Seyahat Kısıtlaması Haberleri Ve Son Dakika Seyahat Kısıtlaması Haberleri

Seyahat Kısıtlaması Haberleri Ve Son Dakika Seyahat Kısıtlaması Haberleri

Seyahat kısıtlaması, pandemi gibi ülke çapında yaygın olan ciddi meselelerde şehirlerarası yolculukları izin belgesi ile yapabilme ve çeşitli kontrollerinin zorunlu tutulması durumudur

Seyahat kısıtlaması, şehirler arası geçiş yoğunluğunun azaltılması amacı ile yapılır. Türkiye, 2020 yılında koronavirüs sebebi ile oluşan pandemi sürecinde belirli aralıklarla seyahat kısıtlamaları getirmiştir. Pandemi sürecinde mücadele için alınması gereken önemli bir tedbir olan seyahat kısıtlaması, şehirler arası yolculuk yapmak isteyen vatandaşlara HES kodu ile biletleme yapma ve izin belgesi alma zorunluğu getirdi.

Bakanlık 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelgede 65 yaş üzeri vatandaşların izin belgesi alma zorunlulukları olduğunu ve gitmek istedikleri şehirde en az bir ay kalmaları gerektiğini belirtti. Seyahat kısıtlamaları, içinde bulunulan ortam ve koşullara göre farklı kurallar halinde yayınlanarak değişmeye devam etti.

Seyahat Kısıtlaması Haberleri

Japonya’dan müjdeli haber geldi! Turistlere sınırlarını yeniden açıyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Covid-19 salgını nedeniyle askıya alınan turist girişlerine 10 Haziran itibariyle yeniden izin verileceğini açıkladı.

Trend 27-05-22 17:33

Yeni Zelanda iki yıl aradan sonra turistlere kapılarını açtığını duyurdu! Aşı ve test zorunluluğu devam ediyor

Koronavirüs pandemisiyle birlikte ülkeler karantina uygulamaları kapsamında seyahat kısıtlaması getirmişti. Koronavirüs tedbirlerinin sıkı bir şekilde uygulandığı Yeni Zelanda’da hükümetin yabancı turistlerin ülkeye girişine yönelik kısıtlamaları kaldırdığı bildirildi.

Trend 02-05-22 17:41

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’yi seyahat edilmesi tehlikeli ülkeler listesinden çıkardı

Koronavirüsün tüm dünyada global bir salgına dönüşmesiyle beraber ülkeler kendi güvenliklerini korumak için vatandaşlarının riskli gördüğü bölgelere seyahat etmesini yasaklamıştı. Koronavirüs kısıtlamalarını gevşeten ABD, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 90 ülkeyi koronavirüs nedeniyle "seyahat edilmesi tehlikeli" ülkeler listesinden çıkardı.

Trend 19-04-22 17:55

Tüm kısıtlamaları kaldırdılar! Amaç herkesin koronavirüse yakalanması

Koronavirüs kısıtlamaları dünyanın birçok ülkesinde yavaş yavaş kaldırılmaya başlandı. Bunu uygulayan ülkelerden biri de İzlanda. Tüm kısıtlamaların kaldırıldığı ülkede amaç, "mümkün olduğunca çok kişinin" Kovid-19'a yakalanmasını sağlamak. İzlanda bu politikayla "yaygın toplumsal direnci" yakalamaya çalışıyor.

Haber 23-02-22 21:28

Dünya kısıtlamalardan bir bir kurtuluyor! Bir ülke daha tamamen kaldırma kararı aldı

Dünyada birçok ülkede koronavirüs kısıtlamaları bir bir kaldırılıyor. Daha önce İsveç ve Norveç gibi ülkelerin kısıtlamaları tamamen kaldırma kararına Hollanda'da katıldı. Hollanda Sağlık Bakanı Kuipers, ülkede uygulanan Covid-19 kısıtlamalarının 25 Şubat’tan itibaren tamamen kaldırılacağını duyurdu. Maske ve sosyal mesafe kuralı sadece toplu taşıma ve havaalanlarında uygulanacak.

Haber 15-02-22 22:52

ABD listeyi güncelledi: Seyahat edilmesi çok riskli! 7 nokta daha eklendi

ABD, Kovid-19’la ilgili seyahat listesinde yeni bir güncelleme yaptı. Buna göre ABD Hastalık Kontrol ve Önleme (CDC) tarafından vakalardaki artış sebebiyle 7 ülkeyi daha seyahat edilmemesi gereken destinasyonlar listesine eklendi.

