Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

OGM'den 'İHA ihalesi' açıklaması! 'Uçuş saat ücretleri dikkate alındığında...'

Orman Genel Müdürlüğü'nden (OGM), orman yangınlarında kullanılan İHA'ların kiralanmasına ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, "BAYKAR ile imzalanan sözleşme, uçuş saat ücretleri dikkate alındığında dünyadaki benzeri uçuş hizmetlerinin çok altındadır" ifadeleri kullanıldı.

Haber

Gaziantep'te depremzedelere 5 bin tonun üzerinde yakacak odun dağıtıldı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde depremzedelere, ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 5 bin tondan fazla yakacak odun dağıtıldı.

Yurthaber

Deprem bölgelerinde afetzedelerin ısınması için 38 bin ton odun dağıtıldı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ekipleri, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlerin ısınma ihtiyacının karşılanması için 38 bin ton yakacak odun dağıttı.

Yurthaber

OGM 1128 personel alımı ne zaman? 2023 OGM 1128 personel alımı başvuru şartları!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 1128 sözleşmeli orman muhafaza memuru alımı yapacağını açıkladı. Personel alımı başvuruları e-Devlet üzerinden tamamlanacak. Personel alımı kılavuzuyla beraber alımın yapılacağı iller, kontenjan listesi de netlik kazandı. Peki OGM 1128 personel alımı ne zaman? İşte 2023 OGM 1128 personel alımı başvuru şartları!

Haber

Orman Genel Müdürlüğü

Orman Genel Mudurlugu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Orman Genel Mudurlugu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

OGM personel alımı başvuru şartları nedir? Orman Genel Müdürlüğü 1128 personel alacak! Başvurular e-Devlet üzerinden

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı Resmi Gazete içerisinde yayımlandı. OGM personel alımı başvuru şartları ve tarihleri yayımlanan ilan ile belli oldu. Orman Genel Müdürlüğü, sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 1128 adet orman muhafaza memuru alımı yapılacak. Peki, OGM personel alımı başvuru şartları nedir?

Finans

OGM personel alımı başvuru şartları nedir? Orman Genel Müdürlüğü 1613 personel alacak!

OGM personel alımı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak. Müjdeli haberi Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Bakan Kirişçi açıklamasında 1613 personel alınacağını bildirdi. Peki, OGM personel alımı başvuru şartları nedir?

Finans

Devletin tahsis ettiği 26 hektar araziye ceviz diken üretici hasat heyecanı yaşıyor

Devletin tahsis ettiği 26 hektar araziye ceviz diken üretici hasat heyecanı yaşıyor

Yurthaber

OGM, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki yangına ilişkin son durumu paylaştı

OGM, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki yangına ilişkin son durumu paylaştı

Yurthaber

GÜNCELLEME - Manisa'daki orman yangını kontrol altına alındı

YANGININ SÖNDÜRÜLDÜĞÜ BİLGİSİ EKLENDİ

Yurthaber

Orman Genel Müdürlüğü merkez binasına engellilere yönelik Erişilebilirlik Belgesi verildi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci: - "Bundan sonraki uygulamalarımızla da engelli vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz"

Yurthaber

Amasya ve Zonguldak'ta orman işletme müdürlükleri kurulacak

Amasya ve Zonguldak'ta orman işletme müdürlükleri kurulacak

Yurthaber

Sarıçalı Dağı Milli Parkı'nda ağaçların amenajman planlarına aykırı kesildiği iddiası

Orman Genel Müdürlüğü: - "Sahada yapılan çalışmaların ormanların ihtiyacına uygun, bilimsel yöntemler kullanılarak, mevcut amenajman planlarıyla uyumlu ve Orman idaresinin teknik personelinin kontrolünde yapıldığı tespit edilmiştir"

Yurthaber

Hizmet-İş Sendikası, Babalar Günü dolayısıyla 207 bin 29 erkek üyesi için birer fidan bağışladı

Hizmet-İş Sendikası, Babalar Günü dolayısıyla 207 bin 29 erkek üyesi için birer fidan bağışladı

