Heimlich Manevrası Haberleri

Şanlıurfa'da nefes borusuna cisim kaçan çocuğu güvenlik görevlisi kurtardı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde soluk borusuna cisim kaçması sonucu nefessiz kalarak fenalaşan 2 yaşındaki çocuk, güvenlik görevlisinin uyguladığı Heimlich manevrasıyla kurtarıldı.

Yurthaber 20-03-23 13:51

Soluk borusuna yemek takılan depremzedeyi ‘Heimlich’ manevrası kurtardı

Ankara’da terminalde otobüs beklediği sırada soluk borusuna yemek kaçan depremzede Rabia B., otogarın müdür yardımcısı Mete Bilici’nin uyguladığı Heimlich’ manevrasıyla son anda kurtarıldı. Genç kızın hayata tutunduğu o anlar güvenlik kameralarına yansırken, günün kahramanlarından Mete Bilici, korku dolu o anları anlattı.

Haber 16-02-23 16:10

Bitlis'te soluk borusuna sakız kaçan öğrenciyi öğretmenleri kurtardı

Bitlis'in Güroymak ilçesinde çiğnediği sakızın soluk borusuna kaçmasından dolayı fenalaşan lise öğrencisi, öğretmenlerinin uyguladığı Heimlich manevrası ile kurtarıldı.B

Yurthaber 20-01-23 07:55

Müdür yardımcısı öğrencisini Heimlich manevrasıyla böyle kurtardı

Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bir okulun müdür yardımcısı, soluk borusuna cisim kaçan ve nefessiz kalan öğrencisini Heimlich manevrasıyla kurtardı.

Haber 14-12-22 17:46

Heimlich Manevrası

Heimlich Manevrası Hakkındaki Haberler Mynet'te. Heimlich Manevrası Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çorum'da nefes borusuna yemek kaçan kişi polisin Heimlich manevrasıyla kurtarıldı

Çorum'un Sungurlu ilçesinde, nefes borusuna yemek kaçan yaşlı bir kişinin trafik polisince Heimlich manevrasıyla kurtarılma anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

Yurthaber 01-12-22 11:20

Nefes borusuna yemek kaçan kadını, restoran sahibinin Heimlich manevrası kurtardı

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir restoran sahibinin, nefes borusuna yemek kaçan kadına Heimlich manevrasıyla müdahale etmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

Yurthaber 24-11-22 15:11

Nefes borusuna yemek kaçan kadını ‘Heimlich’ manevrası ile kurtarıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir lokantada nefes borusuna yemek kaçan kadını, iş yeri sahibi, yaptığı 'Heimlich manevrası' ile kurtardı. O anlar, iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Haber 24-11-22 10:06

Öğretmen, boğazına ekmek parçası kaçan öğrencisini Heimlich manevrasıyla kurtardı

İzmir'de öğretmenin, teneffüste boğazına ekmek parçası kaçan öğrenciyi Heimlich manevrasıyla kurtarması güvenlik kamerasına yansıdı.

Yurthaber 15-11-22 08:27

Ölümle burun buruna gelen Halil’i öğretmeni 'Heimlich manevrası' ile kurtardı

İzmir'in Buca ilçesinde ortaokul öğrencisi Halil İbrahim Pelen'in (10), teneffüste evden getirdiği beslenmesini yediği sırada soluk borusuna ekmek parçası kaçtı. Bir süre nefes alamayan ve morarmaya başlayan Pelen, kendisine müdahale eden nöbetçi öğretmenler tarafından 'Heimlich manevrası' ile kurtarıldı. Zamanla yarışılan o anlar, okulun güvenlik kameralarına yansıdı.

Haber 14-11-22 14:05

Derste yediği şeker boğazına kaçtı! Öğretmeni 'Heimlich manevrası' ile kurtardı

Olay, Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. 10'uncu sınıf öğrencisi İ.M.'nin derste yediği şeker boğazına kaçtı. Durumu fark eden elektrik öğretmeni Ö.A., Heimlich manevrası yaparak öğrencisinin boğazına kaçan şekerin çıkmasını sağladı.

