Klima Haberleri

Yer: Ümraniye! Otobüsün içinde korku dolu anlar... Yolcunun yüzü yandı

İstanbul’da İETT otobüsünde korku dolu anlar yaşatan bir olay meydana geldi. Ümraniye TEM Otoyolunda seyir halinde olan otobüsün klima borusunda patlama oldu. Borudan akan kaynar sular, otobüsteki bir yolcunun üstüne döküldü. Yüzüne kaynar su dökülen ve yüzü yanan yolcu hafif şekilde yaralandı.

Haber 03-11-22 16:17

Klima kullanımını azaltmak için pencereye panjur kurun önerisi

Prof. Dr. Pınar Mengüç: - "Güneş bir defa camdan içeri girdimi bunu dışarı çıkartmak için sizin klima kullanmanız lazım. Bu kadar basit. Eğer klima kullanmayı azaltmak istiyorsanız pencere dışına panjur kurun"

Yurthaber 13-10-22 13:56

Dünyanın en beyaz boyası 'yok artık' dedirtti! O kadar iyi ki klimayı açtırmayacak

Dünyanın en beyaz boyası her zamankinden daha ince bir hale getirildi. Boyanın artık ağırlık konusunda oldukça hassas olan uçakları kaplayacak kadar ince olduğu belirtildi. Şu anda, piyasadaki ısıyı geçirmemek üzere tasarlanmış boyalar, güneş ışığının yalnızca yüzde 80 ila 90'ını yansıtırken, bu boya güneş ışığının yüzde 97,9'unu yansıtabiliyor. Bilim insanları bu sayede dünyanın en beyaz boyasının klima ihtiyacını azaltacağı görüşünde.

Haber 05-10-22 15:21

Klima gece modu nedir? Klima gece modu ne işe yarar, nasıl ayarlanır?

Klimalar gündelik yaşantımızda kurtarıcı haline gelmiştir. Aşırı sıcak havalarda soğutma, kışın ısınma amaçlı, iş yerlerinde ve evlerde çokça tercih edilen bir cihazdır. Klimada tasarruf sağlamak ya da sağlık açısından daha uygun konforu yakalamak adına klima gece modu özellikleri bulunmaktadır. Uyku modu olarak da anılan özellik, bu anlamda kullanıcılara fayda sağlamaktadır. Klima gece modu nedir, ne işe yarar ve nasıl ayarlanır?

Haber 19-08-22 00:14

Enerji tasarrufu sağlayacağınız beyaz eşya ürünleri

Evini birbirinden kullanışlı beyaz eşya ürünleriyle zenginleştirirken astronomik rakamlı elektrik faturalarından uzak durmak isteyenlerin göz atması gereken birçok beyaz eşya bulunuyor. Birbirinden ünlü ve kaliteli markalar, kullanıcıların yaşantısını kolaylaştırırken enerji tasarrufu da yapabilecekleri beyaz eşyalar üretiyor. Gelin, enerji tasarrufu sağlayan en iyi beyaz eşyalara beraber göz atalım!

Haber 16-08-22 15:48

Adana'da klima montajı yapan işçi 5. kattan düşerek yaralandı

Adana'da klima montajı yapan işçi 5. kattan düşerek yaralandı

Yurthaber 11-08-22 17:14

Tek bir odaya klima almak istemeyenler için taşınabilir portatif klima önerileri

Hava sıcaklıkları artık hayatı zorlaştırmaya başladıysa bulunduğunuz ortamı daha ferah bir hâle getirmek için yardım almanın vakti gelmiş olabilir. Eğer tek bir odayı serinletmeyi planlıyorsanız bunun için portatif klimalardan destek alabilirsiniz. Pratik kullanıma sahip olan bu ürünler, içinden geçirdiği havayı serinleterek ortam sıcaklığının düşmesine yardımcı olur. Portatif klimalar ilginizi çektiyse sizin için bir araya getirdiğimiz seçeneklere bir göz atın!

Haber 03-08-22 14:44

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’ten enerji krizine karşı “kravatları çıkarın” önerisi

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’ten enerji krizine karşı “kravatları çıkarın” önerisi

Yurthaber 29-07-22 18:52

Adana'da toplu taşıma araçlarına yönelik klima denetiminde 85 sürücüye ceza kesildi

Adana'da toplu taşıma araçlarına yönelik klima denetiminde 85 sürücüye ceza kesildi

Yurthaber 27-07-22 11:08

Evden çalışmak zorunda olanlar için sıcağa çözüm olabilecek portatif klima modelleri

Havalar ısındıkça çalışmak daha da zor hâle geliyor. Hele bir de evden çalışıyor ve sıcakla boğuşuyorsanız serinlemek için hem ekonomik hem pratik bir yol arıyor olabilirsiniz. Kompakt tasarımları ve çevreci yapısıyla en yenilikçi çözümler arasında evaporatif portatif klima modelleri bulunuyor. Evinizde duvar delmeden ferah ve serin bir hava yaratmak istiyorsanız sizin için bir araya getirdiğimiz portatif klima modellerine beraber bakalım.

Haber 22-07-22 11:52

Mersin'de site yöneticisi, kumrunun üzerine yuva yaptığı klimasını kullanmıyor

Mersin'de site yöneticisi, kumrunun üzerine yuva yaptığı klimasını kullanmıyor

Yurthaber 15-07-22 11:38

MediaMarkt'tan klima alacaklara ipuçları

Açıklamada, klima alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında "odanın büyüklüğü", "klimanın enerji tasarrufu sınıfı", "BTU seçimi" ve "servis ağı" gibi hususlar yer aldı

Yurthaber 12-07-22 11:12

Adana'da klima motorunu çalması kameraya yansıyan zanlı yakalandı

Adana'da klima motorunu çalması kameraya yansıyan zanlı yakalandı

Yurthaber 10-07-22 11:35

Mardin'de taziyeevindeki klimanın çalınma anı kameraya yansıdı

Mardin'de taziyeevindeki klimanın çalınma anı kameraya yansıdı

Yurthaber 08-07-22 15:33

Adana'da minibüsün klimasından 16 kilo 250 gram esrar çıktı

Adana'da minibüsün klimasından 16 kilo 250 gram esrar çıktı

Yurthaber 06-07-22 09:57

Yaz aylarında tatile gitmeyi çözüm olarak görmeyenler için uzun ömürlü ve kullanışlı klima modelleri

Yazın kavurucu sıcakları yüzünü göstermeye başlamışken tatile gidemeyenler için en önemli ihtiyaçlardan biri klima olabilir. Evde ve ofiste serinliğin kapısını açan bu cihazlar, hem içerideki havayı soğutuyor hem nem miktarını düşürerek bir nebze olsun nefes almanıza yardımcı oluyor. Eğer yaz dönemini evinizde geçirmeyi planlıyorsanız iyi bir klima, bu mevsimi çok daha rahat geçirmenize olanak tanıyor. Gelin; evinize uygun, kaliteli ve uzun ömürlü klima modellerini beraber inceleyelim.

Haber 05-07-22 10:43

MediaMarkt’tan vantilatör ve klima kampanyası

MediaMarkt’tan vantilatör ve klima kampanyası

Yurthaber 04-07-22 14:03

Gaziantep'te iş yerinden klima çalınması güvenlik kamerasına yansıdı

Gaziantep'te iş yerinden klima çalınması güvenlik kamerasına yansıdı

Yurthaber 30-06-22 12:56

Sıcak yaz aylarında kurtarıcınız olacak hem kullanışlı hem hesaplı vantilatör önerileri

Havaların ısınmasıyla hepimiz serinlemenin yollarını aramaya başladık. Sıcakların bunalttığı yaz aylarının vazgeçilmez ürünlerinden biri olan vantilatör, fiyat performans açısından bakıldığında neredeyse her evin demirbaşları arasında yer alır. Kullanım amacına göre ve farklı büyüklükteki mekânları serinletmek için birçok vantilatör çeşidi mevcut. Peki, en iyi vantilatör markaları hangileri? Sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımıza göz atmalısınız!

Haber 27-06-22 18:25

Şanlıurfa'da camide çıkan yangın hasara neden oldu

Şanlıurfa'da camide çıkan yangın hasara neden oldu

Yurthaber 27-06-22 15:54

Yaz aylarının en büyük kurtarıcısı en iyi inverter klima modelleri

Kışın buz gibi bir serinlik, yazın ise iç ısıtan sıcaklık isteyenler; klimalara yöneliyor. Klima satın alırken inverter özellikte olmasına dikkat etmek gerekiyor. İnverter klimalar, güç tasarruflarıyla bütçe dostu ürünler arasında yer alıyor ve yıllarca tam performans çalışmaya devam ediyor. Kaliteli klima markalarının imzasını taşıyan birçok inverter klima modeli bulunuyor. Gelin, en iyi inverter klima modellerine birlikte göz atalım.

Haber 27-06-22 10:39

Klima veya vantilatör olmadan da serinleyebilirsiniz! İnanılmaz yöntem

Kavurucu yaz sıcaklıkları yavaş yavaş ülke genelinde hissedilmeye başlandı. Özellikle Akdeniz ve Ege’de sıcaklıklar bunaltmaya çoktan başladı. Çoğu kişi yaz sıcaklarında evlerini serinletmek için klima veya vantilatör almak ister. Klima fiyatları cep yakarken, vantilatörler de beklenildiği kadar etkili olmadığı için hayal kırıklığı yaratabilir. Bu ikisi yerine, alacağınız basit ama etkili yöntemlerle evinizi serin tutabilirsiniz.

Haber 25-06-22 15:38

Arabasında klima kullanmak istemeyenler ancak sıcaktan da kurtulmak isteyenlere alternatif öneriler

Yaz sıcaklarının kendini daha çok hissettirmeye başladığı şu günlerde klimasız durmak gittikçe zorlaşıyor. Özellikle gündüz saatlerinde arabayla bir yere gidiyorsanız klima açmadan sıcaklara dayanmak kolay olmuyor. Bazıları klima konusunda çok hevesli olsa da bazıları bu durumdan hoşlanmıyor. Klima kullanımı nedeniyle baş ağrısı yaşayanlar veya temiz havayı klimaya tercih edenler olabiliyor.

Haber 22-06-22 18:03

Klimada çip ve konteyner fiyatı krizi geliyor! ‘Bir süre yetecek, sonrasında…’

Çin’de başlayan ve neredeyse tüm dünyaya yayılan çip krizi nedeniyle klimacılar da zor günler geçiriyor. Global İklimlendirme İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (GİKİD) Başkanı Ergün Kurluk, “Klimalarımız, stoklarımız var ancak yeni gelen ürünlerde sorun var. Piyasada sezon açıldığında ürünler bir süre yetecek ama sonrasında sıkıntı çekme ihtimalimiz var” dedi.

Finans 20-06-22 10:23

Yaz aylarında evinizi serinletecek alternatif öneriler

Yaz aylarında sıcaklıkların giderek artması herkesin serinleme ihtiyacı duymasına neden oluyor. Bunaltıcı seviyelere ulaşan sıcaklıkların önüne geçmenin en iyi yolu güçlü performansa sahip ürünlerden geçiyor. Serinletici denince ürünün ekonomik olarak tasarruf sağlaması ve kalitesi ile beklentilerinizi yerine getirmesi başlıca kriter oluyor. Çocuklu aileler için koruma ve güvenlik sunan, uykusuna fazla önem verenler için sessiz performans sağlayan ürünler daha öncelikli oluyor. Farklı hız ve fon

Haber 14-06-22 16:17

Sıcaktan bunalsanız bile kullanmayın! Ölümcül sonuçları var…

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcak havalardan yana şikayetler de artmaya başladı. Bunaltıcı sıcaklıklardan korunmak adına vantilatör, klima gibi aletler kullanılıyor. Sıcak havalarda oldukça etkili sonuçlar veren klimalar sağlığınızı tehlikeye atıyor. Uzmanlar klima kullanımı hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 06-06-22 12:04

Arabası olanlar dikkat! Önemli uyarı geldi! 20 bin liraya kadar masraf çıkabilir

Milyonlarca araç sahibine önemli uyarı yapıldı. Havların ısınmasıyla birlikte klima kullanımı arttı. Araç sahiplerine klima bakımı yapılmadığı takdirde daha yüksek maliyetli arızalara neden olabileceği uyarısı geldi.

Finans 03-06-22 11:55

LG CeilingFan ve LG klimalar birlikte kullanıldığında soğutma etkisi yüzde 29 artıyor

LG CeilingFan ve LG klimalar birlikte kullanıldığında soğutma etkisi yüzde 29 artıyor

Yurthaber 26-04-22 16:38

Yaklaşan yaz ayları öncesi arabasının klimasına bakım yapmak isteyenlere klima bakım ürünü önerileri

Aracınıza özen gösteriyorsanız klima bakımını aksatmamanız gerekiyor. Özellikle yaz aylarında sık kullanılan klimanın bakımı aksatılırsa birçok soruna neden olabiliyor. Biriken tozlar klimanın kanallarını tıkayıp performansını düşürebiliyor. Ayrıca klima, tozları araç içine üfleyerek aracın kirlenmesine yol açabiliyor. Tabii bir de kötü koku durumu bulunuyor. Eğer yaz ayları için aracınızın klima bakımını şimdiden yapmak istiyorsanız yazımıza mutlaka göz atmalısınız!

Haber 08-04-22 10:19

Otomobilin klima kontrol ünitesinde 651 gram kokain ele geçirildi

Otomobilin klima kontrol ünitesinde 651 gram kokain ele geçirildi

Yurthaber 11-02-22 11:22

Adana'da karı koca ve oğullarını silahla yaralayan klima tamircisi tutuklandı

Adana'da karı koca ve oğullarını silahla yaralayan klima tamircisi tutuklandı

Yurthaber 21-01-22 09:47

Yaz kış kullanabileceğiniz, en iyi soğutan ve ısıtan klima modelleri

Klima denince akla ilk olarak kavurucu yaz sıcakları gelse de kaliteli bir ürün ile kış aylarının soğuğundan korunmak da mümkün. Hem yaz hem kış aylarında ev konforunuzu arttıracak ve tam istediğiniz gibi bir iklimlendirme sağlayacak en iyi klima çeşitlerini sizler için araştırdık.

Haber 01-12-21 10:42

Diyarbakır'da ilginç olay! Suçüstü yakalanan pişkin hırsız, işletme sahibinden şikayetçi oldu

Diyarbakır’da bir berber dükkanının klima hortumlarını gündüz saatlerinde çalan hırsız pişkinliğiyle "pes" dedirtti. Hırsızlık yapan kişi işletme sahibinden şikayetçi oldu.

Haber 01-11-21 12:20

Realme, klima pazarına giriyor olabilir

Akıllı telefonlarıyla bilinen Realme firmasının şirket web sitesinin kod tabanında yeni bir "klima kontrolü" dizesi görüldü. Bu da şirketin klima pazarına girebileceğine yönelik bazı söylentilerin ortaya çıkmasına yol açtı.

Haber 29-10-21 12:11

İstanbul'da şaşırtan anlar! Önlem almadan klima söken kişiler canlarını hiçe saydı

Bayrampaşa’da bir iş yerinin klimasını söken 5 kişinin tehlikeli çalışması görenlere "pes" dedirtti. Vatandaşlar tarafından kayıt altına alınan anlarda, klima söken kişilerin canlarını hiçe saydıkları görülüyor.

Haber 20-09-21 14:43

Sermin ustanın tamir ettiği buzdolabı ve klimalar bir daha bozulmuyor

22 yıllık buzdolabı ve klima tamiri ustası 45 yaşındaki Sermin Pehlivan: - "Bir eve servise gitmiştim bayan bir müşteri kapıyı açtı ve 'Bayan servis gelmiş' dedi. Ben de 'İstemezseniz giderim.' dedim. Sandığımı aldım tam gidecektim ki, 'Hayır kalın.' dedi." - "Herkes beni tavsiye ediyor. Bir eve arızaya gidip de tamir etmeden çıktığımı hatırlamıyorum. Umarım her zaman her yerde kadınlarımız her daim başarılı olacaktır. Yeter ki istesinler" - "İşimi çok seviyorum. Ben zoru başarmak, zorluklarla savaşmak için varım. Kimseye kolay ekmek yok. İnanın bazen rüyamda bile tamir ettiğim anlar oluyor"

Yurthaber 28-08-21 12:28

Endişe veren artış! Klimanızı uzun süre bu derecede tutmayın

Sıcak havayla birlikte klima kaynaklı yangınlarda da artış oldu. 2020 yılında İstanbul'da 80 klima kaynaklı yangınına müdahale edilirken, 2021 yılının ilk 6 ayında klimaya bağlı 111 yangın çıktı.

Haber 18-08-21 15:52

Klima yüklü TIR'ın dorsesi alev alev yandı

Balıkesir-Bursa karayolunda seyir halinde olan TIR'ın klima yüklü dorse kısmı bir anda alev aldı. İtfaiye ekiplerinin alevlere müdahale ettiği yangın sırasında karayolu yaklaşık yarım saat trafiğe kapandı.

