Ibm Haberleri

LG, IBM Quantum Network'e katıldı

LG, IBM Quantum Network'e katıldı

Yurthaber 10-01-22 09:42

Amazon, Apple, Google, Facebook, Microsoft... Teknoloji devleri çalışanlarına ne kadar maaş veriyor?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile birlikte birçok teknoloji şirketi sürdürebilirliğini ve personel alımını devam ettirdi. Büyümeye devam eden dünya devlerinin çalışanlarına ne kadar maaş verdiği ise merak konusu oldu. İşte Amazon, Apple, Facebook, Google, Microsoft, Salesforce, Snapchat ve Uber gibi şirketlerin farklı konumlardaki çalışanlarına verdikleri maaşlar...

Finans 16-09-21 08:53

Japonya'nın ilk ticari kuantum bilgisayarı hizmete girdi

Japonya'nın ilk ticari amaçlı kuantum bilgisayarı, Tokyo Üniversitesi ve IBM Corp. iş birliğiyle hizmete girdi. Böylece kuantum bilgisayarlar sahasına Japonya da katıldı.

Haber 17-08-21 09:09

IBM çip krizi konusunda son derece tedirgin

IBM çip krizi hakkında konuştu ve açıkçası insanlarda panik yarattı. Hadi gelin hem bu şirket tarafından yapılan açıklamalara hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Haber 18-05-21 10:13

Ibm

İbm Hakkındaki Haberler Mynet'te. İbm Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

IBM yarı iletken inovasyonunda yine ön planda

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan IBM tarafından geliştirilen yeni teknolojiler sayesinde akıllı telefonların pil ömrü 4 katına çıkıyor. İşte detaylar.

Haber 08-05-21 10:20

IBM dünyanın ilk 2 nanometrelik işlemcisini ürettiğini açıkladı

Dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden IBM, 2 nanometrelik mimariye sahip ilk çipi ürettiğini açıkladı. Şirket yeni işlemcilerle cep telefonlarının enerji tüketiminin dörtte birine ineceğini ve böylece günümüzde çoğu telefonda bir gün civarında olan pil ömrünün dört güne çıkabileceğini belirtiyor.

Haber 07-05-21 05:58

Kuantum bilgisayarlar hayatı çok kolaylaştıracak

Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen IBM, kuantum bilgisayarlarda hız faktörünü artıracak. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara birlikte bakalım.

Haber 06-02-21 09:55
IBM

IBM'in geliri 2020'nin dördüncü çeyreğinde azaldı

ABD'li teknoloji şirketi IBM'in geçen yılın son çeyreğinde elde ettiği gelir, yıllık bazda yüzde 6,5 azalarak 20,4 milyar dolara düştü.

Finans 22-01-21 09:23

Hackerlar koronavirüs aşısının soğuk zincirini hedef aldı

Merkezi ABD’de bulunan dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi International Business Machines (IBM), uluslararası Kovid-19 aşı tedarikinde “soğuk zincirin” siber casuslar tarafından hedef alındığını iddia etti.

Haber 03-12-20 17:59
IBM

IBM 10 bin kişiyi işten çıkaracak

Dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi IBM, maliyetleri düşürmek için Avrupa bölgesinde 10 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Böylelikle şirket Avrupa operasyonlarındaki çalışanların beşte birini işten çıkarmış olacak.

Finans 25-11-20 16:05
IBM

IBM kararını verdi: 109 yıllık şirket ayrılıyor!

Teknoloji şirketi IBM, şirketi bölme kararı aldı. IBM'in aldığı karara göre 109 yıllık şirket, 2021 sonu itibarıyla ikinci bir şirket daha kuracak.

