşıyor.

Haber 19-01-2022 14:09

Sosyal medya kullanıcıları dikkat! WhatsApp ve Facebook için flaş uyarı geldi: "Hemen şifrelerinizi değiştirin"

Çıkan haberlere göre, Facebook ve WhatsApp'ın çatı şirketi Meta'dan kullanıcılara şoke eden bir çağrı yapıldı. Meta, Facebook ve WhatsApp kullanıcılarına, şifreler gibi önemli bilgileri çalmayı amaçlayan "phishing" (oltalama) saldırısının kurbanı olabilecekleri konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca, bir dolandırıcılık kurbanı olabileceğini düşünen kişilerden hemen şifrelerin değiştirilmesi istendi. İşte Facebook ve WhatsApp kullanıcılarına yapılan uyarının detayları...

Haber 10-01-2022 18:20

Son dakika: Dünyanın konuştuğu Brezilya'daki kaya faciasından 10 yıl önce böyle uyarmış! O görüntüler ortaya çıktı

Son dakika haberine göre, Brezilya'da turistlerin gezinti yaptığı teknelerin üzerine devrilen büyük bir kaya parçası sonucu 7 kişi hayatını kaybetmişti. Flávio Freitas isimli bir kişinin ise 2012 yılında devrilen dev kaya parçası için "Bu taş düşecek" diyerek uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Haber 09-01-2022 10:05

Galatasaray'dan dijitalde dev atılım! Metaverse 3 projesi için yatırım kararı alındı

Galatasaray'da Başkan Burak Elmas, seçim sürecinde sözünü verdiği dijital projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılı ekip, Facebook’un Metaverse 3 projesinde yer alacak. Satın alınacak alanlarda bir Galatasaray şehri ve dünyası kurulacak.

Spor 07-01-2022 16:00