Palyaço Haberleri

Akademisyen, depremzede çocuklar için palyaço oldu

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Enis Yıldız, 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen çocuklar için düzenlenen etkinliklerde palyaço olarak yüzleri güldürüyor.

Yurthaber 17-04-23 11:08

Palyaço nasıl yazılır, palyaço yazımı nasıl olmalıdır? Palyaço mu palyanço mu, TDK'ye göre doğru yazılışı nedir?

Sözcüklerin doğru yazılışlarının bilinmesi pek çok açıdan önemlidir. Türkçede ödünçlenmiş olan sözcüklerden birleşik kelimelere uzanan pek çok sözcük mevcuttur. Palyaço da kökeni İtalyanca olan bir sözcüktür. Dolayısıyla bu sözcüğün doğru yazılışının nasıl olduğu konusunda TDK sözlüğüne ve yazım kılavuzuna başvurulmalıdır. Bu sayede palyaçonun nasıl yazıldığı doğru olarak öğrenilebilir ve yazım kuralları ihlal edilmemiş olur. Palyaço yazımı nasıldır?

Egitim 03-03-23 17:39

Duyunca çok şaşıracağınız en ilginç fetişler! Evliliklerin bitmesine neden olabilir

Cinsellik toplumda konuşulmayan belirli başlı konular arasında yer alıyor. Buzdağının görünmeyen kısmında cinsellik adına çok ilginç arzular bulunabiliyor. Fetişler genellikle zararsız görülüyor. Ancak oldukça ilginç olan bazı fetişler mide bulandırıcı görüntülere sebep olabiliyor, sağlığa zarar verebiliyor.

Haber 29-09-22 09:05

Gümüşhane'de üniversiteli palyaçolar köy okullarında öğrencilerin yüzünü güldürdü

Gümüşhane'de "üniversiteli palyaçolar" köy okullarında öğrencilerin yüzünü güldürdü

Yurthaber 15-03-22 16:25

Mahir öğretmen kukla gösterisi ve şarkılarla ders işliyor

Samsun'un Kavak ilçesinde sınıf öğretmeni Mahir Çuğu, öğrencilerinin derse ilgisini artırmak ve anlattıklarının akılda kalması için sanattan yararlanıyor - Palyaço makyajı yapıp renkli peruk takan Mahir öğretmen, tiyatro, müzik ve bestelediği öğretici çocuk şarkılarıyla müfredattaki dersleri farklı yöntemlerle öğrencilerine anlatıyor - Mahir Çuğu: - "Hem çocukları eğlendiriyorum hem de öğretmem gerekeni öğretiyorum"

Yurthaber 14-12-21 11:54

İnternetten sipariş verdi, gelen kargoyla hayatının şokunu yaşadı

İzmir'de, özel günlerde kullanmak için peruk sipariş eden 20 yaşındaki Nur Sultan, gönderilen palyaço peruğuyla şaşkına döndü. Yanlışlık olduğunu düşünüp internet sitesi yetkililerine ulaşmak istediyse de çabaları sonuçsuz kalan Sultan, şikayetçi olacağını söyledi.

Haber 25-02-21 10:10

Çin Pompeo'yu Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ilgili soykırım açıklaması nedeniyle sert eleştirdi

Çin Pompeo'yu Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ilgili "soykırım" açıklaması nedeniyle sert eleştirdi

Yurthaber 20-01-21 17:01

Hatay'da gönüllü palyaçolar çocukların yüzünü güldürüyor

Hatay'da gönüllü palyaçolar çocukların yüzünü güldürüyor

Yurthaber 01-07-20 16:31

Hatay'da gönüllü palyaçolar çocukların yüzünü güldürüyor

Hatay'da gönüllü palyaçolar çocukların yüzünü güldürüyor

Yurthaber 01-07-20 16:30

Gönüllü palyaçolardan çocuklara bayram hediyesi

Mersin'de, sosyal medya üzerinden bir araya gelerek çeşitli etkinlik ve yardım faaliyetlerinde bulunan palyaçolar, Ramazan Bayramı öncesinde kapı kapı dolaşarak çocuklara bayramlık ve oyuncak dağıtıyor - Gönüllü Palyaçolar Grubu Başkanı Aysel Sevilgen: - "Aileler bu süreçte onların yanında olduğumuz için çok mutlu. Çocuklarının mutluluğu en başta anne ve babaları sevindiriyor. Biz de çok huzurlu uyuyoruz"

