Binali Yıldırım Haberleri Ve Son Dakika Binali Yıldırım Haberleri

Binali Yıldırım Haberleri Ve Son Dakika Binali Yıldırım Haberleri

Binali Yıldırım, 58., 59, 60. ve 61. Hükümet’lerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmış olan Türk siyasetçi.

Binali Yıldırım, 58., 59, 60. ve 61. Hükümet’lerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmış olan Türk siyasetçi. TBMM’nde 22. Dönem’de AKP’den İstanbul ve 23. Dönem’de AKP’den Erzincan milletvekili, 24. Dönemde de AK Parti İzmir milletvekili olarak yer almıştır. 61. Hükümette ismi değiştirilen Ulaştırma Bakanlığı yerine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmuştur.

Binali Yıldırım, 20 Aralık 1955 tarihinde, Refahiye, Erzincan’da dünyaya geldi. Baba adı Dursun, anne adı Bahar’dır.İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi’nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

1990-1991 yılları arasında İsveç’te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa’da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

İTÜ Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesinde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Binali Yıldırım 1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) ‘da Genel Müdürlük görevinde bulundu. Bu görevi sırasında İstanbul’da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı.

Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul’a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO’yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu.

1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası “Skal Kulübü” tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.

Binali Yıldırım, 58. Hükümet (Gül Hükümeti), 59. ve 60. Hükümetler (I. Ve II. Erdoğan Hükümetleri) dönemlerinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ve TBMM 22. Dönem AKP İstanbul ve 23. Dönem AKP Erzincan milletvekilliği görevlerinde bulundu.

Bakanlığı sırasında gerçekleşen 22 Temmuz 2004 tarihli Pamukova Tren Kazası’nda 41 yolcunun vefat etmesi ve 80 yolcunun yaralanmasına ve de olay sonucunda oluşan kamuoyunun yoğun baskısına rağmen kazada sorumluluk kabul etmedi ve de istifasını vermedi. Binali Yıldırım ayrıca Youtube’un kapanmasına yönelik yoğun eylemleri ile uluslararası kamuoyunda sansürü teşvik eden bir figür olarak dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Temmuz 2011’de açıkladığı “Ustalık Kabinesi” olan 61. hükümette Binali Yıldırım, Türkiye’nin 71. Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. Bu göreve 4. kez getirilen ilk bakan oldu.

2007’den bu yana İsveç’te bulunan Dünya Denizcilik Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Binali Yıldırım’a verilen fahri doktora unvanları şunlardır: 20 Temmuz 2006 Girne Amerikan Üniversitesi, 19 Haziran 2009 Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, 7 Mayıs 2010 Cumhuriyet Üniversitesi, 29 Eylül 2010 Yozgat Bozok Üniversitesi, 28 Şubat 2011 Anadolu Üniversitesi. 12 Eylül 2011 Erzincan Üniversitesi, 20 Eylül 2011 Kırklareli Üniversitesi, 23 Aralık 2011 Almanya Berlin Teknik Üniversitesi, 6 Haziran 2012 Pamukkale Üniversitesi, 2 Aralık 2012 tarihinde Dünya Denizcilik Üniversitesi, 22 Mart 2013 Tarihinde Okan Üniversitesi’nden Fahri Doktora aldı

Evli ve üç çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan ve kızı Büşra’nın “Derin Denizcilik Gemi Taşımacılık Sanayi ve limited şirketi” adında firmaları vardır.

Binali Yıldırım Haberleri

Binali Yıldırım gençleri geri çevirmedi! Çarşamba’yı Sel Aldı türküsünü söyledi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Samsun’da gençlerin türkü isteğini karşılıksız bırakmadı. Yıldırım, bir gencin "Türkü söyler misiniz?" isteğini geri çevirmeyerek mikrofonu eline alıp Samsun yöresine ait "Çarşamba’yı Sel Aldı" türküsünü söyledi. Binali Yıldırım daha önce de Erzincan'da Murat Dalkılıç konseri öncesi sahneye çıkarak türkü söylemişti. Yıldırım'ın türkü performansı sosyal medyada gündem olmuştu.

