KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Bebeklik döneminin olmazsa olmazı en iyi bebek maması tavsiyeleri 2023

  Bebeklik dönemi, insan yaşamındaki en kritik dönemlerden biri. Bebeklerimiz, bu dönemde oldukça hassaslar ve onların gelişimlerine etki edecek en ufak bir etken bile ilerleyen zamanlarda büyük bir soruna neden olabilir. Bu yüzden bebeklerimiz için her şeyin en hassasını ve en sağlıklısını seçmeye çalışıyoruz. Bunların en başında da bebek mamaları geliyor.

  Bebeklik döneminin olmazsa olmazı en iyi bebek maması tavsiyeleri 2023

  İçindekiler

  • 1. SMA OPTIPRO, yeni doğan bebeklere özel
  • 2. Tarhana çorbasının yararlarından bebeğinizi mahrum bırakmayın: Veg&Bones Tarhana Çorbası
  • 3. Süt, irmik ve meyveler ile lezzetli bir öğün sağlayın: Aptamil Sütlü İrmikli 4 Meyveli Kaşık Maması
  • 4. Bebeğinizin gelişimi için bebek mamaları oldukça önemli: Bebelac 2 Devam Sütü
  • 5. Muzun eşsiz lezzeti bebek maması ile buluştu: Arı Mama 12 Vitaminli 6 Mineralli Sütlü Muzlu
  • 6. Bebeğiniz için harika bir atıştırmalık olan püreler: Gerber Organik Armut Elma ve Muz Püresi
  • 7. Bebeğiniz için süt olmazsa olmaz gıdalardan birisi: Milupa Çocuk Devam Sütü
  • 8. Bebeğinize hazırladığınız yemekler daha da yararlı bir hale gelsin: Veg&Bones Paça ve İlikli Kemik Suyu
  • 9. Meyve cipsleri ile hem sağlıklı hem de keyifli atıştırmalıklar: Antep Pazarı Çilek Kurusu

  Sizin gibi bebeği için en iyisini isteyen ebeveynler, en iyi bebek mamasını seçebilmek için gece gündüz bebek maması tavsiyelerini inceleyebiliyor. Eğer siz de bebeğinize en sağlıklı bebek mamasını seçmek için büyük bir uğraşa girdiyseniz size sıraladığımız birbirinden faydalı bu bebek mamalarını gördüğünüzde bebeğinizin hak ettiği hassasiyeti ona sağlayarak ihtiyacı olan besinleri ona verebilirsiniz.

  1. SMA OPTIPRO, yeni doğan bebeklere özel

  2

  Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

  Anne sütü, bebekler için olmazsa olmaz gıdalardan biri. Annelerin bebeklerine vermiş olduğu bu mucize, bazen yeterli olmayabiliyor ve böyle zamanlarda anne sütüne destek olan yardımcı gıdalar gerekebiliyor.

  SMA OPTIPRO; 0-6 ay arasında, yeni doğan bebeklere verilebilecek en güzel bebek mamalarından biri. Tamamen anne sütünden esinlenilerek yapılmış olan SMA OPTIPRO, yeni doğan bebeklere uygun bir formülle üretildiği için içerisinde bebeklerinize zarar verebilecek ya da gelişimlerini engelleyecek herhangi bir katkı maddesi barındırmıyor.

  Bir doktor tavsiyesi ile kullanılmaya başlanması, bebeğinizin kendisine en yararlı gıdayı alabilmesi için oldukça gerekli.

  Ürünü İncele

  2. Tarhana çorbasının yararlarından bebeğinizi mahrum bırakmayın: Veg&Bones Tarhana Çorbası

  8

  Tarhana çorbası, ülkemizin en kendine has yiyeceklerinden biri. İçerisinde onlarca farklı besin barındıran ve mükemmel bir prebiyotik kaynağı olan tarhana çorbası, bebekler için oldukça yararlı bir besin.

