Bahşiş Haberleri

Restoranda 900 liralık hesaba 29 bin liralık bahşiş bıraktı! Sosyal medyada gündem yarattı... Nedenini duyan anlam veremedi

Barmen ve TikTok kullanıcısı Scarlett Green kısa süre önce bir müşterinin kendisine 900 dolarlık (yaklaşık 29 bin TL) bahşiş bırakmasını sosyal medyadan anlatınca gündem oldu. Müşterinin saç örgülerinin fotoğraflarını çekmek istedikten sonra bu bahşişi bıraktığını söyleyen Green sosyal medyanın ilgisini çekmeyi başardı.

Trend

Bir vardiyada kazandığı bahşişi açıklayınca sosyal medyada gündem yarattı! Çoğu kişinin maaşı onun sadece bahşişi... Hesaptan çok bahiş

Amerika Birleşik Devletleri'nin en ünlü fast food zincirlerinden birinde garsonluk yapan Jordan Williams, sadece bir vardiyasında çoğu kişinin maaşından daha fazla bahşiş topladığını itiraf etti. TikTok'tan yaptığı paylaşımında 300 dolar (yaklaşık 9 bin 549 TL) bahşişini sayarken çekilen bir videosunu yayınladı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Trend

Restoranda 988 liralık hesaba 308 bin lira bahşiş bıraktı! Sebebini öğrenen tüm garsonlar ağladı

Restoranda bahşiş bırakmak Türkiye'de çok yaygın bir alışkanlık olmasa da bazı müşteriler garsonların hizmetinden memnun kaldıklarında bunu yapabiliyor. Bu alışkanlık ABD'de çok yaygın ancak elbette bahşişler de belirli oranlarda oluyor. Fakat Michigan eyaletinde bir müşterinin restoranda bıraktığı bahşiş herkesi çok şaşırttı ve gözyaşlarına boğdu. Hesap yaklaşık 32 dolar yani 988 lira gelmişti ancak müşteri 10 bin dolar yani 308 bin lira bahşiş bıraktı. Nedeni ise herkesi hüzne boğdu.

Kadin

Damat da şaşırdı! Gelin arabasının önünü pos makinesi ile kesti

Esenyurt’ta gelin arabasının önünü kesen çocuk nakit parası olmayan damattan pos makinesi ile bahşiş aldı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber

Bahşiş için gelin arabasının önünü kesenler dikkat: Nitelikli yağma suçu oluşturabilir

Düğün konvoyundaki gelin arabasının önünü kesip bahşiş istemek, örf ve adet hukukunda yeri olan bir durum. Ancak son dönemlerde bahşiş isteyenlerin bahşiş alabilmek için gelin arabasında bulunan sağdıç, gelin veya damada karşı cebir ya da tehdit uygulandığı görülüyor. Bunu da yol kesmek suretiyle yaptıkları için yapmış oldukları eylemlerin nitelikli yağma suçuna vücut verebileceği öngörülüyor. Yağma suçunun ise 6 ila 10 yıl arasında hapis cezası bulunuyor.

Haber

Konya'da bahşiş meselesinden tartıştığı garsonu öldüren aşçıya müebbet hapis istemi

Konya'da bahşiş paylaşımı konusunda tartıştığı iddia edilen iş arkadaşı garsonu bıçakla öldüren aşçı Mustafa D'nin müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Yurthaber

Bahşiş almak için gelin arabasının önünü vinçle kestiler! Damat şaşkınlığa uğradı

Karabük’ün Eflani ilçesinde damadın arkadaşı, bahşiş almak için gelin arabasının önünü vinç ile kesti. Araçtan inen damat vince yaklaştığında ise "Hakan ve Nurşen çiftine ömür boyu mutluluklar dileriz" notuyla karşılaştı. Notun yer aldığı kağıttaki mandallara para takınca damadın arkadaşı istediği bahşişi aldı.

Haber

Vinç operatörü bahşiş almak için düğün konvoyunun önünü kesti

Vinç operatörü bahşiş almak için düğün konvoyunun önünü kesti

Yurthaber

Bahşiş almak için iş makinesiyle düğün konvoyunun önünü kesti

Bahşiş almak için iş makinesiyle düğün konvoyunun önünü kesti

Yurthaber

Bahşişinin peşini bırakmayan davulcu ‘Kredi kartı geçerlidir’ deyip pos cihazı getirdi: Şaka yapıyor sandım

Adana'da kardeşinin nişan töreninde halay çeken Mahfuz Taş’ın (28) yanına giden davulcu Taş'tan bahşiş isteyince ise ‘Çok bahşiş dağıttım, üzerimde kalmadı’ yanıtını aldı. Bunun üzerine davulcu, pos cihazı getirip ‘Kredi kartı geçerlidir’ diyerek bahşiş aldı. Yaşadığı olay karşısında şaşıran Taş, “Ben davulcu şaka yapıyor zannettim ama pos cihazını getirince kredi kartını çıkartıp temassız işlemle bahşiş verdim” şeklinde konuştu. O anlar sosyal medyada binlerce kez izlendi.

Haber

Yer: Bursa! Küçük çocuk bahşiş uğruna az kalsın canından oluyordu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde düğün konvoyundaki cip, iddiaya göre arkadaşlarıyla birlikte düğün konvoyunun önüne geçerek bahşiş toplamaya başlayan Eren Salih Ç.’ye (8) çarptı. Yaralanarak İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan küçük çocuk bahşiş uğruna az kalsın canından oluyordu.

Haber

Sharon Stone ödediği hesabın iki katı bahşiş bıraktı!

Önceki gün yemek yediği bir restoranda 250 dolar (yaklaşık 2 bin 144 TL) hesap ödeyen Sharon Stone, garsona 600 dolar (yaklaşık 5 bin 147 TL) bahşiş bıraktı. Ünlü oyuncunun bu jestini mekanın sahibi Keith McNally ortaya çıkardı.

Magazin

Şaşkına çeviren görüntü! Belediye başkanı düğün konvoyunun önünü kesip bahşiş aldı

Edirne’de, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, düğün konvoyunun önünü kesip damattan aldığı bahşişle vatandaşlara çay ısmarladı. Helvacıoğlu, bu anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Haber

Ramazan davulcusu bahşiş peşinde

Van'ın Erciş İlçesi'nde, Ramazan ayında vatandaşları sahura kaldıran davulcular, ücretlerini bayramın 3 gününe yayarak topluyor.

Haber

Davulcuların bahşiş kavgası

Afyon'un Çay İlçesi'nde 2 Ramazan davulcusu, topladıkları paraları paylaşamayınca kavga etti. Davulcuların kavgası karakolda bitti.

Haber