Haber 24-07-22 17:51

25. Uluslararası Malatya Kayısı Festivali başladı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: - "Hep bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay-yıldızlı bayrağımızı yurdun her köşesinde dalgalandıracağız. Her türlü şer odaklarına karşı uyanık olacağız" - "İnşallah 2023'te, Cumhuriyetin 100. yılında yeni destanları yeni eserlerle hep birlikte yazacağız"

Yurthaber 21-07-22 22:34

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, MHP Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaret etti:

"Biz yolları böldük ama Türkiye'yi böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. Hep beraber el ele, kol kola bu yürüyüşümüzü büyük bir başarıyla sürdüreceğiz"

Yurthaber 21-07-22 21:33

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, partisinin Malatya İl Başkanlığında konuştu:

"Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi yıkmak, zarar vermek isteyenler boşuna heveslenmesin" - "Yatıp kalkıp ne diyorlar 'Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz.' Peki ne olacak sonra diyoruz, 'vallahi onu bize söylemediler ancak o kadarını söylediler.' Ben de diyorum ki bu millet Tayyip Erdoğan'a da bayrağına da toprağına da sahip çıkar"

Yurthaber 21-07-22 15:58

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, uygulama noktasında görevli ekiplerle bayramlaştı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, uygulama noktasında görevli ekiplerle bayramlaştı

Yurthaber 08-07-22 22:19

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Erzincan'da bayramlaşma töreninde konuştu:

"Bütün ülkeler hayat pahalılığından, enflasyondan büyük bir bedel ödüyor. Türkiye de bunlardan ayrı değil"

Yurthaber 08-07-22 17:54

Binali Yıldırım'dan dikkat çeken hayat pahalılığı açıklaması: 10 gün önce yurt dışındaydım...

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'deki hayat pahalılığı ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Katıldığı programda ülkenin ve dünyanın zor şartlardan geçtiğini anlatan Binali Yıldırım, "10 gün önce yurt dışındaydım, orada gördüm. Sıkıntılar bizimkinden daha fazla" dedi.

Haber 08-07-22 15:26

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'dan enflasyonla mücadelede kararlılık vurgusu:

"Petrole zam gelince her şey tepeden tırnağa zamlanıyor. Bu hayat pahalılığına karşı vatandaşımızı korumak, enflasyonla mücadeleyi sürdürmek bizim boynumuzun borcu ve önceliğimiz" - "Güneyimizden her gün gelen roketleri, füzeleri artık gelmez hale getirdik. Akdeniz'den Irak'a kadar bir emniyetli kuşak oluşturmak suretiyle terör örgütünü, teröristleri sınırlarımızın içine girmeden bulundukları yerde etkisiz hale getirdik"

Yurthaber 08-07-22 14:41

Binali Yıldırım, İzmir'deki bayramlaşma programına videokonferansla katıldı:

"İnşallah hep beraber 2023'e emin adımlarla yürüyeceğiz, Cumhuriyet'imizin yüzüncü yılında bir kez daha liderimizi, Cumhurbaşkanı'mızı, Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor bir oyla seçeceğiz. Böylelikle bütün oyunları bozmuş olacağız"

Yurthaber 07-07-22 21:29

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım Tokat'ta tarla günü etkinliğine katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım Tokat'ta tarla günü etkinliğine katıldı

Yurthaber 05-07-22 20:13

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Tokat'ta konuştu:

"(Dodurga'daki seçim) 8 aday çıktı. Sonuç, yüzde 87 Cumhur İttifakı, yüzde 13 diğerleri. Yani zekatı kadar onlara oy vermişler"

Yurthaber 05-07-22 15:23

Binali Yıldırım konserde türkü söyledi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan'da düzenlenen konserde türkü söyledi. Yıldırım, "Erzincan’a girdim ne güzel bağlar" ile "Uzun ince bir yoldayım" türkülerini seyirciyle seslendirdi. Öte yandan konserde ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç sahne aldı.

Haber 04-07-22 01:25

Binali Yıldırım'ı taşıyan helikopter acil iniş yaptı

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ı Bursa programına götüren helikopter, pilotunun rahatsızlanması dolayısıyla Bilecik’e acil iniş yaptı. Pilot Eskişehir'deki hastaneye kaldırılırken, Yıldırım ise bir süre dinlendikten sonra başka bir helikopterle Bursa'da gitti.