Haber 09-10-20 10:42
IBM

IBM'den BT operasyonlarının otomasyonu için yeni yapay zeka

IBM, Think Digital konferansında CIO'ların BT altyapılarını, gelecekteki aksaklıklara karşı daha dayanıklı hale getirecek ve maliyetleri düşürmelerine yardımcı olacak şekilde otomasyonu için tasarlanan yeni yapay zeka destekli yeteneklerden ve hizmetlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesini tanıttı

Yurthaber 06-05-20 11:39
IBM

IBM, Open P-Tech'i Türkiye'de kullanıma sundu

Platformun fark yaratan başlıca özellikleri arasında Türkiye'de ve tüm dünyada ücretsiz olarak kullanılabilir olması, öğrencilerin aldığı eğitimin tamamlandığını gösteren dijital rozet sistemi, öğrenimi sınıfın dışına taşıma olanağı ve kaydedilen ilerlemenin takibi için dijital takip panosu gibi fonksiyonlar yer alıyor

Yurthaber 27-04-20 13:45
IBM

IBM’in süper bilgisayarı Corona araştırmaları yürütüyor

Corona virüsü, IBM süper bilgisayarı Corona araştırması ile atlatılmaya çalışılıyor. Bu bilgisayarların özellikle protein hesabı yapabilmesi çok büyük bir öneme sahip.

Haber 17-03-20 13:55

İnsanlığın gözü onda: IBM Summit Koronavirüs'ün tedavisini arıyor

Dünya koronavirüs tedavisi bulmak için IBM Summit'de insanlığa destek veriyor. Dünyanın en güçlü bilgisayarı olan IBM Summit, aylarca sürebilecek analizleri 1-2 gün içerisinde tamamlıyor. Bu hızı sayesinde IBM Summit, koronavirüs aşısı için büyük umut taşıyor.

Haber 11-03-20 12:24

Linux işletim sistemi yoğun talep görüyor

Linux’un oldukça çok sayıda kullanıcısı bulunuyor. Bu işletim sistemini kullanan kişilerin büyük kısmı da kurumlar ve firmalardan oluşuyor. Linux işletim sistemi, yeni yapılan bir araştırmaya göre dünya çapında pazarını büyütme konusunda ısrarcı.

Haber 17-02-20 09:27
IBM

IBM, SkillsBuild Programı ile Türkiye’de Kalifiye İş Gücüne Katkı Sağlayacak

IBM, çeşitli nedenlerden dolayı kariyerine ara verip işe dönmek ya da sektör ve meslek değiştirmek isteyenlerin iş gücüne katılmalarına yardımcı olmak için geliştirilen SkillsBuild'i Türkiye'de hayata geçirdi.

Trend 01-12-19 19:13
IBM

Teknolojide kesenin ağzı yapay zeka için açıldı

Şirketlerin yatırımlarının yanında ülkelerin de yapay zeka alanındaki rekabeti artırdığı bu yıl, Microsoft, söz konusu teknoloji için 1 milyar dolar, IBM ise 2 milyar dolarlık kaynağı gözden çıkardı - Çin, yapay zeka destekli şehir kuracağını açıklarken, ABD de bu teknolojideki üstünlüğünü sürdürmek için kararname yayımladı

Finans 15-11-19 11:09

Google'dan Kuantum bilgisayarı ürettik açıklaması

Teknoloji devi Google'den bir yetkili, mevcut en hızlı süper bilgisayarların 10 bin yılda yapacağı işlemleri 200 saniyede bitiren ve kuantum üstünlüğüne sahip bilgisayar yaptıklarını duyurdu

Haber 23-10-19 23:08

IBM'in Red Hat'ı satın almasına AB onayı

AB Komisyonu, IBM'in Red Hat'ı 34 milyar dolara satın almasını onayladı

Finans 27-06-19 18:10
IBM

TEMİZ ÇEVRE TEMİZ SU - Çevre dostu teknolojiler yaygınlaşıyor

Karbon salınımı, fosil yakıt kaynaklarının azalması gibi çevreye dair küresel sorunları azaltmak adına firmaların ürettiği yüksek teknolojili çevre dostu ürünlerin kullanımı giderek artıyor - Özellikle elektrikli araçlardan akıllı ev aletlerine kadar yeni nesil ürünler, enerji tasarrufu sağlamasının yanında çevre kirliliğini azaltıcı etkide bulunurken, yapay zeka sistemleri sayesinde de bilgi işlem merkezlerinin karbon salınımı en aza indiriliyor