Yurthaber

Orman Genel Müdürlüğünden Orman Yangını Gönüllü Eğitimi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki: - "Bundan sonra tarım arazileri dahil olmak üzere ormanların korunması, yeniden ağaçlandırılması ve zararların önlenmesi gibi çalışmalarda ciddi mesafeler alınacağını göreceksiniz" - Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey: - "2021'de 13-14 bin civarında olan orman yangını gönüllü sayımız bugün itibarıyla 105 bine ulaştı. Bu sayıyı daha da yukarıya taşımayı amaçlıyoruz"

Yurthaber

Güneydoğu'da dikilen fidanlar kar ve yağmur sularıyla yeşerdi

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı: - "Yağış olmayınca, 2019, 2020, 2021 yılında diktiğimiz fidanlarda zayiat oluştu. Bu sene yağış geçen seneye göre çok iyi. Sulamayla alakalı tasarrufa gittik. Bu parayı ağaçlandırma sahalarının genişletilmesine ve mevcut alanların bakımına harcayacağız"

Yurthaber

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tiryaki, orman yangınlarıyla mücadeleyi değerlendirdi:

"Son günlerde 5 bin orman yangını söndürme işçisini Orman Genel Müdürlüğümüze kazandırdık. Geçen yılki gücümüzün 3 katı; hem uçak hem helikopter hem dışarıdan kiraladıklarımız hem de kendi uçaklarımızı bu sene kullanacağız"

Yurthaber

OGM'nin hava filosu yangın sezonuna hazır

Orman yangınlarıyla mücadelede görev alacak hava filosu için yapılan ihaleler sonucu teslim edilen 9 helikopter ve 1 uçak göreve başladı - 1 Haziran itibarıyla 30 helikopter ve 11 uçak, 1 Temmuz itibarıyla da 55 helikopter ve 20 uçak görev yerlerinde hazır bulunacak - Geçen yıl 154 ton olan olay anında havada bulundurulabilen su kapasitesi, bu yıl 302 tona çıkarıldı

Yurthaber

OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? OGM işçi alımı başvurusu başladı mı? İŞKUR OGM işçi alımı 2022 ne zaman yapılacak?

İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapılacağı Resmi Gazete'de yayımlandı. OGM geçici işci başvurusu yapmak isteyenler, detaylı bilgilere ulaşmak için araştırmalara başladı. OGM personel alımı iş ilanları İŞKUR üzerinden belirlenen şartlar doğrultusunda yapılacak. İşte İŞKUR OGM personel alımına dair merak edilenler!

Haber

OGM işçi alımı ne zaman? 2022 OGM personel alımı başvuru şartları neler? İşte OGM işçi alımı başvuru ekranı!

Vatandaşlar Tarım ve Orman Bakanlığı OGM ve DSİ bünyesinde yapılacak olan personel alımı hakkında sorgulamalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı'na 5 bin 64 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Peki OGM işçi alımı ne zaman? OGM personel alımı başvuru şartları neler? İşte 2022 OGM işçi alımı başvuru ekranı!

Haber

OGM personel alımı başvuru ekranı! OGM ve DSİ işçi alımı başvurusu şartları neler? OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Tarım ve Orman Bakanlığı OGM ve DSİ bünyesinde yapılacak olan personel alımı hakkında sorgulamalar sürüyor. Önceki günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı'na 5 bin 64 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Orman Genel Müdürlüğü OGM 1883 kişilik personel alımı başvuruları da 4 Nisan'da başlamıştı. Peki OGM ve DSİ işçi alımı başvurusu şartları neler? OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte OGM personel alımı başvuru ekranı!

Haber

OGM DSİ personel alımı başvuru şartları nelerdir? OGM personel alımı 2022 ne zaman başlıyor? 2022 OGM DSİ personel alımı başvuru şartları nedir?

OGM ve DSİ personel alımı vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ve Devlet Su İşleri (DSİ) kadrolarında çalışmak isteyen vatandaşların yakından takip ettiği İŞKUR iş ilanları yayınlanmaya başladı. Konu ile ilgili resmi açıklama yayınlandı. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ve Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı şartları yoğun bir şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte OGM DSİ personel alım şartları!

