Boğaziçi Üniversitesi Haberleri Ve Son Dakika Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi Haberleri Ve Son Dakika Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi ya da kısaca BOUN Türkiye’nin önde gelen devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite’nin şimdiki Güney Kampüsü uzu süre öncülü olan Robert Koleji’ne bağlı olarak eğitim verdi. 1971 yılında ise Türkiye Cumhuriyeti’ne devri gerçekleştirilerek Boğaziçi Üniversitesi kurulmuş oldu. İngilizce eğitimim esas olduğu kurum, üniversite sınavlarında en yüksek puanları alanlarca tercih edilmektedir. Üniversite’nin hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda kampüsleri vardır. Üniversitede çok sayıda fakülte vardır. Ayrıca öğrenci kulüpleri ve toplulukları da Boğaziçi’nin üniversite hayatında aktif bir yere sahiptir. Türkiye’de depremlerle ilgili en önemli kaynaklardan olan Kandilli Rasathanesi de 1982 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI 2023! 2 ve 4 yıllık Boğaziçi Üniversitesi bölümleri taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanlar

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, 2023 YKS sonuçları sonrası internette araştırılmaya başlandı. 17-18 Haziran tarihlerinde TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda düzenlenen sınavın sonuçları açıklandı. "2023 YKS sonuçları açıklandı" duyurusu sonrası Boğaziçi Üniversitesi taban puanları merak konusu oldu. İşte Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve barı sıralamaları hakkında bilgiler...

Egitim 20-07-2023 10:55

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI 2023! 2 ve 4 yıllık bölümler ile Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları "2023 YKS sonuçları açıklandı" duyurusunu bekleyen adaylar tarafından araştırılıyor. TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda düzenlenen YKS sınav sonuçları 20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanacak. Boğaziçi Üniversitesi taban puanı, kontenjan, başarı sıralaması gibi unsurlar bu kurumda öğrenim görmek isteyen öğrenciler tarafından dikkate alınacak. İşte Boğaziçi Üniversitesi taban puanları ile ilgili detaylar...

Egitim 19-07-2023 07:19

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ 2023! 2 yıllık ve 4 yıllık Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralaması

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2023 YKS sonuçları öncesi arama motorlarında araştırılmaya başlandı. YKS sonuçları 20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanacak. ÖSYM'den gelecek açıklamalar üniversite hayali kuran kişiler tarafından bekleniyor. Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları merak konusu oldu. İşte Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve barı sıralamaları hakkında bilgiler...

Egitim 18-07-2023 07:49

Birkaç ay sonra... diyerek duyurdu! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Boğaziçi Üniversitesi' paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçi Üniversitesi'yle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Rektör görünümlü kayyumu birkaç ay sonra Boğaziçililer ile birlikte tahliye edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber 30-01-2023 11:04

Diğer Haber Etiketleri

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Boğaziçi Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Boğaziçi Üniversitesi'nde 72 gün sonra ikinci yangın

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Kültürel Miras Müze Binası'nın çatı katında 72 gün sonra ikinci kez yangın çıktı. Korkutan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Haber 02-01-2023 16:59

Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde yangın

İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü içerisinde bulunan bir binada yangın çıktı. Öğlen saatlerinde başlayan yangın, ekipleri müdahalesi sonrası kısa süre içerisinde kontrol altına alındı.

Haber 22-10-2022 13:29

Boğaziçi Üniversitesi Geliştirme Vakfı ilk mütevelli heyeti toplantısını yaptı

Boğaziçi Üniversitesi Geliştirme Vakfı ilk mütevelli heyeti toplantısını yaptı

Yurthaber 19-10-2022 13:39

Cem Yılmaz'dan 'Boğaziçi Üniversitesi' tepkisi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının her yıl ekim ayında düzenledikleri ‘Mezunlar Günü Etkinliği'nin’ üniversite yönetimi tarafından izin verilmediği için ilk kez okul dışında yapılacak olmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Magazin 10-10-2022 08:50

Boğaziçi Üniversitesinden yeni öğrencilerin barınma sorunu yaşadığı iddialarına açıklama:

