Tahir Büyükakın Haberleri

Ormanya ziyaretçilerine doğayla iç içe vakit geçirme imkanı sunuyor

Kocaeli'deki "Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı" Ormanya'yı ziyaret edenler, doğayla iç içe vakit geçirmenin keyfini yaşıyor.

Yurthaber 09-06-23 10:30

Marmara Denizi'nden çıkarılan hayalet ağlar sergilendi

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde Marmara Denizi'nden çıkarılan hayalet ağlar sergilendi.

Yurthaber 08-06-23 15:34

Deprem hafızalı kentler Sakarya ve Kocaeli, riskli yapıları dönüştürmekte kararlı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapı stoklarını yenileyerek ve dayanıklı hale getirerek 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'ni yaşayan kentleri olası afetlere karşı korumayı hedefliyor.

Yurthaber 10-03-23 11:25

Büyükakın: Avrupa İklim Konferansı’na ev sahipliği yapmaya hazırız

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 43.

Haber 27-10-22 11:19

Tahir Büyükakın

Tahir Büyükakın Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Tahir Büyükakın Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Kocaeli'de Sıfır Atık Festivali başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın mesajından: - "İklim değişikliğinin etkileriyle dünyamız büyük bir değişim sürecinden geçiyor. Sürdürülebilirlik hedefleriyle örtüşen doğru adımları atarak, doğal kaynaklarımızı korumak ve çocuklarımıza tertemiz bir gelecek hazırlamak hepimizin ortak hedefi olmalıdır"

Yurthaber 14-10-22 14:48

Bakan Kurum, Kocaeli Sıfır Atık Festivalinde konuştu: (2)

"Online Depozito Bilgi Yönetim Sistemimizi de tamamlamak üzereyiz. Pilot çalışmalarını başarıyla tamamladığımız depozito iade sistemini 2023 yılı itibarıyla kademeli olarak Türkiye'nin dört bir yanında milletimizin istifadesine sunacağız" - "2023'ün sonuna kadar tüm illerimizde ve ilçelerimizde en az 2 bin depozito iade makinamızla 5 bin manuel toplama noktasıyla birlikte toplam 7 bin depozito iade noktasında vatandaşımızın hizmetine sunacağız"

Yurthaber 14-10-22 13:48

Kocaeli'de 19 bin yapının deprem etüt çalışması tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "(Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi) Toplamda 100 bin kişiyi etkileyen bir etüt çalışması bu, çünkü elinizde bir ölçüm yoksa bir etüt yoksa neyi düzelteceğinizi bilmezsiniz. Bu çalışmanın bitmiş olması ve Bakanlığın onayına sunulmuş olması çok önemli bir aşama" - "Bazıları imar değişiklikleri yoluyla, bazıları TOKİ, bazıları belediye eliyle dönüşecek, bazıları kendiliğinden dönüşecek olan toplamda 19 bin bağımsız birim tespiti yapıldı"

Yurthaber 16-08-22 11:54

Kocaeli'de düzenlenen Ulaştırma 2053-Körfez Lojistik Çalıştayı başladı

Vali Seddar Yavuz: -"Lojistik köy kurulmasıyla ilgili Kocaeli'nin buna çok müsait ve uygun olduğunu değerlendiriyoruz" - Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: -"Kocaeli'de lojistik köy oluşturulmalı. Demir yolu hatlarıyla entegreli şekilde olmalı"

Yurthaber 30-06-22 12:59

Kocaeli'de Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri sahiplerini buldu

Kocaeli'de Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri sahiplerini buldu

Yurthaber 15-06-22 22:08

Kocaeli Kitap Fuarı sona erdi

Kocaeli Kitap Fuarı sona erdi

Yurthaber 22-05-22 21:32

İzmit'te Hıdırellez etkinlikleri gerçekleştirildi

İzmit'te Hıdırellez etkinlikleri gerçekleştirildi

Yurthaber 07-05-22 18:42

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, Kartepe Zirvesi'nde konuştu:

"Birlikte hareket etmediğimiz sürece ne pandemiyi durdurabiliriz ne denizdeki müsilajı ne de küresel ısınmayı"