  Yetişkinlerin içtiği tarhana çorbası, bebekler için pek uygun olmadığı için Veg & Bones markası, bebeklere uygun yapıda bir tarhana çorbası üretti. 6 aydan itibaren bebeklerinize yedirebileceğiniz bu ek gıda, bebeklerinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek için bire bir olan bir formüle sahip. İlik suyu ile üretilen ve annelerin olmazsa olmazı ek gıdaların arasına girmeyi başaran Veg & Bones, tamamen bebeklere uygun bir yapıya sahip.

  İçerisinde bebeğinize zararlı olabilecek hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermeyen Veg & Bones, eminiz ki bebeğinize yedirmek istediğiniz ek gıdaların başında gelecek. Bir öğün olarak yedirebileceğiniz bu tarhana çorbasını öğünlerin yanında yardımcı bir gıda olarak da kullanabilirsiniz. Veg & Bones markasının bu tarhana çorbasını bebeklerinize gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.

  Cam şişede satılan bu ürünü, buzdolabında muhafaza etmeye ve kapağını açtıktan sonraki 48 içerisinde bebeğinize yedirmeye dikkat edin.

  Ürünü İncele

  3. Süt, irmik ve meyveler ile lezzetli bir öğün sağlayın: Aptamil Sütlü İrmikli 4 Meyveli Kaşık Maması

  4-1

  Bebek gelişiminde bir sağlık sorunu yoksa 6. aydan itibaren ek gıda dönemi başlar ve bebekler sindirimi kolay olan yiyecekler ile tanışırlar.

  Aptamil Sütlü İrmikli 4 Meyveli Mama, bebeklerin ihtiyacı olan vitaminleri yavrunuza vermenize yardımcı olur. İçerisinde herhangi bir şeker ilavesi olmayan Aptamil Sütlü İrmikli 4 Meyveli, tamamen içerisindeki meyvelerin doğal şekerlerinden yararlanır.

  Bebekler için 6 ay ile 36 ay arasında kullanılabilen Aptamil, kalsiyum ve demir açısından da oldukça yararlı bir ek gıda.

  Ürünü İncele

  4. Bebeğinizin gelişimi için bebek mamaları oldukça önemli: Bebelac 2 Devam Sütü

  5

  Piyasada bebeğiniz için alabileceğiniz onlarca farklı bebek maması markası bulunuyor. Bunların arasından bebeğinize en uygun ve en yararlısını satın almak, sizin en doğal hakkınız. Bebelac, bebekler için en sağlıklı mamalardan birisi.

  Neredeyse bütün annelerin tercih ettiği Bebelac, ilk 6 aydan sonra bebeğiniz için kullanabileceğiniz en yararlı mamalardan biri. İçerisindeki yoğun vitaminler ile bebeğinizin sağlıklı gelişiminde büyük bir katkısı bulunan Bebelac 5'i 1 Arada; A, B, C ve D vitaminlerini barındırmasıyla bir bebek mamasına karşı olan bütün beklentilerinizi karşılıyor. Bununla birlikte bebeklerin en çok ihtiyaç duyduğu bileşenlerden biri olan kalsiyumu da barındırmasıyla Bebelac ebeveynlerin vazgeçilmezlerinden biri oluyor.

  Ürünü İncele

  5. Muzun eşsiz lezzeti bebek maması ile buluştu: Arı Mama 12 Vitaminli 6 Mineralli Sütlü Muzlu

  7-1

  Bebekler, ek gıda ile tanıştırılmaya başlandıkları zamanlarda onlara verilen yiyeceklerin hem sindirim açısından oldukça kolay hem de bebeklerin ihtiyacı olan bileşenleri karşılamaları açısından uygun yiyecekleri seçmek gerekir. Muz, bu yiyeceklerin en çok tercih edilenlerinden biri.

  Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan muz, tadı ve kolay yenilişi nedeniyle bebekler tarafından oldukça sevilen bir besin. Arı, çok uzun yıllardır bebekler için bebek mamaları üreten ve ebeveynler tarafından da epeyce tercih bir marka. Muzun lezzetli ve vitaminli yönlerini bebek maması ile bir araya getiren Arı, içerisinde tam 12 vitamin ve 6 mineral barındıran bir bebek maması ile karşımıza çıkıyor.