"Bu sene İstanbul'daki kira artışları nedeniyle üst sınıflardaki öğrencilerimizden yurt talebi geçtiğimiz yılların ortalamasının 700 kişi üstünde olmasına rağmen bu öğrencilerin tamamına yurt imkanı sağlanmıştır. Kamuoyuna yansıtılan 900 yeni öğrencimizin 'barınma sorunu yaşadığı' iddiası doğru değildir" - "Bu öğrencilerin önemli bir kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonunda başta Anadolu Hisarı Kampüsümüzün içindeki yurt olmak üzere çeşitli KYK yurtlarına yerleştirilmiştir. KYK yurt sonuçları bugün açıklanmıştır"

Yurthaber 07-09-2022 17:57

Boğaziçi Üniversitesinden yabancı öğrencilerin kabulüne ilişkin açıklama:

"Üniversiteyle ilgili bütün görevlerinden daha önce açıkladığımız nedenlerden dolayı uzaklaştırılmış olan Ünal Zenginobuz'un yabancı öğrencilerin kabulüyle ilgili söyledikleri gerçek dışıdır ve kamuoyunu kasten yanıltma amacı taşıdığı açıktır"

Yurthaber 02-09-2022 13:18

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz'dan tartışma yaratacak sözler! 'Sınavsız giren var'

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, katıldığı bir televizyon programında tartışma yaratacak iddialarda bulundu. Zenginobuz, bazı Türk öğrencilerin, yabancı kontenjanından Boğaziçi Üniversitesi’ne sınavsız şekilde yerleştirildiğini iddia etti. Zenginobuz, bu olaya karşı çıktığı için görevden alındığını ifade etti. İşte Zenginobuz'un tartışma yaratacak o sözleri...

Haber 01-09-2022 09:40

Boğaziçi Üniversitesinden, emekli akademisyenlerin ofislerinin boşaltılmasına ilişkin açıklama:

"Üniversitemizde yıllardır süregelen bir mekan sorunu olduğu halde uzun zaman önce emekli olmuş bazı akademisyenlerin kişisel ofislerini tutmaya devam ettikleri tespit edilmiştir" - "Göreve yeni başlayan öğretim elemanlarına ofis verme konusunda güçlük yaşandığından sözleşmeli olanlar hariç, bütün emekli öğretim üyelerinden ofislerini boşaltmaları istenmiştir"

Yurthaber 27-08-2022 18:15

Boğaziçi Üniversitesinden, Prof. Dr. Ünal Zenginobuz'a ilişkin açıklama:

"Zenginobuz'un soruşturmalar sonuçlanıncaya kadar öğretim üyeliği de dahil bütün görevlerinden el çektirilmesi aciliyet arz etmiştir"

Yurthaber 24-08-2022 23:09

YKS'de ilk 1000'e giren öğrencilerden 773'ü Boğaziçili oldu

YKS'de ilk 1000'e giren öğrencilerden 773'ü Boğaziçili oldu

Yurthaber 19-08-2022 13:56

Boğaziçi, hukuk fakültesiyle birlikte ilk 100'e girenlerden 80'ini üniversiteye bekliyor

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmet Naci İnci: - "(Hukuk fakültesine dekan olarak görevlendirilmesi) Hukuk fakültesi bu şekilde dekansız kalamazdı. Ben başından beri hukuk fakültesinin her şeyiyle ilgilenmiş yönetim kurulu üyesi ve üniversitenin rektörü olduğum için bu görevlendirme yapıldı" - "Beklentimiz, hukuk fakültesiyle birlikte ilk 100'ün 80'den fazlasının, ilk binin ise 700'den fazlasının Boğaziçi'ne gelmesi yönünde"

Yurthaber 31-07-2022 11:14

Kılıçdaroğlu’ndan rektörlere uyarı: Bakın, yapmayın bunu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversitelerin mezuniyet törenlerinin peş peşe iptal edilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamasında ‘Sarayın kayyum rektörleri; bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!’ ifadelerini kullandı.

Haber 21-07-2022 14:06

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları 2022: Boğaziçi Üniversitesi Üniversitesi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, sınav sonuçlarının 18 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde ÖSYM'nin internet sitesinde erişime açıklanmasının ardından araştırılmaya devam ediliyor. Tercih yapacak adaylar taban puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanlarını arama motorlarında sorguluyor. Peki Boğaziçi Üniversitesi 2022 taban puanları, başarı sıralaması belli mi? İşte ayrıntılar...

