Madeni Para Haberleri

Bakan Nebati'den 5 liralık madeni para çıkışı! 'Yağdıralım'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Isparta'da esnaf ziyaretinde bulundu. Bakan Nebati'yi gören bir esnaf, bozuk para bulamadıkları konusunu dile getirdi. Bakan Nebati, esnafın '50 kuruş, 1 lira, 5 lira madeni para piyasaya salınsın' talebi üzerine "Biraz basalım mı?" diye sordu. Nebati, esnafın 'Yağdıralım, ne olacak?' sözlerine ise gülerek "Yağdıralım" karşılığını verdi. İşte Bakan Nebati'nin dikkat çeken o sözleri...

Finans 08-09-22 15:50

'10 TL madeni para olacak, 500 liralık banknot basılacak' iddiası olay yarattı! Bakan Nebati'den açıklama geldi

Yüksek enflasyon nedeniyle 10 TL'nin madeni para olacağı, 500 ve 1000 TL’lik banknotlar basılacağı iddiaları gündem yarattı. Kâğıt ve madeni paraları basma maliyeti nedeniyle hükümetin böyle bir karar aldığı konulurken, söz konusu iddialarla ilgili açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamayla gündem yaratan konuya açıklık getirdi.

Finans 02-08-22 10:16

Arkadaşları fark etti! Okul müdüründen hayat kurtaran müdahale

Malatya’da Derme İmam Hatip Ortaokulu’nda yaşanan panik anları okul müdürünün hayat kurtaran müdahalesiyle son buldu. Yaz kursunda öğrenim gören Kasım Alomori'nin (8) oynarken boğazına madeni para kaçıp takıldı. Çocuğun nefes alamadığını gören arkadaşları okul müdürüne haber verdi. Okul müdürü Aziz Şekerci madeni parayı Heimlich manevrasıyla çıkardı.

Haber 28-07-22 18:17

Malatya'da boğazına madeni para kaçan öğrenciyi okul müdürü kurtardı

Müdürün uyguladığı Heimlich manevrası, okulun güvenlik kamerasınca kaydedildi

Yurthaber 28-07-22 16:39

Madeni Para

Madeni Para Hakkındaki Haberler Mynet'te. Madeni Para Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Resmi olarak açıklanmıştı! Madeni euro üretimine başlandı

Avrupa Birliği (AB) üyesi Hırvatistan'da, euro madeni para üretimine başlandı. Hırvatistan'da üretilecek madeni paralarda ülke haritası, HR harfleri ve bilim insanı Nikola Tesla gibi figürlerin yer alacağı bildirildi.

Finans 18-07-22 17:32

O ülkede kayıt dışı enflasyona karşı dikkat çeken karar! Piyasaya altın madeni para sürmeye hazırlanıyorlar

Zimbabve Merkez Bankası, temmuz ayından itibaren piyasaya altından madeni paralar sürmeye hazırlanıyor. Bu hamlenin ülkenin yerel para birimini önemli ölçüde zayıflatan kayıt dışı enflasyonu kontrol altına almak adına gerçekleştirileceği belirtildi.

Haber 05-07-22 22:38

Midesinden 233 parça yabancı cisim çıkarılan hasta sağlığına kavuştu

Van'da psikolojik sorunları bulunduğu öğrenilen 35 yaşındaki hastanın midesinde 1 liralık 83 metal paranın yanı sıra pil, cam parçaları, taş, vida gibi 233 parça çıkarıldı - Dursun Odabaş Tıp Merkezi Genel Cerrahi Doktoru Serhat Binici: - "Midesini tamamen temizledik. Erişkin yaşlarda gördüğümüz bir durum değil, daha çok çocukluk çağında ve bilinçsizce yutulan yabancı cisimler oluyor"

Yurthaber 15-06-22 11:14

Bozuk paraları kiloyla hurdacıya sattı! Uyanık 'pes' dedirtti: Daha çok para ediyor

Madeni paraları kiloyla hurdacıya satan uyanık yakayı ele verdi. Türk Lirası'nda son günlerde yaşanan değer kaybını fırsata çevirmek isteyen şahıs, madeni paraları toplayıp kiloyla hurdacıya sattı. Topladığı bozuk paraları kilosu 70 TL'den satan şahıs gözaltına alındı.

Haber 16-05-22 12:12

500 TL’lik banknot ve 5 liralık madeni para iddiası! CHP’den ilk açıklama geldi…

Yüksek enflasyon rakamlarının ardından dikkat çeken bir iddia geldi. Dolaşımdaki paraların yetersiz kaldığı iddia edilerek 500 TL’lik yeni banknotlar ve 5 liralık madeni para basılacağı iddia edildi. İddiayı ilk olarak Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu ortaya atarken konu ile ilgili bir açıklama da CHP’den geldi. İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 25-04-22 07:41

Paraya zam gelmeye devam ediyor! 50 kuruşun maliyeti 83 kuruş oldu

Döviz kurundaki hızlı artış birçok ürünün maliyet fiyatlarını artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 50 kuruş olan madeni paranın 66 kuruşa üretildiğini ve maliyetinin değerinin önüne geçtiğini açıklamıştık. Yeni gelen zamlarla birlikte artık 50 kuruş değerindeki madeni para 83 kuruşa üretiliyor.

Finans 19-11-21 16:00

Dünyanın her yerinde kullanabileceğiniz eşsiz bir bilgi! Madeni paralar neden yuvarlaktır?

Günümüzde dünya düzeni adeta para ve çevresinde dönmeye başladı. Büyüklerinizden mutlaka “Parasız sokağa adım atılmıyor” sözünü duymuşsunuzdur. Para, bütün ihtiyaçların satın alınabildiği en önemli unsur haline geldi. Peki hepimizin cebinde bulunan madeni paraların neden yuvarlak olduğunu hiç düşündünüz mü?

Trend 28-04-21 13:37