Temel Kotil Haberleri

Savunma sanayisinin devleri TEKNOFEST Buluşmalarında konuştu

Gökbey'in Türk motoru ile uçtuğuna dikkati çeken TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Hürjet 2025'te hizmete girecek. Yapılma süresi bir devrimdir. Dünya klasında bir devrimdir." dedi.

Yurthaber 26-04-23 07:35

Tusaş Genel Müdürü Temel Kotil açıkladı: Milli Muharip Uçak'ın (MMU) motoru takıldı, yurt dışından talep var

Türk savunma sanayiinin en büyük projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak (MMU) ile ilgili çalışmalar hız kazandı. 5. nesil savaş uçağı olarak tasarlanan ve ileride F-16'ların yerini alacak olan MMU ile ilgili TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, yeni açıklamalar yaptı. Kotil, MMU'ya yurt dışından talepler geldiğini belirterek, "Uçağın motorunu arkadaşlar birkaç saat içinde taktı. Yakında motor çalıştıracağız. Yıl sonunda uçuş yapmak ve projeyi de 5 yıl sonunda tamamlamak istiyoruz" dedi.

Haber 11-01-23 20:08

TUSAS Genel Müdürü Temel Kotil sosyal medyadan duyurdu! Dördüncü Gökbey ilk kez havalandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAS) Genel Müdürü Temel Kotil sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dördüncü Gökbey'in ilk kez havalandığını duyurdu.

Haber 17-05-22 22:54

TUSAŞ'ın Milli Muharip Uçağı'nın yazılımı Antalya'da yapılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "TUSAŞ'ın yürüttüğü en önemli projelerden biri de ülkemiz için son derece kritik bir konu olan Milli Muharip Uçak Projesi. İmzalanacak sözleşmeyle bu projenin bir ayağı Antalya'ya taşınıyor"

Yurthaber 12-03-22 15:41

Temel Kotil

Temel Kotil Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Temel Kotil Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir'in vefatı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, başsağlığı mesajı yayımladı

Yurthaber 14-11-21 14:20

Milli muharip uçakla ilgili bilinmeyen detayı açıkladı! F-35'in de üzerinde

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, üzerinde çalıştıkları Milli Muharip Uçağı'nın özelliklerine değinirken 2022'de hangardan çıkacak uçağın Türkiye'yi bu alanda dünyadaki 5 ülkeden birinin içine sokacağını söyledi. Kotil Milli Muharip Uçağı'nın F35'in de üstünde olan F22'ye yakın teknik özelliklere sahip olacağını söyledi.

Haber 11-11-21 02:33

Temel Kotil duyurdu! Yerli savaş uçağının ilk parçası üretildi

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, yerli savaş uçağının ilk parça üretimini gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Haber 04-11-21 16:49

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin kuracağı tesis Türkiye’de bir ilk olacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, yerli ve milli ürünlerin daha hızlı bir şekilde üretilmesi için çalışmalarını ve yatırımlarını hızlandırdı. "Demir Kuş" (Iron Bird) olarak adlandırılan uçuş kontrol sistemi entegre test tesisi ile yerli ve milli ürünlerin geliştirme, sertifikasyon ve üretim süreçlerinin hızlanması hedeflenirken; 2022 yılının Şubat ayında faaliyete geçmesi planlanan tesis Türkiye’de havacılık alanında bir ilk olacak.

Haber 13-10-21 10:01

Temel Kotil kimdir? Koronavirüse yakalanan Temel Kotil’in sağlık durumu nasıl?

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Şimdi Temel Kotil'in sağlık durumu, çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. Dün akşam Temel Kotil’in solunumuyla ilgili sıkıntı nedeniyle yoğun bakıma alındığı yönünde haberler paylaşıldı. Peki, Temel Kotil kimdir? Temel Kotil son durum açıklaması yapıldı mı?

Haber 31-08-20 12:33

Koronavirüse yakalanan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil yoğun bakıma alındı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil koronavirüs sebebiyle yoğun bakıma alındı.

Haber 30-08-20 23:26

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil koronavirüse yakalandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii(TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, koronavirüs (Covid-19) test sonucunun pozitif çıktığını ve karantina altında olduğunu açıkladı.