Yurthaber 22-05-20 11:06

Mersin'de üstü açık otobüsle renkli 23 Nisan etkinliği

Mersin'de üstü açık otobüsle "renkli" 23 Nisan etkinliği

Yurthaber 23-04-20 18:45

Hatay'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşadı

Hatay'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşadı

Yurthaber 23-04-20 14:56

Mersin'de açılışta görevli palyaçonun darbedilmesi cep telefonuyla görüntülendi

Mersin'de açılışta görevli palyaçonun darbedilmesi cep telefonuyla görüntülendi

Yurthaber 17-02-20 14:18

Palyaçonun tipini beğenmedi, dehşet saçtı

Mersin'de bir açılışta caddeden geçenleri eğlendirmeye çalışan palyaço, saldırıya uğradı. Tipini beğenmediğinden dolayı palyaçoya önce yumruk atan, ardından yerde tekmeleyen şahsı, çevredekiler sakinleştirerek, bölgeden uzaklaştırdı. Olayla ilgili Bayram Aydemir, "Yani tipimi beğenmedi diye bu şekilde yapması mı gerekiyor? Beni tehdit etti, bir daha buraya gelmememi söyledi. Ben vazifemi yapıyorum, çocukları eğlendiriyorum, bana gelip kötü bir davranış gösterdi." açıklamasını yaptı.

Haber 17-02-20 12:33

Kalp nakli ile hayata tutundular, organ bekleyen çocuklara umut oldular

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kalp nakliyle yaşama tutunan Tayfun Erdem ve Burçin Meşe, aynı odalarda yaşam mücadelesini sürdüren kader arkadaşlarını mutlu etmek için "Özgür Palyaçolar" grubunu kurdu.

Trend 20-12-19 11:14

Bu hafta 5 film vizyona girecek

Deadpool'un yönetmeni Tim Miller'ın yeni filmi "Terminatör: Kara Kader"; bilim kurgu, macera ve aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday - Usta sinemacı Bong Joon-ho'nun Altın Palmiye ödülüne layık görülen filmi "Parazit" Türk izleyicisi ile buluşacak - Senaryosunu Ahmet Ümit'in yazdığı, "Merhaba Güzel Vatanım" Nazım Hikmet'in hayatına anlatıyor

Haber 31-10-19 09:14

Kara kışta kırsaldaki çocukların yüzünü güldürüyorlar

Erzurum'da geçen yıl kırsaldaki okulları ziyaret eden bir grup gönüllü genç, Gençlik ve Spor Bakanlığınca ilan edilen "2019 gönüllük yılı" dolayısıyla da ilkokul öğrencileri ile bir araya geldi - Öğrencilere hediyeler veren, "palyaço" olup oyunlar oynayan gençler, geleneksel okçulukla tanıştırdıkları miniklerin hoşça vakit geçirmesini sağladı - Palandöken Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Bahtiyar Akan: - "Genç dönüşüm kapsamında gönüllülerimiz ile topladığımız kalem, silgi kırtasiye malzemesi ve ayrıca temin ettiğimiz kitap ve bilgisayarları Güzelyurt İlkokulu'ndaki öğrencilerimize hediye ettik"

Haber 08-01-19 11:14

Palyaçolar isyan bayrağını çekti!