Haber

Hafta sonuna dikkat! Orman yangınları ile ilgili OGM'den açıklama: Risk yüksek

Muğla Milas, Çanakkale Bayramiç ve Bursa Osmangazi ilçelerinde 1 Nisan'da meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili Orman Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada "Şiddetli lodos, düşük nem, yüksek sıcaklıklar nedeniyle bu hafta sonu orman yangını riskimiz yüksek." ifadeleri kullanıldı. "Lodosa bağlı düşük nem ve yüksek sıcaklıklar orman yangınları riskini artırmaktadır.” denilerek vatandaşların duyarlı olmaları gerektiği vurgulandı. Öte yandan Bilecik'te de orman yangını çıktı.

Haber

OGM yangın işçisi alımı ne zaman, nasıl başvurulur? 2022 OGM yangın işçisi alımı başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 5 bin yeni yangın işçisinin istihdam edileceğini duyurdu. Bu açıklamanın sonrasında konuyla ilgili araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki OGM yangın işçisi alımı ne zaman, nasıl başvurulur? İşte OGM yangın işçisi alımı başvuru şartları!

Haber

OGM işçi alımı ne zaman yapılacak? 2022 5 bin yangın işçisi alımı başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, OGM (Orman Genel Müdürlüğü) bünyesinde istihdam gerçekleştirileceğini açıkladı. Türk vatandaşı olmak, yangın işçisi başvuru şartlarının başında geliyor. OGM işçi alımların mart ayı içerisinde başlaması öngörülüyor. İşte OGM yangın işçisi alımı detayları...

Haber

Türkiye ile Bosna Hersek arasında ormancılık alanında Kardeşlik Anlaşması imzalandı

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey: - "Anlaşma, her iki tarafta ormancılığın daha da gelişmesine, daha da iyi noktalara taşınmasına ve yeni iş birliklerin ortaya çıkmasına vesile olacak" - Bosna Hersek Federasyonu Ormancılar Birliği Başkanı Refik Hodzic: - "Türkiye, yangınla mücadele konusunda dünyada lider ülkelerden bir tanesidir. Amacımız bu tecrübeleri Bosna Hersek'e de taşımaktır"

Yurthaber

Maden Deresi'nde yürüyüş parkuru ve mesire alanıyla turizm hareketliliği sağlanacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: - "Bu projeyle Sakarya'nın nitelikli doğal koruma alanı olarak tescillenen, önemli turistik noktalarımızdan 30 kilometre uzunluğundaki Maden Deresi ve çevresine değer kazandırmak amaçlanmaktadır"

Yurthaber

Son 7 yılda 5 kat arttı! Sumak Türkiye ekonomisine 80 milyon liralık gelir sağladı

Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) envanter çalışmaları tamamlanan bitkilerden olan ve 11 Orman Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde 14 bin 250 hektarlık bir alana yayılan sumak, 2020 yılı itibariyle ülke ekonomisine 80 milyon TL katkı sağladı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verilerine göre ticarete sunulan sumak miktarı 2012-2019 döneminde 5 kattan fazla artarak 3 tondan 16 tona ulaştı.

Finans

Mucize bitki kekikten ekonomiye 1 milyar lira katkı

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) tıbbi ve aromatik bitki olarak üretimini desteklediği kekiğin 2020 yılı sonu itibariyle ülke ekonomisine katkısı yaklaşık 1 milyar lira olarak gerçekleştiği bildirildi.

Finans

Manisa'da çıkan orman yangını kısmen kontrol altına alındı

Manisa'da çıkan orman yangını kısmen kontrol altına alındı

Yurthaber

Orman Genel Müdürlüğü, Antalya'da 13 yıl önce yanan ormanlık alanın son halini paylaştı

Orman Genel Müdürlüğü, Antalya'da 13 yıl önce yanan ormanlık alanın son halini paylaştı

Yurthaber

Orman Genel Müdürlüğü açıkladı: Yurt genelindeki orman yangınlarının 6'sı kontrol altında

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelindeki orman yangınlarına ilişkin yapılan açıklamada İzmir, Şırnak, Burdur, Edirne, Antalya ve Yozgat illerinde çıkan orman yangınlarının tamamının kontrol altına alındığı bildirildi.

Haber