Yurthaber 26-03-22 17:35

Engelli milli sporcular Kartepe Zirvesi'ne katıldı

Milli halterci Besra Duman: - "İlk başarımdan sonra, engellerimi kaldırdım. Kollarımdan güç alıyorum, bir kadının başaramayacağı hiçbir şey yok" - Milli masa tenisçi Nesim Turan: - "Engelleri kaldırmaya zihinlerden başlamalıyız. Kocaeli'nin burada engelleri kaldırma konusunda başarılı olduğunu görüyorum. Burada yerel yönetimlere çok iş düşüyor"

Yurthaber 26-03-22 14:32

Kartepe Zirvesi devam ediyor

Zirvede 14 ülkeden gelen 25 şehir plancısı ve mimar tarafından Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinin mevcut yerinin değerlendirilmesine ilişkin projeler tanıtıldı

Yurthaber 25-03-22 15:58

Kartepe Zirvesi uluslararası şehir forumu olma yolunda

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Kartepe Zirvesi'nin uzun vadede bu gücünün artarak devam edeceğini, uluslararası bir şehir forumuna döneceğini tahmin ediyorum" - "Davos farklı bir platformda küresel bir mecra halini almış, biz de şehircilik üzerinde yapılan çalışmalar konusunda benzer bir çekim alanı oluşturmak istiyoruz"

Yurthaber 25-03-22 11:31

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi raporuna Türkiye'den tepki

Kongrenin Ulusal Heyet Başkanı Tahir Büyükakın: - "(Türkiye Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartının İzlenmesi Raporu) Raporun 256. maddesinde Avrupa'nın PKK'yı terör örgütü olarak tanıdığı belirtilmesine karşın, aynı maddede teröristlerden 'savaşçı' olarak bahsedilmesi, 30 binin üzerinde vatandaşını bu terör örgütü sebebiyle kaybeden Türk halkına büyük saygısızlıktır. Söz konusu 'savaşçı' ifadesinin değiştirilmesini özellikle talep ediyorum"

Yurthaber 28-02-22 16:11

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerine sucuk ekmek ikram etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerine sucuk ekmek ikram etti

Yurthaber 28-01-22 16:57

Müsilaja karşı ileri biyolojik arıtma tesislerinin devreye alınması çağrısı

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Büyükakın: - "Müsilaj suyun içinde var ama gözle görmediğimiz için rahatsız edici seviyede değil. Tedbir alınmayacak seviyede mi? Hayır, öyle değil. Hızlı bir şekilde ileri biyolojik arıtma tesislerini yapmamız ve devreye almamız gerekiyor" - "Gözükmemesi olmadığı anlamına gelmiyor, çok olmadığı anlamına geliyor. Şu anda mevsimsel olarak su sıcaklıklarıyla da alakalı müsilaj meselesi. Denizin akıntılarıyla da alakalı. Şu anda böyle bir meseleyle karşı karşıya değiliz"

Yurthaber 22-10-21 11:18

Kocaeli Spor Şurası ve Çalıştayı başladı

Çalıştayda elde edilen veriler ışığında alanında uzman bilim insanları tarafından Kocaeli Spor Master Planı hazırlanacak

Yurthaber 12-10-21 14:10

Marmara Uluslararası Kent Forumu başladı

Forumda üç gün boyunca iklim değişikliği, göç, döngüsel ekonomi, kamusal alan, kalkınma, kentsel lider gibi konular ele alınacak - Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Kenti herkes için güvenli ve huzurlu bir mekan yapmak durumundayız. Bunun yollarından biri sağlık ve güvenlik standartlarının oluşturulması ise diğeri de ilgili herkesin karar süreçlerine katılmasının sağlanmasıdır"

Yurthaber 01-10-21 13:17

17 Ağustos depreminin yıldönümünde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dan dikkat çeken sözler

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan depremde yaşamını yitirenler, depremin 22'inci yıldönümünde anıldı. Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "24 bin konut risk taşıyor. Bu 24 bin konutu değiştirmek için, bu kentin 1 milyar TL paraya ihtiyacı var. Elimizi hep birlikte taşın altına koyup, bunları dönüştürmemiz lazım" dedi.

