Makine Haberleri

Suriyeli işçinin feci sonu! Pancar toplama makinesine düştü...

Korkunç olay Aksaray'da yaşandı. 26 yaşındaki Suriye uyruklu Ziyat İsa, pancar yüklediği makinenin içine düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Ziyat İsa’nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber 12-11-22 22:24

Bu kadarı da 'pes' dedirtti! İnsan yıkama makinesi geliştiriyorlar

Yıkanmanın insanlar üzerinde rahatlatıcı bir etkisi var. Stresli bir gün geçiren çoğu insan, güzel bir duş alarak rahatlamayı tercih ediyor. Ancak gelişen teknoloji ile duş almak veya yıkanmak çok fütüristik bir hale getirmek üzere! Çünkü insan yıkama makinesi geliştiriliyor. Amaç ise en rahat deneyimi sunarak bedeni olduğu kadar zihni de yıkamak.

Haber 26-10-22 15:12

Avrupa madenlerindeki makine ve teçhizat Türkiye'de de kullanılıyor

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil: - "En son Soma faciasından sonra iş güvenliği ve işçi sağlığı konularında büyük önlemler alındı. Onların içinde kurumumuz da hiçbir şeyden kaçınmayarak son sistem makineleri ve teçhizatları, Avrupa'da hangisi kullanılıyorsa şu an Türkiye'de de onlar kullanılıyor, kuruma getirmiştir ve işçi arkadaşlarımız o teçhizatlarla donatılmıştır" - "(Patlamanın yaşandığı maden ocağı) Kesinlikle bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Cihazlar 'OFK' dediğimiz oksijen ferdi maskemiz. Arkadaşlarımız böyle bir kazaya maruz kaldığında ya da gaz değerlerinin ani yükselmesi durumunda bekleme odalarının olmaması sebebiyle bu maskeyi takarak yarım saat rahat şekilde yerin altında temiz havaya ulaşacak zamanı bulur"

Yurthaber 18-10-22 09:29

İzmir'de hibe almaya hak kazanan 77 üreticiye makineleri dağıtıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: - "Hükümet olarak 2002 yılından bu yana desteklemeleri ciddi anlamda artırdık hala daha arttırmaya devam ediyoruz"

Yurthaber 26-08-22 19:49

Makine

Makine Hakkındaki Haberler Mynet'te. Makine Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Düzce'de makineye sıkışan işçi hayatını kaybetti

Düzce'de makineye sıkışan işçi hayatını kaybetti

Yurthaber 25-08-22 16:36

Makinede çizilmiş bardak sorununa son! Bu yöntem ile bardaklarınız yepyeni olacak

Bulaşık makinesi her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da kullandığımız mutfak ürünlerine zarar verebiliyor. Özellikle cam bardakların çizilmesine neden olan bulaşık makinesi nedeniyle cam bardakların kullanım ömrü giderek azalıyor. Çizilen cam bardaklardan şikayetçiyseniz aşağıda bulunan yöntemi deneyebilirsiniz

Kadin 15-08-22 09:45