Haber 02-07-22 19:14

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım Çankırı'da konuştu:

"Bu ülkede gidemediğimiz, bayrağımızı açamadığımız yerler vardı. Şimdi Allah'a şükür memleketimizin her yerinde varız. Milletimizin mal güvenliği, can güvenliği var"

Yurthaber 03-06-22 22:54

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım Çankırı'da konuştu:

"Siyasette rakip olması güzel bir şey. Rakipsiz siyaset yavan yemeğe benzer"

Yurthaber 03-06-22 19:11

Binali Yıldırım'ı kızdıran soru: Bunlar saçma sapan, zırva uydurma şeyler

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Türkiye'nin son günlerde konuştuğu sınır ötesi operasyonu ve seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. "İçerde olduğu gibi dışarda da teröristi yok etmek asli görevimizdir" diyen Yıldırım, seçimlerin ertelenmesine ilişkin gelen soruya "Bunlar saçma sapan, zırva uydurma şeyler" diyerek tepki gösterdi.

Haber 03-06-22 18:29

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım terör operasyonlarını değerlendirdi:

"5 yıl önce terör bu ülkenin birinci sırasındaydı, artık birinci sırasında değil. Ülkemizin her tarafına vatandaşlarımız rahatça seyahat edebiliyor, işlerini güçlerini yapabiliyor. Elhamdülillah güvenlik sağlandı"

Yurthaber 03-06-22 15:57

Binali Yıldırım'dan çarpıcı sözler: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmez

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Kocaeli'de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan'a ve ekibine bugüne kadar sahip çıktı bundan sonra da sahip çıkacak" dedi.

Haber 27-05-22 14:34

AK Parti'li Yıldırım ve Kurtulmuş'tan Niğde'deki kazada ölen Akkuş için taziye ziyareti

AK Parti'li Yıldırım ve Kurtulmuş'tan Niğde'deki kazada ölen Akkuş için taziye ziyareti

Yurthaber 23-05-22 16:15

Binali Yıldırım'a sürpriz tepki: Bir AK Partili olarak söylüyorum... Vallahi millet perişan

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya'nın Cihanbeyli ilçesine yaptığı ziyaret sırasında beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Ekonominin geldiği durumdan ve artan fiyatlardan şikayet eden bir vatandaş, "Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan" diye konuştu.

Haber 20-05-22 16:04

AK Partili Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda konuştu: (2)

"Bugün dünya krizden krize sürüklenmesine rağmen dünyanın son 5 yılda gerçekleşen 10 büyük projesinin 6'sını gerçekleştiren ülkenin adı Türkiye'dir" - "(Aksakallılar Heyeti) Amacımız Kafkaslar'da, Orta Asya’da 5 milyon kilometrekare olan bir coğrafyada 170 milyon nüfusun yaşadığı ve 1,5 trilyon dolarlık yıllık hasılanın olduğu, 500 milyar doların üzerinde ihracatın döndüğü ülkelerde entegrasyon ve birliktelik oluşturmak"

Yurthaber 05-05-22 22:23

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Surp Vartanants Vakfı'nın iftarına katıldı:

"Bu akşam kurulan bu iftar sofrasının vermek istediği mesaj şudur. Acı, kan, gözyaşı, geçmişte insanlığın en büyük belası olmuş, bugün de olmaya devam ediyor. Dolayısıyla bize düşen, ayrışmayı, kutuplaşmayı, din ve inanç farklılığını öne çıkarmayı değil, insanlık değerlerimizi, birliğimizi, beraberliğimizi çok daha fazla ifade etme zamanıdır"

Yurthaber 27-04-22 23:44

Gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dev mektup! AK Parti Genel Merkezi'ne gönderilecek

İstanbul Sultanbeyli'de, AK Parti'nin "Genç Üyeler Katılım Töreni" gerçekleştirildi. Partiye katılımı gerçekleşen gençlerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı dev mektup dikkat çekti. 4,5 metreye 2,2 metre boyutunca mektubun, ilerleyen günlerde AK Parti Genel Merkezi'ne gönderileceği öğrenildi.