  Bebeğiniz için 4. ayından itibaren kullanabileceğiniz Arı Bebek Maması'nı su ile uygun bir sıcaklıkta pişirerek bebeğinize yedirebilirsiniz. Bu mamanın zengin içeriği ve eşsiz muz lezzetiyle bebeğinizin vazgeçilmez mamalarından biri olacağına eminiz.

  Ürünü İncele

  6. Bebeğiniz için harika bir atıştırmalık olan püreler: Gerber Organik Armut Elma ve Muz Püresi

  9-1

  Püreler, anne sütünden sonra başvurulan en elverişli ek gıdalar. Neredeyse bütün meyve ve sebzelerin püresi yapılabilirken bunca çeşidin arasında bebeğiniz için en uygun olanını seçmek, bazen zorlayıcı olabilir.

  Gerber, bu yükü sizden alarak bebeklerinize en yararlı olacak meyveleri bir araya getirip püreleştirmiş durumda. Armut, muz ve elma meyveleri bebeğiniz için harika birer besin kaynağı. Gerber, bu meyveleri püre haline getirirken hem herhangi bir katkı maddesi kullanmıyor hem de bebeğinizin kolayca sindirebileceği bir yapıya sahip şekilde üretiyor.

  Kolay paket tasarımı ile hiçbir tabak ya da kaşığa gerek kalmadan direkt olarak tüketilebilen Gerber Bebek Püresi, bebeğiniz için oldukça pratik bir atıştırmalık. İster evde, ister dışarıda... Gerber, bebeğinizin besine ihtiyaç duyduğu her an kullanabileceğiniz harika bir alternatif.

  Ürünü İncele

  7. Bebeğiniz için süt olmazsa olmaz gıdalardan birisi: Milupa Çocuk Devam Sütü

  Mama

  Bebekler için doğdukları andan itibaren süt, olmazsa olmaz gıdalardan biri. İlk aylarda anne sütü kullanımından sonra anne sütünün azalmaya başladığı ve kesildiği dönemlerde de bebeklerin gelişimleri için yeterli bir miktarda süt tüketmeleri gerekiyor.

  Bebeklikten ergenliğe kadar ilerleyen bu süreçte 1. yaştan itibaren bebeğinize devam sütü olarak vereceğiniz markaların başında Milupa geliyor. İçerisindeki demir ve vitaminler ile bebeğinizin mutlaka alması gereken bileşenleri ona sağlayan Milupa, Aptamil markasının bir alt markası olarak üretiliyor.

  Kolay paket tasarımı ile bebeğinizin her ortamda tüketebileceği bir kolaylık sağlayan Milupa, uygun fiyatıyla da size büyük bir yardım sağlıyor.

  Ürünü İncele

  8. Bebeğinize hazırladığınız yemekler daha da yararlı bir hale gelsin: Veg&Bones Paça ve İlikli Kemik Suyu

  12
  Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

  Belirli bir aydan sonra evde hazırlanan yemekleri bebeklere yedirmek oldukça önemli. Onlara özel olarak pişirilen çorbalarda ve sebze yemeklerinde birbirinden yararlı besinler kullanırken bu yemekleri daha da faydalı bir hale getirmek mümkün.

  Veg & Bones markasının cam şişelerde satışa sunduğu ilikli kemik suyu, hazırladınız yemeklere katabilmeniz için bire bir. İlik suyunun yararları saymakla bitmez. Bebeğinizin kemik gelişimini sağlamak ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için kullanabileceğiniz bu ürünün eminiz epey faydasını göreceksiniz.

  Ürünü İncele

  9. Meyve cipsleri ile hem sağlıklı hem de keyifli atıştırmalıklar: Antep Pazarı Çilek Kurusu

  10

  Her ne yaşta olursak olalım, cips yemeyi hepimiz çok seviyoruz. Binlerce bilim adamı tarafından cipsin zararlı olduğu kanıtlanmışken ve içerisindeki katkı maddelerinin insanda ciddi hasarlar bırakabileceği biliniyorken bu zevkten mahrum kalmamıza artık gerek yok.