Finans 20-06-19 11:07

Çalışma hayatının yeni aktörü yapay zeka olacak

Yapay zeka sistemlerinin, endüstri 4.0 ile 5G teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla ekonomi de dahil olmak üzere çalışma hayatının pek çok alanında etkisini artıracağı öngörülüyor - IBM Türkiye Müşteri Teknik Lideri Kıvanç Uslu: - "Bu teknolojiler, üretim sırasında oluşan arızalar ve hatalı ürünlerin tespiti gibi senaryoları gerçekleştirerek, müşterilerin olası maliyet artışlarını engelliyor" - Oracle Türkiye Analitik İş geliştirme Direktörü Pelin Özbozkurt: - "Yapay zeka konuşulurken en çok 'Makineler insanların yerini alacak mı?' sorusu soruluyor. Halbuki makinelerin insanların yerini alması yerine insanlarla çalışarak iş süreçlerinin verimliliğinin artırıldığını gözlemliyoruz"

Finans 04-04-19 11:02

Teknoloji dünyasının Türk kadın liderleri

Türkiye'de faaliyet gösteren küresel teknoloji firmalarının kadın yöneticileri iş hayatındaki başarılarıyla hemcinslerine ilham veriyor - GE Türkiye Genel Müdürü Canan Özsoy: - "Kadınlar, yapay zekayı tamamlayacak duygusal zeka konusunda daha güçlü" - IBM Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nden Sorumlu Genel Müdürü Defne Tozan: - "Her şeyin üstesinden gelebilen kadınlar, bilişim teknoloji alanlarında da yeteneklerini sergileyecek ve geleceğin inşasında önemli bir görev üstlenecek" - Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan: - "Kadınlar, değişime ve yeniliklere hızlı adapte olmaları sayesinde dijital dönüşümle beraber yeni açılan iş alanlarında daha çok yer alacak"

Finans 08-03-19 11:05
IBM

IBM Türkiye’nin Genel Müdürü Volkan Sözmen oldu

2016 yılından beri IBM Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Defne Tozan ise, IBM Küresel Teknoloji Hizmetleri İş Birimi’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdürü olarak atandı.

Trend 15-01-19 12:02
IBM

IBM, Red Hat'ı 34 milyar dolar satın alıyor

IBM, Red Hat'ı 34 milyar dolar satın alıyor

Finans 29-10-18 14:58
IBM

IBM'in ikinci çeyrek net kar ve geliri artış gösterdi

Şirketin net karı yüzde 3, geliri yüzde 3,7 yükseldi

Finans 18-07-18 23:51
IBM

Bu bilgisayar pirinç tanesinden bile küçük

Mart ayında IBM tarafından yapılan ve dünyanın en minik bilgisayarı olarak kayda geçen mini-bilgisayardan da küçüğü yapıldı.

Haber 25-06-18 22:47
IBM

İnsan ile bilgisayarın münazarası berabere bitti

ABD'li teknoloji devi IBM'in insanlarla konuşup argümanlar üretmek için tasarladığı yapay zeka tabanlı bilgisayarı Project Debater, dün San Francisco'da bir münazaraya katıldı.

Haber 19-06-18 14:13
IBM

İkna etmeye çalışan yapay zeka üretildi

Konuşan, dinleyen ve tartışarak aksini ispat etmeye çalışan yapay zeka üretildi

Haber 19-06-18 13:20
IBM

IBM birinci çeyrek bilançosunu açıkladı

Şirketin yılın ilk çeyreğinde net karı yüzde 4 azaldı, geliri ise yüzde 5 arttı

Finans 18-04-18 04:57
IBM

IBM dünyanın en küçük bilgisayarını üretti

1 milimetrekare büyüklüğündeki bilgisayar bir tuz kristalinden daha küçük boyutlarda

Haber 20-03-18 16:51
IBM

Bilim insanları tek bir atomu sabit diske dönüştürdü

Teknoloji devi IBM'in araştırma merkezinden bilim insanları sabit disk gibi çalışan ve bir atom kadar küçük olan minyatür mıknatısın, veri depolama işlevini yerine getirdiği belirtiliyor. Teoride bu yeni teknoloji sayesinde kredi kartı büyüklüğündeki bir sabit diskte 35 milyon şarkı saklamak mümkün. Ancak bu teknolojinin akıllı telefonlara gelmesinde vakit olduğu belirtiliyor.

Haber 18-12-17 13:30
IBM

Türkiye’deki ilk dijital tasarım stüdyosu IBM’den

IBM’in Türkiye’deki ilk Dijital Tasarım Stüdyosu, Turkcell’in dijital ürün ve hizmetleri ile müşteri deneyiminde fark yaratmasına odaklanacak.

