Jeff Bezos Haberleri Ve Son Dakika Jeff Bezos Haberleri

Jeff Bezos Haberleri Ve Son Dakika Jeff Bezos Haberleri

Elon Musk'tan sonra dünyanın en zengin ikinci kişisi olarak gösterilen Jeffrey Preston Bezos, 1964’te doğdu. Albuquerque'de doğan ve Houston'dan sonra Miami'de büyüyen Bezos, 1986'da Princeton Üniversitesi'nden mezun oldu. Elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimleri diplomasına sahip olan Bezos, 1994 yılının sonlarında Amazon'u kurdu. Şu anda dünyanın en büyük çevrimiçi satış şirketi olan Amazon'un CEO'su ve başkanlığı görevini yürütüyor. 2000 yılında havacılık üreticisi ve yörünge altı uzay uçuşu hizmetleri şirketi Blue Origin'i kurdu. Ayrıca 2013'te büyük Amerikan gazetesi The Washington Post'u 250 milyon dolara satın alarak medya patronu unvanını da kazandı. Forbes'a göre Bezos, tarihte net değeri 200 milyar doları aşan ilk kişi olarak gösteriliyor.

Jeff Bezos Haberleri

Elon Musk gibi milyarderleri yeme imkanı! İşte zenginleri yiyelim dondurmaları

“Eat The Rich” (Zenginleri yiyelim) adlı gezici bir sanat deneyi, müşterilerine en sevdikleri veya en çok yerdikleri milyarderleri dondurma formunda tüketme şansı veriyor. Bu sayede Jeff Bezos'u ısırabilir, Elon Musk'ı yiyebilir, Mark Zuckerberg'i çiğneyebilir, Jack'i yiyebilir ve Gates'i yutabilirsiniz. Birçok kişiyi şaşırtan Musk, Bezos, Zuckerberg ve Gates dondurmaları sosyal medyada ise büyük ilgi gördü.

Yemek 27-07-22 09:33

Dünyanın en zenginleri demir atmak için Göcek’i seçti: Milyonlarca dolar harcadılar…

Türkiye’nin önemli tatil bölgelerinden olan Göcek dünyanın en zenginlerini ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rus oligartk Roman Abramoviç’i ağırlayan Göcek’in yeni misafirleri şaşırttı. Dünyanın en zenginleri Bill Gates, Jeff Bezos ve İngiliz milyarder Sugar ile mücevher tüccarı İsveçli Lundin'in milyon dolarlık yatlarının bölgede demirlediği ifade edildi. Toplam değerleri milyarlarca dolar olan yüzen saraylar Göcek'e ‘Dünyanın en zengin koyu’ unvanını getirdi.

Finans 01-06-22 07:47

Yok artık! Jeff Bezos'un süper yatı geçsin diye tarihi köprüyü sökecekler

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos için Hollanda'nın Rotterdam şehrinde inşa edilen bir süper yat gündem oldu. Çünkü yerel yetkililer, süper yatın denize ulaşabilmesi için "De Hef" olarak da bilinen tarihi Koningshaven Köprüsü'nün söküleceğini açıkladı. Köprünün söküm maliyetleri ise Bezos tarafından karşılanacak.

Haber 04-02-22 10:29

NASA'ya dava açmıştı! Jeff Bezos haksız bulundu

ABD'li iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin’in, Ağustosta Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansına (NASA) açtığı davayı kazanamadığı açıklandı.

Haber 05-11-21 00:28

Ünlü iş insanları Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirledi

Ünlü iş insanları Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirledi

Yurthaber 02-11-21 14:53

Jeff Bezos ticari uzay istasyonu kuracak

Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin, 2030 yılına kadar Orbital Reef isimli bir ticari uzay istasyonu kuracağını duyurdu.

Finans 26-10-21 11:35

Zirve el değiştirdi! İşte dünyanın en zengin 10 insanı

Forbes’un hazırladığı dünyanın en zenginleri listesinde birinci sıra 3 ay içerisinde 4. kez değişti. Eylül ayı içerisinde Tesla hisseleri son 8 ayın zirvesine yükselirken, Elon Musk, listede temmuz ayının arkasından ilk sıraya yükseldi.

