Sel Haberleri Ve Son Dakika Sel Haberleri

Sel Haberleri Ve Son Dakika Sel Haberleri

Sel, ya da su taşkını normalde kuru olan bir arazinin bir anda sular altında kalmasıdır. Aşırı yağmur yağışı, eriyen kar suları ile nehirlerin taşması sonucu meydana gelebilir. Şehirlerde alt yapı sorunları yoğun yağmurların sele dönüşmesine yol açabilmektedir. Büyük seller bir felakete dönüşerek maddi zararların yanında can kayıplarına da yol açabilir. Sellerin alansal, riverine (kanal), nehir ağzı ve kıyı, kentsel olmak üzere farklı çeşitleri vardır. Seller önceden tahmin edilebilmektedir ve buna göre önlemler alınabilir. Taşkınlar hidroloji disiplinin bir çalışma alanıdır. Tarım, inşaat mühendisliği ve halk sağlığı gibi alanlarda önemli bir endişe kaynağıdır. Genellikle insanların çevreye verdiği değişiklikler, sellerin yoğunluğunu ve sıklığını arttırır. Ormanların azalması, sulak alanların ortadan kaldırılması, arazi kullanımındaki değişiklikler vb. sellerin sıklığını ve etkisini artırabilir.

Sel Haberleri

Polisin hareketi büyük takdir topladı! Selde mahsur kalan taksiciyi böyle kurtardı

İstanbul’da önceki gün aniden bastıran sağanak yağış sonrasında oluşan sel sonrası Baltalimanı’nda bir taksici mahsur kaldı. Yardım isteyen vatandaşın yardımına Türk polisi yetişti. Beline kadar suya giren trafik polisi taksiyi ittikten sonra taksiciyi araçtan kurtardı.

Haber 17-08-22 16:06

İstanbul'da selde şaşırtan anlar! İnanamadım! İlk kez böyle bir şey gördüm

İstanbul Kağıthane’de yoğun yağış sonrasınca aracıyla sular altında kalan caddede mahsur kalan bir genç, şortunu giyip suda yüzdü. Görenleri şaşkına döndüğü olay kameralara yansırken, bir başka vatandaş ise suyla dolan caddede oltayla balık tuttu

Haber 16-08-22 11:39

Sosyal medya onu konuşuyor: Yollar göle dönünce yaptığı herkesi şaşkına çevirdi! İlk kez böyle bir şey gördüm Şortunu giydi ve...

Meteoroloji’nin peş peşe uyarılarının ardından İstanbul’da etkili olan sağanak yağış ilginç görüntülere de sahne oldu. Kağıthane’de yoğun yağışla caddeler adeta göle döndü. Caddede aracıyla sular altında mahsur kalan bir gencin yaptığı görenleri şaşkına çevirdi. Genç, bir anda şortunu giyip suda yüzdü. Herkesi şaşkına döndüren olay kameralar tarafından anbean kaydedilirken bir başka kişinin ise suyla dolan caddede oltayla balık tuttuğu görüldü.

Haber 15-08-22 17:43

Kütahya'da sağanak bir köyde sele neden oldu

Kütahya'da sağanak bir köyde sele neden oldu

Yurthaber 15-08-22 17:42

GÜNCELLEME 2 - Bursa'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Vali Yakup Canbolat: "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla evleri zarar görenlere acil olarak 3 bin lira destek veriyoruz. İş yerleriyle ilgili hasar tespit çalışmalarımız sürüyor" VALİ VE BELEDİYE BAŞKANININ AÇIKLAMALARI EKLENDİ

Yurthaber 15-08-22 14:53

Mudurnu'da sel hasara neden oldu

Bolu Valisi Erkan Kılıç, selden etkilenen ilçede ve köylerde incelemede bulundu

Yurthaber 15-08-22 12:04

Mudurnu'da sağanak sele neden oldu

Mudurnu'da sağanak sele neden oldu

Yurthaber 14-08-22 23:10

Bartın'ı etkileyen selin üzerinden bir yıl geçti

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç: - "11 Ağustos sel afetinin hasarları süratle giderildi"

