Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Haberleri

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Haberleri

3 Mayıs 1920’de kurulan Bayındırlık Bakanlığı, 13 Ekim 1923’de kurulan İmar ve İskân Bakanlığı 1983 yılında Bayındırlık ve İskân bakanlığı adı altında birleşmiştir.

Ve bu birleşme ile 29 Haziran 2011’de bugünkü ismini alarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurulmuştur. Sürdürülebilir bir çevre vizyonu benimseyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, medeniyeti yaşatan şehirler kurmak için çalışır.

Konut sektörü gibi çevreye yönelik çalışmalarda faaliyet yürüten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi meselelerinde önemli çalışmalar yapar.

Konut sektörü ve çevreye yönelik tüm hizmetleri yerine getirmek için çeşitli projeler yürüten bakanlığın ana binası Ankara’da bulunur.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; merkez teşkilatları, taşra teşkilatları, sürekli kurullar ve bağlı kuruluşlar ile hizmetlerini sürdürür.

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Haberleri

Tesis yönetimi için önemli çalıştay! Sertifikayı alıp denetimin önemini vurguladılar...

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve TRKTYD, TRFMA, TYTFED, TESYÖN, İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı, Adalet Bakanlığı tarafından organize edilen 1. Tesis Yönetim ve Kamu Kurumları Çalışma Kampı Sakarya’da yapıldı.

Haber 04-10-23 12:11

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 2023 verilerini açıkladı! İşte illere göre mavi bayrak sayıları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 2023'te Mavi Bayrak ödülleri kazanan plaj, marina, turizm teknesi ve bireysel yat sayılarını açıkladı. Buna göre, illerin mavi bayrak sayıları da belli oldu.

Haber 25-05-23 13:10

Deprem bölgesi Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine geçici barınma alanları kuruluyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un koordinatörlüğündeki Gaziantep’te, Bakanlığa bağlı TOKİ ve Emlak Konut Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları Nurdağı ve İslahiye başta olmak üzere tüm kent genelinde aralıksız devam ediyor.

Haber 16-02-23 13:25

'Hatay'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na ait evraklar yok ediliyor' iddiası! Açıklama geldi

Kahramanmaraş'taki depremler sonrasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın Hatay'daki il müdürlüğü binasının ek hizmet binasındaki 'çeşitli evrakların yok edilmeye çalışıldığı' iddia edilmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından sosyal medyada yayılan iddiayla ilgili olarak 'tamamen asılsız ve gerçek dışıdır' açıklaması yapıldı.

Haber 12-02-23 00:29

TOKİ arsa tapuları ne zaman verilecek? TOKİ'ye hem konut hem de arsa başvurusu yapılabilir mi? Bakan Kurum tek tek açıklayıp tarih verdi!

TOKİ arsa tapuları konusunda merak edilen sorular Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile yanıt buldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı kamu kuruluşu TOKİ'nin dev projesinde hem konut hem de arsa başvurusu yapılıp yapılamayacağı merak konusu olmuştu. Bakan Kurum canlı yayında konuya ilişkin açıklamada bulundu. Peki, TOKİ arsa tapuları ne zaman verilecek, hem konut için hem de arsa için başvuru yapılabilir mi?

Finans 12-10-22 14:15

Bakan Kurum böyle eleştirdi: Onlar 6’lı masa etrafında gelecek kaygısı çekerken...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ eliyle bugüne kadar 1 milyon 170 bin konutu yaptıklarını ve vatandaşa teslim ettiklerini hatırlatarak muhalefet partilerinin yer aldığı 6’lı masayı eleştirdi. Bakan Kurum, “Onlar büyükelçilerin arkasında koşarken, biz vatandaşımız için, milletimiz için koşturuyoruz. Onlar 6’lı masa etrafında gelecek kaygısı çekerken, biz milletimize hizmet ediyoruz.” dedi.