Finans 19-10-21 15:44

Elon Musk, Jeff Bezos'a gümüş madalya gönderdi!

Gerçek zamanlı verilere göre dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, dünyanın en zengin ikinci insanı Jeff Bezos için attığı tweet ile yine gündeme gelmeyi başardı. Daha önce Forbes'e gönderdiği bir e-postada Bezos'a gümüş madalya ve dev bir 2 figürü göndereceğini söyleyen Musk, Twitter'dan Bezos'a gümüş madalya emojisi gönderdi.

Haber 12-10-21 10:29

William Shatner'in uzay yolculuğu ertelendi

ABD'li milyarder iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin'in geliştirdiği New Shepard uzay aracının, "Star Trek" filminde Kaptan Kirk’ü canlandıran ünlü aktör William Shatner ile yapacağı uzay yolculuğu hava koşulları nedeniyle 13 Ekim'e ertelendi.

Haber 11-10-21 08:34

Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin, Elon Musk'ın SpaceX şirketiyle anlaşan NASA'ya dava açtı

ABD'li milyarder iş insanı Jeff Bezos'un uzay firması Blue Origin, Elon Musk'ın SpaceX'ine 2,9 milyar dolarlık Ay'a iniş sözleşmesi verme kararı nedeniyle Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ne (NASA) dava açtı.

Haber 17-08-21 02:16

ABD'li milyarder Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin, NASA'yı dava ediyor

ABD'li milyarder iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin, Artemis programı kapsamında SpaceX'le imzaladığı 2,9 milyar dolarlık Ay'a iniş aracı sözleşmesi dolayısıyla NASA'ya federal mahkemede dava açtı.

Haber 16-08-21 20:29

Jeff Bezos dünyanın en zengin kişisi unvanını kaptırdı

Pandemi döneminin en çok kazananları olan dünyanın en zenginleri, unvan yarışına devam ediyor. Business Insider'ın raporuna göre Jeff Bezos dünyanın en zengin kişisi unvanını Bernard Arnault'a kaptırdı.

Finans 09-08-21 08:52

Milyarderlerin 'yeni uzay' rekabeti

Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan ABD’li Elon Musk ve Jeff Bezos ile İngiliz milyarder Richard Branson arasında son zamanlarda giderek kızışan uzay rekabeti, uzay sektörünün sivilleşmesine ilişkin yeni tartışmaları da gündeme getirdi.

Haber 04-08-21 14:12

Amazon'un satışları beklentilerin altında kaldı

Amazon'un geliri bu yılın ikinci çeyreğinde 113,1 milyar dolara yükselirken, net karı 7,8 milyar dolar oldu.

Finans 30-07-21 08:16

Jeff Bezos'tan NASA'ya Ay'a gönderilecek uzay aracı için dudak uçuklatan teklif!

Milyarder iş adamı Jeff Bezos, Ay'a yaptığı yolculuğun ardından ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'na (NASA), şirketi Blue Origin'e Ay'a gönderilecek insanlı uzay aracı yapması için ihale vermesi karşılığında NASA'nın masraflarını 2 milyar dolara kadar karşılamayı teklif etti.

Haber 27-07-21 11:04

Jeff Bezos elektrikli araç konusunda sınırları zorlamaya çalışıyor

Tesla şirketi tarafından yapılan devasa fırlatışı birçok kişi hatırlıyordur. Şirket, Falcon 9 roketi ile uzaya Tesla aracı göndermiş, bir nevi kendi reklamını yapmış ve roketin geri dönmesi de eşsiz görüntüler ortaya çıkarmıştı. Şimdi ise Jeff Bezos kendi elektrikli aracının reklamını yaptı.

Haber 23-07-21 09:44

Jeff Bezos duyurdu: Blue Origin'den 100 milyon dolarlık uzay bileti satışı!

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, şirketi Blue Origin'in gelecek uzay uçuşları için şimdiden yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını duyurdu.