Yurthaber 11-08-22 15:21

Ayancık'ta selin izleri bir yılda büyük ölçüde silindi

Sinop'un 11 Ağustos 2021'deki sel felaketinde köprü, iş yerleri ve evlerin yıkıldığı Ayancık ilçesinde, selin bıraktığı izler ortadan kaldırılıyor - Vali Erol Karaömeroğlu: - "Şükürler olsun Ayancık ve Türkeli ilçelerimizin tüm bölgelerinde selin izlerini sildik. Hatta sel öncesinden daha iyi konuma getiriyor ve getirmeye devam ediyoruz"

Yurthaber 11-08-22 12:13

GRAFİKLİ - Kastamonu, Sinop ve Bartın'ı vuran selin üzerinden bir yıl geçti

Karadeniz Bölgesi'ndeki üç il 11 Ağustos 2021'de şiddetli yağışlar sonrası sel felaketini yaşadı - Köprülerin ve binaların yıkıldığı, yolların çöktüğü, heyelanların meydana geldiği, araçların sürüklendiği, insanların çatılardan helikopterlerle kurtarıldığı sel nedeniyle 97 kişi hayatını kaybetti

Yurthaber 11-08-22 11:01

Burdur'da etkili olan kuvvetli rüzgar ve sağanaktan dolayı ağaçlar devrildi

Burdur'da etkili olan kuvvetli rüzgar ve sağanaktan dolayı ağaçlar devrildi

Yurthaber 10-08-22 18:46

Selde yıkılan dükkanının inşasında işçi olarak çalışıyor

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'de Ezine Çayı'nın taşması sonucu iş yeri su altında kalan Şaban Demir, dükkanların inşaatını üstlenen taşeron firmada işçi olarak görev yapıyor - Şaban Demir: - "Allah devletimizden, milletimizden razı olsun. Şu anda mevcut dükkanımız yapılıyor. Bütün dükkanlar yapılacak. Eskisinden daha iyi olacak"

Yurthaber 10-08-22 13:36

Bozkurt'ta sel felaketinin izleri siliniyor

Kastamonu Valisi Avni Çakır: - "Böyle bir afetin bir daha yaşanmaması, can kayıplarına sebep olmaması noktasında 11 Ağustos gününün gecesinden itibaren devletimiz, yoğun bir çalışma içine girdi"

Yurthaber 10-08-22 13:27

Aile mesleğinin devamı için selde kaybettiği eşinin yerine tezgahın başına geçti

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'deki sel felaketinde eşini kaybeden, kayınpederi de 6 ay sonra yaşamını yitiren Özlem Keşepli, 6 kuşaktır yaptıkları mesleği sürdürmek kuyumcu dükkanını yeniden açtı - Özlem Keşepli: - "Kayınvalidemle 'Bu yol devam edecek' diye yedinci nesil için bu yola birlikte baş koyduk. Açılışını en nihayetinde yapabildik"

Yurthaber 10-08-22 11:08

Güney Kore’de şiddetli yağış nedeniyle 8 kişi öldü

Güney Kore’de şiddetli yağış nedeniyle 8 kişi öldü

Yurthaber 09-08-22 10:11

Karabük'te selden zarar gören 8 binanın yıkımına başlandı

Karabük'te selden zarar gören 8 binanın yıkımına başlandı

Yurthaber 08-08-22 16:08

Karabük'te selde zarar gören alanlarda onarım sürüyor

Vali Fuat Gürel: - "Ekiplerimiz zor şartlar altında çalışmalarını aralıksız sürdürdü. En geç 2 gün içinde Güneyköy ve Tırköy'ümüzün su hattını bağlamış olacağız"

Yurthaber 03-08-22 11:30

ABD'de sel felaketi! Kentucky'de bilanço ağırlaşıyor: Can kaybı yükseldi

ABD'nin güneydoğusunda yer alan Kentucky eyaletinde etkili olan şiddetli yağışlar sonrası sel felaketi meydana geldi. Geçtiğimiz salı günü başlayan ve halen devam eden selde ölü sayısı 35'e yükseldi.

