Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Kayınpederinin evini temizlerken çuvallar dolusu madeni para buldu! Tam 10 bin dolar değerinde...

  Merhum kayınpederinin evini temizleyen Amerikalı John Reyes isimli bir adam tam 10 bin dolar (yaklaşık 236 bin 726 TL) değerinde bakır madeni para buldu. Kayınpederinin evinin bodrum katında bulduğu çuvallar dolu madeni parayı Reyes, 56 kilometre ilerideki evine tam 1 gün boyunca taşımak için uğraştığını dile getirdi.

  Kayınpederinin evini temizlerken çuvallar dolusu madeni para buldu! Tam 10 bin dolar değerinde...

  Vefat eden kayınpederinin evini temizlemek için işe koyulan John Reyes isimli bir adam evin bodrum katında bakır madeni paralarla dolu olan düzinelerce banka çantası buldu. Paraların 1980’li yılların başında geçiş yapılan çinko değil bakır olduğu ortaya çıktı. İlk başta aile bulduğu madeni paraları nakitle takas etmek istedi ancak kâr etmeyeceklerini fark ettiklerinde Reyes koleksiyonu evine taşımaya karar verdi. Şimdi Reyes koleksiyonu meraklılar için açık arttırmayla satmayı umuyor.

  TAM 1 GÜN SÜRDÜ

  Kayınpederinin evinde temizlik yaptıkları sırada Reyes, parçalanmış kağıt parçalarının arasında madeni paraları bulduklarında koleksiyondan tamamen habersizdi. Kayınpederi Fitz’in değerinin zamanla artacağını düşündüğü için bakır madeni para koleksiyonu yaptığını öğrenen Reyes ilk olarak yerel bankalarla görüşme yaptı ve paraları yenileriyle takas etmek istedi. Ancak bankaların parayı almayı reddetmesi üzerine Reyes çareyi evine taşımakta buldu.

  KTLA’nın bildirdiğine göre, Kaliforniya’dan kendi evinin bulunduğu Ontario paraları taşımanın büyük bir zorluk olduğunu belirten Reyes, “Kelimenin tam anlamıyla torba torba para. Onları bodrumda çıkartmak çok zordu. Evime götürmek için bir kamyon kiralamak zorunda kaldım. Bu işlem tüm günümü aldı” dedi.


  Mynet Youtube

  En Çok Aranan Haberler