Haber 21-07-21 12:08

Jeff Bezos, uzay seyahatinden görüntüler paylaştı

Milyarder iş insanı Jeff Bezos, uzay şirketi Blue Origin'in geliştirdiği New Shepard uzay aracı ile birlikte dün uzaya çıktı. Bezos'a Kardeşi Mark Bezos'un yanı sıra uzaya çıkan en genç insan unvanını kazanan Olivier Deamon ve uzaya çıkan en yaşlı insan unvanını kazanan Wally Funk eşlik etti. Şimdi ise yaklaşık 10 dakika süren uçuştan görüntüler paylaşıldı.

Haber 21-07-21 11:34

En yaşlı astronot Wally Funk, 82 yaşında hayalini gerçekleştirdi

Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un uzaya yolculuğunda kapsüldeki diğer üç kişiden biri de 82 yaşındaki Wally Funk'tı. Funk bu seyahatle 1961 yılında çok yaklaştığı hayalini gerçekleştirdi.

Haber 21-07-21 04:32

Milyarder iş insanı Jeff Bezos'un uzay yolculuğu gerçekleşti

Milyarder iş insanı Jeff Bezos’un şirketi Blue Origin'in geliştirdiği ve Bezos dahil 4 kişiyi taşıyan New Shepard uzay aracı ABD'nin Teksas eyaletinden uzaya fırlatıldı. Uzaya fırlatılan Bezos ve beraberindeki 3 kişi, güvenli bir şekilde Dünya'ya döndü.

Haber 20-07-21 16:14

Milyarder işadamı Jeff Bezos bugün uzaya fırlatılacak

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin roketi ile son dakika iptali olmazsa bugün uzaya fırlatılacak.

Haber 20-07-21 04:40

Blue Origin: Jeff Bezos'a ilk uzay yolculuğunda 18 yaşında bir genç eşlik edecek

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a, 20 Temmuz'da kendi uzay şirketi Blue Origin'in aracı ile uzaya yapacağı ilk seyahatte eşlik edeceklerden birinin 18 yaşında bir genç olduğu açıklandı. Rokette Bezos, kardeşi Mark, 18 yaşındaki Oliver Daemen ve 82 yaşındaki Wally Funk olacak.

Haber 16-07-21 04:32

İlginç iddia: Elon Musk'ın bir bileti var!

Elon Musk'ın uzay yolculuğu yapacağına dair önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, uzaya çıkan ilk milyarder olan Richard Branson'ı ziyaret eden Musk, Branson'ın uzay şirketi Virgin Galactic'ten uzaya çıkmak için bilet satın aldı.

Haber 13-07-21 12:12

Amazon CEO'su Jeff Bezos bugün görevinden ayrıldı

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, üst yöneticilik (CEO) görevini 5 Temmuz'da Andy Jassy'e devredeceğini duyurmuştu. Bezos bugün, tam da şirketi kurduktan 27 yıl sonra Amazon'daki CEO'luk görevinden ayrıldı.

Haber 05-07-21 16:48

İngiliz milyarder Richard Branson uzay yolculuğu için 11 Temmuz'a göz dikti

Virgin şirketlerinin sahibi İngiliz milyarder Unity uzay aracı ile yapacağı uzay yolculuğunu bu tarihte gerçekleştirirse, uzay ticareti yarışındaki rakibi milyarder iş insanı Jeff Bezos'u arkada bırakmış olacak.

Haber 02-07-21 12:42

ABD’li 82 yaşındaki kadın pilot Wally Funk, Jeff Bezos ile uzaya uçacak

Dünyanın en zengin iş adamlarından Jeff Bezos’un girişimi olan Blue Origin’in ilk insanlı uzay aracına onur konuğu olarak ABD’li 82 yaşındaki kadın pilot Wally Funk davet edildi.

Haber 01-07-21 20:20

On binlerce kişi imzaladı: Jeff Bezos'un Dünya'ya dönmesine izin vermeyin

Jeff Bezos, Blue Origin şirketinin roketi ile birlikte gelecek ay uzaya gidecek. Ancak Elon Musk'a rakip olarak gösterilen ünlü milyarderin Dünya'ya dönmemesi için başlatılan bir imza kampanyası halihazırda 100 bin imza barajını geçmiş durumda. Üstelik hedef daha büyük.