Haber 17-08-21 09:21

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci

Belediye iştiraklerinden Belde AŞ'de çalışan 5 bin 400 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesiyle en düşük ücret alan gruptaki 2 bin 500 kişiye toplamda yüzde 60 zam yapıldı - Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan: - "Türkiye Cumhuriyeti devletinin, yaklaşık 100 yıllık Cumhuriyetimizin en büyük çalışma hayatı reformu 696 sayılı KHK'yle 1 milyona yakın taşeron şirketlerdeki arkadaşımızın kamu işçisi olmasıdır. Bunun mimarı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ekibidir"

Yurthaber 04-02-21 16:26

Kocaeli'nde ihtiyaç sahibi 8 bin öğrenciye tablet dağıtılacak

Kocaeli'nde ihtiyaç sahibi 8 bin öğrenciye tablet dağıtılacak

Yurthaber 11-11-20 11:38

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Wilders'a tepki

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) Ulusal Heyet Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "İslam düşmanlığını da içinde barındıran ve Orta Çağ karanlığına dönen Avrupa'nın şımarık politikacılarına gereken cevap her türlü platformdan verilmelidir. Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere batının faşist zihniyetine hep birlikte 'dur' demeliyiz"

Yurthaber 25-10-20 13:36

Başkan Büyükakın, Gebze OSB-Darıca Sahil Yolu Metrosu'nu inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Nasip olursa 2022'nin sonunda Organize Sanayi Bölgeleriyle Gebze merkez arasındaki kısım tamamlanmış olacak. Böylelikle Marmaray'a entegrasyon da tamamlanmış olacak. Hem İstanbul yönünden Kocaeli'ye gelmek isteyenler hem de Kocaeli'den İstanbul yönüne gitmek isteyenler alternatif, hızlı, kaliteli ve güvenli bir toplu taşıma imkanına kavuşmuş olacaklar" - "İstanbul'dan bu yöne ciddi bir iş trafiği var, yine bu bölgeden o kısma doğru da var. İçerideki trafiği düşündüğümüzde toplamda 55 bin aracın trafikten çekileceğini tahmin ediyoruz"

Yurthaber 09-09-20 15:04

Gıda İhtisas OSB ile Doğu Marmara'da tarımsal üretim ve çeşitlilik artacak

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde 2 bin dönümlük alanda yapımı devam eden Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde, kentte ve Doğu Marmara'da üretilen tarım ürünlerinin işlenmesi için ihtiyaç duyulan tesislerin üretimi gerçekleştirilecek

Yurthaber 11-06-20 15:01

Kocaeli'deki 5 milyar liralık metro projesinde tünel açma çalışmaları sürüyor

Her gün iş için Kocaeli ile İstanbul arasında seyahat eden 1,3 milyon kişiyi trafik stresinden kurtaracak Gebze-Darıca Metro Hattı inşaatı hızla ilerliyor

Yurthaber 21-05-20 13:49

Kocaeli tıbbi ve aromatik bitki üreticiliğinde de söz sahibi olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Tıbbi aromatik bitkiler konusunda bir borsa kuracağız. Kocaeli, tıbbi aromatik bitkiler borsasının üssü olsun istiyoruz"

Yurthaber 18-02-20 14:09

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın: Bu 6 milyar borcun tamamı Yuvacık Barajı'nın borcudur

Tahir Büyükakın: - "(Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Hazine ve Maliye Bakanlığına borcu) Belediyemiz Türkiye'nin en borçlu belediyesidir ama CHP'nin belediyecilik anlayışı sayesinde bu böyle olmuştur. Bu Yuvacık Barajı'ndan dolayı böyledir" - "Bu 6 milyar borcun tamamı Yuvacık Barajı'nın borcudur. Yuvacık Barajı kentimiz ve Türkiye tarihinde atılmış en büyük kazıktır"

Haber 19-11-19 14:10

Sanayi kentinde tramvay hattı uzatılıyor

Kocaeli'de hizmet veren Akçaray tramvay hattının eğitim kampüsü ile plaj yolu arasındaki yeni hattın test sürüşü yapıldı

Yurthaber 05-11-19 14:10

Sanayi kentinde tramvay hattı uzatılıyor

Kocaeli'de hizmet veren Akçaray tramvay hattının eğitim kampüsü ile plaj yolu arasındaki yeni hattın test sürüşü yapıldı

