Nuri Bilge Ceylan Haberleri Ve Son Dakika Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Nuri Bilge Ceylan Haberleri Ve Son Dakika Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Altın Palmiye Ödülüne sahip ünlü yönetmen, senarist ve fotoğrafçı Nuri Bilge Ceylan, 26 Ocak 1959 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Yönetmenlik yapmak isteyen Nuri Bilge Ceylan, Mimar Sinan Üniversitesi Sinema bölümüne girmiştir. 2 yıl eğitim gören Yönetmen, 1995 yılında Cannes Film Festivali’nde yarışmaya seçilen ilk Türk Filmi olan Koza adlı filmin yönetmenlini yapmıştır.

1995 Koza, 1997 Kasaba, 1999 Mayıs Sıkıntısı, 2002 Uzak, 2006 İklimler, 2008 Üç Maymun, 2011 Bir Zamanlar Anadolu’da, 2014 Kış Uykusu, 2018 Ahlat Ağacı filmlerini çekmiştir.

Nuri Bilge Ceylan Kış Uykusu filmiyle Cannes Altın Palmiye Ödülüne layık görülmüştür. Ödülü dünyaca ünlü Uma Thurman ve Quentin Tarantino’nun elinden almıştır.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üstüne' filmi Netflix'te yayınlandı

Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi 'Kuru Otlar Üstüne' Netflix'te yayımlandı. 308 bin 730 seyirciyle en çok izlenen filmler arasında yer alan filmin dünya prömiyeri 76’ncı Cannes Film Festivali’nde yapılmıştı.

Magazin 01-03-2024 17:57

Kavgaları gündem olmuştu: Nuri Bilge Ceylan'dan Zeki Demirkubuz'a olay yanıt: Bu ceza...

İki ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasındaki polemik devam ediyor. Konuya ilişkin son açıklama Nuri Bilge Ceylan'dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ceylan, iddia edilenin aksine hiçbir filminde Zeki Demirkubuz'a gönderme yapmadığını belirterek, "Filmlerimi böyle şeylerle kirletmek istemediğini" söyledi.

Magazin 31-12-2023 16:42

'Bir tane tokat atmak istedim' Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan'la aralarında yaşananlarla ilgili ilk kez konuştu 'Cannes Film Fesitvali'nin muhtarı mısın?'

Türk Sineması'nın ünlü yönetmenleri Zeki Demirkubuz ile Nuri Bilge Ceylan arasındaki soğukluk uzun yıllardır iki yönetmeni ilgiyle takip edenler arasında konuşuluyor. Bir dönem yakın arkadaş olan iki ismin arasındaki yaşananlara ilişkin Zeki Demirkubuz ilk kez açıklama yaptı. Demirkubuz'un "Cannes Film Festivali'nin muhtarı mısın?" sözleri dikkat çekti.

Magazin 27-12-2023 09:40

Sinemaseverleri mutlu edecek haftanın filmleri! 9 film birden vizyona girdi (29 Eylül 2023)

Sinema salonlarında bu hafta komediden aksiyona, korku ve gerilimden animasyona farklı türlerde 5'i yerli 9 film vizyona girdi. Sinemaseverlerin büyük bir merakla beklediği yapımların yanında gişede üst sıralarda yer alacağı düşünülen filmlerin kıyasıya rekabeti başladı.

Trend 29-09-2023 15:42

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın eşiyle atışması olay oldu! Görenler şaştı kaldı

Türkiye'nin Oscar adayı Kuru Otlar Üstüne filmi ile gündemde olan Nuri Bilge Ceylan, Adana Film Festivaline katıldı. Festival öncesinde soruları yanıtlayan ünlü yönetmen eşi ile atıştı. Eşine 'Oyuncuları zorluyorsun, kilitleniyorlar' diyen Ebru Ceylan sosyal medyada gündem oldu.