Haber 08-02-22 20:32

Avrupa alarm veriyor! Koronavirüs seyahat haritası koyu kırmızıya boyandı

Avrupa'da koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ederken Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'nin (ECDC) her perşembe güncellenen Kovid-19 seyahat haritası korkuttu. ECDC son güncellemesinde, tüm Avrupa'yı koyu kırmızı renge boyayarak kıtanın çok yüksek düzeyde enfeksiyon riski altında olduğunu gösterdi. Öte yandan Avrupa ülkeleri, vakalardaki artışa rağmen Omicron'un hafif semptomlarla atlatılması ve yüksek aşılama oranları gerekçesiyle salgın tedbirlerini sonlandırmaya devam ediyor.

Haber 03-02-22 22:07

Son Dakika | Herkesin merak ettiği soru: Kısıtlamalar geri gelecek mi?

Son dakika haberi: Dünya genelinde etkisini gösteren Omicron varyantı nedeniyle Türkiye'de günlük vaka sayıları rekor seviyeye ulaştı. Uzmanlar 68 binlerdeki günlük vaka sayısının kısa sürede 100 bine ulaşmasını bekliyor. Vaka sayısındaki bu büyük artış, 'kısıtlamalar yeniden gelir mi?' sorusunu da yeniden gündeme taşıdı. Peki olası kısıtlamalar için hangi veriye bakılacak? İşte son dakika haberinin detayları!

Haber 07-01-22 17:02

ABD'den yeni karar! 8 ülke 'en yüksek riskli seyahat' kategorisinde

ABD'de koronavirüsün Omicron varyantı tedirginlik yaratmaya devam ederken virüse karşı yeni tedbirler de gelmeye devam ediyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantının yayılmasının hızlanması nedeniyle 8 ülkeyi daha "en yüksek riskli seyahat" kategorisine aldı.

Haber 21-12-21 20:49

Tarih verildi! İngiltere'den 11 ülke için yeni karar

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, kırmızı seyahat listesinden 11 ülkenin çıkarıldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre kırmızı listede yer alan 11 Afrika ülkesinin tamamı, Çarşamba günü yerel saatle 04.00’ten itibaren kırmızı listeden çıkarılmış olacak.

Haber 14-12-21 21:46

DSÖ'den Omicron varyantı ile ilgili endişelendiren açıklama: Yayılmasını engelleyemez

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüsün Omicron varyantının şimdiye kadar en az 23 ülkede görüldüğünü, bu sayının artmasını beklediklerini ve mevcut aşıların bu varyanta karşı etkili olup olmadığına dair öğrenecekleri daha çok şey olduğunu ifade etti. Öte yandan Ghebreyesus, "Geniş kapsamlı seyahat yasakları Omicron'un uluslararası yayılmasını engelleyemez." dedi.

Haber 01-12-21 22:32

Omicron'un tespit edildiği Güney Afrika'dan dünyaya çağrı: Acilen geri alın

Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa, koronavirüsün yeni mutasyonu Omicron nedeniyle diğer ülkelerin Güney Afrika’ya uyguladığı seyahat yasaklarını "derhal ve acilen" geri alınması çağırısında bulundu.

Haber 29-11-21 07:52

Prof. Dr. Ceyhan'dan kısıtlama çağrısı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün yeni mutasyonu Omicron'la ilgili açıklamalarda bulunarak kısıtlamaların fazlalaştırılması çağrısında bulundu.

Haber 28-11-21 20:11

Güney Afrika 'Omikron' varyantı nedeniyle getirilen seyahat yasaklarına tepkili

Güney Afrika hükûmeti, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Omikron" varyantı nedeniyle çok sayıda ülkenin Güney Afrika'ya seyahat yasağı uygulamasına tepki gösterdi.

Haber 27-11-21 00:47

Son Dakika: 5 ülkeye 'Nu varyantı' sebebiyle seyahat kısıtlaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'den 5 Afrika ülkesine Nu varyantı sebebiyle seyahat kısıtlaması uygulanacağını duyurdu.

Haber 26-11-21 21:25

Yeni varyant endişe yarattı! İngiltere 6 ülkeye seyahat kısıtlaması getirecek

İngiltere, Güney Afrika ve Botsvana'da görülen ve yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) B.1.1.529 olarak isimlendirilen yeni bir varyantı nedeniyle 6 Afrika ülkesini, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu seyahat listesinde "kırmızı listeye" aldı.

Haber 26-11-21 01:19

Avustralya 583 gün sonra 'yasak' kararını kaldırdı!