Haber 24-06-21 11:42

Jeff Bezos, uzaya gidiyor! Tarih verdi

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu ve halihazırda dünyanın en zengin ikinci ismi olan Jeff Bezos, temmuzda uzay seyahatine çıkacağını duyurdu.

Haber 07-06-21 15:21

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos CEO'luk görevinden 5 Temmuz'da ayrılacak

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, üst yöneticilik (CEO) görevini 5 Temmuz'da Andy Jassy'e bırakacağını duyurdu.

Haber 26-05-21 22:59

Dünyanın en zenginleri listesinde milyar dolarlık yarış: Bernard Arnault birkaç saat birinci oldu

Forbes dergisinin düzenli olarak verdiği Dünyanın En Zengin İnsanı unvanı, son dönemlerde Jeff Bezos ve Elon Musk arasında gidip geliyordu. Musk bir zamanlar listenin zirvesindeydi ancak sahibi olduğu şirket Tesla'nın hisse değeri kaybetmesi, Bezos'un yeniden Musk'ın önüne geçmesine sebep oldu.

Finans 25-05-21 12:40

Blue Origin, uzay turizmi için bilet satışına başlayacak!

Havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin, Twitter hesabından paylaştığı bir videoda uzay turizmi roketi New Sherpard’ın uçuşları için bilet satmaya başlayacağını duyurdu. Konuyla ilgili detaylar ve bilet fiyatlarına dair bilginin ise 5 Mayıs’ta açıklanacağı belirtildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hava ve Uzay Hukuku Uzmanı İlyas Gölcüklü, "Uzay turizmi noktasında, uzaya çıkış biletlerinin açıklanması, birtakım sonuçları doğuruyor" dedi.

Haber 04-05-21 11:39

Elon Musk ve Jeff Bezos'un arasında anlaşma krizi!

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında yeni bir kriz patlak verdi. NASA'nın Elon Musk'ın CEO'su olduğu uzay şirketi SpaceX ile 2,9 milyar dolarlık bir Ay aracı anlaşması yapma kararı sonrası, Jeff Bezos'un sahibi olduğu uzay şirketi Blue Origin, karara itiraz etmek için ABD Hükümet Sorumluluk Bürosu'na bir protesto başvurusunda bulundu. Elon Musk ise yapılan başvuruya Twitter'dan ilginç bir yanıt verdi.

Haber 27-04-21 15:02

Forbes: Dünyada en çok milyarderin yaşadığı şehir Pekin!

Forbes'un yıllık milyarderler listesinde yayınlanan verilere göre dünyada en çok milyarderin yaşadığı şehir Çin'in başkenti Pekin.

Finans 08-04-21 12:28

Jeff Bezos'tan eski eşinin yeni eşi hakkında yorum: Mükemmel biri!

Jeff Bezos yeniden evlenen eski eşinin evliliği hakkında konuştu. Bezos eski eşinin yeni eşi için 'mükemmel biri' dedi.

Haber 10-03-21 17:30

Elon Musk bir haftada 27 milyar dolar kaybetti!

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Mart’ın ilk haftasında 27 milyar dolar zarar ettiği açıklandı.

Finans 08-03-21 12:23

Jeff Bezos’tan boşanan Scott fen bilgisi öğretmeniyle evlendi

Dünyanın en zenginleri listesinde başı çeken Jeff Bezos'un eski eşi milyarder MacKenzie Scott fen bilgisi öğretmeni Dan Jewett ile evlendi.

Haber 08-03-21 11:45

Alibaba'nın kurucusu Ma artık Çin'in en zengini değil

'Dünyanın en zengini' titri Amazon CEO'su Jeff Bezos ve Tesla ile Space X'in başındaki Elon Musk arasında sıklıkla el değiştirirken dünyanın önde gelen ekonomilerinden Çin'de de en zenginler listesinde sıralama değişti.

Haber 02-03-21 15:19

Dünyanın en zengin insanı yeniden Jeff Bezos oldu

Amazon CEO'su Jeff Bezos, Forbes'tan alınan gerçek zamanlı verilere göre Tesla CEO'su Elon Musk'ı tekrar geride bırakarak dünyanın en zengin kişisi unvanını geri aldı.