Haber 02-10-22 13:41

TOKİ başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 2022 TOKİ sosyal konut projeleri başvuru şartları neler? İstanbul, Ankara, TOKİ kuralı konut başvuruları

TOKİ sosyal konut projesine dair açıklamayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yapmıştı. Açıklamaya göre 81 ilde 150 bin konut dar gelirli kişilere kura çekilecek. TOKİ başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurulara dair detayları merak ediyor. Peki TOKİ 2022 başvuru şartları neler, başvurular nasıl yapılır? TOKİ başvuruları ne zaman? İşte detaylar...

Haber 01-08-22 16:03

Orman yangınları, sel felaketleri... Türkiye son 40 yılın en ekstrem iki yılını yaşıyor!

Türkiye son 40 yılın en ekstrem iki yılını yaşıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son 40 yılda meydana gelen iklim değişikliklerine bağlı sıcaklık farklılıkları ve buna bağlı olarak gelişen ekstrem doğa olaylarını derledi. Buna göre 2021 yılı, 1024 ekstrem olayla en fazla ekstrem olayın yaşandığı yıl olarak kayıtlara geçti. Marmaris'te yaşanan orman yangınları ve Zonguldak, Bartın ve Karabük'te şiddetli yağmur sebebiyle yaşanan sel gibi 2022 yılı baharıyla birlikte yaşanan olaylar da düşündürüyor.

Haber 30-06-22 15:27

Hazine arazisine konut projesinde kimler nasıl ev sahibi olacak, kiralar düşecek mi? Canlı yayında dikkat çeken açıklama

Son dakika haberi: Hazine arazisine konut projesi geliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşların ev yapabilmesi için hazine arazilerinin satışa çıkarılacağını söyledi. Bakan Kurum'un açıklaması sonrası herkes 'Hazine arazisine konut projesi'nin detaylarını merak etmeye başladı. Vatandaşlar "Hazine arazisine konut projesiyle kimler nasıl ev sahibi olacak? Ev fiyatları ve kiralar düşecek mi?" sorularına yanıt aramaya başladı. İşte tüm detaylar...

Finans 30-05-22 10:39

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılış tarihi belli oldu mu?

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yanıt buldu. Vatandaşlar konuya dair bilgi edinmek ve Bakan Kurum'un açıklamasının ayrıntılarını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılış tarihi belli oldu mu? İşte detaylar...

Haber 27-05-22 11:54

Salda Gölü'nün son hali olay olmuştu! Bakan Kurum'dan açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medyada gündem olan Salda Gölündeki görüntüyle ilgili olarak bölgenin eski ve yeni görüntülerini paylaştı ve paylaşılan görüntülerde yer alanın korunan alan içinde olmadığına işaret etti. Öte yandan Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı tartışmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Haber 19-05-22 07:50

SON DAKİKA | Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Millet Bahçesi projemize devam edeceğiz

Son dakika haberi: Atatürk Havalimanı'na yapılacak Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi projesiyle ilgili konuştu. Bakan Kurum tartışma yaratan projeye devam edeceklerini belirtirken, "Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Onlar tehdit edip dursunlar biz projelerimizi yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu. Bakan Kurum ayrıca, Atatürk Havalimanı alanında hiç bir şekilde konut yapılmayacağını söyledi.

Haber 17-05-22 10:37

Akşener'in sözlerine Bakan Kurum'dan yanıt: Bu da iftira

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözlerine yanıt verdi. Bakan Kurum, “İYİ Parti Genel Başkanı ‘TOKİ kimseye hesap vermiyor’ diyor. Bu da iftira. Sayıştay denetimine tabiyiz, kamu ihale kanununa tabiyiz. Tüm ihalelerimizi kamuya açık ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz” diye konuştu.

