Kemik Suyu Haberleri

Prof. Dr. Canan Karatay listesini açıkladı: İçinde yok yok! Yiyenlerin demir gibi kuvvetleneceği besinler

Prof. Dr. Canan Karatay sağlık alanında yaptığı değerli önerilerine bir yenisini daha ekledi. Karatay, yiyenlerin demir gibi kuvvetleneceği besinlerin listesini paylaştı. İşte ünlü profesörün tavsiye ettiği o besinler ve faydaları...

Haber

İlikli kemik suyunun faydaları nelerdir? İlikli kemik suyu günde ne kadar içilmeli?

Günümüzde giderek artan bir şekilde insanlar sağlıklı yaşam ve beslenme konularına odaklanmaktadır. Bu nedenle, besinlerin ve içeceklerin sağlık üzerindeki etkileri de büyük bir ilgiyle araştırılmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda, son dönemlerde popüler hale gelen doğal besinlerden biri de "ilikli kemik suyu"dur. Peki, ilikli kemik suyu ne işe yarar?

Haber

Bebeklik döneminin olmazsa olmazı en iyi bebek maması tavsiyeleri 2023

Bebeklik dönemi, insan yaşamındaki en kritik dönemlerden biri. Bebeklerimiz, bu dönemde oldukça hassaslar ve onların gelişimlerine etki edecek en ufak bir etken bile ilerleyen zamanlarda büyük bir soruna neden olabilir. Bu yüzden bebeklerimiz için her şeyin en hassasını ve en sağlıklısını seçmeye çalışıyoruz. Bunların en başında da bebek mamaları geliyor.

Kadin

Prof. Dr. Canan Karatay'ın favori karışımı! Hastalıklara karşı zırh gibi koruyor, ömrünüze ömür katıyor

Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı açıklamalar ve verdiği tariflerle sık sık gündeme geliyor. Kendi Youtube kanalında sağlıklı yaşam üzerine içerikler paylaşan Karatay, yaz-kış her sabah tükettiği karışımı açıkladı. Bu karışımın vücudu kış hastalıklarına karşı zırh gibi koruduğu biliniyor.

Haber

Kemik Suyu

Kemik Suyu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kemik Suyu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bir kaşığı yeterli: Bağırsakları iyileştirir, harekete geçirir, rahatlatır...

Bağırsaklarımızın ikinci beynimiz olduğunu biliyor muydunuz? Bağırsak sağlığı ve bağışıklık sistemimiz arasında doğrudan ilişki vardır. Sağlıklı bağırsaklar, güçlü bir bağışıklık sistemi demektir. Bağırsaklarımızda yararlı ve zararlı bakteriler bulunmaktadır. Yararlı bakterilerin miktarını arttırarak, bağırsak sağlığımızı iyileştirebiliriz. Peki, bağırsak sağlığına ne iyi gelir? Nasıl beslenmeliyiz ve nelere dikkat etmeliyiz?

Haber

Yüzyılların şifası, anneannelerin ilacı! Kemik suyu nedir, kemik suyu faydaları nelerdir?

Kemik suyu, yüzyıllardır her hastalığın ilacı olarak hazırlanıyor. Uzun yıllardır tercih edilen kemik suyu, kemik ve bağ dokularının uzun süre suda kaynatılmasıyla yapılır. Hastalıklara karşı ilk olarak hazırlanan kemik suyu aynı zamanda doğal kolajen kaynaklarından biri olarak ön plana çıkıyor. Cilt sağlığından bağışıklığa, kemik sağlığından bağırsak sağlığına onlarca faydası bulunur. İşte, kemik suyu nedir ve kemik suyu faydaları nelerdir sorularının yanıtları.

Yemek

Canan Karatay duyurdu: Yanlış biliniyor, kolesterolü yükseltmiyor! Yediden yetmişe herkes tüketmeli

Prof. Dr. Canan Karatay beslenme üzerine verdiği bilgiler ile günlerce gündem yaratıyor. Daha sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarının sağlıklı gıdalardan geçtiğini belirten Karatay, kolesterol ve SMA hastalığı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alişan ile Hayata Gülümse programında yaptığı bu açıklamalarda kemik suyu hakkında bilinen en büyük yanlışı belirtti.