Avustralya, koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana uyguladığı uluslararası seyahat yasağını kaldırdı. 583 gün süren hasretten sonra sevdiklerine kavuşan Avustralyalılar havalimanlarında duygu dolu anlar yaşadı.

Haber 01-11-21 10:25

4 ay sonra ilk! İngiliz turistler yeniden Antalya'da

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmasının ardından Antalya'ya ilk İngiliz turist kafilesi saat 21.15’te geldi.

Haber 24-09-21 01:07

AB seyahat listesini güncelledi! 6 ülke çıkarıldı, 1 ülke eklendi

Avrupa Birliği (AB) üyelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulamayabileceği ülkelerin bulunduğu listeden 6 ülke çıkarıldı, bir ülke listeye eklendi.

Haber 09-09-21 23:12

İzmir'de 18 yaşından küçüklere otobüs ve uçak bilet satışı yasaklandı

İzmir'de, 18 yaşından küçüklere otobüs terminalleri ve hava yolları acentelerinden bilet satışının yapılamayacağı bildirildi.

Haber 06-09-21 22:14

Seyahate çıkacaklar dikkat: Yeni dönem! Çift doz aşı da yetmiyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında geçtiğimiz günlerde alınan, aşısız veya hastalığı geçirmemiş yolculara negatif sonuçlu PCR testi bulundurma zorunluluğu kararı uygulamaya konuldu. Öte yandan bazı yolcular çift doz aşı yaptırmalarına rağmen 14 günlük süre şartından dolayı seyahat edemedi. Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, "Yolcular 2. doz aşılarını en az 14 gün önce yaptırmış olmaları gerekiyor. Aksi halde seyahat edemiyorlar." ifadelerini kullandı.

Finans 06-09-21 16:37

İngiltere seyahat listesini güncelledi! Türkiye’yi 'kırmızı' listede bıraktı

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Covid-19’a karşı önlem olarak oluşturduğu seyahat listesini güncelleyerek, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Lihtenştayn, Litvanya, İsviçre ve Azor Adaları’nın "güvenli" ülkelerin bulunduğu yeşil listeye alındığını duyurdu. İngiliz basınına göre sarı listeye alınması beklenen Türkiye ise, kırmızı listede kalmaya devam etti.

Haber 26-08-21 22:32

Tonga Adası’nda mahsur kalan Zoe Stephens, sosyal medyadan isyan etti! “Çok sıkıldım”

Güney Pasifik'teki Tonga'da mahsur kalan Zoe Stephens, sosyal medya hesabından Kovid pandemisi nedeniyle 18 aydır eve dönemediğini ve çok sıkıldığını söyledi. Tonga Adası’ndaki deneyimlerini Instagram’dan paylaşan Stephens, ailesini özlediğini de sözlerine ekledi.

Trend 20-08-21 15:33

Çift doz aşı olmayanlara 'acil yaptırım' çağrısı

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, perakende sektörünün yeni bir kapanmayı kaldıracak gücünün olmadığını belirterek, "Çift doz aşı yaptırmayanların 1 Eylül'den itibaren toplu alanlara girişlerine kısıtlama getirilmeli." ifadelerini kullandı.

Haber 10-08-21 20:22

AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesini güncelledi

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Ukrayna'yı ekledi, Tayland ve Ruanda listeden çıkarıldı.

Haber 15-07-21 20:01

Almanya 5 ülkeye daha sınırlarını açıyor

Almanya, aralarında İngiltere’nin de bulunduğu 5 ülkeye yönelik seyahat kısıtlamalarında değişikliğe gitti. Buna göre İngiltere, Rusya, Hindistan, Nepal ve Portekiz’den Almanya’ya seyahatler yeniden başlayacak.

Finans 06-07-21 12:33

Hes kodu uygulaması kalktı mı? Seyahatlerde HES kodu zorunluluğu kaldırıldı mı?

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Kabine Toplantısı'nda alınan yeni kararlar ile kademeli normalleşme sürecinde yeni adımlar atıldı. 1 Temmuz itibari ile uygulanmaya başlayan yeni kararlarda sokağa çıkma ve seyahat yasağı kaldırılırken, HES kodu zorunluluğu merak konusu oldu. Hes kodu uygulaması kalktı mı? Seyahatlerde HES kodu zorunluluğu kaldırıldı mı? Detaylar haberimizde...