Haber 02-08-22 08:34

Düzce'de selde zarar gören 86 köyün tamamı içme suyuna kavuştu

Düzce'de selde zarar gören 86 köyün tamamı içme suyuna kavuştu

Yurthaber 30-07-22 15:45

Karabük'te selde zarar gören alanlarda onarım çalışmaları sürüyor

Vali Fuat Gürel: - "İlçe merkezimiz ile köylerimizde selden hasar gören alanlar onarıldı, onarılıyor. Ulaşılamayan, elektrik ve suyu olmayan hiçbir yerleşim yerimiz kalmadı"

Yurthaber 29-07-22 14:16

Bozkurt'taki Ezine Çayı'ndan yaklaşık 2 milyon metreküp rüsubat taşınacak

Kaymakam Murat Atıcı: - "Rüsubat temizlik işlerini çayın her bölgesinde yapıyoruz. Ezine Çayı'nın yaklaşık 20 kilometrelik hattında araçlarımız çalışıyor. Karadeniz'e kadar giden bölgede çalışmalar sürüyor" - "Çay yatağının üzerine yapacağımız terslik bentleri ve temizlik bittikten sonra bölgede hiçbir aksama olmayacak"

Yurthaber 24-07-22 11:07

Çay yatağının genişletilmesi Bozkurt'u felaketten korudu

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'de şiddetli yağışların ardından taşan Ezine Çayı'nda alınan önlemlerle 27 Haziran'daki sel daha az hasarla atlatıldı - Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı: - "27 Haziran'da 11 Ağustos'tan daha hızlı ve güçlü bir yağış düşmesine rağmen ilçemizde herhangi bir can kaybı olmadı"

Yurthaber 23-07-22 11:19

Sel nedeniyle boşaltılan köyünün yaylalarında 30 yıldır koyun otlatıyor

Kayseri'nin İncesu ilçesinde 1979'da afet bölgesi ilan edilen köyüne duyduğu özlemle hayvancılığa başlayan 64 yaşındaki Himmet Akduran, yılın 4 ayını 300 koyunla yaylada çadırda geçiriyor - Akduran: - "Aşağı köye göçeli 40 yıl oldu, daha ben orada rüya görmedim. Her şey burada, mezarlık, toprak... Beni çekiyor, özlem duyuyorum buralara"

Yurthaber 23-07-22 11:13

Selin getirdiği ağaç parçaları Sinop'ta enerjiye dönüştürülüyor

Batı Karadeniz'de sel sularının dere, ırmak yatakları ile sahillere taşıdığı tonlarca ağaç parçası elektrik enerjisine dönüştürülerek ülke ekonomisine kazandırılıyor - Tesisin müdürü İsmail Yerli: - "Kontrolsüz çürüme önleniyor. Aynı zamanda o bölgelerin de temizliği sağlanmış olduğu için eş zamanlı kamu yararı sağlanıyor ve kamunun oradaki maliyeti de ortadan kaldırılıyor"

Yurthaber 23-07-22 11:03

Karabük'te selde zarar gören köy yolları onarılıyor

Vali Fuat Gürel: - "İlçemizde hiçbir köyümüz mağdur durumda değildir. Elektrik, su ve ulaşım sağlanıyor, yeni konutlar hızla yapılıyor. Devletimiz çok güçlü ve selden etkilenen vatandaşlarımıza anında yardım elini uzattı"

Yurthaber 22-07-22 13:26

Kastamonu Valisi Çakır, sel ile ilgili çalışmaları değerlendirdi:

"5 bin kilometreyi bulan yol ağımızda, 500'den fazla köyümüzde, 14 ilçemizde doğrudan etkilenme oldu"

Yurthaber 21-07-22 16:59

Selin vurduğu Bozkurt'ta öğrenciler sporda önemli başarılar elde etti

Kaymakam Murat Atıcı: - "Bütün spor tesislerimiz, okullarımızın eklentileri selde zarar görmüştü. Bizler de bu süreçte geri kalmasın diye öğrencilerimizi Abana ve İnebolu ilçelerindeki saha ve spor tesislerine götürdük. Gençlerimiz eksiklerini tamamladı" - "Öğrencilerimiz 15 dalda il birinciliği, il ikinciliği, bölge birincilikleri elde etti. Hatta bilek güreşinde Türkiye şampiyonluğu kazandılar"

