Necati Şaşmaz kimdir?

Necati Şaşmaz kimdir?

Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971 tarihinde Elazığ’da dünyaya geldi.Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada'da tamamladı.

Necati Şaşmaz altı yıl Amerika'da yaşadı, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika'ya varamadan geri dönen Necati Şaşmaz, sonradan ailesinin çekincesi ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönmekten vazgeçti.

Necati Şaşmaz, yaşamına Türkiye'de devam etme kararı aldı. Ankara'da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbul’da Osman Sınav'la bir iş görüşmesine oturdu. Necati Şaşmaz ,kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, "Beni sadece Ankara'da ismimle çağırıyorlar, İstanbul'da herkes Polat diyor" sözleri ile dile getirdi.

Amerika'da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Necati Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı.

2013 Taksim Gezi Parkı protestoları için çözüm arayışına giren hükümet, sanatçıların da aralarında bulunduğu bir heyet kabul etmiş, Şaşmaz da bu heyet içerisinde Hasan Kaçan, Hülya Avşar gibi isimler ile birlikte yer almıştır. Toplantı sonrası yaptığı basın açıklaması sosyal medya Twitter' da bazı kesimin tepkisini toplamıştır.

Necati Şaşmaz, Pana Film ve Pana Film yapımları hakkındaki iddialara Kurtlar Vadisi İnternet Sitesi ve Yazete adlı haber sitesi aracılığıyla cevap vermektedir.

Amcası, eski MHP milletvekili Tahir Şaşmaz olan Necati'nin Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Necati Şaşmaz evli,bir çocuk babasıdır.

Necati Şaşmaz Haberleri