Magazin 24-09-2023 00:09

Merve Dizdar, Cannes konuşmasına açıklık getirdi! Hepimizin bir mücadelesi var

Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki rolüyle 76. Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Merve Dizdar bazı kesimler tarafından konuşması sebebiyle eleştiriliyordu. Merve Dizdar konuşmasına dair yanlış anlaşılmalara açıklık getirdi.

Magazin 30-05-2023 11:50

Kuru Otlar Üstüne Türkiye'de ne zaman vizyona girecek? Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne filmi oyuncuları kimler, konusu nedir?

Kuru Otlar Üstüne ne zaman vizyona girecek, sorusu sıklıkla sorgulanıyor. Türk sinemasının en önemli yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan, Kuru Otlar Üstüne filmiyle 76. Cannes Film Festivali'nde adından sıkça söz ettirdi. Öte yandan film, seyirciler tarafından 11 dakika ayakta alkışlandı. Peki, Kuru Otlar Üstüne ne zaman vizyona girecek? Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne filmi oyuncuları kimler, konusu nedir?

Magazin 27-05-2023 23:43

Merve Dizdar, Cannes Film Festivali'nde 'en iyi kadın oyuncu' ödülünü aldı!

Fransa'da düzenlenen dünyaca ünlü Cannes Film Festivali'nde, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği 'Kuru Otlar Üzerine' filminde rol alan Merve Dizdar, 'en iyi kadın oyuncu' ödülünü almaya hak kazandı. Merve Dizdar, törende yaptığı konuşmada 'Hayatı için savaşan ve birçok zorluğun üstesinden gelen birini' oynadığını ifade etti.

Magazin 27-05-2023 22:14

Ödüllere doyamadı! Nuri Bilge Ceylan Cannes Film Festivali yolcusu... Kuru Otlar Üstüne filmiyle yarışacak

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmi 76. Cannes Film Festivali'nde yarışacak. TRT'den yapılan açıklamaya göre, 16-27 Mayıs'ta düzenlenecek festivalde, TRT ortak yapımı 3 film sinemaseverlerle buluşacak.

Trend 13-04-2023 15:30

Ahlat Ağacı filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte Ahlat Ağacı filmi konusu ve oyuncuları...

Altın Palmiye ve Cannes Film festivallerinden ödülle dönen Türkiye'nin en prestijli yönetmenlerinin başında gelen Nuri Bilge Ceylan'ın sinemaseverler ile buluşturduğu son filmi 'Ahlat Ağacı' merak konusu oldu. Sinan karakterinin ekseninde dönen olayları konu edinen Ahlat Ağacı filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte Ahlat Ağacı filmi konusu ve oyuncuları...

Trend 08-07-2021 11:35

Nuri Bilge Ceylan'ın mütevazı arabası şaşırttı

Kariyerinin 10'uncu filmi 'Kuru Otlar Üzerine'nin çekimlerine devam eden ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, önceki gün Cihangir'de mini otomobiliyle görüntülendi. Ceylan'ın otomobilini görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Magazin 08-05-2021 07:27

Kimler yok ki: İşte Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan ünlüler

Türkiye’nin en eski okulları arasında kabul edilen Boğaziçi Üniversitesi birçok ünlü ismi sanat dünyasına kazandırmıştır. Öyle ki bu üniversitede öğrenci oldukları dönemde henüz ünle tanışmamış bu isimler pek çok öğrenci kulübüne de üye olmuştur. İşte karşınızda Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan ünlü isimler...

Trend 09-02-2021 15:53

Fırat Tanış 'Bir Zamanlar Anadolu'da' nın galasına neden gitmediğini yıllar sonra açıkladı

Okan Bayülgen ile Nokta programına konuk olan Fırat Tanış, Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu'da" filminin gösterimlerine neden katılmadığını yıllar sonra açıkladı.

Magazin 16-09-2020 11:27

Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü Nuri Bilge Ceylan'a verilecek

"Bu yıl itibariyle her yıl Türk sinemasının ustalarından birine takdim edilecek olan ödülün ilki, yeni film projesi "Kuru Otlar Üstüne" adına başarılı yönetmen Nuri Bilge Ceylan'a takdim edilecek"

Haber 21-01-2020 17:17

Nuri Bilge Ceylan: Film yapmak, mektubu şişenin içine koyup denize atmak gibi

Yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan: - "Ben filmlerimde kendimi test ediyorum. Aslında uzun diyalogları seviyorum. Tiyatroyu ve Dostoyevski kitaplarını seviyorum. Onun romanlarında sayfalar dolusu konuşma vardır ve benim okurken en sevdiğim şey bu" - "Bu iş benim için bir meydan okuma, kendimi test etme" - "Gerçek yaşamda rüzgarlı bir gün yaşıyorsak, bunu çok anlamlı buluyorum. Bu tür tüm doğal sesler bana çok fazla şey hissettiriyor. Doğal sesler bana müzik gibi geliyor"

Magazin 07-12-2019 15:38

Nuri Bilge Ceylan, Avusturyalı öğrencilerle söyleşi yaptı

Yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan: - "100 kişiyle bir ay çalışmaktansa, 10 kişiyle 3 ay çalışmak daha iyi. Bence yaratıcılık için en önemli şey zaman" - "Az kişiyle çalışmanın bir diğer avantajı da senaryoyu çok detaylı yazmanız gerekmiyor. Çünkü eğer yeterince vaktiniz varsa yolda yönünüzü değiştirebiliyorsunuz" - "Yılmaz Güney'i eskiden beri severim. Bence o, müthiş sinematik bir dehaya sahipti. Çok basit bir filmde bile harika fikirleri vardı. Bir de bence insan doğasının şaşırtan yanlarının çok farkındaydı"

Magazin 07-12-2019 08:52

Avusturya'da Türk Filmleri Haftası başladı

Avusturya'da Viyana Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından düzenlenen "Türk Filmleri Haftası" başladı.

Trend 03-12-2019 13:36

Avusturya'da Türk Filmleri Haftası

Avusturya'da Türk Filmleri Haftası

Magazin 03-12-2019 00:11

Nuri Bilge Ceylan, Roma'da sinema öğrencileriyle buluştu

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan: - "Sinemayı öğrenmenin en iyi yolu hata yapmaktır. İlk filmimi yapmadan önce okuduğum kitapların hiçbirisi bana yardımcı olmamıştı ama sette yaptığım yanlışlar bana her şeyi öğretti" - "Herkesin hayatındaki en büyük sır, kendisidir. Büyürken pek çok şey merak eder ve öğreniriz fakat kim olduğumuz ve ruhumuz gerçekten bir sırdır. Bence sanat bunu anlamak ve insanın kendisiyle konuşabilmesi için en iyi dosttur" - "Çehov'un bakış açısından anladığım kadarıyla bence o çok yalnız bir insan. Eğer hayatı böyle hissediyorsan etrafında bir sürü insan olsa bile çok yalnız olmalısın. Bence o gerçek bir yabancı"

Magazin 23-11-2019 22:37

Yunus Emre Enstitüsünden Roma'da Türk filmleri haftası

Etkinlik onur konuğu ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın "Ahlat Ağacı" filminin gösterimiyle başladı - YEE Başkanı Prof. Şeref Ateş: - “Türk sineması, son yıllarda dünyanın her tarafında ilgi çeken Türk dizi sektörüyle beraber en önemli kültürel alanlarımızdan biridir" - Nuri Bilge Ceylan: -"(Filmdeki baba karakteri) Gerçek kişilere dayanıyor. Tanıdığım insanların hayatından esinlendiğim bir şey. Akrabalarımdan bir tanesi"

Magazin 23-11-2019 04:34

Yunus Emre Enstitüsünden Türk sineması atağı

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, "Türk Filmleri Haftası" projesi kapsamında 22 Kasım'da Roma'da sinema öğrencileri, yönetmen ve yapımcılarla bir araya gelecek - YEE Başkanı Şeref Ateş: - "Ceylan'ın İtalyan sanatseverlere ulaşması Türk insanının kültür ve sanata verdiği önemi göstermesi açısından çok önemli. Bu çalışma iki ülke insanının birbirini yakından tanımasına ve iki ülke ilişkilerine katkı sağlayacak"

Magazin 21-11-2019 16:57

Nuri Bilge Ceylan'ın filmleri Roma ve Viyana'da gösterilecek

"Türk Filmleri Haftası" projesi kapsamında yönetmenin, "Ahlat Ağacı", "Kış Uykusu" ve "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmleri sanatseverlerle buluşacak

Magazin 12-11-2019 10:22

The Guardian’a göre 21. yüzyılın en iyi 100 filmi

İngiliz The Guardian, 21. yüzyılın en iyi 100 filmini sıraladığı yeni bir liste yayınladı. Listenin zirvesinde Paul Thomas Anderson’ın modern başyapıtı There Will Be Blood ilk sırayı alırken, Nuri Bilge Ceylan imzalı Türk filmi Bir Zamanlar Anadolu’da listenin 38. sırasında yer aldı. İşte listenin tamamı...

Trend 25-09-2019 09:30

Saraybosna'nın Kalbi için 53 film yarışacak

"Saraybosna'nın Kalbi" ödüllerinin verileceği ve 9 uzun metrajlı ile 14 kısa film, 16 belgesel ve 14 öğrenci filminin yarışacağı 25. Saraybosna Film Festivali 16-23 Ağustos'ta düzenlenecek.

Trend 19-07-2019 09:55

Ahlat Ağacı Kamera Arkası Belgeseli izleyicilerle buluştu

Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Ahlat Ağacı'nın setinde yaşananları ekranlara taşıyan üç bölümlük kamera arkası belgeseli, Kadıköy Sineması'nda izleyicilerle buluştu - Filmin senaristlerinden Akın Aksu: - "Filmde ilk montajı izleyince Nuri Bilge Ceylan beni benden daha iyi tanıyormuş diye düşündüm. Bu ilk işim olduğu için senaryoda farkındalığım haliyle çok yüksek değildi" - "Filme her açıdan bakıldığını gördüm. Gerçekten çok iyi yorumlayanlar var. Özellikle gençlerin yorumları"

Haber 15-07-2019 10:52

Sakin Kent Akyaka’da orman yangını

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı sakin kent unvanlı Akyaka Mahallesinde bir otelin arka bölümünde başlayan orman yangını Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü arazöz ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü.Akyaka Kermetur mevkiinde yol kenarında başlayan orman yangını sonrası vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verdi.

Haber 06-05-2019 22:17

Nuri Bilge Ceylan'a önemli görev!

Başarılı yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 15 Haziran'da başlayacak Şanghay Uluslararası Film Festivali'nde jüri başkanlığını üstlenecek.

Trend 16-04-2019 15:21

Nuri Bilge Ceylan, Şanghay Film Festivali'nde Jüri Başkanı olacak

Nuri Bilge Ceylan, Şanghay Film Festivali'nde Jüri Başkanı olacak

Haber 15-04-2019 11:20

IMDb’de Türk kadın oyuncular zirvede

Dünyaca ünlü sinema veri sitesi IMDb Starmetre’nin yeni sonuçlarına göre, uzun bir aradan sonra ilk defa Türk kadın oyuncular erkek oyuncuların önüne geçti. Hem de açık ara...

Trend 05-03-2019 08:38

51. SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

SİYAD Ödülleri'nin bu seneki kazananları açıklandı. "Ahlat Ağacı" en çok ödül alan film oldu.

Trend 28-02-2019 09:21

Sinema yazarı Enver Gülşen'in gözünden Buğday ve Ahlat Ağacı

Beyaz perdenin son dönemdeki en önemli yapımlarından ikisini yorumlayan sinema yazarı Enver Gülşen, bu filmlerin yönetmenleri Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan'ın Türk sinemasına kattıklarını da değerlendirdi - Enver Gülşen: "Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan birbirlerinden çok farklı yönetmenler aslında. Kaplanoğlu ne kadar evrensel olmak için yerli olmaktan hareket ediyorsa Nuri Bilge Ceylan daha 'evrensel' şeyleri ele alma derdinde" - "Filmlerde hikayenin bizden olması, o filmin yerli olduğunu göstermez. Bir filmin formu onu üreten kültürün izlerini taşır. Türkiye'de diziler için Hollywood şablonu üzerinden yerli hikayeler çekiyorlar. Bu çok sıkıntılı bir şey"

Haber 29-01-2019 07:06

Yönetmenlerden ‘Sinema Yasası’nda değişiklik talebi

Aralarında Nuri Bilge Ceylan, Çağan Irmak, Erden Kıral ve Yılmaz Erdoğan'ın da bulunduğu 75 yönetmenden Sinema Yasası'nda değişiklik talebi: Türkiye ancak sanatla dünyaya kendini anlatabilir.

Trend 08-01-2019 08:20

'Ahlat Ağacı' Oscar'da yok

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, bu yıl ilk kez kesinleşmiş tüm adayları açıklamadan önce dokuz kategoride son eleme öncesi listeye alınan filmleri açıkladı. Nuri Bilge Ceylan'ın 'Ahlat Ağacı' Oscar'da ilk 9'a kalamadı.

Trend 18-12-2018 16:03

Nuri Bilge Ceylan çok büyük ve iyi bir sinemacı

Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un "Elveda Gülsarı" kitabını beyaz perdeye uyarlayan Kazak yönetmen Ardak Amirkulov, uluslararası alanda büyük başarılara imza atan senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan'a hayranlığını dile getirdi - Ardak Amirkulov: - "Nuri Bilge Ceylan çok büyük ve iyi bir sinemacı" - "Nuri Bilge Ceylan'ın çektiği 'Bir Zamanlar Anadolu'da' ve 'Kış Uykusu' filmlerine bakarak bile Türkiye'nin çok iyi bir yerde olduğunu söyleyebilirim"

Haber 13-11-2018 11:48

Ben kendimi usta saymıyorum

Yönetmen ve senarist Nuri Bilge Ceylan: - "Bildiğim şeyin filmini yapmak pek heyecanlandırmıyor beni. Diş geçirmediğim, anlamadığım, belki acısını çektiğim, kendime bile itiraf etmekten korktuğum birtakım gerçekleri barındıran şeylerle ilgileniyorum" - "Ne yapacağımı kesinlikle ben de bilmiyorum. Her seferinde korkular, endişeler ve sezgilerle ne yapacağım şekilleniyor. Çok belirsiz yürüyor her şey. Öyle olması da hoşuma gidiyor. Yoksa çok canım sıkılır" - "Bazen sinemadan bıktığım oluyor, 'Artık yapmasam.' diyorum ama bir süre geçiyor ve yine bir şey sizi heyecanlandırıyor. Yeniden başlıyorsunuz. Çünkü bir filmi bitirdiğinizde o kadar yorgun oluyorsunuz ki. Sadece bedenen değil, zihnen de tam bir çöküş yaşıyor insan"

Haber 12-11-2018 15:59

Ahlat Ağacı Londra Film Festivali'nde

"Ahlat Ağacı" Londra Film Festivali'nde

Haber 17-10-2018 22:23

Malatya Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu

Bu yıl 8.'si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali'nin yarışma filmleri ve jüri üyeleri, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında açıklandı - Festivalin Onursal Başkanı ve Malatya Valisi Ali Kaban: - "Festivalimiz istikrarıyla her tür spekülasyondan uzak, istikamet tutturmuş yapısıyla, Malatya'nın yanı sıra, sinemamızın tanıtılması açısından önemlidir" - Festival Başkanı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: - "Sevginin, hoşgörünün, birliği beraberliğin şehridir Malatya. Sanat alanında atacağımız birçok adım olduğu gibi film festivaliyle de herkesi buluşturuyoruz"