Haber 05-11-19 14:09

Kartepe Zirvesi: Şehircilik ve Mutlu Şehir

Yurt içinden ve dışından çok sayıda akademisyenin "Şehircilik ve Mutlu Şehir" konularını ele alacağı Kartepe Zirvesi geniş katılımla başladı - Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy: - "Bu zirve, mutlu şehirler ve insanlar yaratmada farklı disiplinlerin ortak çalışmasıyla çok önemli sonuçlar ortaya koyacaktır" - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Amacımız, insanın mutluluğuna hizmet etmektir. Şehir bunun için var, zirve bunun için var, biz bunun için varız"

Haber 25-10-19 12:44

Kartepe Zirvesi: Şehircilik ve Mutlu Şehir

Yurt içinden ve dışından çok sayıda akademisyenin "Şehircilik ve Mutlu Şehir" konularını ele alacağı Kartepe Zirvesi geniş katılımla başladı - Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy: - "Bu zirve, mutlu şehirler ve insanlar yaratmada farklı disiplinlerin ortak çalışmasıyla çok önemli sonuçlar ortaya koyacaktır" - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Amacımız, insanın mutluluğuna hizmet etmektir. Şehir bunun için var, zirve bunun için var, biz bunun için varız"

Yurthaber 25-10-19 12:44

Kartepe Zirvesi'nde dünyanın meseleleri ele alınacak

"Şehircilik ve Mutlu Şehir" konularının masaya yatırılacağı Kartepe Zirvesi, 25-27 Ekim'de 12 ülkeden 180'i aşkın konuşmacının katılımıyla düzenlenecek - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Zirvenin ana teması, 'Şehircilik ve Mutlu Şehir' olmakla birlikte aslında mutlu bir dünya, huzurlu bir dünya ve dünyanın geleceğiyle aynı tema. Bu zirvemizde şehir ve şehre dair olanları konuşurken, şehrin meselelerini her boyutuyla ele alırken, aslında dünyanın meselelerini ele almış olacağız" - Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş: - "Bizim dünyaya bakışımız, bugünkü batı medeniyetinin bakışından çok farklı. Biz dünyayı emanet olarak algılıyoruz. Bizden öncekilerin bize emaneti, bunu en iyi şekilde de bizden sonrakilere bırakmak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz"

Haber 22-10-19 15:11

Kartepe Zirvesi'nde dünyanın meseleleri ele alınacak

"Şehircilik ve Mutlu Şehir" konularının masaya yatırılacağı Kartepe Zirvesi, 25-27 Ekim'de 12 ülkeden 180'i aşkın konuşmacının katılımıyla düzenlenecek - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Zirvenin ana teması, 'Şehircilik ve Mutlu Şehir' olmakla birlikte aslında mutlu bir dünya, huzurlu bir dünya ve dünyanın geleceğiyle aynı tema. Bu zirvemizde şehir ve şehre dair olanları konuşurken, şehrin meselelerini her boyutuyla ele alırken, aslında dünyanın meselelerini ele almış olacağız" - Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş: - "Bizim dünyaya bakışımız, bugünkü batı medeniyetinin bakışından çok farklı. Biz dünyayı emanet olarak algılıyoruz. Bizden öncekilerin bize emaneti, bunu en iyi şekilde de bizden sonrakilere bırakmak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz"

Yurthaber 22-10-19 15:11

Kocaeli'de 14. Sevgide Buluşalım etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cem Vakfı ve Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinlikte cem erkanı yapıldı, deyişler söylendi, dua edilmesinin ardından katılımcılara aşure ikram edildi - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Biz Anadolu'da bir dünya nöbeti tutuyoruz. Dünyadaki barış, kardeşlik, sevgi ve huzurun nöbetini tutuyoruz. Biz bir arada olduğumuz müddetçe, bir olduğumuz, iri olduğumuz, diri olduğumuz müddetçe, dünyadaki nöbet başarıya ulaşacak ve dünyada da huzur, barış ve kardeşlik tohumları her dem canlı kalacaktır" - Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner: - "Dışarıdan ya da içeriden her türlü oyuna, fitneye rağmen Alevi'si, Sünni'si, Kürt'ü, Türk'ü, tüm inançlarımızla bu kutsal topraklarda bir arada yaşamaya ant içmişiz. Bunu kimse bozamayacaktır"

