Çağla Haberleri

Çağlanın faydaları nelerdir? Çağla ne kadar tüketilmeli?

Günümüzde sağlıklı yaşamın önemi giderek artarken, besinlerin sağladığı faydalar da büyük bir önem taşıyor. Bu bağlamda, doğanın bizlere sunduğu lezzetli ve besleyici meyvelerden biri olan çağla, sayısız faydasıyla dikkat çekiyor. Çağla, bahar aylarında erik ağaçlarından elde edilen küçük, yeşil renkli ve ekşi-tatlı bir meyve olarak karşımıza çıkar.

Haber 30-07-23 23:44

Mersin'de çağla hasadına başlandı

Mersin'de çağla hasadına başlandı

Yurthaber 18-03-22 11:16

Datça'da mevsimin ilk badem çağlası hasadı başladı

Yurt dışına da gönderilen çağla bademin kilogramı 80 liradan satışa sunuldu

Yurthaber 14-03-22 15:40

Avrupa'ya çağla Döşemealtı'ndan gidiyor

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde çağla hasadına başlanırken, ürünler, iç pazarın yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihraç ediliyor.

Finans 21-04-21 11:34

Çağla

Çağla Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çağla Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çağla bademin fiyatı 5'e katladı

Denizli’de bahar başında etkili olan don nedeniyle neredeyse rekoltede yarı yarıya düşüş yaşayan çağla badem üreticileri, sezondan istediğini bulamadı. Ürün az olunca geçen yıl toptan 3 TL’ye kadar düşen çağla badem fiyatı, bu yıl 5’e katladı.

Finans 13-04-21 16:18

Çağla sezonu 50 TL’den açtı

İlkbaharın gelişini müjdeleyen çağlanın ilk hasadı başlarken, Eskişehir tezgâhlarında ise kilosu 50 TL’den satılmaya başlandı.

Finans 12-03-21 16:54

Çağla kimdir? Çağla kaç yaşında, nereli? Çağla kiminle evli? İşte Çağla’nın hayatı...

Ekranların en çok izlenen programlarından olan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının 20 Kasım Cuma günü konuğu olan Çağla televizyon izleyicileri ve sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilmeye başlandı. Saz Mı Caz Mı şarkısıyla ünlenen Çağla ilgili pek çok detay merak ediliyor. Peki Çağla kimdir? Çağla kaç yaşında? Çağla nereli? İşte Çağla şarkıları ve hakkında tüm merak edilenler...

Magazin 20-11-20 10:18

Çağla meyvesi faydalarıyla şaşırtıyor: Bu mevsimde bol bol tüketin

Baharın müjdecisi olan çağla meyvesi, en leziz ekşi meyvelerin başında geliyor. Tuzlayıp yendiğinde ise tadına doyum olmuyor doğrusu. Nisan ayında tezgahlarda 15-20 gün görebildiğimiz çağlanın faydaları ise bir hayli fazla. Merak edenler için çağla meyvesinin sağlığımıza olan etkilerinden bahsedeceğiz, buyursunlar.

Yemek 03-04-20 12:07

Yıl boyunca sadece 20 gün var! Faydaları ise ömürlük

Kayısı ve badem çekirdeğinin henüz olmamış haline verilen isimdir çağla. Mayhoş ve ekşi bir tadı vardır, bu haliyle eriği andırır. Meyve olarak tüketiminin yanı sıra çeşitli tariflerde de kendisine yer bulur. Baharın müjdecisi olan çağla, yıl boyunca sadece 20 gün bulunur ancak faydaları bir ömürlüktür!

Yemek 25-03-19 10:10

Baharın ilk meyvesi çıktı! Faydası da fiyatı da çok yüksek

Havaların ısınmaya başladığı ve baharın yüzünü gösterdiği şu günlerde bahar meyvelerinin ilki olarak bilinen çağla da tezgahlarda görülmeye başladı. Faydaları saymakla bitmeyen çağlanın ilk hasadı kilosu 200 liradan satılmaya başlandı.

Yemek 13-03-18 21:59