Haber 27-04-22 10:33

Binali Yıldırım, yurt dışına yerleşmek isteyen gençlere seslendi: Davulun sesi uzaktan hoş gelir

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'de yaşayan gençlerin büyük çoğunluğunun yurt dışına yerleşmek istediğine dair araştırmalarla ilgili konuştu. Yıldırım "Birçok gencimiz yurt dışına gidip yerleşmek istiyormuş ancak davulun sesi uzaktan hoş gelir. Büyüğünüz olarak söylüyorum, orada ülkenizden daha zor şartlarla karşı karşıya kalıyorsunuz." diye konuştu.

Haber 25-04-22 13:50

Öğrenciden, Binali Yıldırım'a seçim sorusu: Korkuyor musunuz?

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir'de Gençlik Buluşması'nda öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bir öğrenci Yıldırım'a, "Siyasi Partiler Kanunu'nda yapılacak değişiklikle ilgili muhalefet, AK Parti seçimleri kaybetmekten korkuyor diyor. Seçimleri kaybetmekten korkuyor musunuz?" sorusunu yöneltti. Yıldırım soruya, "Kaybetmeyeceğiz, onun için de korkmuyoruz." karşılığını verdi.

Haber 29-03-22 20:02

Binali Yıldırım İzmir'de balıkçı barınağını ziyaret etti

Binali Yıldırım İzmir'de balıkçı barınağını ziyaret etti

Yurthaber 29-03-22 14:46

Petrolden de altından da önemli diyerek seslendi: Deliler gibi ekin

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sancaktepe Danışma Meclisi Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. "Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde gıdaya erişimde sorunlar yaşanacak. Bunun farkındayız ve gerekli tedbirleri de hükümetimiz alıyor.” diyen Yıldırım özellikle çiftçilere seslendi. Yıldırım, “Vatandaşlarımıza deliler gibi ekin, dağı taşı ekin diyorum çünkü artık gıda petrolden de altından da önemli hale geldi." ifadelerini kullandı.

Haber 26-03-22 21:51

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Edirne'de konuştu:

"(Rusya-Ukrayna savaşı) Bu savaşın bedelini ödeyenler masum çocuklar, sivil insanlar. Savaşların kazananı yoktur, hep kaybedeni vardır" - "Türkiye'nin ihtiyacı olan dirayetli lider, güven ve istikrardır. O da AK Parti iktidarıdır"

Yurthaber 03-03-22 22:37

AK Parti'li Yıldırım, partisinin Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı:

"(Rusya-Ukrayna savaşı) Hepimizin umudu ve beklentisi bir an önce masum sivillerin ölümünün son bulması, masum çocukların hayatta kalmasıdır" - "Daha yapacak çok işimiz var. Türkiye'ye, gelecek nesillere borcumuz var. Onlara çok daha güzel bir Türkiye'yi bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var"

Yurthaber 01-03-22 21:34

Binali Yıldırım canlı yayında EPDK Başkanı ile konuştu! Telefonu ısrarla çalınca…

Binali Yıldırım’ın CNN Türk’te katıldığı canlı yayında ilginç anlar yaşandı. Canlı yayında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın ısrarla araması üzerine telefonu çalan Yıldırım telefonuna cevap verdi. Ahmet Hakan bunun üzerine şaşkınlığını gizleyemeyerek, "Türk televizyon tarihinde bir ilk olabilir" ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-22 07:16

Elektrik faturaları neden yükseldi? sorusuna Binali Yıldırım'dan yanıt

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, gündemin en çok konuşulan konularından bir tanesi olan "Elektrik faturaları neden yükseldi?" sorusuna da yanıt verdi. Yıldırım, "Kuraklık nedeniyle sudan elde ettiğimiz elektrikte yarı yarıya düşüş oldu. Kuraklık çok büyük etken. Bu sene yağışlar iyi. Bu sene umutluyuz. Kar yılı var yılı olarak dönecek diye bekliyoruz." dedi.

Haber 16-02-22 23:03

Türk Devletleri Teşkilatı 12. Aksakallar Konseyi Toplantısı İstanbul'da başladı

Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım: - "Türk Devletleri Teşkilatı, günden güne büyüyor, güçleniyor. Üstlendiği sorumluluk her geçen gün daha da artıyor. Gerek bölgede gerek dünyada daha önemli bir organizasyon haline geliyor" - Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev: - "Artık Türk dünyası tek bir varlık ve birleşik bir Türk dünyası olarak görülüyor"

Yurthaber 09-02-22 12:25

Grizu-263A Uzay Takımı ile buluşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: Güzel iş başardınız

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin ilk cep uydusunu tasarlayan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Grizu-263A Uzay Takımı'yla buluştu. Yıldırım, "Bütün bunların amacı, yerli ve milli teknolojiye sahip olmak. Bunun için güzel iş başardınız. Sizleri tebrik ediyorum." dedi.

Haber 06-02-22 09:16

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım Erzincan'da Kış Fotoğraf Maratonuna katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım "Erzincan'da Kış Fotoğraf Maratonu"na katıldı

Yurthaber 31-01-22 12:24

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, sosyal medya hakkında konuştu! Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan sosyal medya açıklaması geldi. Seçimlerin 2023'ün Haziran'ında yapılacağını belirterek teşkilat üyelerinin seçime hazır olmalarını isteyen Yıldırım, "Sosyal ağlar bu seçimin en önemli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz." dedi.

Haber 09-01-22 16:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 vurgusu: İstanbul adeta bu işte lokomotiftir

Sakarya’da gerçekleştirilen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Reisi ara” sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı cep telefonu ile aradı. 2023 seçimlerine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul adeta bu işte lokomotiftir. Türkiye'nin şuanda 15 milyon nüfusuyla İstanbul'un 2023 ardından 2024 olmak üzere yeniden sahibini bulması lazım.” diye konuştu.

Haber 05-12-21 14:15

Binali Yıldırım'dan 'İstanbul seçimleri' açıklaması: Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldım'dan İstanbul seçimleri ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Yıldırım, "İstanbul seçimlerinde yalanın siyaseti başroldeydi. Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı. Yalan bizim lügatımızda, siyasetimizde olmadığı için biz uzak durduk. Her şey kazanmak olmamalı ama etik değerleri yok sayarak kazanmanın bu ülkeye bir faydası yok" dedi.

Haber 30-11-21 15:49

İzmir'de deprem konutları teslim töreni

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: - "İzmir'imize 30 Ekim'de bir söz vermiştik. Ayda bebeğin, İnci bebeğin bize uzanan elini hiçbir zaman bırakmayacağız demiştik. Konutlarımızı teslim etmenin mutluluğunu, gururunu, heyecanını yaşıyoruz" - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "Biz ülkemizi üç beş çapulcunun şımarık naralarına teslim edecek değiliz. Dolayısıyla herkes haddini de yerini de bilecek"

Yurthaber 26-11-21 15:47

İzmir'de Türkoloji Araştırmaları Enstitüsü açıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: - "Sadece sınırlarımız içinde yaşayan 84 milyonun refahı için değil, etrafımızda yaşayan milyarlarca mağdur ve masum insanın da hakkını ve hukukunu gözetmek gibi bir sorumluluğumuz var. Amacımız hasmane tutum değil, bölgesel huzursuzlukları ortadan kaldırmak"

Yurthaber 25-11-21 14:53

Binali Yıldırım: Ekonomide belirsizlik var, tedarik zincirinde bozulma oldu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Her şeyi yönetirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz. Ekonomide de belirsizlik var, tedarik zincirinde bozulma oldu, arz talep dengesi bozuldu, enflasyon bilmeyen ülkeler enflasyonla tanıştı. Bu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası dünyanın nereye gideceğini şu anda hiç kimse hesap edemiyor. Bu belirsizlik her ülkeyi çok olumsuz etkiliyor ve bunun da çok büyük bedelleri oluyor." dedi.

Haber 21-11-21 22:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Konseyinin yeni adını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi 8. Zirvesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konseyin adının Türk Devleti Teşkilatı olarak değiştirildiğini duyurdu.