Egitim 20-07-2022 09:39

İBB Teknoloji Atölyeleri ilk mezunlarını verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: - "2021 yılında teknoloji atölyelerinde 2 bölümden oluşan sınavlarımıza tam 3 bin 500 öğrenci geldi. Hafta içi eğitimleri ile beraber ikinci yarısındaki katılımlarla 722 sayısıyla başlayan eğitim 1355'e ulaştı"

Yurthaber 25-06-2022 15:35

Kişisel verilerin paylaşıldığı iddia edilmişti! Boğaziçi Üniversitesinden yanıt geldi

Boğaziçi Üniversitesinden "kişisel verilerin paylaşıldığı" iddialarına yanıt geldi. Üniversiteden yapılan açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen söz konusu çalışmalar Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile uyumludur ve kişisel veriler başta olmak üzere üniversitemiz bünyesindeki hiçbir veri kaynağının üçüncü kişi veya kurumların erişimine açılması söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

Haber 16-06-2022 18:11

Boğaziçi Üniversitesinden ''kişisel verilerin paylaşıldığı'' iddialarına yanıt:

"Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen söz konusu çalışmalar Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile uyumludur ve kişisel veriler başta olmak üzere üniversitemiz bünyesindeki hiçbir veri kaynağının üçüncü kişi veya kurumların erişimine açılması söz konusu değildir"

Yurthaber 16-06-2022 18:01

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin acı sonu! Barfiks demirine asılı halde bulundu

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Ömer Pural, 4. Levent’te yarı zamanlı çalıştığı iş yerinde barfiks demirine asılı halde bulundu. Gencin ölüm haberini alan yakınları yasa boğuldu.

Haber 13-05-2022 23:22

Boğaziçi Çevre Ödülleri törenle sahiplerini buldu

"Boğaziçi Çevre Ödülleri" törenle sahiplerini buldu

Yurthaber 11-05-2022 23:26

'Boğaziçi eylemleri' davasında arbede! Duruşma başlamadan ertelendi

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemler sırasında, Rektör Prof. Dr. Naci İnci'nin makam aracının üstüne çıktığı ve bir güvenlik görevlisinin boynunu sıktığı iddiasıyla 14 sanığın yargılandığı davada arbede çıktı. Mahkeme hakimi, duruşmaya izleyici almak istememesi üzerine duruşma salonu önünde bulunan CHP milletvekilleri ve sanık avukatları ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine mahkeme hakimi, duruşmayı başlatmadan erteledi.

Haber 21-03-2022 16:05

Boğaziçi Üniversitesindeki protesto gösterisine ilişkin 8 kişinin yargılandığı davada ara karar

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi, sanıklar hakkında uygulanan adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına hükmetti

Yurthaber 01-03-2022 17:24

'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' listeleri açıklandı! ODTÜ, Türkiye'den tek üniversite oldu

Dünyanın 11 sıralama kuruluşu tarafından hazırlanan "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" listeleri açıklandı. Açıklanan listelerden 3'ünde ilk 500'e Türkiye'den ODTÜ, iki ayrı listeye ise Boğaziçi, Hacettepe ve İstanbul üniversiteleri girdi. ODTÜ URAP Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut, üniversitelerin dünya sıralamalarında arzu edilen hızlarda yükselemediğine ve çoğunun gerilediğine işaret etti.

Haber 31-01-2022 11:40

Son Dakika: Boğaziçi eylemleri davasında yeni gelişme! Mahkemeden 5 sanığa yakalama kararı

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 97 sanığın yargılandığı davada sanıklar savunma yaptı. Mahkemede savunma yapan öğrenciler, olay tarihinde basın açıklamasına yapılan çağrıyı sosyal medyadan duyduklarını ve üniversitenin Güney Kampüs Kapısı önüne gittiklerini söylediler. Sanık avukatları ise müvekkillerinin beraatini talep etti. Mahkeme 5 sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. İşte son dakika haberinin detayları!

Haber 10-01-2022 17:48

2022 Üniversiteler kapanacak mı? Okullar açıkladı! Üniversitelerde yüz yüze eğitim bitiyor mu?

Koronavirüs pandemisinde vaka artışı devam ederken, 2021-2022 eğitim yılında üniversitelerin kapanıp kapanmayacağı merak ediliyor. Omicron varyantı sonrası yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği gündem olurken, kimi üniversiteler uzaktan eğitim ile ilgili duyurularını paylaştı. Peki 2022'de üniversiteler kapanacak mı ve yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte merak edilenler...

Haber 09-01-2022 15:36

Tutuklu Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen için tahliye kararı! 3 aydır cezaevindeydiler

94 gündür tutuklu bulunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen, haftada bir imza vermeleri koşulu ve yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi.