Haber 10-10-2018 17:19

Nuri Bilge Ceylan, Malatya Film Festivali'nin jüri başkanı olacak

Nuri Bilge Ceylan, Malatya Film Festivali'nin jüri başkanı olacak

Haber 17-09-2018 15:55

Ahlat Ağacı Türkiye'nin Oscar adayı oldu

Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi "Yabancı Dilde En İyi Film Dalı"nda Türkiye'yi temsil edecek

Haber 17-08-2018 17:02

Nuri Bilge Ceylan'ın fotoğraf sergisi Saraybosna'da açıldı

Ödüllü yönetmenin "Türkiye Sinemaskop" sergisi 31 Ağustos'a kadar ziyaret edilebilecek

Haber 11-08-2018 14:56

Saraybosna'nın Kalbi ödülü Nuri Bilge Ceylan'ın oldu

Nuri Bilge Ceylan'a 24. Saraybosna Film Festivali kapsamında 'Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü' verildi - Yönetmen Nuri Bilge Ceylan: - "Bu ödülü bütün kalbimle kabul ediyorum"

Haber 10-08-2018 23:52

Ceylan ve Ferhadi Saraybosna'da

Cannes ödülü sahibi senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan ve Oscar ödüllü İranlı senarist ve yönetmen Asgar Ferhadi 24. Saraybosna Film Festivali için Saraybosna'ya geldi

Haber 10-08-2018 15:14

GRAFİKLİ - Saraybosna Film Festivali'nde Türkiye rüzgarı

Yarın başlayacak Saraybosna Film Festivali'nde 56 ülkeden 266 film gösterilecek - Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'a "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verilecek - Yönetmen Osman Nail Doğan'ın ilk uzun metraj filmi "Güvercin Hırsızları" festivalin ana kategorisinde yarışıyor

Haber 09-08-2018 11:03

Saraybosna'da Nuri Bilge Ceylan heyecanı

"Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü"nü alacak yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Saraybosna Film Festivali'nin bu yılki organizasyonunda öne çıkan isimlerin başında geliyor

Haber 07-08-2018 14:52

Saraybosna'nın Kalbi Nuri Bilge Ceylan'a verilecek

Saraybosna Film Festivali kapsamında dağıtılan "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü" bu yıl dünyaca ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan'a verilecek

Haber 01-08-2018 13:46

Ünlü yönetmen Ceylan, 24. Saraybosna Film Festivali'ne konuk olacak

Ünlü yönetmen Ceylan, 24. Saraybosna Film Festivali'ne konuk olacak

Haber 22-06-2018 19:15

Umarım 'Ahlat Ağacı' bizi biraz daha iyileştirir

Oyuncu Murat Cemcir: - "Herkese hak veriyorsun, hiç kimseye hak vermiyorsun filmi izlerken. Umarım seyirci çok beğenir ve yeteri kadar gişe yapar. En azından genç sinemacı arkadaşları cesaretlendirir, seyirciyi de ülkeye ve geleceğe umutla bakacak insanlar yapar, bizi biraz daha iyileştirir"

Haber 31-05-2018 16:45

Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı filmi Cannes Film Festivali'nden ödülsüz döndü

Cannes Film Festivali sona erdi. Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Ahlat Ağacı, festivalde büyük beğeni almasına ve festival gösteriminde 15 dakika boyunca ayakta alkışlanmasına rağmen herhangi bir ödüle layık görülmedi.

Haber 19-05-2018 23:14

Nuri Bilge Ceylan'ın filmi Cannes Film Festivali'nde 15 dakika ayakta alkışlandı

Bu yıl 71'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışan Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Ahlat Ağacı (The Wild Pear Tree) filminin gösterimi yapıldı. İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayan film dakikalarca ayakta alkışlandı.

Magazin 19-05-2018 10:06