Haber 12-11-21 19:20

Aksakal ne anlama geliyor? Binali Yıldırım’ın Türkiye’nin Aksakalı olması ne demek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 8. Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Binali Yıldırım’ı Türkiye’nin Aksakalı olarak atadığını söyledi. Bunun ardından Aksakal konusuna ilişkin araştırmalar yapılmaya başlandı.

Haber 12-11-21 18:45

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Sakarya'da STK temsilcileri ve iş insanlarıyla buluştu:

"(Kovid-19 salgını) İşte burada bizim gibi beşeri kaynağı kuvvetli olan yani insan gücü, genç nüfusu güçlü olan ülkeler, risklerin yanında büyük fırsatları da yakalamış durumda. İhracatta bunu yakaladık ama yeterli göremeyiz. Emin ve rahat olun. Bizler meseleleri biliyoruz, bu işlerin üstesinden gelecek tedbirleri de alıyoruz" - "Biz bu vatanı şehitlerimize borçluyuz, bu al bayrağın dalgalanması onların sayesindedir. Ona laf etmek de hiç kimsenin hakkı değildir, haddi de değildir"

Yurthaber 10-11-21 00:21

İstiklal Caddesi'ni turlayan Bakan Varank: Binali abiyle takıldık

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nin dün akşamki açılış töreninin ardından yürüyerek İstiklal Caddesi'ne geçti. Yıldırım ve Varank’ın İstiklal Caddesindeki yürüyüşü sırasında ikiliyi görenler fotoğraf çektirdi. Bakan Varank İstiklal gezisiyle ilgili sosyal medya hesabından da paylaşımda bulundu

Haber 30-10-21 15:56

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Sivas'ta ASKON 1. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu:

"Biz devlet olarak 1 liralık bir yatırım yapıyorsak, özel sektör 9 liralık yatırım yapıyor. Türkiye'de yatırımın adresi artık özel sektördür, özel girişimcilerdir" - "Bizim petrolümüz yok, biraz doğal gaz bulduk ama yeterli değil. Bunlar mutlak üstünlük. Bazı ülkelerin böyle şansı var. Ama bizim mukayese üstünlüğümüz de insan kaynağımız"

Yurthaber 23-10-21 00:19

AK Parti'li Yıldırım, Malatya Turgut Özal Üniversitesi akademik yılı açılışında konuştu:

"Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Bir şeye dikkat ettik, dedik ki yolları böldürürüz ülkeyi böldürtmeyiz" - "Bu çok önemliydi onun için bölücülere, FETÖ'cülere ve her türlü ayrılıkçı gruplara karşı amansız mücadeleyi elden bırakmadık" - "Eğer şehir hastanelerini yapmasaydık bugün pandemide sınıfta kalan ülkelerin başında olurduk. Bizi acımasızca eleştirdiler o hastaneleri yaparken ama gün geldi hiçbirimizin öngörmediği küresel bir belada bu hastaneler hayat kurtardı"

Yurthaber 13-10-21 18:19

Binali Yıldırım bir anısını paylaştı: Evladım, sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, öğrencilerle bir araya geldiği konuşmasında 2007 yılında memleketi Erzincan ziyaretinden bir anıyı paylaştı. Bir teyzeyle yaptığı 'ADSL' diyaloğunda Binalı Yıldırım, ADSL'in ne olduğunu sorması üzerine teyzenin "Evladım, sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın" yanıtı verdiğini aktardı.

Haber 12-10-21 15:42

AK Parti'li Binali Yıldırım, şarkıcı Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 5. Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'nde hem şarkıcı Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı hem de konsere gelen öğrencilerle türkü söyledi.

Haber 09-10-21 19:49

Bakan Kasapoğlu ve AK Parti'li Yıldırım, Erzincan'daki gençlik festivaline katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: - "Gençlerimiz sadece bu vatanın değil, tüm insanlığın, mazlum coğrafyaların umudu. Bu güzel gençlerimizle aramıza hiçbir odağın, hiçbir gücün girmesine de müsaade etmeyeceğiz" - AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: - "Burası cennetten bir köşe, Dumanlı Dağı bizim çocukluğumuzun geçtiği yer. Dumanlı bizim aşık olduğumuz mekanlardandır"

Yurthaber 09-10-21 16:12