Haber 21-08-20 22:29

TÜBİTAK BİLGEM ile TUSAŞ arasında MMU testleri için sözleşme imzalandı

Sözleşme kapsamında, Milli Muharip Uçak için komponent seviyesinde olacak görünmezlik ölçüm testleri TÜBİTAK BİLGEM tarafından yapılacak - TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: - "TÜBİTAK BİLGEM ile Türkiye'nin en önemli projesi MMU için yaptığımız altyapı yatırımı Türkiye'de bir ilk olacak" - TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Hacı Ali Mantar: - "TUSAŞ ile MMU Projesi kapsamında başlayan yüksek düzeyde iş birliği, sözleşmesi imzalanan RKA Tesisi ile artarak devam ediyor"

Finans 26-12-19 11:11

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 mesajı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "F-35 ortaklığımız çerçevesinde yükümlülüklerimizi harfiyen yerine getirmiş bir ülkeyiz. O konuda hiçbir tereddüdümüz yok. Bu yüzden karşı taraftan gelecek adımlar olumlu olursa hala iddialı bir ortak olmayı sürdürmek istiyoruz" - "Türkiye helikopter kullanımında öncü bir ülke konumunda yer alıyor. Her alanda olduğu gibi helikopter ve havacılık alanında da Türkiye olarak önemli proje yatırımları gerçekleştirdik"

Haber 31-10-19 13:54

Milli Muharip Uçak'ın birebir modeli TEKNOFEST'te gösterilecek

TUSAŞ, "TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali"nde Türkiye'nin ve dünyanın yakından takip ettiği milli projelerini görücüye çıkaracak - Dünyanın sayılı teknolojilerinden "Milli Muharip Uçak"ın birebir modeli de ilk kez TEKNOFEST'te sergilenecek

Finans 13-09-19 10:05

TUSAŞ'tan yapay zeka yatırımı

Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Mühendisliği bölümüne alınacak en başarılı 15 öğrenciye TUSAŞ'ta staj imkanı sağlanacak

Yurthaber 24-07-19 13:06

TUSAŞ'tan yapay zeka yatırımı

Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Mühendisliği bölümüne alınacak en başarılı 15 öğrenciye TUSAŞ'ta staj imkanı sağlanacak

Finans 24-07-19 13:06

TUSAŞ IDEF'19'da gövde gösterisi yapacak

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: - "Başarılarıyla bizlere büyük bir gurur yaşatan Aksungur ve Ağır Sınıf Taarruz Helikopterimizle diğer yerli ve milli ürünlerimizi IDEF Fuarı'nda tüm dünyanın karşısına çıkarıyoruz" - "Ülkemizin ve TUSAŞ adının uzun yıllar boyunca sektörün en iyi oyuncularından biri olarak anılmasını sağlamak istiyoruz"

Yurthaber 29-04-19 15:50

TUSAŞ IDEF'19'da gövde gösterisi yapacak

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: - "Başarılarıyla bizlere büyük bir gurur yaşatan Aksungur ve Ağır Sınıf Taarruz Helikopterimizle diğer yerli ve milli ürünlerimizi IDEF Fuarı'nda tüm dünyanın karşısına çıkarıyoruz" - "Ülkemizin ve TUSAŞ adının uzun yıllar boyunca sektörün en iyi oyuncularından biri olarak anılmasını sağlamak istiyoruz"

Finans 29-04-19 15:47

Atak'ın ağır abisi için imzalar atıldı (2)

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "Ağır sınıf taarruz helikopteri Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katacak" - TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Borat: - "Bu helikopter yeni nesil görev ekipmanları, artırılmış yerlilik oranı, harekat üstünlüğü ve yüksek kapasitesiyle yalnızca ülkemizde değil aynı zamanda dünya pazarında da küresel bir hareketlilik sağlayacak"

Yurthaber 22-02-19 12:36

Atak'ın ağır abisi için imzalar atıldı (1)

Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Projesi Sözleşmesi, SSB ile TUSAŞ arasında imzalandı - Geliştirilecek helikopter, mevcut Atak helikopterinin yaklaşık 2 katı kalkış ağırlığına sahip olacak ve bu alanda dünyada sadece 2 örneği bulunan en üst sınıf taarruz helikopterleri arasında yer alacak - Helikopterin ilk test uçuşunun 5 yıl sonra yapılması planlanıyor

Yurthaber 22-02-19 11:36

TUSAŞ ile Yunus Emre Enstitüsü arasında sözleşme

Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi kapsamında TUSAŞ ile Yunus Emre Enstitüsü arasında sözleşme imzalandı

Finans 13-08-18 14:36

HAVA SOJ Projesi İmza Töreni

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "Şu anda tanımlanan kabiliyet gerçekleştiğinde kuvvetlerimiz, dünyada çok çok az ülkede olan bir kabiliyete kavuşacak"

Finans 09-08-18 13:39

Temel Kotil kimdir? Temel Kotil yeni kabinede hangi bakanlık için düşünülüyor?