Haber 12-08-21 02:09

Covid-19 ile klimadan yaşanan soğuk algınlığı ve nezle nasıl ayırt edilir?

Sıcaklık rekorunun kırıldığı şu günlerde pek çok kişi klimalarla serinliyor. Ofiste, evde ya da araçlarda kişilerin imdadına yetişen klimalar, fark ettirmeden yaz aylarında bile soğuk algınlığı ve nezle yaşanmasına neden olabiliyor. Klima kaynaklı hastalıklarla son zamanlarda sıkça karşılaştıklarını söyleyen Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zekai Tarım, aşırı soğuk ve kuru havaya maruz kalmamak gerektiğinin altını çizdi.

Haber 05-08-21 19:50

Temmuz sıcaklarında 163 ülke Türkiye üretimi klima ile serinledi

Tüm dünyanın sıcaklık artışlarından ciddi oranda etkilendiği temmuz ayında, Türkiye iklimlendirme sanayisi başta Avrupa olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki 163 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

Finans 05-08-21 13:38

Klima bozulunca metrobüsteki yolcular araçtan indirildi

Söğütlüçeşme-Beylikdüzü seferini yapan metrobüslerden birisinin kliması bozuldu. Yolcuların artan sıcak şikayeti üzerine sürücü yolcuları Küçükçekmece’deki Cennet Durağı’nda indirdi.

Haber 30-07-21 21:36

Bu klimalarla sıcak havalayı dert etmeyeceksiniz!

Bunaltıcı yaz sıcaklarına karşı en etkili çözüm olan klimaları sizler için derledik.

Haber 28-07-21 13:57

İstanbul metrosunda yangın paniği

Eyüpsultan Veysel Karani Akşemsettin Metro Durağı'nda metronun klimasında yangın çıktı. Arıza nedeniyle seferler aksadı.

Haber 24-07-21 17:34

Klima bomba gibi patladı, tüm ev yandı

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde bir apartmanın birinci katında çalışmakta olan klima bomba gibi patladı. Patlama sonucu çıkan yangında ev tamamen kullanılamaz hale gelirken yangın diğer katlara sıçramadan söndürüldü. Bu arada mahalledeki trafoda da patlama meydana geldi. İlçe merkezinde elektrikler kesildi.

Haber 17-07-21 19:11

Sıcaklara karşı serinletici ürünler

Sıcak havalarda nefes almakta bile zorlanırken en çok ihtiyaç duyduğunuz, içinizi ferahlatacak serinletici ürünleri sizler için derledik.

Trend 09-06-21 13:52

Klima uyarısı: Koronavirüs vakalarında artışa neden oluyor!

Havaların ısınmasıyla tehdit haline gelen klimalarla ilgili uyarıda bulunan Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, alışveriş merkezi, oteller, toplu taşıma, hastane, banka gibi yerlerde serinlemek için klimalara ihtiyaç duyulsa da kullanılmamaya dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Klimaların koronavirüs salgının artmasına neden olduğunu söyleyen Dökmetaş, pandemi sürecinde doğal havalandırmanın yani cam açma kapama yönteminin kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

Haber 27-04-21 11:07

Sony'den ikinci nesil giyilebilir klima: Reon Pocket 2

Sony, geçen yıl piyasaya sürdüğü uygulama kontrollü “giyilebilir klima” modeli Reon Pocket'ın yeni modeli Reon Pocket 2'yi duyurdu. Reon Pocket 2, ilk modelle aşağı yukarı aynı görünse de daha iyi bir soğutma performansı sunuyor.

Haber 22-04-21 16:59

Diyarbakır’da klima patladı, ev küle döndü

Diyarbakır’da bir apartmanın 1. katında klimadan kaynaklı yangın çıktı. 3 kişinin dumandan etkilendiği yangında ev kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında bazı vatandaşların sokağa çıkarak kısıtlama ve maske kuralını hiçe saydığı görüldü.

Haber 25-03-21 23:57

Yer: İstanbul! Çaldığı klimayı sırtlayıp götürürken polise yakalandı

İstanbul Bahçelievler'de çaldığı klimayı sırtlayarak götürülen kişi, yakalandı. Şüphelinin klimayı sırtlayıp götürdüğü anlar kameraya yansıdı.

Haber 04-03-21 10:03