Boğaziçi Üniversitesi Haberleri Ve Son Dakika Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi Haberleri Ve Son Dakika Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi ya da kısaca BOUN Türkiye’nin önde gelen devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite’nin şimdiki Güney Kampüsü uzu süre öncülü olan Robert Koleji’ne bağlı olarak eğitim verdi. 1971 yılında ise Türkiye Cumhuriyeti’ne devri gerçekleştirilerek Boğaziçi Üniversitesi kurulmuş oldu. İngilizce eğitimim esas olduğu kurum, üniversite sınavlarında en yüksek puanları alanlarca tercih edilmektedir. Üniversite’nin hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda kampüsleri vardır. Üniversitede çok sayıda fakülte vardır. Ayrıca öğrenci kulüpleri ve toplulukları da Boğaziçi’nin üniversite hayatında aktif bir yere sahiptir. Türkiye’de depremlerle ilgili en önemli kaynaklardan olan Kandilli Rasathanesi de 1982 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

Boğaziçi, hukuk fakültesiyle birlikte ilk 100'e girenlerden 80'ini üniversiteye bekliyor

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmet Naci İnci: - "(Hukuk fakültesine dekan olarak görevlendirilmesi) Hukuk fakültesi bu şekilde dekansız kalamazdı. Ben başından beri hukuk fakültesinin her şeyiyle ilgilenmiş yönetim kurulu üyesi ve üniversitenin rektörü olduğum için bu görevlendirme yapıldı" - "Beklentimiz, hukuk fakültesiyle birlikte ilk 100'ün 80'den fazlasının, ilk binin ise 700'den fazlasının Boğaziçi'ne gelmesi yönünde"

Yurthaber 31-07-22 11:14

Kılıçdaroğlu’ndan rektörlere uyarı: Bakın, yapmayın bunu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversitelerin mezuniyet törenlerinin peş peşe iptal edilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamasında ‘Sarayın kayyum rektörleri; bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!’ ifadelerini kullandı.

Haber 21-07-22 14:06

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları 2022: Boğaziçi Üniversitesi Üniversitesi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, sınav sonuçlarının 18 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde ÖSYM'nin internet sitesinde erişime açıklanmasının ardından araştırılmaya devam ediliyor. Tercih yapacak adaylar taban puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanlarını arama motorlarında sorguluyor. Peki Boğaziçi Üniversitesi 2022 taban puanları, başarı sıralaması belli mi? İşte ayrıntılar...

Egitim 20-07-22 09:39

İBB Teknoloji Atölyeleri ilk mezunlarını verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: - "2021 yılında teknoloji atölyelerinde 2 bölümden oluşan sınavlarımıza tam 3 bin 500 öğrenci geldi. Hafta içi eğitimleri ile beraber ikinci yarısındaki katılımlarla 722 sayısıyla başlayan eğitim 1355'e ulaştı"

Yurthaber 25-06-22 15:35

Kişisel verilerin paylaşıldığı iddia edilmişti! Boğaziçi Üniversitesinden yanıt geldi

Boğaziçi Üniversitesinden "kişisel verilerin paylaşıldığı" iddialarına yanıt geldi. Üniversiteden yapılan açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen söz konusu çalışmalar Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile uyumludur ve kişisel veriler başta olmak üzere üniversitemiz bünyesindeki hiçbir veri kaynağının üçüncü kişi veya kurumların erişimine açılması söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

Haber 16-06-22 18:11

Boğaziçi Üniversitesinden ''kişisel verilerin paylaşıldığı'' iddialarına yanıt:

"Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen söz konusu çalışmalar Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile uyumludur ve kişisel veriler başta olmak üzere üniversitemiz bünyesindeki hiçbir veri kaynağının üçüncü kişi veya kurumların erişimine açılması söz konusu değildir"

Yurthaber 16-06-22 18:01

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin acı sonu! Barfiks demirine asılı halde bulundu

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Ömer Pural, 4. Levent’te yarı zamanlı çalıştığı iş yerinde barfiks demirine asılı halde bulundu. Gencin ölüm haberini alan yakınları yasa boğuldu.