Haber 07-01-2022 16:16

Yosundan jet yakıtı üretildi! 2022'de ilk kez uçaklarda kullanılacak

Boğaziçi Üniversitesi'nin yosundan ürettiği biyoyakıt 2022'de jet uçuşunda kullanılacak. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Berat Zeki Haznedaroğlu, "2022'nin ikinci çeyreğinde bütün testleri ve sertifikasyon işlemleri tamamlandıktan sonra bir Türk Hava Yolları iç hat uçuşunda demo uçuşunu gerçekleştireceğiz" dedi. 

Haber 17-11-2021 12:22

Özgür Özel'den Soylu'ya: Burnundan fitil fitil getirmezsem namerdim

Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen izinsiz gösteride, dağılma çağrısı yapan güvenlik güçlerine mukavemette bulunan 45 şüpheli gözaltına alındı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Soylu'ya hitap ederek "Ey Soylu bu gençlere ettiklerini burnundan fitil fitil getirmezsem namerdim!" ifadelerini kullandı.

Haber 22-10-2021 23:52

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar sonrası Prof. Dr. Naci İnci'den ilk açıklama

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, üniversitedeki eylemlere ilişkin olarak "İfade özgürlüğü değil zorbalık" açıklamasını yaptı.

Haber 10-10-2021 08:40

Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Boğaziçi Üniversitesi Rektörü’nün otomobiline yarı çıplak çıkıp üzerinde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması imkansızdır. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlarıdır" dedi.

Haber 09-10-2021 14:56

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Boğaziçi Üniversitesi imara açılacak iddiasına ilişkin açıklama:

"Boğaziçi Üniversitesi ve kampüsünün bulunduğu alan, doğal sit statüsünün yanında Boğaziçi Kanunu hükümleri gereği ayrı bir koruma statüsüne de sahiptir. Söz konusu alanda Boğaziçi Kanunu'na aykırı hiçbir uygulama ve faaliyetin gerçekleştirilmesi, yapılaşmaya açılması kesinlikle mümkün değildir" - "Ekolojik temelli bilimsel çalışmalar kapsamında yapılan tescil ile alanda mevcut yapı ve yerleşimler dışındaki yapılaşmaya izin verecek bir düzenleme söz konusu değildir" - "Söz konusu haberde Boğaziçi Üniversitesindeki bir grubun yaptığı eylemler de hatırlatılarak 'Boğaziçi Üniversitesi imara açılacak, turizm yapıları inşa edilecek' şeklinde spekülatif başlıklar kullanılarak alanın imara açılacağını iddia etmek tamamen asılsızdır, yalandır. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bilinçli ve kötü niyetli bir yaklaşımdır, provokasyondur"

Yurthaber 08-10-2021 11:05

Boğaziçi Üniversitesi yerleşkesi imara mı açılıyor? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan açıklama

Boğaziçi Üniversitesi ve çevresi yapılaşmaya açılmasının önünü açan doğal sit alanı değişikliği yapıldığı haberleri gündem yarattı. İddialar sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığından açıklama geldi.

Haber 08-10-2021 11:00

CHP'li Özel, İçişleri Bakanı'na bu sözlerle yüklendi: Mızrak yine çuvala sığmıyor Süleyman Bey

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel "AK Parti yönetimi sırasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesince, TÜGVA'ya usulsüz kiralama yapıldığını" iddia ederek, "Adalar Kaymakamı, Soylu'nun has adamı, AK Parti'nin gözdesi, Mardin Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreteri, adam dövdürüyor mahkeme kararına rağmen ve 'suç işleri bakanı' da ona polisleri veriyor. Mahkeme kararına rağmen hukuksuzluk yapanlara İçişleri Bakanlığı soruşturma açacak mı? Mızrak yine çuvala sığmıyor Süleyman Bey." dedi.

Haber 07-10-2021 16:41

Boğaziçi Üniversitesinde öğrencilere polis müdahalesi! Gözaltılar var

Boğaziçi Üniversitesinde eylem sonrası tutuklanan öğrenciler için bir grup öğrenci üniversite önünde izinsiz gösteri yapmak istedi. Öğrencilere müdahale eden polis çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı. İstanbul Valiliği, yaptığı açıklamada 8'i üniversite öğrencisi olmayan 14 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Haber 07-10-2021 14:52

Boğaziçi Üniversitesindeki olayla ilgili yeni gelişme! Tutuklandılar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binası önünde eylem yaparken gözaltına alınan 10 kişiden 2'si tutuklanırken 8'i serbest bırakıldı.