Yurthaber 22-09-19 16:41

Kocaeli'de 14. Sevgide Buluşalım etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cem Vakfı ve Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinlikte cem erkanı yapıldı, deyişler söylendi, dua edilmesinin ardından katılımcılara aşure ikram edildi - Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: - "Biz Anadolu'da bir dünya nöbeti tutuyoruz. Dünyadaki barış, kardeşlik, sevgi ve huzurun nöbetini tutuyoruz. Biz bir arada olduğumuz müddetçe, bir olduğumuz, iri olduğumuz, diri olduğumuz müddetçe, dünyadaki nöbet başarıya ulaşacak ve dünyada da huzur, barış ve kardeşlik tohumları her dem canlı kalacaktır" - Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner: - "Dışarıdan ya da içeriden her türlü oyuna, fitneye rağmen Alevi'si, Sünni'si, Kürt'ü, Türk'ü, tüm inançlarımızla bu kutsal topraklarda bir arada yaşamaya ant içmişiz. Bunu kimse bozamayacaktır"

Haber 22-09-19 16:38

Kocaelispor'un 10 yıllık transfer yasağı sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: "Transferle ilgili yasağı kaldırmak gerekiyordu. Belediyemize ait şirketlerimizle sponsorluk anlaşması yapma kararı verdik ve meselenin büyük bir kısmı da o yolla halledilmiş oldu. Belediye olarak yaklaşık 8 milyon lira civarında bir destek verdik"

Yurthaber 29-08-19 16:56

Şehit öğretmen Necmeddin Kuyucu adına kütüphane kurulacak

Şehit öğretmen Necmeddin Kuyucu adına kütüphane kurulacak

Yurthaber 29-04-19 20:06

Şehit öğretmen Necmeddin Kuyucu adına kütüphane kurulacak

Şehit öğretmen Necmeddin Kuyucu adına kütüphane kurulacak

Haber 29-04-19 20:04

MBB'nin yeni başkanı Tahir Büyükakın oldu

MBB'nin yeni başkanı Tahir Büyükakın oldu

Haber 25-04-19 15:03

Başkanlığı devretti, evine otobüsle gitti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın, görevi İbrahim Karaosmanoğlu'ndan teslim aldı. Belediye çalışanlarıyla vedalaşan Karaosmanoğlu daha sonra evine gitmek için belediyenin yakınındaki duraktan belediye otobüsüne bindi.

Trend 04-04-19 12:39

AK Partili adayın 'Hak ve batıl mücadelesi veriyoruz' sözlerine CHP'den sert tepki

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, kentte düzenlediği ilk basın toplantısında "hak ve batıl mücadelesi" verdiklerini söyledi. Büyükakın, “Şu anda bu kalenin temsilcisi Cumhurbaşkanımızdır. Bu kale yıkılırsa ümmet yıkılır” dedi. Büyükakın'ın bu sözlerine CHP'li Engin Taşdemir'den tepki geldi. Taşdemir, "Vali bey İslam için cihat yapmaya mı yoksa Kocaeli için projeler üretip bu kenti daha yaşanabilir bir hale getirmeye mi aday? Hem ümmet ne için yıkılsın?" dedi.

Haber 01-12-18 05:51

AK Parti'nin belediye başkan adayları

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın: - "Gönül belediyeciliği yapmak üzere yola çıkıyoruz. Sizler de arkamızdasınız Allah yolumuzu açık etsin" - AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık: - "Bugüne kadar her zaman yaptığımız gibi çok çalışacağız, daha çok çalışacağız ama 31 Mart akşamı sandıklar açıldığında da yine Allah'ın izniyle başarının tadını çıkaran teşkilat, başarının tadını çıkaran ekip bu ekip olacak, sizler olacaksınız"

Haber 24-11-18 20:24

AK Parti'nin belediye başkan adayları

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Bilecik Valisi Tahir Büyükakın aday gösterildi

Haber 24-11-18 16:23

Vali vilayetin adının değişmesini önerdi

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik'in adının değiştirilmesi önerisinde bulunarak, "Bilecik'e Ertuğrul ismi verilerek, şehirler kuran şehir olduğu tekrar hatırlanarak Bilecik’i 'Ertuğrul' adıyla yeniden diriltmek, şehirler kuran bir şehir olarak yeniden ayağa kaldırmak olabilir" dedi.

Haber 17-12-17 12:04