Haber 03-11-22 16:21

Van’da lokantada panik anları! Nefes borusuna yiyecek kaçan müşteriyi böyle kurtardı

Van’da bir lokantada yemek yerken nefes borusuna yiyecek kaçan müşteriyi, işletme sahibi heimlich manevrasıyla kurtarırken, o anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 24-10-22 09:59

Ortaokul öğrencisi, Heimlich manevrasıyla arkadaşının hayatını kurtardı

Ordu'da boğazına sakız kaçan 7 yaşındaki Metehan Karabacak, aynı sitede oturan ortaokul öğrencisi arkadaşı Adem Yalvaç'ın uyguladığı Heimlich manevrası sayesinde hayata tutundu - 6'ncı sınıf öğrencisi Adem Yalvaç: - "Bu eğitimi, beden eğitimi dersinde okulda görmüştüm. Öğretmenimiz akıllı tahtadan bize bunları göstermişti" - Metehan'ın uzman doktor olan babası Volkan Karabacak: - "Adem'in Heimlich manevrası sayesinde oğlumun belki de hayatı kurtuldu. Adem'in yaptığı mükemmel bir davranış. Kendisine çok teşekkür ediyorum"

Yurthaber 20-10-22 11:06

Boğazına yiyecek kaçan sürücü akaryakıt istasyonunda Heimlich manevrasıyla kurtarıldı

Mustafakemalpaşa Belediyesine ait tesiste yaşanan olay, güvenlik kamerasınca görüntülendi

Yurthaber 19-10-22 12:21

Haberlerde gördüğü Heimlich manevrası ile hayat kurtardı! 'İlk defa uyguladım'

Sultangazi'de bir lokantada korku dolu anlar yaşandı. Boğazına yemek parçası kaçan müşteri, boğulmaktan son anda kurtuldu. Nefes alamayan müşteriyi, lokanta çalışanı Yasin Çakır, Heimlich manevrasıyla kurtardı. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Heimlich manevrası yapan Çakır "İlk defa uyguladım. Daha önce haberlerde benzer görüntüler görmüştüm. İşe yaradı" dedi. İşte olayın detayları...

Haber 02-10-22 10:25

İnsanlık yapayım derken dayak yedi! Hayatını kurtardığı kadının kocası yanlış anlayınca hastanelik oldu

Kazakistan’da yaşanan ilginç olay sosyal medyanın gündemine oturdu. Halı yıkama kuryesi olan adam, boğulmak üzere olan kadına Heimlich Manevrası yaptı. Olanları gören kocası her şeyi yanlış anlayınca, kuryeyi hastanelik etti.

Haber 01-10-22 21:21

Öğretmenler ilk yardım eğitimiyle hayat kurtarıyor

Malatya'daki Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezi'nde 3 yılda 3 bin 500 öğretmen eğitim aldı - Merkez Müdürü İlhan Çınar: - "Amacımız, daha güvenli okullar oluşturmak için bütün öğretmenlerimizin bu eğitimi almasını sağlamak"

Yurthaber 25-09-22 12:02

Arkadaşları fark etti! Okul müdüründen hayat kurtaran müdahale

Malatya’da Derme İmam Hatip Ortaokulu’nda yaşanan panik anları okul müdürünün hayat kurtaran müdahalesiyle son buldu. Yaz kursunda öğrenim gören Kasım Alomori'nin (8) oynarken boğazına madeni para kaçıp takıldı. Çocuğun nefes alamadığını gören arkadaşları okul müdürüne haber verdi. Okul müdürü Aziz Şekerci madeni parayı Heimlich manevrasıyla çıkardı.

Haber 28-07-22 18:17

GÜNCELLEME - Malatya'da boğazına madeni para kaçan öğrenciyi okul müdürü kurtardı

Müdürün uyguladığı Heimlich manevrası, okulun güvenlik kamerasınca kaydedildi AÇIKLAMA EKLENDİ

Yurthaber 28-07-22 17:06

Malatya'da boğazına madeni para kaçan öğrenciyi okul müdürü kurtardı

Müdürün uyguladığı Heimlich manevrası, okulun güvenlik kamerasınca kaydedildi

Yurthaber 28-07-22 16:39