Haber 07-10-2021 09:14

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarda yeni gelişme! Gözaltına alındılar

Boğaziçi Üniversitesinde pazartesi günü Rektörlük binası önünde toplanan yaklaşık 60 kişilik gruptan aralarında Üniversite Rektörü Prof. Dr. Naci İnci'nin makam aracının üstüne çıkan bir kişinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Haber 06-10-2021 08:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi Üniversitesindeki olaya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci'yi protesto eden öğrencilerin makam arabasının üzerine çıkmasına sert tepki göstererek "Böyle bir öğrenci olamaz. Onlar olsa olsa üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir" açıklamasını yaptı.

Haber 05-10-2021 16:00

Levent Özdilek güzel haberi sosyal medyadan paylaştı

Ünlü oyuncu Levent Özdilek'in haziran ayında liseden mezun olan kızı Naz, Boğaziçi Üniversitesi'ni kazandı. Mutlu haberi sosyal medya hesabından duyuran Özdilek, paylaşımına, "Prensesim artık Boğaziçili!" mesajını düştü.

Magazin 01-09-2021 22:24

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. İnci'den soruşturma açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, bugüne kadar şahsıyla ilgili olarak öğrencilere açılan tüm disiplin soruşturmalarının iptal edilmesi talimatını ilgili birimlere ileteceğini açıkladı.

Haber 24-08-2021 18:06

Boğaziçi Üniversitesi'nden rektör eylemi

Boğaziçi Üniversitesi'ne yeni atanan Rektör Prof. Dr. Naci İnci, akademisyen ve öğrenciler tarafından protesto edildi. Kampüs içerisinden Bebek kapısına yürüyüş gerçekleştiren öğrenciler burada basın açıklaması yaptı.

Haber 23-08-2021 19:55

Prof. Dr. Mehmet Naci İnci kimdir, kaç yaşında? Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci nereli, nerelerde görev aldı?

Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörünün kim olacağı merak edilirken, daha önce rektörlüğe vekaleten atanmış olan Prof. Dr. Mehmet Naci İnci üniversitenin rektörlüğüne atandı. Gelişme sonrası İnci'nin hayatı ve kariyer yaşamı merak ediliyor. Peki Prof. Dr. Mehmet Naci İnci kimdir, kaç yaşında? Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci nereli, nerelerde görev aldı? İşte ayrıntılar...

Haber 21-08-2021 00:24

Son Dakika: Boğaziçi Üniversitesi rektörü belli oldu

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

Haber 21-08-2021 00:05

Adil Tek: Çok yakın planda yangın bölgelerinde yağışlar gözükmüyor

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Meteoroloji Mühendisi Adil Tek, "Çok yakın planda yangın bölgelerinde yağışlar gözükmüyor. Sıcaklıklar 7-8 derece düşecek. Yine hava sıcak ama riskler azaltılmış olacak. 40 derece sıcaklıktaki yangın oluşum şartlarıyla, 30-32 derece arasındaki yangın oluşum şartları aynı değil" dedi.

Haber 04-08-2021 00:04

Nagehan Alçı'dan Melih Bulu hakkında çok konuşulacak iddia

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük görevinden alınan Prof. Dr. Melih Bulu için Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan çok konuşulacak bir iddia geldi. Alçı, Melih Bulu için moralinin çok bozuk olduğunu ve Türkiye'den ayrılmayı düşündüğünü söyledi.

Haber 19-07-2021 12:14

Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçimleri ne zaman? Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü kim olacak?

14 Temmuz tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Boğaziçi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Melih Bulu görevden alındı. Boğaziçi Üniversitesi’ne vekaleten rektör atanırken, rektörlük seçimlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu.

Haber 17-07-2021 17:12

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü için ilk aday Erhan Erkut

Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektörlük görevinden alınmasından sonra YÖK, rektörlük adaylığı için başvuru ilanı yayımlamıştı. Rektörlük için başvuracağını açıklayan ilk isim ise Prof. Dr. Erhan Erkut, oldu.

Haber 16-07-2021 15:10

Melih Bulu neden görevden alındı? Dikkat çeken iddialar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'nun kararname ile görevden alınması gündem yarattı. Bulu'nun neden görevden alındığı merak edilirken, Ankara'daki son kulis bilgileri dikkat çekti.

Haber 16-07-2021 08:25