Palyaçolar bir zamanlar çocukların doğum günü partileri için, pasta kadar vazgeçilmezdi. Ancak bazı palyaçolar çocukların giderek onları unuttuğundan şikayetçi.

Haber 28-08-18 10:21

Palyaçolar köy köy gezerek çocukları eğlendiriyor

Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Bismil Belediyesince oluşturulan palyaço ekibi, köy okullarında yaptıkları gösterilerle çocukları hem eğlendiriyor hem de arkadaşlık, yardımseverlik, merhamet gibi manevi değerleri aşılıyor - Bismil Belediye Başkan Vekili Kaymakam Turgay Gülenç: - "Hedefimiz, ilçeye bağlı 130 okulda eğitim gören çocuklara ulaşmak. 15 bin kadar öğrencimizin bu etkinlikten faydalanması için çalışmalarımız devam ediyor" - Öğrencilerden Resul Giden: - "Palyaçoları görünce çok heyecanlandım. Okulumuzda bu etkinliğin olması bizi mutlu etti"

Haber 19-05-18 12:20

Palyaçoyu gören minikler hastaneyi düğün salonuna çevirdi

Erzurum BEAH'ta tedavi gören çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte hem yüzlerini boyayan hemşireler ile pasta kesti hem de palyaçolarla oyun havaları eşliğinde oynayıp gönüllerince eğlendi - BEAH Başhekim Vekili Avcı: - "Dünyanın en değerli varlıkları olan çocuklarımızı daha nasıl mutlu ederiz diye çalışıyoruz. Çocuklara yapılacak her yatırım onların sağlıklı şekilde büyümesi ve ülkemizin sonsuza dek devam etmesini sağlayacak ortam oluşturacaktır"

Haber 22-04-18 11:17

2016’da dünyada yaşanan ilginç gelişmeler

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan ilginç gelişmelerden birkaçını sizin için derledik. En sonda bir de 'bonus' var. onu kaçırmayın ;)

Haber 21-12-16 16:59

Hava saldırılarında 'Halep'in Palyaçosu' da öldü

Suriye ordusunun Halep'in muhaliflerin denetimindeki bölgelerinde düzenlediği hava saldırılarında 'Halep'in Palyaçosu' olarak bilinen 25 yaşındaki yardım görevlisi Anas el-Basha da hayatını kaybetti.

Haber 05-12-16 12:15

Korkunç palyaço akımı ABD'den Dünya'ya yayılıyor

Palyaçoları nasıl bilirdiniz? Komik, değil mi? ABD'de birkaç aydır ortaya çıkan palyaçolar insanları gülmekten değil ama korkudan öldürecek derecede ürkütücü.

Trend 12-10-16 16:52

Park Polisi uyuşturucu satıcısı palyaçoyu yakaladı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce, kent genelinde yürütülen "Mobil Park Polisi" projesi kapsamında, parklarda genel güvenliği tehlikeye düşüren 7 bin 938 şüpheliye işlem yapıldı.

Haber 23-06-16 16:18

Kostümlerle denize girip yardım topladılar

Palyaço ve Noel anne kostümleriyle denize girdi.

Haber 04-01-15 10:31

İki ülke arasında 'palyaço' krizi

Almanya'da temaslarda bulunan Napolitano, İtalya'da seçimlerden önde tamamlayan iki siyasi lidere "palyaço" yakıştırmasında bulunan Alman Sosyal Demokrat Parti Başbakan adayı ile görüşmeyi reddetti.

Haber 27-02-13 16:35

Palyaçoya güldü, dayak yedi

Maltepe'de 6. sınıf öğrencisi F.İ.'nin, tiyatro etkinliği sırasında palyaçoya güldüğü gerekçesiyle öğretmeni tarafından dövüldüğü öne sürüldü.

Haber 31-03-11 10:33

İnanılmaz gösteri

Rusya'da bir sirkte kaydedilen bu gösteri aklın sınırlarını zorlayacak cinsten.

Haber 29-12-10 14:42