KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Neden lavabo giderine bir kaşık tuz dökmeniz gerekiyor? Sonuçları oldukça şaşırtıyor

  Lavabo giderleri kötü kokuları ve tıkanmalarıyla hem mutfağı hem de banyoyu olumsuz etkiliyor. Yemek artıkları, yağlar, saç ve kir gibi kalıntılar lavaboların kolayca tıkanmasına yol açıyor. Temizlik ustalarına göre lavabo sorunları için tesisatçıya para vermenize gerek yok. Peki lavabo giderine dökülen bir kaşık tuz ne işe yarıyor?

  Lavabo giderlerinin tıkanması hijyen problemi yaşanmasına neden oluyor. Uzun süre gitmeyen sular istenmeyen görüntülere yol açıyor. İstatistiklere göre insanların %9'u lavabolarında tıkanmış bir giderle uğraşmak zorunda kalıyor. Ev sahiplerinin %15'i yedekli giderleri tamir etmekte sorun yaşıyor. Ancak tüm bu sorunlar her evde bulunan bir malzeme ile çözülebilir.

  NEDEN GİDERLERE TUZ DÖKMEK GEREKİYOR?

  Tuz, borularınızı tıkayan maddeleri çözer. Tuz gresi ve yağı çözer. Düzenli tesisat bakımının bir parçası olarak, gelecekte borularla ilgili ciddi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca kanalizasyon sinekleri, bol yiyecek bulunan nemli yerlerde yaşarlar. Tuz, drenaj sineklerini caydıracaktır.

  Ekran görüntüsü 2023-02-19 164231

  Gideriniz tıkanmışsa, giderinize yarım bardak tuz dökün ve ardından bir bardak beyaz sirke ve kabartma tozu ekleyin.

  Ekran görüntüsü 2023-02-19 153049

  Sert su, temizlenmesi zor bir birikim bırakır . Bu birikimi bir muslukta görebilirsiniz. Sonuç olarak pipolarınıza zarar verir çünkü onları yıkayamazsınız.

  Ekran görüntüsü 2023-02-19 164249

  Çözüm, giderinize biraz tuz koymak ve gece boyunca oturmasına izin vermektir. Bu sayede mutfak ve banyo ekipmanlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler