Gece Haberleri

Hep aynı saatte uyanıyorsanız dikkat! Ciddi hastalıkların önemli belirtisi

Uyku gün içerisinde yorulan vücudumuzun ve zihnimizin dinlenmesi için en önemli ihtiyacımız olarak görülüyor. Uykunun tam olarak alınmaması çeşitli problemlere yol açıyor. Uzmanlar geceleri sık sık uyanmanızın altında yatan nedenin ciddi hastalıklar olabileceğini belirtiyor. Gece uyanmanın tehlikeli bir hastalığın yıllar önce görülen erken belirtisi olduğu belirtiliyor.

Haber 06-01-23 09:11

Tam bir zehre dönüşüyor! Suyu sakın bu şekilde içmeyin

Tüm yaşamın ihtiyacı olan su en önemli kaynakların başında gelir. Gün içerisinde sıklıkla su tüketmenin insan vücuduna sayısız faydası bulunuyor. Ancak gece, uykudan uyanıp içilen su için aynı şeyler söylemek pek mümkün değil. İşte ayrıntılar...

Haber 14-10-22 10:19

Trabzon'da isabella cinsi üzümden yapılan kremler tanıtıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısaihoğlu: - "Avrupa'da bu ürünün satılacağı düşüncesiyle Latince bir isim olarak 'Vis Amari' kelimesini bularak marka olarak tescil ettirdik"

Yurthaber 29-09-22 13:40

Kovanlarını ayılardan korumak için gece nöbet tutuyor

Bingöl'de ayıların daha önce zarar verdiği kovanlarının başında duran arıcı Yusuf Çağan: - "Bal, emeğimiz ve gelir kaynağımız. Mecburen kovanların başında bekliyorum"

Yurthaber 23-09-22 11:15

Gece

Gece Hakkındaki Haberler Mynet'te. Gece Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Uyku düzeniniz bu şekildeyse dikkat! Ölümcül hastalıkta risk altındasınız

Uyku vücudun en temel ihtiyaçları arasında bulunuyor. Her gün düzenli olarak uyumak sağlık için büyük önem taşıyor. Ancak birçok insan uykusunu yeterli seviyede almıyor. Bu da ölümcül hastalıklara yakalanma riskini artırabiliyor. Uzmanlar geç uyuyan kişilerin büyük risk altında olduğunu belirtiyor.

Haber 20-09-22 11:51

Geceyi gündüze çevirdi! 30 milyon liralık balyalar alev alev yandı

Olay, Adana’nın İmamoğlu ilçesinde meydana geldi. Mısır sapı balyalarının yanmasıyla gece adeta gündüze döndü. Yaklaşık 6 saat boyunca süren yangının sonucunda 25 bin ton mısır sapı balyası kül oldu. Yangın nedeniyle zararın 30 milyon lirayı bulduğu ileri sürüldü. Öte yandan Jandarma ekiplerinin yangının çıkış nedenine yönelik araştırma yaptığı öğrenildi.

Haber 16-09-22 22:12

Karaburun'da su altının güzellikleri gece dalışıyla keşfediliyor

Dalış sporcularından Emrah Özdemir: - "Gündüzleri kovuklara saklanan bütün canlılar akşamları avlanmak için dışarı çıkıyor. Biz de onları görme şansını yakalıyoruz gece dalışında" - Kadir Doğan: - "Gündüz dalışlarında ahtapotları çok nadir görebiliyoruz ama bu dalışta epey ahtapot gördük, bizim için farklı bir deneyim oldu"

Yurthaber 03-09-22 11:27

Gece eş anlamlısı nedir? Gecenin eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Türkçe kelime hazinesi bakımından oldukça zengin bir dildir. Birçok farklı dilden kelimeyi sözcük dağarcığına kabul etmiştir. Bir kelime birden fazla anlama gelebilir. Bu sebeple eş anlamlı kelimeleri de çeşitlilik gösterir. Gece kelimesi de bu özelliklere sahip bir kelimedir. Birden fazla anlam ifade etmek için kullanılabilir. Gece kelimesinin eş anlamlısı nedir? Gece eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim 10-08-22 00:44

Blaundos Antik Kenti gece fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor

Antik kentin kalıntılarıyla yıldızlarla kaplı gökyüzünü bir arada görüntülemek isteyen fotoğrafçılar, gece boyunca bölgede çalışma yapıyor - Birkare Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Hilmi Coşkun: - "Fotoğraf çekmeseniz bile gökyüzüne baktığınız zaman o yıldızları gördüğünüzde başka alemlere gidiyorsunuz. O bakımdan çok güzel bir duygu, tarif edilemez"

Yurthaber 31-07-22 12:37