Haber 21-03-17 11:36

IBM, Mac bilgisayarların uzun dönemde daha ekonomik olduğunu düşünüyor

Teknoloji devi IBM, yaptığı hesaplara göre uzun dönem kullanımda Mac bilgisayarların ekonomik olarak daha avantajlı olduğunu düşünüyor.

Haber 25-10-16 09:20
IBM

Google, IBM ve Dell: 10 kat hızlı olacağız!

Amerikalı üç teknoloji devi Google, IBM ve Dell’in sözcüleri, son derece çarpıcı bir açıklamaya ortak imzalarını attı.

Haber 18-10-16 09:46

IBM uçaklardaki türbülans sorununu çözecek

IBM, uçaklarda kablosuz internet bağlantısı hizmeti sunan Gogo ile işbirliği yaparak uçakların türbülansa girmesini engelleyecek yeni bir çözüm geliştiriyor.

Haber 19-06-16 09:35
IBM

IBM’nin yeni optik sürücüsü, Flash’tan 50 kat hızlı

IBM’in yeni optik belleği, Flash belleklerden 50 kat hızlı ve uygun sayılabilecek fiyatıyla da, bilgisayar dünyasına yeni bir soluk getirebilir.

Haber 19-05-16 10:04
IBM

IBM’in yeni projesi dikkat çekecek!

IBM’in yeni projesi ile adeta ses getirecek. Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Haber 21-10-15 08:42
IBM

IBM’in süper bilgisayarı karakter analizine başladı

IBM’in Quantum süper bilgisayarı Watson, yayına giren yeni bir web sitesi aracılığıyla, el yazısı üzerinden karakter analizi yapmaya başladı.

Haber 27-07-15 08:47
IBM

IBM’den Instagram’a!

IBM’deki 10 yıllık çalışmasının ardından Instagram yüzünden işini bıraktı.

Haber 30-06-15 08:49
IBM

IBM’den dev proje!

Teknoloji devi IBM’den herkesi şaşırtacak devasa bir proje geliyor.

Haber 13-04-15 08:18
IBM

IBM Uyardı: Arkadaşlık sitelerinin çoğunda bilgi güvenliği yok

Dünyaca ünlü bilişim firması IBM yaptığı araştırmalar sonucunda arkadaşlık sitelerinin yüzde 60'ının güvenlik açığı bulunduğunu açıkladı.

Haber 12-02-15 23:46
IBM

IBM çalışanlarını Apple da kurtaramadı

Geçtiğimiz aylarda Apple’la imzaladığı dev anlaşmaya rağmen içinde bulunduğu zorlu durumdan kurtulamayan IBM, çalışanlarının yüzde 26’sını işten çıkardı.

Haber 28-01-15 11:05

IBM 1.5 Milyar Dolar para saçtı!

Amerika’nın en büyük bilgisayar üreticilerinden IBM, teknoloji dünyasını derinden sarsan 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptı.

Haber 22-10-14 08:15
IBM

Apple ve IBM’den dev ortaklık!

Dünya piyasasının en büyük isimlerinden Apple ve IBM, dev bir ortaklığa imza atmaya hazırlanıyor.

Haber 18-07-14 08:33

O filmdeki teknoloji gerçek oluyor

ABD ordusu, kendi kendini imha edebilecek elektrik ürün gelişimi için IBM firmasına 3.5 milyon dolarlık yatırım yaptı

Haber 11-02-14 14:00
IBM

Türk mühendislerden akıllı kutu devrimi

Bir grup Türk mühendis tüm smart TV teknolojilerini ve yayın sistemlerini tek bir ortamda toplayan "İntevnet" adı verilen akıllı kutu geliştirdi.

Haber 20-07-13 11:55

IBM dünyanın en küçük filmini çekti

IBM, nano-fizik alanında sınırları zorlamaya devam ediyor.

Haber 02-05-13 10:18

IBM bakterilerin direncini kırdı

IBM ve Biyomühendislik ve Nanoteknoloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılar ilaca dirençli bakterileri yok eden bir antimikrobiyal (mikrop öldürücü) hidrojel geliştirildiğini duyurdu.

Haber 05-02-13 12:21
IBM