Metin Akpınar Haberleri Ve Son Dakika Metin Akpınar Haberleri

Metin Akpınar Haberleri Ve Son Dakika Metin Akpınar Haberleri

Türk sinemasının usta ismi, 2 Kasım 1942 İstanbul Aksaray doğumludur. Sevilen sanatçı, Pertevniyal Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Ünlü oyuncu, 1962 yılında Türk Talebe Birliği'ne katıldı ve ilk tiyatro deneyimini burada yaşadıktan iki yıl sonra emin adımlarla ilerlemeye devam etti. Ulvi Uraz tiyatrosu onun için amatörlükten profesyonelliğe geçişin ilk adımıydı. Burada ''Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım'' adlı eseri başarılı bir şekilde oynayan Akpınar, aralarında Zeki Alasya'nın ve Haldun Taner'in de kurucuları olduğu Devekuşu Kabare'yi seyircilerle buluşturdu. Türk sinemasında oynadığı sayısız filmlerle halkın büyük beğenisini kazanan Metin Akpınar, Zeki Alasya ile toplumsal konulara komedi perspektifinden bakan filmlerde rol alaraj hafızalara kazındı. Usta oyuncu Biz Bize Benzeriz, Çat Kapı, Papatyam gibi birçok televizyon dizisinde de oynadı.

Metin Akpınar Haberleri

Petrol Kralları filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte Petrol Kralları filminin oyuncuları

Yeşilçam’ın en sevilen ikililerinden Metin Akpınar ile Zeki Alaska’nın oynadığı Petrol Kralları filminin konusu internette araştırılıyor. 1978 yılında çekilen Petrol Kralları filmi, İstanbul’un Arnavutköy mevkiinde çekilmiştir. Peki, Petrol Kralları filminin konusu ne, oyuncuları kim? İşte detaylar…

Trend 21-08-21 17:39

Güler Misin Ağlar Mısın filmi konusu nedir? Güler Misin Ağlar Mısın filmi oyuncuları kimler?

Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi usta isimlerin başrollerinde oynadığı ve Osman Fahir Seden tarafından yönetilen sevilen Türk filmi Güler Misin Ağlar Mısın, bu akşam televizyon ekranlarına gelecek. Filmin konusu ve oyuncuları gibi detaylar merak ediliyor. Peki Güler Misin Ağlar Mısın filmi konusu nedir? Güler Misin Ağlar Mısın filmi oyuncuları kimler? İşte ayrıntılar...

Magazin 14-08-21 19:33

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın davasında flaş gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e ayrı ayrı beraat kararı veren mahkeme, kararın gerekçesinde suç unsurlarının oluşmadığını belirtti. Duruşma savcısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel kararın yasaya ve usule aykırı olduğunu belirterek İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu.

Haber 21-04-21 13:36

Köyden İndim Şehire filminin oyuncuları kim? İşte Köyden İndim Şehire oyuncu kadrosu!

Köyden İndim Şehire filmi, Türk sinemasının önemli yapımları arasında yer alıyor. Köylerinde defile bulan 4 kardeşin, buldukları altınları bozdurmak için Ankara’ya gitmesini ve burada yaşadıkları olayları konu edinen filmin başrollerinde Zeki Alasya, Kemal Sunal, Metin Akpınar ve Halit Akçatepe gibi Türk sinemasının usta isimleri yer alıyor. Yeşilçam filmleri içerisinde unutulmazlar arasına giren Köyden İndim Şehire filmi, 1974’te çekildi.

Magazin 20-04-21 14:02

Metin Akpınar

Metin Akpınar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Metin Akpınar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son Dakika: Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında karar verildi

Son dakika haberine göre Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a, “Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle yargılandıkları davada beraat kararı çıktı.

Haber 01-03-21 15:21

Son Dakika: Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın hapsi istendi

Son dakika haberine göre sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın bir televizyon kanalındaki sözlerine ilişkin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan haklarında açılan davada mütalaa verildi. Mütalaada tutuksuz sanıklar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın "Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2’şer aydan 4 yıl 8’er aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Haber 17-02-21 11:52

Metin Akpınar hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı

Bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan hakkında soruşturma yürütülen oyuncu Metin Akpınar'la ilgili verilen adli kontrol kararı kaldırıldı

Haber 30-01-19 14:50

Mahkemeden son dakika Metin Akpınar kararı!

Bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle soruşturma başlatılan Metin Akpınar hakkında verilen yurt dışı yasağı ve imza atma şeklindeki adli kontrol kararı kaldırıldı.

Haber 30-01-19 14:30

Metin Akpınar hakkında son dakika gelişmesi! Dosyası ayrıldı, fezleke hazırlandı

Oyuncu Metin Akpınar hakkında bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme" suçundan fezleke hazırlandı.

Haber 07-01-19 15:33

Metin Akpınar hakkındaki soruşturma

Oyuncu Metin Akpınar hakkında bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme" suçundan fezleke hazırlandı

Haber 07-01-19 15:25

Metin Akpınar'dan adli kontrol kararına itiraz

Oyuncu Metin Akpınar, Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğince hakkında verilen adli kontrol kararına itirazda bulundu

Haber 31-12-18 12:23

Metin Akpınar'dan Erdoğan için yeni açıklama! Adliyeden çıkar çıkmaz bunları söyledi

Oyuncu Metin Akpınar, "Bizim Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef gösteren, onun ismini anan, ona karşı bir hareketimiz katiyen olmaz. Biz ülkemizin refahı, milletimizin refahı için tercih ettiğimiz temenni ettiğimiz demokrasiyi anlatmaya çalıştık." dedi.

Haber 24-12-18 17:46

Metin Akpınar hakkındaki soruşturma

Oyuncu Metin Akpınar, katıldığı bir televizyon programındaki sözleri üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, ifade vermek için polis eşliğinde adliyeye getirildi

Haber 24-12-18 10:29

Metin Akpınar polis eşliğinde adliyeye götürülüyor

Bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar, polis eşliğinde adliyeye götürülüyor.

Haber 24-12-18 10:14

Erdoğan çok sert tepki göstermişti! Metin Akpınar kendini böyle savundu!

Sanatçı Metin Akpınar'ın avukatlarınca yapılan açıklamada, "Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur." denildi.

Haber 24-12-18 02:25

Metin Akpınar hakkındaki soruşturma

Sanatçı Metin Akpınar'ın avukatlarının açıklamasından: - "Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur"

Haber 24-12-18 01:15

Oyuncu Metin Akpınar hakkında soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Metin Akpınar hakkında, katıldığı televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı

Haber 23-12-18 16:36

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı

Bir televizyon kanalındaki sözleri nedeniyle Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılıktan konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Haber 23-12-18 15:52

Metin Akpınar'dan üzen açıklama: Yolun sonuna geldim

Türk sinemasının efsane ismi Metin Akpınar, rol aldığı film 'Kafalar Karışık'ın galasında sevenlerini üzecek açıklamalarda bulundu. 11 yıl aradan sonra setlere dönen usta oyuncu, "Yaş 78 oldu. Yolun sonu gibi. Türkiye’de erkek yaş ortalaması 75.5… Şöyle bir filmde oynayalım, gala yapalım dedim" açıklamasını yaptı.

Magazin 06-12-18 14:09

Metin Akpınar’ın 56 yıl önce çekilen fotoğrafı ortaya çıktı

1941 senesinde İstanbul’un Aksaray semtinde dünyaya gelen usta sanatçı Metin Akpınar'ın 1962 senesinde çekilen bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Magazin 13-03-18 20:58

Metin Akpınar kaybetti

Usta oyuncu Metin Akpınar; Salak Milyoner, Köyden İndim Şehire ve Mavi Boncuk filmleri için iki kanaldan telif istedi. Ancak açtığı dava 'Oyuncunun herhangi bir hakkı yok' denilerek reddedildi

Magazin 04-03-18 10:26

Metin Akpınar telif davası açtı! İşte karar!

Usta oyuncu Metin Akpınar; Salak Milyoner, Köyden İndim Şehire ve Mavi Boncuk filmleri için iki kanaldan telif istedi ancak...

Magazin 03-03-18 15:06

Metin Akpınar: Yaşayan bir ben kalmışım!..

Usta oyuncuyu Metin Akpınar son röportajında duygusal açıklamalar yaptı. Yakın dostlarını kaybeden Akpınar duyduğu özlemi anlattı

Magazin 04-02-18 13:13

Nilgün Belgün'den Metin Akpınar itirafı

Ünlü oyuncu Nilgün Belgün'den gelen samimi itiraf herkesi şaşırttı. Hadi Be’ adlı programın konuğu olan ünlü isim, geçmişte Metin Akpınar’a karşı platonik âşık olduğunu ve bugünkü hali olsaydı yine fark etmeyeceğini söyledi.

Magazin 18-10-17 10:40

Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Metin Akpınar sürpriz

Usta oyuncu Metin Akpınar Laz Dede Haşmet karakteri ile Show TV ekranlarının sevilen dizisi Aşk Laftan Anlamaz'a dahil oldu.

Magazin 20-10-16 08:33

Metin Akpınar'dan tarihi itiraf

Ünlü Tiyatro sanatçısı Metin Akpınar, yaklaşık 50 yıl sonra önemli bir itirafta bulundu. Akpınar, 1960'lı yıllarda Milli Türk Talebe Birliği'nin Tiyatro Müdürlüğü'nü yaptığı dönemde, Kıbrıs'a adadaki Türklerle birlikte Rumların saldırılarına karşı direnmeleri için karate eğitimi verilen 115 genci mücahid olarak gönderdiklerini söyledi.

Magazin 27-04-16 18:21

Metin Akpınar: Özyönetim tartışılabilir ama baştan ilan etmek yanlış

Sinema ve tiyatro sanatçısı Metin Akpınar, HDP'nin daha baştan "özyönetim" ilan etmesinin yanlış olduğunu belirtirken, "özyönetim"in de tartışılması gerektiğini söyledi. Akpınar, "Bu ülkede başkanlık sistemi önerilip tartışılabiliyorsa özerklik sistemi de önerilebilmeli ve tartışılabilmeli" dedi.

Magazin 04-01-16 08:54

Metin Akpınar'ın 'özyönetim' açıklaması tepki çekti

Metin Akpınar'ın çok tartışılan özyönetime ilişkin sözleri, sosyal medyanın konusu oldu. "Bu ülkede başkanlık sistemi önerilip tartışılabiliyorsa özerklik sistemi de önerilip ve tartışılabilmeli." Açıklamasında bulunan Metin Akpınar'a tepki yağdı.

Magazin 03-01-16 15:07

Metin Akpınar hastaneden kaçtı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat masasına yatan ünlü oyuncu Metin Akpınar'ın kimseye yakalanmamak için ölü taklidi yaparak hastaneden kaçtığı ortaya çıktı.

Yurthaber 17-03-12 12:28

Metin Akpınar hastaneden kaçtı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat masasına yatan ünlü oyuncu Metin Akpınar'ın kimseye yakalanmamak için ölü taklidi yaparak hastaneden kaçtığı ortaya çıktı.

Haber 17-03-12 11:56

Günün magazin turu

Magazin dünyasından en renkli haberler ile dizilerden son dakika gelişmeleri burada.

Magazin 03-04-11 11:10

Akpınar: CHP'yi destekleyeceğim

Tiyatro sanatçısı Metin Akpınar, seçimde CHP'ye destek vereceğini açıkladı. Akpınar, "Çok savaş gördü bu ülke. Bundan sonra da zannediyorum Gandi ve Recep Bey savaşlarını göreceğiz" dedi.

Magazin 20-06-10 10:29