Finans 17-02-21 11:48

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos CEO'luk görevinden ayrılıyor

ABD'li e-ticaret devi Amazon, şirketin üst yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un görevinden bu yılın üçüncü çeyreğinde ayrılacağını duyurdu.

Haber 03-02-21 08:59

Elon Musk - Jeff Bezos: Dünyanın en zengin iki insanının uzayda 'yörünge savaşı'

Dünyanın en zengin iki insanın sahibi olduğu SpaceX ve Amazon şirketleri arasında uzayda "uydu gerilimi" yaşanıyor. Elon Musk'ın sahibi olduğu Space X ve Jeff Bezos'un sahibi olduğu Amazon, birbirlerini rekabeti engellemeye çalışmakla suçladı.

Haber 27-01-21 11:44

Blue Origin, yörünge altı mekiğinin insansız test uçuşunu yaptı

ABD'de, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin şirketi, "New Shepard" adlı yörünge altı mekiğinin insansız test uçuşunu yaptı.

Haber 15-01-21 16:13

Elon Musk'tan WhatsApp'ın kararına karşı 'Signal' önerisi!

Tesla ve SpaceX'in patronu Elon Musk'tan WhatsApp'ın gizlilik ilkelerini değiştirmesine karşı ilk tepki geldi. Dün Jeff Bezos'u geçerek dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Twitter hesabından Signal uygulaması için çağrıda bulundu.

Haber 08-01-21 09:11

Dünyanın en zengin 500 insanı 2020'de servetlerine toplam 1,8 trilyon dolar kattı

Dünyanın en zengin 500 kişisinin servetlerinin 2020 yılında yaklaşık 1,8 trilyon dolar artışla toplam 7,6 trilyon dolara ulaştığı bildirildi.

Haber 02-01-21 20:12

Jeff Bezos kimdir? Hayatı hakkında detaylar

Jeff Bezos kimdir diye sorulduğunda ismi duymuş olsanız da cevabı bilmiyor olabilirsiniz. Adını duymamış dahi olsanız onun kurucusu olduğu markalardan birinin müşterisi olma olasılığınız oldukça yüksek.

Haber 18-12-20 11:53

Boşandıktan sonra en az 4 milyar dolar bağışladı

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un eski eşi MacKenzie Scott, dört ayda aşevlerine ve acil yardım fonlarına 4 milyar dolardan fazla bağışta bulundu.

Haber 16-12-20 08:56

Jeff Bezos iklim değişikliği ile mücadele için 10 milyar dolar bağışladı

Jeff Bezos, iklim değişikliği ile mücadelede, gezegenimizin geleceğini kurtarmak için çalışan bilim insanları ve aktivistlere verilmek üzere 10 milyar dolar bağışladığını duyurdu.

Haber 17-11-20 15:04

Twitter hack saldırısının detayları sonunda belli oldu

Twitter 15 Temmuz tarihinde büyük bir siber saldırıya maruz kalmış, aralarında Bill Gates ve Jeff Bezos gibi ünlü kişilerin de bulunduğu 130 hesap hacklenmişti.

Haber 18-09-20 12:35

Teknoloji dünyasının en zengin isimleri 44 milyar dolar kayıp yaşadı!

Dünyanın en zengin 10 teknoloji milyarderi bu kez servetine servet kalmadı. 10 isim, ABD'nin önemli hisse senedi endekslerinden Dow Jones'ta yaşanan düşüş nedeniyle 44 milyar dolar kaybetti. Haftanın en çok kaybedeni ise 9 milyar dolarla Amazon'un CEO'su Jeff Bezos oldu.

Haber 07-09-20 17:15

Jeff Bezos'un eski eşi Mackenzie Scott, dünyanın en zengin kadını oldu

ABD merkezli e-ticaret şirketi Amazon'un sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'un eski eşi MacKenzie Scott, L'Oreal SA'nın varisi Francoise Bettencourt Meyers'i geride bırakarak dünyanın en zengin kadını oldu.

Haber 03-09-20 15:18