Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi Haberleri

Hasta minik kalpler için 7/24 diken üstündeler

Türkiye'nin dört bir yanından acil müdahale gereksinimi bulunan kalp hastası bebeklere, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi "Pediatrik Kardiyak Yoğun Bakım Ünitesi"nde, uzman ekiplerin iş birliğiyle 24 saat boyunca hızlı ve kesintisiz sağlık hizmeti veriliyor - Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Pediatrik Kardiyak Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Erkut Öztürk: - "Gecenin herhangi bir saatinde doğan bir bebeğin, yenidoğan ekibince süratle değerlendirilmesi, çocuk kardiyoloji ekibinden hastaların değerlendirilmesi için süratle tavsiye alınması, acil müdahale gereksinimi olduğunda anjiyoyla bunu çözebilmemiz veya anjiyo yeterli olmadığında çocuk kalp cerrahisi ekibinin işe hızlı şekilde el atması mümkün olabiliyor"

Yurthaber 27-09-22 11:03

Avcılar'daki metrobüs kazasında yaralananlar yaşadıklarını anlattı

23 yaşındaki İranlı Nejla Sabbagh: - "Kendimize geldiğimizde çığlık atarak kapıyı kırıp dışarıya çıktık" - Metrobüs şoförü Mahsun Kibar'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi

Yurthaber 10-09-22 09:14

Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanlarından tiyatro oyunu

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanlarından tiyatro oyunu

Yurthaber 02-07-22 19:45

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin otoparkında öldü! Cesedi bir hafta sonra bulundu

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin otoparkında park halindeki otomobilden kokular gelmesi üzerine güvenlik görevlileri harekete geçti. Görevliler kokunun geldiği otomobilde, erkek cesediyle karşılaştı. Yapılan incelemede, şahsın yaklaşık 1 hafta önce aracının içinde öldüğü belirlendi.

Haber 15-06-22 00:14

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde Maskelerimiz Çiçek Açtı etkinliği

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde "Maskelerimiz Çiçek Açtı" etkinliği

Yurthaber 25-05-22 18:55

Annesinin hastanede bıraktığı Galya'nın her şeyi hemşireler oldu

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde yanık tedavisi süren ve annesinin 1 aydır yanına uğramadığı 16 aylık bebeğin her türlü ihtiyacını hemşireler karşılıyor - Bebeğe bakan Yanık Merkezi Yoğun Bakım Hemşiresi Zeynep Örnek: - "Buradaki herkes Galya'nın annesi, babası. Bizim için bir evlat gibi. Yeri geliyor hepimiz 'Benim kızım olsun, ben evlat edineceğim' diyoruz. Çünkü ona çok alıştık"

Yurthaber 12-05-22 11:02

İstanbul'da Spina Bifida Sempozyumu düzenlendi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit: - (Spina bifida) Bu hastalarımızın yönetilebileceği belki de nadide merkezlerden bir tanesiyiz. Çünkü bu alanda işler yapabilecek branşlar, uç işler yapabilecek hale geldi" - Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Sevgi Yavuz: - "Gebelikten 3 ay öncesinde folik asit desteği tüm gebelere öneriliyor. Bunun da nöral tüp açıklığını azalttığı görülüyor"

Yurthaber 10-05-22 13:26

İş makinesiyle hastaneye yetiştirilen hamile kadın ilk bebeğini kucağına aldı

Anne Meryem Akça: - "Bebek sanırım bize sürpriz yapmak istedi. Zorlu bir yolculuğun ardından ilk çocuğuma kavuştum" - Doğumu gerçekleştiren Doç. Dr. Burak Yücel: - "İlk defa kepçeyle bir hasta geldi"

Yurthaber 25-01-22 17:35

Hamile hemşireye dehşeti yaşatmışlardı! ''İçim içime sığmıyor''

Başakşehir Çam ve Sakura Devlet Hastanesi'nde pazartesi günü, 6 haftalık hamile hemşire Gülhan D. hasta yakınlarının saldırısına uğramış, saldıranlardan Rıdvan K., koşarak hemşire Gülhan D.'nin yüzüne uçan tekme atmıştı. Şüpheliler tutuklanırken olay hakkında Gülhan D.'nin teyzesi açıklamalarda bulundu. Teyze, "Allah korusun başına bir şey de gelebilirdi. Çok acı çekmiş. Biz onları Allah'a havale ettik. İçim içime sığmıyor, büyük bir yanlış" dedi.