Seçim sonrası yeni sistemin ilk kabinesi merakla bekleniyor. Yeni kabinede kimler olacak tahminler yapılıyor. Yeni kabine için ismi geçenlerden biri de Temel Kotil. Peki Temel Kotil kimdir ve yeni kabinede hangi görevde düşünülüyor, Geçiş töreni sonrası bakan listesinde adı olacak mı?

Haber 04-07-18 16:11

Türkiye–İngiltere Endüstriyel İşbirliği Günleri

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi: - "Yerel sanayimiz sürekli gelişmeye ve Türkiye güvenilir bir ortak olarak görülmeye devam ediyor" - TAI Genel Müdürü Temel Kotil: - "(Milli Muharip Uçak) Bu uçak dünyanın en iyi savaş uçağı olacak"

Finans 19-06-18 13:59

Uludağ Ekonomi Zirvesi

TAI Genel Müdürü Kotil: - "TAI olarak görevimiz dünyadaki en büyük ilk 10 savunma şirketinden birisi olmak. Şu anda 50'lerdeyiz. Ciromuz 2 milyar dolar, bu yıl. 10 milyar dolar ciroyu hedefliyoruz" - "Türkiye bugüne kadar çok güzel şeyler yaptı. Asıl para yüksek teknolojide. Uçan bir cisimle uçmayan arasındaki fiyat farkı 10'dur. Türkiye'nin teknolojide oyuncu olması lazım"

Haber 23-03-18 17:49

THY’nin yeni genel müdürü Bilal Ekşi

Türk Hava Yolları, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) genel müdürlük değişikliğini bildirdi.

Haber 21-10-16 20:06

Temel Kotil THY’den ayrılıyor

Türk Hava Yolları’nın 2005’ten bu yana genel müdürlüğünü yapan Temel Kotil’in görevinden ayrılacağı kesinleşti. Kararın, yarın öğleden sonra yapılacak yönetim kurulu toplantısında alınması bekleniyor.

Haber 20-10-16 20:51

Temel Kotil’den bekar pilotlara ‘evlenin’ çağrısı

Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni pilotları mezun oldu. Törene katılan THY Genel Müdürü Temel Kotil, bekar pilotlara "evlenin” tavsiyesinde bulundu.

Haber 16-04-15 16:58

THY Genel Müdürü Kotil'den Ebola açıklaması

THY Genel Müdürü Temel Kotil, " (Ebola virüsü) Bu görüldüğü kadar kötü bir şey değil. Tabi ki bulaşınca öldürüyor. Ancak son aşamasında oluyor" dedi.

Haber 17-10-14 17:09

Kotil'den Tel Aviv seferleriyle ilgili açıklama

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, 24 saat süreyle durdurulan Tel Aviv seferlerinin akıbeti konusunda, bundan sonra ne olacağını kendisinin de bilmediğini söyledi.

Haber 24-07-14 19:26

Temel Kotil: Çok üzüldüm

Mahkeme kararıyla kendisinin de dinlendiği iddiaları hakkında konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, “Ben de haberi gazetelerden okudum. Çok üzüldüm” dedi.

Haber 24-02-14 17:08

THY gezegenler arası seyahate talip

TÜRK Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, gezegenler arası seyahatlerde de öncü olacaklarını söyledi.

Haber 03-12-13 17:58

Temel Kotil: Kaçırılan pilotlar izinli

THY Genel Müdürü Temel Kotil, kaçırılan Türk pilotların şu anda izinli olduklarını söyledi. Kotil, "Pilotların aileleri de mutlu, biz de mutluyuz. Çok da diyecek bir şey yok.” dedi.

Haber 01-11-13 00:04

THY Arjantin'e sefer başlatacak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Haziran ayı itibarıyla Sao Paolo aktarmalı Buenos Aires seferlerine başlanacağını bildirdi.

Haber 11-02-12 11:09

Bir nikah 8 bakan şahit

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil’in oğlunun nikâh törenine çok sayıda bakan katıldı.

Haber 02-01-12 09:55