Haber 02-07-21 13:18

Dijital Covid Sertifikası: AB içinde aşı sertifikasıyla kısıtlamasız seyahat dönemi başlıyor, Türkiye 'güvenli ülkeler' listesinde yok

AB sınırları içinde kısıtlamasız seyahatlerin yeniden başlamasını mümkün kılacak olan aşı sertifikası uygulaması yarın başlıyor. Ancak aralarında Türkiye'nin de bulunduğu AB dışındaki bazı ülkelere uygulanan, "zorunlu haller dışında seyahat kısıtlaması"na devam edilecek.

Haber 30-06-21 14:22

Şehirlerarası seyahat yasağı kalktı mı?

21 Haziran tarihinde yapılan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kademeli normalleşmenin üçüncü aşaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı’nın açıklayacağı genelge merakla beklenirken, dün akşam saatlerinde 1 Temmuz itibariyle geçerli olacak olan yeni normalleşme kararları da açıklandı. Seyahat yasakları ile ilgili de yeni düzenlemeler yapıldı. Peki seyahat yasakları kalktı mı?

Haber 28-06-21 10:07

Son hafta sonu kısıtlaması başladı! YKS'ye girecekler muaf tutulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamaya göre, tüm sokağa çıkma kısıtlamaları 1 Temmuz itibarıyla sona erecek. Bu hafta sonu son kez uygulanan ve 28 Haziran Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması dün saat 22.00 itibarıyla başladı. Öte yandan YKS'ye girecek adaylar ve refakatçileri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağı belirtildi.

Haber 26-06-21 22:00

İngiltere uluslararası seyahat listesini güncelledi

İngiltere, geri dönüşlerde karantina kuralının uygulanmadığı "yeşil ülkeler listesine" Malta, İspanya'daki Balear Adası, Portekiz'deki Maderia Adası ve Barbados'un da dahil olduğu Karayip Adaları'nı ekledi. Kırmızı listede yer alan Türkiye'nin yeri değişmedi.

Haber 24-06-21 23:41

65 yaş üstü ve 18 yaş altına seyahat yasağı var mı? İşte 1 Temmuz kararları

Yaklaşık bir yılı aşkın süredir koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı bir takım yasaklar uygulanıyordu. Bu yasakların en başında ise sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasakları yer alıyordu. Önceki gün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından yeni kararlar alındı. Peki 65 yaş üstü ve 18 yaş altına seyahat yasağı kalktı mı? Detaylar haberimizde...

Haber 22-06-21 22:42

65 yaş üstü ve 18 yaş altına otobüs yasağı var mı? 65 yaş üstü ve 18 yaş altı toplu taşıma yasağı kalktı mı?

65 yaş üstü ve 18 yaş altı otobüs yasağı var mı sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda ertelenmiş olan ve önemli kararların konuşulacağı Kabine toplantısı bugün düzenlendi. Kabine Toplantısı sonrası 65 yaş üstü ve 18 yaş altı otobüs yasağı kalktı mı sorusu araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan pek çok konu hakkında yeni açıklamalar yaptı. Peki 65 yaş üstü ve 18 yaş altına otobüs yasağı var mı? Toplu taşıma yasağı kalktı mı? İşte ayrıntılar...

Haber 21-06-21 21:28

Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 21 Haziran şehirler arası seyahat izni kaldırıldı mı?

Vatandaşlar şehirler arası seyahat yasağı hakkındaki gelişmeleri merak ediyor. Önceki haftalarda ertelenen ve önemli kararların konuşulacağı Kabine toplantısı bugün gerçekleşti. Kabine Toplantısı sonrası şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan pek çok konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Peki şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...

Haber 21-06-21 21:08

İstiklal Caddesi’nde sokağa çıkma kısıtlaması unutuldu

Pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında İstiklal Caddesi’nde bulunan vatandaşların çoğunluğunun maskesinin olmadığı, olanların bazılarının da ağzı yerine koluna taktığı görüldü.

Haber 20-06-21 21:34

Almanya, Türkiye'nin de aralarında olduğu riskli ülkelere yönelik seyahat uyarısını kaldırıyor

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, haftalık 100 bin kişide tespit edilen yeni vaka sayısının 200’ün altında olan bölgeler için 1 Temmuz’dan itibaren seyahat uyarısının kaldırılacağını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı da 1 Temmuz itibarıyla kalkmış olacak.

Haber 11-06-21 16:01

ABD'den 90 ülke için yaptığı seyahat uyarısı ile ilgili değişiklik

ABD Dışişleri Bakanlığı aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 90 ülke için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaptığı "Seyahat Etmeyin" uyarısını bir basamak düşürerek "Seyahatinizi gözden geçirin" olarak revize etti.

Haber 08-06-21 23:38

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Kovid-19 tedbirleri kapsamında bu akşam saat 21.00'de başlayıp, Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşandı.