Haber 13-05-22 23:22

Boğaziçi Çevre Ödülleri törenle sahiplerini buldu

"Boğaziçi Çevre Ödülleri" törenle sahiplerini buldu

Yurthaber 11-05-22 23:26

'Boğaziçi eylemleri' davasında arbede! Duruşma başlamadan ertelendi

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemler sırasında, Rektör Prof. Dr. Naci İnci'nin makam aracının üstüne çıktığı ve bir güvenlik görevlisinin boynunu sıktığı iddiasıyla 14 sanığın yargılandığı davada arbede çıktı. Mahkeme hakimi, duruşmaya izleyici almak istememesi üzerine duruşma salonu önünde bulunan CHP milletvekilleri ve sanık avukatları ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine mahkeme hakimi, duruşmayı başlatmadan erteledi.

Haber 21-03-22 16:05

Boğaziçi Üniversitesindeki protesto gösterisine ilişkin 8 kişinin yargılandığı davada ara karar

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi, sanıklar hakkında uygulanan adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına hükmetti

Yurthaber 01-03-22 17:24

'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' listeleri açıklandı! ODTÜ, Türkiye'den tek üniversite oldu

Dünyanın 11 sıralama kuruluşu tarafından hazırlanan "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" listeleri açıklandı. Açıklanan listelerden 3'ünde ilk 500'e Türkiye'den ODTÜ, iki ayrı listeye ise Boğaziçi, Hacettepe ve İstanbul üniversiteleri girdi. ODTÜ URAP Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut, üniversitelerin dünya sıralamalarında arzu edilen hızlarda yükselemediğine ve çoğunun gerilediğine işaret etti.

Haber 31-01-22 11:40

Son Dakika: Boğaziçi eylemleri davasında yeni gelişme! Mahkemeden 5 sanığa yakalama kararı

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 97 sanığın yargılandığı davada sanıklar savunma yaptı. Mahkemede savunma yapan öğrenciler, olay tarihinde basın açıklamasına yapılan çağrıyı sosyal medyadan duyduklarını ve üniversitenin Güney Kampüs Kapısı önüne gittiklerini söylediler. Sanık avukatları ise müvekkillerinin beraatini talep etti. Mahkeme 5 sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. İşte son dakika haberinin detayları!

Haber 10-01-22 17:48

2022 Üniversiteler kapanacak mı? Okullar açıkladı! Üniversitelerde yüz yüze eğitim bitiyor mu?

Koronavirüs pandemisinde vaka artışı devam ederken, 2021-2022 eğitim yılında üniversitelerin kapanıp kapanmayacağı merak ediliyor. Omicron varyantı sonrası yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği gündem olurken, kimi üniversiteler uzaktan eğitim ile ilgili duyurularını paylaştı. Peki 2022'de üniversiteler kapanacak mı ve yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte merak edilenler...

Haber 09-01-22 15:36

Tutuklu Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen için tahliye kararı! 3 aydır cezaevindeydiler

94 gündür tutuklu bulunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen, haftada bir imza vermeleri koşulu ve yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi.

Haber 07-01-22 16:16

Yosundan jet yakıtı üretildi! 2022'de ilk kez uçaklarda kullanılacak

Boğaziçi Üniversitesi'nin yosundan ürettiği biyoyakıt 2022'de jet uçuşunda kullanılacak. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Berat Zeki Haznedaroğlu, "2022'nin ikinci çeyreğinde bütün testleri ve sertifikasyon işlemleri tamamlandıktan sonra bir Türk Hava Yolları iç hat uçuşunda demo uçuşunu gerçekleştireceğiz" dedi. 

Haber 17-11-21 12:22

Özgür Özel'den Soylu'ya: Burnundan fitil fitil getirmezsem namerdim

Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen izinsiz gösteride, dağılma çağrısı yapan güvenlik güçlerine mukavemette bulunan 45 şüpheli gözaltına alındı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Soylu'ya hitap ederek "Ey Soylu bu gençlere ettiklerini burnundan fitil fitil getirmezsem namerdim!" ifadelerini kullandı.

Haber 22-10-21 23:52

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar sonrası Prof. Dr. Naci İnci'den ilk açıklama

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, üniversitedeki eylemlere ilişkin olarak "İfade özgürlüğü değil zorbalık" açıklamasını yaptı.

Haber 10-10-21 08:40

Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Boğaziçi Üniversitesi Rektörü’nün otomobiline yarı çıplak çıkıp üzerinde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması imkansızdır. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlarıdır" dedi.