Haber 18-01-22 17:10

Son dakika: 'Yapmayın hamileyim' dedi ama caniler durmadı! Altı aylık gebe hemşirenin karnını tekmelediler, saçlarını yerlerde sürüklediler

Son dakika: Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde hamile sağlık çalışanına saldırı gerçekleşti. Acil servise gelen bir hastanın dört yakını başka bir hastaya tedavi yaptığı sırada hamile bir hemşireyi saçından tuttu, yere yatırdı ve karnını tekmeledi. Bu skandal olay sonrası Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası hastanede bir basın açıklaması yaptı. 6 aylık hemşirenin TIP 1 diyabet tanısı olduğu da ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 17-01-22 11:28

Tedavi için Türkiye’ye gelen 5 yaşındaki çocuk hayatında ilk kez rüya gördü

Kafatası, yaşıtlarına göre daha büyük olan ve tedavi için Özbekistan’dan Türkiye’ye gelen 5 yaşındaki Sobirov Nurmuhammad, operasyon sonrası ilk kez rüya gördü. Operasyonu yapan Prof. Dr. Özgür Kılıçkesmez, “Ailesi, ilk operasyondan sonra panik içerisinde uyandığını ve çok heyecanlı, mutlu bir şeyler anlatmaya çalıştığını söyledi. Tedavi sonrası basınç düştüğünden fizyoloji normale döndü ve rüya görmeye başladı. İlk defa rüya görmüş oldu, ben de ilk defa rastladım meslek hayatımda” dedi.

Haber 22-07-21 10:04

Son Dakika: Turkovac'ın Faz 3 aşaması gönüllülere uygulanmaya başlandı

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini "Turkovac" olarak duyurduğu yerli aşının Faz 3 aşaması İstanbul'da gönüllülere uygulanmaya başlandı.

Haber 08-07-21 15:00

Selim İleri sağlık durumu nasıl? Selim İleri kimdir?

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanan usta oyuncu Rasim Öztekin’den sonra, edebiyat dünyasının usta isimlerinden Selim İleri’nin de rahatsızlandığı haberi geldi. Beyin embolisi sebebi ile rahatsızlandıktan sonra hastaneye kaldırılan usta kalem için vatandaşlar “Selim İleri sağlık durumu nasıl?” sorusunu sormaya başladı. Peki Selim İleri sağlık durumu nasıl? Selim İleri kimdir?

Haber 08-03-21 11:22

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yapımında görev alan işçilerden mesaj

10 bin kişinin çalıştığı hastanede başından itibaren görev alan işçilerden Saim Ormanoğlu: - "Bu zor günlerde böylesine önemli eseri ülkemize kazandırdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz"

Yurthaber 27-05-20 18:08

Sağlık Bakanı Koca'dan Çam ve Sakura Hastanesindeki ilk bebek paylaşımı

"Hoş geldin, dünyaya umut getirdin Defne Sakura. Tuğba ve Ömer Sönmez çiftini kutluyoruz"

Yurthaber 23-05-20 19:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açılışında önemli açıklamalar

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Japonya Başbakanı Abe ile Sağlık Bakanı Koca'nın katılımıyla açıldı. Törende konuşan Erdoğan, "İstanbul, uluslararası sağlık merkezi durumuma gelmiştir." dedi. Erdoğan ayrıca, Türkiye'nin 82 ülkeye tıbbi malzeme gönderdiğini açıkladı.

Haber 21-05-20 12:25

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bugün açılıyor

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin bugün hizmete açılıyor.

Haber 21-05-20 08:34