Roman Haberleri

Yeni konut projesi ile ilgili detaylar belli oldu! Bakan Kurum paylaştı! İşte örnek evler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Roman vatandaşlara yönelik sosyal konut projesinin detayları belli oldu. 12 ili kapsayacağı kaydedilen proje hakkında yapılan açıklamada, başta İzmir, Edirne, Çanakkale, Aydın gibi Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde uygun ödeme imkanlarıyla ev sahibi olabilmelerinin önünün açılacağı vurgulandı. İşte yeni konut projesine ilişkin detaylar…

Finans 21-01-23 12:23

Romanlara konut desteği ne kadar, ne zaman verilecek? Romanlara konut nerede yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde!

Romanlara konut müjdesi detayları merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da "2023 Roman Buluşması-Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz" programında konuştu. Hedeflerinin her Romana bir yuva olduğunu belirten Erdoğan, "Sizlere yönelik özel bir sosyal konut kampanyası başlatıyoruz." dedi. Bu gelişmeyle beraber Roman konutlarına dair detaylar araştırılmaya başlandı. Peki, Romanlara konut desteği ne kadar, ne zaman verilecek? Romanlara konut nerede yapılacak? İşte detaylar...

Finans 20-01-23 23:53

Sevdiklerinize unutamayacakları bir hediye vermek istiyorsanız bu liste yol göstericiniz olabilir

Yılbaşı yaklaşırken siz de sevdikleriniz için hediye arayışına girmiş olabilirsiniz. Hem yıllarca kullanılabilecek hem unutulmayacak hediye önerileri arıyorsanız bu liste tam size göre! Çünkü benzersiz sürprizler yapabilmeniz için yol gösterici nitelikte olan, birbirinden kullanışlı ürünleri bir araya getirdik. Gelin, o ürünleri beraber keşfedelim!

Haber 06-12-22 14:14

Samsun'da öğrenciler Kanka ile kenti gezdi

Samsun'da öğrenciler "Kanka" ile kenti gezdi

Yurthaber 29-09-22 13:35

Roman

Roman Hakkındaki Haberler Mynet'te. Roman Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Roman vatandaşlara yönelik eylem planının hedefleri belirlendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanan, 2022-2030 yıllarını kapsayacak Eylem Planı'na göre, yeni sosyal konut projesi hayata geçirilecek, Roman mahallelerinde gençlerin boş vakitlerinde hobi edinmeleri ve kaliteli zaman geçirmeleri için "Genç Ofisler" kurulacak - Türkiye İş Kurumu hizmetlerinden Roman vatandaşların daha fazla haberdar olmaları ve erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla mahalle bazlı çalışmalar gerçekleştirilecek ve Roman kadınların kooperatif kurmaları teşvik edilecek

Yurthaber 01-09-22 11:46

Geetanjali Shree: Booker Ödülü'nü kazanan ilk Hint yazar

Uluslararası Booker Ödülü'nü bu yıl Hint yazar Geetanjali Shree kazandı. Romanı Hintçe dilinde kaleme alan Shree, bu ödülü kazanan ilk Hint yazar oldu.

Haber 27-05-22 06:39

Mersin'de Roman vatandaşlar Hıdırellez'i kutladı

Mersin'de Roman vatandaşlar Hıdırellez'i kutladı

Yurthaber 05-05-22 19:04

Aydın Valisi Aksoy, Romanlara eğitim çağrısında bulundu

Aydın Valisi Aksoy, Romanlara "eğitim" çağrısında bulundu

Yurthaber 08-04-22 21:48

Aileden gelen müzik yeteneklerini okulda eğitimle pekiştiriyorlar

Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünde öğrenim gören Eser Lekesizgöz ve Arif Can Görgen, küçük yaşta ellerine aldıkları kemanı en iyi şekilde çalarak Türkiye'yi yurt dışında da temsil etmek istiyor - Keman eğitimi alan 11. sınıf öğrencisi Lekesizgöz: - "Romanlar okula gitmezler alaylı müzisyen olur diye bir algı var ancak iyi müzisyenlerin çoğu okulludur"

Yurthaber 07-04-22 11:05

Betül öğretmen yazdığı kitaplarla kız öğrencilerine ilham oluyor

Yaklaşık 12 yılda 3 kitabı yayımlanan, 2 romanı da okuyucuyla buluşmaya hazırlanan Betül Saray Metin: - "Kendim için yazmaya başladım ama bunun kız çocuklarına da ilham olduğunu, büyüyüp kendi ayakları üzerinde duran, kendine yeten kadınlar olma yönünde onları teşvik ettiğini görünce çok mutlu oldum"

Yurthaber 08-03-22 11:49

RÖPORTAJ - Doç. Dr. M. Güven Avcı, Kemal Tahir'in eserlerinin neden yeniden yayınlanması gerektiğini anlattı:

"Türkiye ve Türk toplumunu anlamak adına Kemal Tahir romanlarının tekrar yayına hazırlanması, kritik edilmesi, yeni metinler üretilmesi çok önemli" - "Eserleri siyasetin farklı kanatlarında kabul gördü. Yazdıkları bir çözüm önerisi niteliğindedir" - "Kemal Tahir'in eserlerinin odağı Türkiye'dir. Bu sebeple Nazım Hikmet'e gösterilen ilgi Kemal Tahir'e gösterilmemiştir yurt dışında" - "Kemal Tahir, romancının görevinin toplumun dramını yansıtmak olduğunu söyler"

Yurthaber 23-12-21 14:39

Sosyal Dayanışma Merkezlerinden 327 bin Roman vatandaş faydalandı

Sosyal Dayanışma Merkezlerinden 327 bin Roman vatandaş faydalandı

Yurthaber 20-12-21 11:15

Roman Çalıştayı Kocaeli'de başladı

Çalıştayda Romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetler alanında yaşadıkları sorunlar ve buna yönelik çözüm önerileri akademik ortamda masaya yatırılacak

Yurthaber 23-10-21 13:33

Suç yazarı Nancy Mancuso Gelber, yazılarından ilham alarak kocasının cinayetini planladı

2011 yılının sonlarında Teksas’ta yaşayan 54 yaşındaki Nancy Mancuso Gelber ve kocasının evliliklerinde sorunlar vardı. Bu sorunlar Nancy Mancuso Gelber’i inanılmaz bir plana yöneltti. Bir yandan kaleme aldığı suç romanına ilham olabilmesi için Nancy Mancuso Gelber, kocasını öldürtmek istedi ve bir kiralık katil tuttu.

Trend 26-08-21 09:29

Teknoloji yazarların kitap yazmasına yardım edebilir mi?

Gelişen teknoloji, yazarların kitap yazma sürecine ve yayımladıktan sonra okurla kurduğu ilişkiye etki edebiliyor.

Haber 09-08-21 06:45