  Bebeğinize 24. ayından itibaren yedirebileceğiniz bu meyve cipsleri, şeker de dahil olmak üzere hiçbir katkı maddesi içermiyor. Tamamen doğal yöntemlerle kurutulan meyvelerden yapılan bu meyve cipsleri, bebeğiniz için oldukça pratik bir atıştırmalık. Kuru meyvelerin yararını şüphesiz hepimiz biliyoruz. Çilek gibi oldukça lezzetli bir meyvenin kurutulması ve paketlenmesi ile üretilen bu doğal cipslerin tadına baktığınızda eminiz sizin de vazgeçilmeziniz olacaklar.

  Çilek dahil olmak üzere neredeyse bütün meyvelerin bu şekilde kurutulmuş ve herhangi bir katkı maddesi barındırmayan cipslerine ulaşabilirsiniz. Bebeğiniz bu sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları çok sevecek.

  Ürünü İncele

  Hangi bebek maması en iyisidir?

  En iyi bebek maması bebeğinizin yaşına, kilosuna ve beslenme ihtiyaçlarına göre değişebilir. Genel olarak, anne sütü bebeğinizin sağlıklı büyümesi için en iyisidir. Ancak, anne sütü yeterli değilse veya emzirmek mümkün değilse, bebek formülü tercih edilebilir. Bebek formülü seçerken, doktorunuzun önerilerini ve bebeğinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

  Hangi bebek formülü daha iyi, hazır formül mü yoksa toz formül mü?

  Hazır formüller, bebeğinizin beslenme ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak için uygun ve pratiktir. Toz formüller ise daha ekonomiktir ve daha fazla miktarda besin içerirler. Her iki seçenek de bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için uygun olabilir. Ancak, hazır formüllerin genellikle daha pahalı olduğunu unutmayın.

  Bebeğim için hangi tür mama en iyisidir?

  Bebeğinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak, emzirme, formül mama veya kombinasyonu tercih edebilirsiniz. Anne sütü, bebekler için en iyisi olarak kabul edilir, ancak emzirmek mümkün değilse veya yeterli miktarda süt üretemiyorsanız, formül mamalar da bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmıştır.

  Bebeğim kaç öğün mama içmeli?

  Bebeklerin ihtiyaçlarına göre mama tüketim miktarları değişebilir. Yeni doğan bir bebeğin genellikle her iki ila üç saatte bir mama almaya ihtiyacı vardır. Bebeğinizin ihtiyaçlarına göre mama miktarını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Ancak, bebeğinizin ne kadar mama alması gerektiği hakkında doktorunuzla görüşmek önemlidir.

  Hangi besinler bebekler için uygun değildir?

  Bebeklerin sindirim sistemleri henüz tam olarak gelişmediğinden, bazı yiyecekler bebeğiniz için uygun değildir. Bal, çiğ yumurta, kabuklu deniz ürünleri, fındık ezmesi ve süt ürünleri gibi bazı gıdalar, bebeğinizin sindirim sistemini etkileyebilir veya alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu yiyeceklerin bebeğinize verilmesi önerilmez. Bebeğinizin beslenmesi hakkında daha fazla bilgi için doktorunuzla görüşebilirsiniz.

  Organik bebek maması ne kadar güvenli?

  Organik bebek maması, yapımında kullanılan malzemelerin pestisit, hormon ve kimyasal madde gibi zararlı bileşikler içermemesi nedeniyle daha güvenlidir. Ancak organik bebek maması da tüketilirken dikkatli olunması gerekmektedir. Organik mamaların da kaliteli üreticilerden seçilmesi, ambalajlarının hasarsız olması ve son kullanma tarihlerinin takip edilmesi önemlidir.

  Bebeğim hangi yaşta hangi mama türünü yemeli?

  Bebeğinizin hangi yaşta hangi mama türünü yemesi gerektiği, bebeğinizin gelişim evresine ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Yeni doğan bebekler genellikle süt bazlı formüllerle beslenirken, 6 aylık olduklarında katı gıdalara geçiş yapabilirler. Ancak, bebeğinizin gelişimine göre, pediatristiniz bebeğinizin ne zaman ve hangi tür mamaları tüketmesi gerektiği konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler