Ohal Komisyonu Haberleri Ve Son Dakika Ohal Komisyonu Haberleri

Ohal Komisyonu Haberleri Ve Son Dakika Ohal Komisyonu Haberleri

OHAL Komisyonu, 7075 sayılı kanun ile kurulan bir Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu denetleme kuruludur.

Bu kurul OHAL kararları kapsamında kanun hükmünde kararname hükümleri ile saptanan kamu görevinde denetleme yaparak işten çıkarma, yurtdışındaki öğrencilikle ilgili olarak ilişiğin kesilmesi, kurumun kapatılması veya açılmasına bağlı olarak birçok denetleme ve düzenlemeyi yapan komisyondur.

Olağanüstü hal kapsamında yayınlanan KHK’lar ile denetleme bünyesinde yer ile ilgili belli başlı tedbirler alınır. OHAL Komisyonu bünyesini hakimler, uzmanlar ve müfettişler oluşturur. Komisyonda görevli 240 personel bulunur.

Ayrıca, teknolojik bir altyapıya sahip komisyona elektronik ortamdan başvuru yapılabilir. Yapılan başvurulara göre kurulun arşivinde 20’den faza kurum ve kuruluşun bilgileri yer alır. Kurumlardan alınan personel dosyaları ve mahkeme dosyaları da arşivlenmiştir.

Ohal Komisyonu Haberleri

SON DAKİKA | OHAL Komisyonu çalışmalarını tamamladı! Tüm başvurular karara bağlandı

Son dakika haberi: Kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) tesis edilen işlemler hakkındaki başvuruları değerlendirip karara bağlamak üzere kurulan Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugün itibarıyla görev süresi içerisinde tüm başvuruları karara bağladı. OHAL Komisyonuna 127 bin 292 başvuru yapıldı. 17 bin 960 başvuruda kabul, 109 bin 332 dosyada ise ret kararı verildi. Komisyonun görev süresi, 22 Ocak'ta sona erecek. İşte detaylar...

Haber

OHAL Komisyonu, başvurulardan yaklaşık yüzde 98'ini karara bağladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, 127 bin 130 başvurudan 124 bin 235'ini sonuçlandırdı, Komisyonun başvuruları sonuçlandırma oranı yaklaşık yüzde 98 olarak kayıtlara geçti.

Haber

OHAL Komisyonun görevi süresiyle ilgili yeni karar! Resmi Gazete'de yayımlandı

Olağanüstü Hal Komisyonunun görev süresi bir yıl daha uzatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Haber

OHAL Komisyonu 4 yılda 120 bin 703 başvuruyu karara bağladı

Komisyon tarafından 16 bin 60 başvuruda kabul kararı verildi, 6 bin 80 başvurunun incelemesi devam ediyor - Kabul kararlarından 61'i kapatılan dernek, vakıf, öğrenci yurdu, televizyon kanalı ve gazete gibi kuruluşların açılmasına ilişkin oldu

Yurthaber

Ohal Komisyonu

Ohal Komisyonu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ohal Komisyonu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İçişleri Bakanlığından FETÖ nedeniyle ihraç edilenlerin iade süreçlerindeki iddialara ilişkin açıklama:

"Geçmişte kamu görevinden çıkarılma işlemlerine karşı çıkanların, bugün kamu görevine iade edilenlerin sanki hiçbir kritere bakılmaksızın birilerinin tavassutuyla iade edildiği gibi gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan şaibe oluşturma çalışmaları manidardır" - "OHAL Kararnameleri ile Bakanlığımız bünyesinde görev yapan 39 bin 597 kişi kamu görevinden çıkarılmış olup bunlardan 39 bin 85'i OHAL Komisyonuna itirazda bulunmuştur. OHAL Komisyonunca şu ana kadar bu başvuruların 38 bin 93'ü neticelendirilmiş, 35 bin 929'u hakkında ret, 2 bin 164'ü hakkında kamu görevine iade kararı verilmiştir"

Yurthaber

OHAL Komisyonundan açıklama:

"Komisyon, hukukun üstünlüğü ilkesini gözeterek tarafsız ve bağımsız bir şekilde, ilgili mevzuat ile çalışma usul ve esasları kapsamında çalışmalarına devam etmektedir"

Yurthaber

OHAL Komisyonu 115 bin 130 başvuruyu karara bağladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, kanun hükmünde kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilen ve kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 674 başvurudan 115 bin 130'unu sonuçlandırdı.

Haber

OHAL Komisyonu 112 bin 310 başvuruyu karara bağladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, 126 bin 630 başvurudan 112 bin 310'unu karara bağladı. Komisyon, bu başvurulardan 13 bin 170'ini kabul ederken, 99 bin 140 başvuruyu ise reddetti.

Haber

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun görev süresi 1 yıl uzatıldı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber

OHAL Komisyonu açıkladı! Başvuruların yüzde 85'i sonuçlandırıldı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, kanun hükmünde kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilen ve kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 300 başvurudan 108 bin 200'ünü karara bağladı.

Haber

OHAL Komisyonunun karar sayısı 105 bini geçti

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, kanun hükmünde kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilenlere ve kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 300 başvurudan 105 bin 100'ünü karara bağladı.

Haber

Anayasa Mahkemesi iptal etti, Resmi Gazete'de yayımlandı! KHK'lılara uygulanan ek tedbirlerle ilgili flaş gelişme

Anayasa Mahkemesi (AYM), Olağanüstü Hal (OHAL) Kanun Hükmünde Kararnameleri (KHK) ile uygulanan 'ilave tedbirlere' karşı dava açma hakkını ortadan kaldıran kuralı iptal etti. Söz konusu kararın gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Haber

OHAL Komisyonu 101 bin 500 dosyayı karara bağladı

OHAL Komisyonu, 31 Ocak 2020 itibarıyla yapılan başvurulardan 10 bin 200'ünün kabul, 91 bin 300'ünün ret olmak üzere toplam 101 bin 500 dosyanın karara bağlandığını açıkladı. Geriye kalan 24 bin 800 dosyanın ise bu yıl içerisinde sonuçlandırmasının hedeflendiği belirtildi.

Haber

OHAL Komisyonu çalışmalarını ve kararlarını raporlaştırdı

Komisyonun hazırladığı 2019 Faaliyet Raporu'nda başvuru sürecinde inceleme ve değerlendirmede dikkate alınan kriterler açıklandı - Faaliyet raporunda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatının ardından "Arkandayız Bank Asya diren", "Hep destek, tam destek, seninleyiz Bank Asya" gibi açıklamalarla Bank Asya'ya yatırılan paraların dekontlarına yer verildi - Komisyon tarafından oluşturulan "Başvuru İnceleme Sistemi"nde 20'den fazla kurumdan temin edilen bilgilerin bulunduğu, 63 ayrı başlıkta sorgulama yapıldığı belirtilen raporda, bu sistemin görselleri de paylaşıldı

Haber

HDP'li Gergerlioğlu: OHAL Komisyonunun lağvedilmesi gerekiyor

HDP'li Gergerlioğlu: "OHAL Komisyonunun lağvedilmesi gerekiyor"

Haber

GRAFİKLİ - OHAL Komisyonu 98 bin 300 başvuruyu karara bağladı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu: - "Komisyon, 2 yıl içerisinde, yapılan 126 bin 300 başvurudan 98 bin 300'ünü karara bağladı. Başvurulardan 88 bin 700'ü reddedilirken, 9 bin 600'ünde kabul kararı verildi" - "İncelemesi devam eden 28 bin başvurunun önümüzdeki yıl içerisinde tamamını bitirmeyi planlıyoruz" - "Örgüte destek için Bank Asya'ya yatırılan para tutarının 2 milyar 369 milyon lira olduğu tespit edildi" - "Belirlenen usul ve esaslara göre başvuruları değerlendiriyoruz. Komisyon tarafsız ve objektif bir iş yapıyor"

Haber

Son dakika! Anayasa Mahkemesi'nden 'KHK' kararı

Son dakika haberine göre, Anayasa Mahkemesi, olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerde yer alan ilave tedbirler hakkında Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'na ayrıca başvuru yapılamayacağını öngören düzenlemeyi iptal etti.

Haber

OHAL Komisyonu'nda 92 bin başvuru sonuçlandı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin yapılan 126 bin 200 başvurudan 92 binini sonuçlandırdı.

Haber

OHAL Komisyonu 126 bin 200 başvurudan 84 bin 300'ünü sonuçlandırdı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, kanun hükmünde kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilenler, kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin yapılan 126 bin 200 başvurudan 84 bin 300'ünü karara bağladı. Kabul kararlarıyla çok sayıda kişi mesleğine geri dönerken aralarında dernek, vakıf, öğrenci yurdu ve televizyon kanalının da bulunduğu 28 kurum ve kuruluşun tekrar açılması kararlaştırıldı.

Haber

OHAL Komisyonu başvuruların üçte ikisini karara bağladı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin yapılan 126 bin 200 başvurudan 84 bin 300'ünü sonuçlandırdı - Komisyon, karar vermeye başladığı 20 aylık süre içerisinde toplam başvurulardan üçte ikisini karara bağladı - OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, 6 bin 700 başvuruyu kabul ederken, bu kararlarla meslekten ihraç edilenlerin iadesine, 28 dernek, vakıf, öğrenci yurdu ve televizyon kanalının da açılmasına hükmetti

Haber

OHAL Komisyonundan göreve iade kararları

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu, FETÖ ile bağlantılarının bulunmadığını tespit ettiği iki evli çiftin kamu görevine iadelerini sağladı - Meslekten ihraç edilen polis memuru ile bakanlıkta uzman olarak çalışan eşi, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun kararıyla göreve döndü - Komisyon, üniversitede doçent olarak görev yapan akademisyen ile mühendis eşi hakkında göreve iade kararı verdi

Haber

OHAL Komisyonu, 77 bin 900 başvuruyu sonuçlandırdı

OHAL Komisyonu, bugüne kadar kuruma 126 bin 200 başvuru yapıldığını, bunlardan 6 bin kabul ve 71 bin 900 ret olmak üzere 77 bin 900'ünün sonuçlandırıldığını açıkladı.

Haber

OHAL Komisyonu 77 bin 900 başvuruyu karara bağladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, 28 Haziran 2019 tarihi itibarıyla 126 bin 200 başvurudan 77 bin 900'ünü karara bağladı.

Haber

OHAL Komisyonu faaliyet raporu yayımlandı

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun, göreve başladığından bu yana yaptığı çalışmaları ve karar verme sürecine dair tüm işlemleri rapor haline getirildi

Haber

OHAL Komisyonu, 42 bin başvuruyu karara bağladı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin 42 bin başvuruyu sonuçlandırdı - Komisyon, 3 bin başvuruyu kabul ederken, bu kararlarla meslekten ihraç edilenlerin iadesine, kapatılan bazı kurum ve kuruluşların açılmasına hükmetti

Haber

OHAL Komisyonu 2 bin 700 iade kararı verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: - "(OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararları) Komisyona 125 bin başvuru oldu. Bu başvurulardan 40 bini görüşülerek karara bağlandı. 40 binden 2 bin 700'ü iade edilmiş durumda, 37 bin 300 kişinin başvurusu reddedilmiş"

Haber

OHAL Komisyonu, 36 bin başvuruyu karara bağladı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin 36 bin başvuruyu sonuçlandırdı - Komisyon, 2 bin 300 başvuruyu kabul ederken, bu kararlarla meslekten ihraç edilenlerin iadesine, kapatılan bazı kurum ve kuruluşların açılmasına hükmetti

Haber

OHAL Komisyonu, 2 bin 300 başvuruyu kabul etti

OHAL Komisyonu, yapılan 125 bin başvurudan 36 bini için kararını verdi. Komisyon, 2 bin 300 kişinin başvurusunu kabul etti.

Haber

CHP'den OHAL Komisyonu açıklaması

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: - "OHAL bitti, yıkıcı etkileri devam ediyor. 4 ay sonra görev süresi dolacak OHAL Komisyonun önünde 88 bin dosya bekliyor"

Haber

OHAL Komisyonunun baba-oğul kararları iki aileyi mutlu etti

Meslekten ihraç edilen mübaşir baba ile zabıt katibi oğlu, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun kararıyla göreve döndü - Komisyon, farklı belediyelerde çalışan memur baba ve oğlunun da göreve iadesine hükmetti - Göreve iade edilen A.S: - "Komisyon bizi haklı buldu, yerinde bir karar verdi. Komisyona teşekkür ediyorum"

Haber

OHAL Komisyonuna yeni görevlendirme

Cumhuriyet Savcısı Osman Çal ile Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar, Komisyonda görevlendirildi

Haber

OHAL Komisyonu, 30 bin başvuruyu sonuçlandırdı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin 30 bin başvuruyu sonuçlandırdı - Komisyon, bin 900 başvuruyu kabul ederken, bu kararlarla meslekten ihraç edilenlerin iadesine, kapatılan kurum ve kuruluşların açılmasına hükmetti

Haber

Terörle mücadele düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda (2)

Kamu görevinden çıkarılan ya da ilişiği kesilen subay, astsubay, uzman jandarmalar ile emniyet hizmetleri sınıfına tabi olanlardan mahkemelerce göreve iade kararı verilenler ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunca başvurunun kabulü kararı verilenlerden eski kadro, rütbe veya unvanına atanması uygun görülmeyenler, Milli Savunma ve İçişleri Bakanlığında kurulan araştırma merkezlerinde istihdam edilecek - Kamu görevine iade edilecekler, eski kadro veya pozisyonuna atanacak ancak yönetici iken kamudan çıkarılanların atamalarında, yöneticilikten önce bulundukları unvanları dikkate alınacak - Görevine iade edilenlere, mali ve sosyal hakları ödenecek

Haber

OHAL Komisyonu'ndan 1560 iade kararı

Olağanüstü Hal dönemi bitti. Ancak OHAL İnceleme Komisyonu çalışmalara devam ediyor. Komisyon bugüne kadar 26 bin başvuruyu karara bağladı. İhraç edilen bin 560 kişi komisyon kararı ile görevlerine geri döndü. Afrin şehidi oğlu Abdullah Taha Koç'un tabutunu iki eliyle omuzladığı görüntü ile hafızalara kazınan Ahmet Koç da Komisyon kararı ile görevine iade edildi.

Haber

Terörle mücadele düzenlemesi komisyonda kabul edildi (3)

Kamu görevinden çıkarılan ya da ilişiği kesilen subay, astsubay, uzman jandarmalar ile emniyet hizmetleri sınıfına tabi olanlardan mahkemelerce göreve iade kararı verilenler ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunca başvurunun kabulü kararı verilenlerden eski kadro, rütbe veya unvanına atanması uygun görülmeyenler, Milli Savunma ve İçişleri Bakanlığında kurulan araştırma merkezlerinde istihdam edilecek - Kamu görevine iade edilecekler, eski kadro veya pozisyonuna atanacak ancak yönetici iken kamudan çıkarılanların atamalarında, yöneticilikten önce bulundukları unvanları dikkate alınacak - Görevine iade edilenlere, mali ve sosyal hakları ödenecek