Haber 09-10-21 14:56

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Boğaziçi Üniversitesi imara açılacak iddiasına ilişkin açıklama:

"Boğaziçi Üniversitesi ve kampüsünün bulunduğu alan, doğal sit statüsünün yanında Boğaziçi Kanunu hükümleri gereği ayrı bir koruma statüsüne de sahiptir. Söz konusu alanda Boğaziçi Kanunu'na aykırı hiçbir uygulama ve faaliyetin gerçekleştirilmesi, yapılaşmaya açılması kesinlikle mümkün değildir" - "Ekolojik temelli bilimsel çalışmalar kapsamında yapılan tescil ile alanda mevcut yapı ve yerleşimler dışındaki yapılaşmaya izin verecek bir düzenleme söz konusu değildir" - "Söz konusu haberde Boğaziçi Üniversitesindeki bir grubun yaptığı eylemler de hatırlatılarak 'Boğaziçi Üniversitesi imara açılacak, turizm yapıları inşa edilecek' şeklinde spekülatif başlıklar kullanılarak alanın imara açılacağını iddia etmek tamamen asılsızdır, yalandır. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bilinçli ve kötü niyetli bir yaklaşımdır, provokasyondur"

Yurthaber 08-10-21 11:05

Boğaziçi Üniversitesi yerleşkesi imara mı açılıyor? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan açıklama

Boğaziçi Üniversitesi ve çevresi yapılaşmaya açılmasının önünü açan doğal sit alanı değişikliği yapıldığı haberleri gündem yarattı. İddialar sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığından açıklama geldi.

Haber 08-10-21 11:00

CHP'li Özel, İçişleri Bakanı'na bu sözlerle yüklendi: Mızrak yine çuvala sığmıyor Süleyman Bey

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel "AK Parti yönetimi sırasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesince, TÜGVA'ya usulsüz kiralama yapıldığını" iddia ederek, "Adalar Kaymakamı, Soylu'nun has adamı, AK Parti'nin gözdesi, Mardin Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreteri, adam dövdürüyor mahkeme kararına rağmen ve 'suç işleri bakanı' da ona polisleri veriyor. Mahkeme kararına rağmen hukuksuzluk yapanlara İçişleri Bakanlığı soruşturma açacak mı? Mızrak yine çuvala sığmıyor Süleyman Bey." dedi.

Haber 07-10-21 16:41

Boğaziçi Üniversitesinde öğrencilere polis müdahalesi! Gözaltılar var

Boğaziçi Üniversitesinde eylem sonrası tutuklanan öğrenciler için bir grup öğrenci üniversite önünde izinsiz gösteri yapmak istedi. Öğrencilere müdahale eden polis çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı. İstanbul Valiliği, yaptığı açıklamada 8'i üniversite öğrencisi olmayan 14 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Haber 07-10-21 14:52

Boğaziçi Üniversitesindeki olayla ilgili yeni gelişme! Tutuklandılar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binası önünde eylem yaparken gözaltına alınan 10 kişiden 2'si tutuklanırken 8'i serbest bırakıldı.

Haber 07-10-21 09:14

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarda yeni gelişme! Gözaltına alındılar

Boğaziçi Üniversitesinde pazartesi günü Rektörlük binası önünde toplanan yaklaşık 60 kişilik gruptan aralarında Üniversite Rektörü Prof. Dr. Naci İnci'nin makam aracının üstüne çıkan bir kişinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Haber 06-10-21 08:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi Üniversitesindeki olaya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci'yi protesto eden öğrencilerin makam arabasının üzerine çıkmasına sert tepki göstererek "Böyle bir öğrenci olamaz. Onlar olsa olsa üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir" açıklamasını yaptı.

Haber 05-10-21 16:00

Levent Özdilek güzel haberi sosyal medyadan paylaştı

Ünlü oyuncu Levent Özdilek'in haziran ayında liseden mezun olan kızı Naz, Boğaziçi Üniversitesi'ni kazandı. Mutlu haberi sosyal medya hesabından duyuran Özdilek, paylaşımına, "Prensesim artık Boğaziçili!" mesajını düştü.

Magazin 01-09-21 22:24

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. İnci'den soruşturma açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, bugüne kadar şahsıyla ilgili olarak öğrencilere açılan tüm disiplin soruşturmalarının iptal edilmesi talimatını ilgili birimlere ileteceğini açıkladı.