Haber 28-05-21 18:51

İspanya Covid-19’a karşı tamamen aşılananlara sınırlarını 7 Haziran’da açıyor

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, koronavirüse (Covid-19) karşı tamamen aşılanmış kişilerin 7 Haziran’dan itibaren ülkeye giriş yapabileceğini duyurdu.

Haber 22-05-21 02:02

İstanbul'da kısıtlama öncesinde trafik yoğunluğu arttı

İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında saat 21.00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde trafik akışında yoğunluk yaşanıyor.

Haber 21-05-21 19:14

Son Dakika: AB aşı olanlara seyahat kısıtlamasını kaldırıyor

Son dakika haberine göre Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı "tamamen" aşılanan kişilere bir yılı aşkın süredir kapalı olan kapılarını açmak üzere anlaştı.

Haber 19-05-21 15:22

65 yaş üstü ve 18 yaş altına seyahat yasağı var mı? İzin belgesi almak gerekir mi?

65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat kısıtlaması var mı? sorusu vatandaşların gündeminde yer aldı. 17 Mayıs tarihinde sona eren tam kapanma döneminin ardından koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalara güncelleme getirildi. İşte, detaylar...

Haber 18-05-21 01:43

65 yaş üstü ve 18 yaş altı otobüse binebilir mi? Yaşlılara ve çocuklara otobüs yasağı kalktı mı?

Bir önceki genelge ile koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar tam kapanma uygulamasına geçilmesine karar verilmişti. 17 gün süren tam kapanma uygulaması 17 Mayıs yani yarın saat sabah 05:00 itibariyle sona erecek ve 'Kademeli Normalleşme' uygulamasına geçilecek. Peki kademeli normalleşmede 65 yaş üstü ve 18 yaş altı otobüse binebilir mi? Yaşlılara ve çocuklara otobüs yasağı kalktı mı? İşte yanıtı...

Haber 16-05-21 14:05

Bu ilk değilmiş! Polisler böyle yakaladı

İstanbul Avcılar'da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen izin belgesi olmadan trafiğe çıkan sürücü, polislere yakalandı. Denetim yapan ekiplerin çevirdiği kişinin ehliyetinin olmadığı ve alkol aldığı ortaya çıktı.

Haber 16-05-21 11:08

Şehirler arası seyahat yasağı kalkacak mı? 17 Mayıs'ta şehirler arası seyahat yasağı bitiyor mu? İşte yeni genelge kararları...

29 Nisan'da başlayan tam kapanma uygulaması 17 Mayıs itibariyle sona erecek. Vatandaşlar merakla normalleşme dönemi kararlarını beklerken, tam kapanma döneminin sona ermesiyle beraber geçilecek olan 'kademeli normalleşme' döneminde uygulanacak yasaklar ve alınan yeni kararlar da belli oldu. Peki şehirler arası seyahat yasağı kalkacak mı? 17 Mayıs'ta şehirler arası seyahat yasağı bitiyor mu? İşte İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı yeni genelge kararları...

Haber 16-05-21 10:47

İçişleri Bakanlığı'ndan kademeli normalleşme genelgesi

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mayıs Pazartesi (bugün) saat 05.00'ten 1 Haziran Salı saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirlerinin uygulanacağını duyurdu.

Haber 16-05-21 10:03

Seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek? Özel araçla seyahat etmek yasak mı?

Türkiye’de uygulanan tam kapanma döneminde seyahat kısıtlaması da getirilmişti. 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’ta sona erecek olan tam kapanma döneminde özel araçla seyahat etmek de izne tabi olmuştu.

Haber 14-05-21 13:00

Bayramda şehirler arası seyahat yasağı var mı? Ramazan Bayramı'nda seyahat yasağı var mı? İşte detaylar...

17 Mayıs tarihine kadar sürüp 17 gün devam edecek olan tam kapanma nedeniyle şehirler arası seyahat yasağı hakkındaki bilgiler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ramazan Bayramı'nın da yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar bayramda şehirler arası seyahat yasağı var mı sorusunu araştırmaya koyuldu. Peki bayramda şehirler arası seyahat yasağı var mı? 2021 Ramazan Bayramı'nda seyahat yasağı var mı? İşte detaylar...

Haber 11-05-21 12:46

Kısıtlamadan muaf tutulan turistler plaja koştu

Antalya'da tam kapanmadan muaf tutulan turistler, Konyaaltı Sahili'nde güneşli havanın tadını çıkardı.

Haber 09-05-21 15:13