Haber

Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: (6) - "OHAL komisyonunda bugüne kadar 16 bin 600 dosya hakkında ret, bin 10 dosya hakkında da kabul kararı verilmiş" - "OHAL komisyonunun görev süresi uzatılacaktır, çünkü gündeminde yoğun bir dosya var" - "(Avusturya'nın cami kapatma kararı) Çok net bir şekilde din ve vicdan hürriyetinin öldürülmesi, yok edilmesidir; AİHS'nin ihlalidir" - "(Avusturya'nın cami kapatma kararı) Çok net şekilde bir İslam düşmanlığı var, Müslümanlara karşı yapılan bir haksızlık var. Bunun karşısında bu haksızlığı dile getirmesi gerekenler, tavır koyması gerekenler tavır koymadı"

Haber

OHAL Komisyonu kararını verdi, KHK ile kapatılan 6 dernek yeniden açılıyor! İşte derneklerin isim listesi

KHK ile kapatılan 6 derneğe yeniden açılma izni verildi. 17 bin başvuruyu sonuçlandıran OHAL Komisyonu’ndan ilk tüzel kişi kararını verdi. Buna göre kapatılan 6 dernek, "terör iltisakları tespit edilmediğinden" yeniden açılacak. Peki hangi dernekler yeniden açıklayacak? İşte derneklerin isim listesi...

Haber

OHAL Komisyonundan son dakika karar!

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugüne kadar meslekten ihraç edilenlere ilişkin 17 bin başvuruyu sonuçlandırdı. Komisyon, 660 başvuru için mesleğe iade kararı verdi.

Haber

OHAL Komisyonu, 17 bin başvuruyu karara bağladı

Meslekten ihraç edilenlere ilişkin 17 bin başvuruda karara varan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, 660 müracaat için mesleğe iadeye hükmetti

Haber

OHAL Komisyonu, 12 bin KHK başvurusunu karara bağladığını açıkladı

KHK ile meslekten ihraç edilenlere ilişkin 12 bin başvuruda karara varan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, 310 müracaat için mesleğe iadeye hükmetti.

Haber

OHAL Komisyonu, 12 bin başvuruyu karara bağladı

Meslekten ihraç edilenlere ilişkin 12 bin başvuruda karara varan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, 310 müracaat için mesleğe iadeye hükmetti

Haber

Seçim ittifakı teklifi Genel Kurulda

Adalet Bakanı Gül: - "OHAL Komisyonu'na, yapılan başvuru sayısı 108 bin 100'dür ve 7 bin 200'ü aşkın başvuru dosyası hakkında karar verilmiştir" - "Türk yargısı bağımsız ve tarafsız bir şekilde, başta 15 Temmuz darbecileri olmak üzere yargılamaları yapmaktadır. Adalet hepimizin adaletidir, yargı Türk milleti adına karar vermektedir"

Haber

OHAL Komisyonuna başvurular yarın sona erecek

697 sayılı KHK ile hakkında işlem tesis edilenlerin OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'na başvuru süresi yarın bitiyor

Haber

OHAL Komisyonu 6 bin 400 başvuruda karar verdi

Meslekten ihraç edilenlere ilişkin 6 bin 400 başvuruda karara varan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, 100 müracaatta mesleğe iadeye hükmetti

Haber

OHAL komisyonuna başvuru süreci sona eriyor

695 sayılı KHK ile haklarında işlem tesis edilen gerçek ve tüzel kişiler için OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonuna başvuru süreci yarın bitiyor

Haber

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yeni gelişme! Dosyaları öne çekilebilir

213 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. OHAL Komisyonu yetkilileri, Gülmen ve Özakça’nın dosyalarına öncelik verilebileceğini bildirdi.

Haber

Selvi OHAL Komisyonu'nun detaylarını yazdı: AİHM kararlarından yararlanacak

Ankara siyasetinden kritik kulisler aktaran Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, önümüzdeki ay çalışmaya başlayacak OHAL Komisyonu'nun nasıl işleyeceğine dair ipuçları verdi. Selvi, başvuru kriterlerinin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete'de yayınlanacağını ifade ederek, komisyondan çok büyük bir beklenti oluştuğunu yazdı. Selvi, komisyonun 'Türkiye'ye nefes aldıracağını' ifade etti.

Haber