Yurthaber 19-07-22 11:06

Kastamonu'da sele kapılarak yaşamını yitiren gencin cenazesi toprağa verildi

Kastamonu'da sele kapılarak yaşamını yitiren gencin cenazesi toprağa verildi

Yurthaber 18-07-22 15:40

Karabük'te selin izleri siliniyor

Karabük'te selin izleri siliniyor

Yurthaber 17-07-22 21:39

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'ta hayat yeniden normale döndü

Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı: - "11 Ağustos'tan daha hızlı ve daha güçlü yağışa rağmen tedbirleri almamızdan dolayı ilçemizde can kaybı olmadı" - Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık: - "Sel, çayın iki yakasında içme suyu, yağmurlama, kanalizasyon sistemlerinde hasara yol açtı. İnşallah onlar da bir ay içinde çalışır hale getirilecek"

Yurthaber 17-07-22 11:02

İmamoğlu'nun sel sırasında tatilde olması tepki toplamıştı! Bursalı: 'Kalkıp gelmesi bütün tartışmaları keserdi'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kurban Bayramı'nda İstanbul'da yaşanan sel felaketi sırasında il dışında tatilde olduğu ortaya çıkmıştı. Daha önce de benzer durumların yaşanmasının da etkisiyle İmamoğlu'na özellikle tatilini yarıda bırakıp İstanbul'a dönmemesi nedeniyle tepki gösterilmişti. Konuyla ilgili değerlendirmesinde Orhan Bursalı, İmamoğlu'nun tatiline ara vermesi gerektiğini savundu ve "Bunların tamamının sorumlusu İmamoğluymuş gibi bir algı yapıldı" dedi.

Haber 13-07-22 10:23

Kahreden haber! Kastamonu'da selde kaybolan gencin cansız bedeni iki hafta sonra Sinop'ta bulundu

Kastamonu'nun Küre ilçesine bağlı İkizciler köyündeki Uzunöz Deresi'nin taşmasıyla akıntıya kapılan 22 yaşındaki Recep Bakırcı'nın cansız bedeni iki hafta sonra Sinop'un İnceburun mevkisinde bulundu. Recep Bakırcı'nın babası İhsan Bakırcı'yı hacca yolcu etmek için köye geldiği öğrenildi.

Haber 12-07-22 22:40

Sinop'ta bulunan cesedin Kastamonu'daki selde kaybolan gence ait olduğu belirlendi

Sinop'ta bulunan cesedin Kastamonu'daki selde kaybolan gence ait olduğu belirlendi

Yurthaber 12-07-22 22:24

Karabük'te selin izlerini silmek için başlatılan çalışmalar devam ediyor

Karabük'te selin izlerini silmek için başlatılan çalışmalar devam ediyor

Yurthaber 12-07-22 22:11

Bakan Yardımcısı Çataklı'dan selde hayatını kaybeden kadının ailesine taziye ziyareti

Bakan Yardımcısı Çataklı'dan selde hayatını kaybeden kadının ailesine taziye ziyareti

Yurthaber 12-07-22 20:42

Kastamonu'daki selde kaybolan genci arama çalışmaları 16'ncı gününde sürüyor

Kastamonu'daki selde kaybolan genci arama çalışmaları 16'ncı gününde sürüyor

Yurthaber 12-07-22 13:00

Esenyurt'ta ev ve iş yerlerindeki su birikintilerinin tahliye çalışmaları tamamlandı

Esenyurt'ta ev ve iş yerlerindeki su birikintilerinin tahliye çalışmaları tamamlandı

Yurthaber 11-07-22 19:17

Karabük'te selin izlerini silmek için başlatılan çalışmalar bayramda da sürüyor

Karabük'te selin izlerini silmek için başlatılan çalışmalar bayramda da sürüyor

Yurthaber 11-07-22 18:15

Selden zarar gören Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı ziyarete açıldı

Selden zarar gören Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı ziyarete açıldı

Yurthaber 11-07-22 15:40

Ekrem İmamoğlu'nu bu sözlerle savundu: 25 yılın hesabını vermiyorlar, 3 yıllık belediye başkanından hesap soruyorlar

İstanbul'daki sel felaketi nedeniyle eleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na CHP'den destek geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilere ilişkin açıklamada bulundu. Öztunç, "25 yıl yönetenin suçu yok mu? 25 yıl, AK Parti yönetti. 25 yılın hesabını vermiyorlar, 3 yıllık belediye başkanından hesap soruyorlar" dedi.