Haber

Bir nevi gençlik iksiri: Bol bol yiyerek koruyun! Kolajen neden eksilir, kolajen içeren besinler nelerdir?

Kolajen cildin %75’ini, vücudun ise %35’ini oluşturan eklem ve iç organları bir arada tutan aynı zamanda cilde esneklik ve dayanıklılık sağlayan bütün vücut için ‘kilit’ rol oynayan önemli bir proteindir. Vücudumuz kolajeni kendisi üretebilir. Ancak vücuttaki kolajen kaybı özellikle 25 yaşından sonra her yıl %1 oranında azalır.

Kadin

Kemik suyunun faydaları kemikleri güçlendirmesiyle sınırlı değil! Mucize gibi: Öyle etkileri var ki...

Şifa kaynağı kemik suyu faydalarıyla dikkat çeker. Çorbalarla ve yemeklerle kullanıldığında hastalıkların devası olur. Hayvan bağ dokuları ve kemiklerin kaynatılarak yapıldığı kemik suyu soslarla da yaygın olarak kullanılır. Özellikle soğuk algınlığı denilince akla ilk gelen besinler arasında yer alan kemik suyu, bağışıklığı güçlendirmekle kalmaz kemiklerin güçlenmesinde de önemli rol oynar. Konu ile ilgili bilgi veren Diyetisyen Hülya Çağatay, kemik suyunun faydalarını anlattı.

Haber

Kemikler 24 saat kaynar kazanda kaynatılıyor! Görenler, duyanlar sipariş yağdırıyor

Tokat'ta lokanta işletmecisi Erhan Uzun (37), pandemi nedeniyle işleri azalınca, uzmanların bağışıklık sistemini koruyan ve zararlı etkenler karşısında daima güçlü tutma konusunda etkili besin kaynağı olarak tavsiye ettiği kemik suyu üretimine başladı. 24 saat boyunca kaynayan kazanlardan kavanozlara doldurularak, satışa sunulan kemik suyu, yoğun talep gördü.

Yemek

Kemik suyu nasıl yapılır? Kemik suyunu nefis çorba tarifi ile sofranıza taşıyın

Yıllardır marketlerden bulyon olarak hazır alsak da sağlıklı beslenme modası ile birlikte yeniden mutfaklarda hazırlanmaya başlanan kemik suyunun yapılışı düşünüldüğü kadar meşakkatli değil. Evinde uğraşmak istemeyenlerin marketlerde satılanları tercih etse de gerçek kemik suyu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte tarif! Eklem yeri ile birlikte alınacak bol ilikli kemikli dana etinin kaynatılarak hazırlandığı kemik suyu tarifinin faydaları saymakla bitmiyor. İşte tüm detaylarıyla o tarif.

Yemek

Böyle bilmiyorduk! Kemik suyunun azı yarar çoğu zarar

Kemik suyunun faydalarının birçok kişi biliyor ancak fazlasının zarar olduğundan haberiniz var mıydı? Diyetisyen Gizem Gençyürek, "Kemik suyu yüksek oranda kolesterol içermesi sebebiyle kalp-damar ve kan kolesterol düzeyleri yüksek olan hastalarla fazla kilolu bireyler için uygun olmayabilir" açıklamasında bulundu.

Yemek

Kemik suyu: Faydaları nelerdir?

Kemik suyu, lezzetli ve sağlıklı bir besin kaynağıdır. Asya, Afrika ve Orta Doğu’da geleneksel olarak yemeklerde kullanılır. Kemik suyu yapımında genellikle sığır, kuzu, kümes hayvanları ve domuz eti kullanılır. Bazı kültürlerde balık da kullanılmaktadır.

Haber

Bağımlılığından kurtulmak için her gün kemik suyu içti! Sonuçlar şaşırtıcı...

Kahve bağımlılığından kurtulmak isteyen Stephanie isimli genç kadın, onun yerine her gün kemik suyu içmeye karar verdi. Kahvenin olumsuz etkilerinden ve bağımlılığından arınmak için kemik suyu tüketen Stephanie, vücudunun gösterdiği olumlu tepkileri ise internet üzerinden paylaştı.

Yemek