Haber 24-08-21 18:06

Boğaziçi Üniversitesi'nden rektör eylemi

Boğaziçi Üniversitesi'ne yeni atanan Rektör Prof. Dr. Naci İnci, akademisyen ve öğrenciler tarafından protesto edildi. Kampüs içerisinden Bebek kapısına yürüyüş gerçekleştiren öğrenciler burada basın açıklaması yaptı.

Haber 23-08-21 19:55

Prof. Dr. Mehmet Naci İnci kimdir, kaç yaşında? Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci nereli, nerelerde görev aldı?

Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörünün kim olacağı merak edilirken, daha önce rektörlüğe vekaleten atanmış olan Prof. Dr. Mehmet Naci İnci üniversitenin rektörlüğüne atandı. Gelişme sonrası İnci'nin hayatı ve kariyer yaşamı merak ediliyor. Peki Prof. Dr. Mehmet Naci İnci kimdir, kaç yaşında? Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci nereli, nerelerde görev aldı? İşte ayrıntılar...

Haber 21-08-21 00:24

Son Dakika: Boğaziçi Üniversitesi rektörü belli oldu

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

Haber 21-08-21 00:05

Adil Tek: Çok yakın planda yangın bölgelerinde yağışlar gözükmüyor

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Meteoroloji Mühendisi Adil Tek, "Çok yakın planda yangın bölgelerinde yağışlar gözükmüyor. Sıcaklıklar 7-8 derece düşecek. Yine hava sıcak ama riskler azaltılmış olacak. 40 derece sıcaklıktaki yangın oluşum şartlarıyla, 30-32 derece arasındaki yangın oluşum şartları aynı değil" dedi.

Haber 04-08-21 00:04

Nagehan Alçı'dan Melih Bulu hakkında çok konuşulacak iddia

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük görevinden alınan Prof. Dr. Melih Bulu için Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan çok konuşulacak bir iddia geldi. Alçı, Melih Bulu için moralinin çok bozuk olduğunu ve Türkiye'den ayrılmayı düşündüğünü söyledi.

Haber 19-07-21 12:14

Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçimleri ne zaman? Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü kim olacak?

14 Temmuz tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Boğaziçi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Melih Bulu görevden alındı. Boğaziçi Üniversitesi’ne vekaleten rektör atanırken, rektörlük seçimlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu.

Haber 17-07-21 17:12

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü için ilk aday Erhan Erkut

Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektörlük görevinden alınmasından sonra YÖK, rektörlük adaylığı için başvuru ilanı yayımlamıştı. Rektörlük için başvuracağını açıklayan ilk isim ise Prof. Dr. Erhan Erkut, oldu.

Haber 16-07-21 15:10

Melih Bulu neden görevden alındı? Dikkat çeken iddialar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'nun kararname ile görevden alınması gündem yarattı. Bulu'nun neden görevden alındığı merak edilirken, Ankara'daki son kulis bilgileri dikkat çekti.

Haber 16-07-21 08:25

Boğaziçi Üniversitesi önünde öğrencilerden açıklama

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğünden Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile alınan Prof. Dr. Melih Bulu'yu protesto eden öğrenciler açıklama yaptı. Öğrenciler vekaleten rektörlüğe atanan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci'yi de protesto etti.

Haber 15-07-21 19:19

Görevden alınan Melih Bulu’nun yerine vekaleten atama! Mehmet Naci İnci kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu’nun görevden alınmasının ardından yerine vekaleten Mehmet Naci İnci getirildi. Görevden alınma kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Melih Bulu’nun yerine vekaleten üniversitenin öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

Haber 15-07-21 11:42

Melih Bulu görevden alındı: Melih Bulu kimdir? Melih Bulu kaç yaşında ve mesleği ne?

Boğaziçi Üniversitesi’ne 2021 yılının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan Melih Bulu, uzun bir süre tartışmalara neden oldu. Gece saatlerinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, görevinden alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasının olduğu karar, gece saatlerinde sosyal medyanın gündemine düştü.

Haber 15-07-21 11:15

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Melih Bulu'nun yerine vekaleten Mehmet Naci İnci atandı

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne, görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu'nun yerine vekaleten üniversitenin öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

Haber 15-07-21 11:14

Son Dakika: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı (Melih Bulu kimdir?)

Son dakika haberine göre Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alındı.