Haber 11-07-22 15:12

Kastamonu'da selde kaybolan gencin bulunması için çalışmalar sürüyor

Kastamonu'da selde kaybolan gencin bulunması için çalışmalar sürüyor

Yurthaber 11-07-22 13:27

İçişleri Bakanı Soylu, Esenyurt'ta selden etkilenen bölgede inceleme yaptı

İçişleri Bakanı Soylu, Esenyurt'ta selden etkilenen bölgede inceleme yaptı

Yurthaber 11-07-22 12:56

İstanbul Valiliği bilançoyu açıkladı: 134 konut, 15 iş yeri, 3 fabrika...! Ödemeler başladı İBB'den de 7'şer bin lira yardım kararı

İstanbul’da kuvvetli yağış hayatı adeta felç etti. Zor anlar yaşatan sel felaketi ve Esenyurt’taki su baskınlarıyla ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. Açıklamada 18 mahallede 134 konut, 15 iş yeri, 3 fabrika, dernek binası ve caminin zarar gördüğü belirtildi. Yardım ödemelerinin de başladığı belirtilen açıklamada 60 konut ve 4 iş yerine ödeme yapıldığı, ödemelerin devam ettiği aktarıldı. Öte yandan İBB de Esenyurt’taki su baskınlarında mağdur olanlara nakit yardımı yapma kararı aldı.

Haber 10-07-22 21:51

Ekrem İmamoğlu'na canlı yayında sert tepki! 'İnanamadım ilk başta' dedi ve ekledi: Keyfiniz yerinde

İstanbul'da yaşanan sel felaketi nedeniyle gözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çevrildi. Tatilde olduğu iddialarıyla gündeme gelen İmamoğlu'na Fox Tv Ana Haber sunucusu Burak Birsen tepki gösterdi. Birsen canlı yayında, "Ekrem Bey, ailesiyle beraber tatildeymiş, eskiden yaptığı gibi. Eskiden de sel felaketi yaşanırken Bodrum'da tatildeydi, depremzedeleri ziyaret ettikten sonra kayak tatiline gitmişti, karla mücadele edilirken büyükelçilerle görüşmeye gitmişti. Bunları yapmamak lazım." dedi.

Haber 10-07-22 20:18

Bilecik'teki selde hayatını kaybeden kadın, son yolculuğuna uğurlandı

Bilecik'teki selde hayatını kaybeden kadın, son yolculuğuna uğurlandı

Yurthaber 10-07-22 19:27

Kastamonu'da selin izinin silinmesi için Kurban Bayramı'nda da çalışmalar sürüyor

Kastamonu'da selin izinin silinmesi için Kurban Bayramı'nda da çalışmalar sürüyor

Yurthaber 10-07-22 18:17

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan şehir dışında olmasına ilişkin açıklama:

"Bayram günü ikindi saatlerinde ailemle il dışındaydım. Sabaha karşı 03.30'dan itibaren yağışı takip ettim, ekipleri yönettim"

Yurthaber 10-07-22 17:17

Ekrem İmamoğlu'ndan 'sel' ve 'tatil' paylaşımı: Ailemle il dışındaydım. Sabaha karşı 03.30’dan itibaren...

İstanbul'da gece boyu etkili olan gök gürültülü sağanak yağış sonrası 28 daire 12 işyeri ve 3 fabrika su baskınından etkilendi. Özellikle Esenyurt'ta vatandaşlar zor anlar yaşarken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklama geldi. İmamoğlu, "3 yıldır altyapı çalışması yaptığımız hiçbir noktada sorun yaşanmadı" ifadelerini kullandı.

Haber 10-07-22 16:46

İstanbul'da yağış etkisini sürdürüyor

Güngören'de yapımı süren bir otoparkın inşaat alanı, iş makineleri ve hafriyat kamyonlarıyla sular altında kaldı

Yurthaber 10-07-22 14:57
sel