Haber 15-07-21 07:13

Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz böyle duyurdu: 2100'de Antalya, Kahire gibi olacak

Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz, 2100 yılında Antalya'nın ikliminin aynen Kahire gibi olacağını söyledi. Bugünkü şekillerde tarımsal üretimin, bu yüzyılın sonunda muhtemelen mümkün olmayacağını belirten Prof. Dr. Kurnaz, "Antalya, aynen Kahire nasılsa öyle olacak. Çukurova, Urfa, hepsi aynı şekilde olacak. Bu yüzyılın sonunda sıcaklıklar büyük ihtimalle 4-5 derece artmış olacak" dedi.

Haber 01-07-21 09:57

YÖK'ten 'Boğaziçi Üniversitesi' açıklaması

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), "6 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararında diğer üniversitelerde kurulması kararlaştırılan fakültelerle birlikte Boğaziçi Üniversitemiz bünyesinde kurulması kararlaştırılan İletişim ve Hukuk Fakülteleri de bulunmaktadır" açıklaması yapıldı.

Haber 26-06-21 12:57

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'dan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada ders verecek kapasiteye bile sahip değilsin. Sende onur varsa istifa et. İstifa bir erdemdir" çağrısına yanıt geldi. Prof. Bulu, "Açıklamalarınızı asılsız haberler yerine sorumluluk taşıyan her siyasetçi gibi güvenilir bilgi kaynaklarına danışarak yapmanızın her bakımdan daha sağlıklı olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 08-06-21 20:30

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'ya istifa çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde pek çok öğretim görevlisinin görevine son verilmesiyle ilgili rektör Melih Bulu'ya sert sözlerle yüklendi. CHP lideri "Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada ders verecek kapasiteye bile sahip değilsin. Sende onur varsa istifa et. İstifa bir erdemdir." ifadelerini kullandı.

Haber 08-06-21 14:41

Prof. Dr. Kurnaz: Türkiye'de yaz turizmi olmayacak

Boğaziçi Üniversitesi İklim Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, "İstanbul'da yaşayanlar yaz turizmi için Antalya, İzmir ve Bodrum'a gidemeyecek ve insanlar denize aralık ayından girmeye başlayacak. Şu an için bizler soğuktan kaçıyoruz, ancak ileride sıcaktan kaçacağız. Bundan sonra yazın kumsal turizmi olmayacak. Şimdiden turizmcilere Karadeniz'e yatırım yapmasını öneriyorum" dedi.

Haber 22-05-21 13:31

Bülent Gültekin kimdir? Bülent Gültekin kaç yaşında? Bülent Gültekin biyografisi…

Asıl adı Nihat Bülent Gültekin olan Türk bürokrat Bülent Gültekin, Robert Koleji mezunudur. Lisans eğitimini tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Bülent Gültekin daha sonra Wharton School, University of Pennsylvania’dan doktora derecesi almıştır. Bülent Gültekin aynı zamanda bir dönem Merkez Bankası başkanı olarak da görev almıştır. Halen Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Haber 19-04-21 13:18

Mehmet Erdem kimdir? Mehmet Erdem kaç yaşında? Mehmet Erdem nereli? Mehmet Erdem hayat hikayesi…

Mehmet Erdem, geçtiğimiz senelerde ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin seslendirdiği Hakim Bey şarkısına, kendine has bir yorum getirmiş ve bu yorumu ile oldukça beğenilmiştir. Mehmet Erdem, Hakim Bey şarkısını coverladıktan sonra ise oldukça popüler bir hale gelmiştir. Kendine has şarkı yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Mehmet Erdem, birçok albüm çalışmasında da yer almıştır. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan Erdem’in müzik tutkusu ailesinden gelmektedir.

Magazin 12-04-21 14:42

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 24 şüpheli serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde dün gözaltına alınan 24 şüpheli çıkarıldıkları hakimlikçe adlı kontrolle serbest bırakıldı.

Haber 26-03-21 20:15

Boğaziçi gözaltıları için yapılan eyleme müdahale! Çok sayıda gözaltı var

Boğaziçi Üniversitesi'nde dün gözaltına alınan öğrencilere destek olmak isteyen bir grup öğrenci Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde izinsiz gösteri yapmak istedi. Öğrencilere müdahalede bulunan polis ekipleri birçok göstericiyi gözaltına aldı.

Haber 26-03-21 15:49