Haber 28-04-22 22:57

Yapı denetimiyle 868 bin bina depreme karşı güvence altında

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca "yapı denetim sistemi" kapsamında bugüne kadar 868 bin bina, 6,6 milyon bağımsız bölüm denetlendi, 488 bin binanın denetimi sürüyor - 81 ilde 2 bin 415 yapı denetim kuruluşu ve 389 laboratuvarla yürütülen faaliyetlerle yapılar depreme karşı teminat altına alınıyor

Yurthaber 01-03-22 11:19

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı ne zaman? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 422 adet sözleşmeli mühendis, mimar, şehir plancısı ve büro personeli alımı yapılacak. Peki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı ne zaman ve başvuru şartları neler?

Haber 09-02-22 15:07

Bakan Kurum’dan Elazığ Depremi mesajı: O gün, 84 milyonun ağzından tek bir cümle duyuluyordu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ikinci yıl dönümü sebebiyle video mesaj yayımladı. O gece bütün dünyanın bir devlet ve milletin nasıl tek yürek olduğuna şahitlik ettiğini hatırlatan Bakan Kurum mesajında, “Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya’da başlattık. Özellikle Elazığ’ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik.” dedi.

Haber 25-01-22 14:13

Bakan Kurum'dan CHP'ye tepki! Buna tahammül edemiyorlar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum katıldığı programda önemli açıklamalar yaptı. CHP’ye ‘Orta Çağ zihniyeti’ tepkisi gösteren Kurum konuşmasında “CHP'ye gönül veren kardeşlerimizin de rahatsızlık duyduğu bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Hani birileri 'zulüm 1453'te başladı' diyorlar ya. Aslında onlar Batı'nın zulümle, cehaletle, adaletsizlikle doldurduğu o karanlık çağın, ecdadımız tarafından kapatılmasına dayanamıyorlar, buna tahammül edemiyorlar" dedi.

Haber 06-01-22 20:34

Son dakika: Hayvanlarla ilgili 81 ile genelge

Son dakika haberine göre Çevre Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi. Genelgeye göre sahipsiz hayvanlar bakımevlerine götürülecek. İşte detaylar...

Haber 27-12-21 17:41

Denetimler artırılacak! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından 81 ile genelge

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi. Genelgede hava kirliliğine karşı alınan tedbirlerin artırılması istendi.

Haber 10-12-21 11:19

Bakan Kurum: Türkiye bugün, eşine az rastlanır bir ekonomik saldırı operasyonuyla karşı karşıyadır

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Türkiye bugün, eşine az rastlanır bir ekonomik saldırı operasyonuyla karşı karşıyadır. Bugün fitneler, yalanlar, kumpaslar, darbe girişimleri, terör örgütleri, içeride ve dışardaki tüm Türkiye düşmanları ok olmuş, tek bir adamın, tek bir insanın, tek bir liderin üstüne atılıyor" dedi.

Haber 24-11-21 22:51

Ocak ayından itibaren başlıyor! Bakan Kurum detayları açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depozito uygulamasının 2022 ocak ayında başlayacağını, haziran 2022'de de fiilen uygulamaya geçileceğini belirtti. Kurum, ilk etapta metal, cam ve plastik ürünlerin sisteme dahil edileceğini söyledi.

Finans 13-11-21 21:24

Binlerce kişi yaşıyordu! İzmit'te kentsel dönüşüme giren mahalle hayalet şehre döndü

İzmit'te kentsel dönüşüm kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından mülk sahipleri ile anlaşılarak boşaltılan Cedit Mahallesi, 'hayalet şehre' döndü. Bazı binaların yıkıldığı, bazılarının ise boşaltılarak yıkım için sıra beklediği mahallede, çalışmalar sürüyor.

Haber 09-11-21 11:38

Resmî Gazete'de yayımlandı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığının adı değişti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının adı "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı" olarak değiştirildi. Öte yandan İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün statüsü değiştirildi ve Göç İdaresi Başkanlığı oldu.

Haber 29-10-21 07:44

Sıfır Atıkı uygulayan 61 bin kurum binası belgelendi

Sıfır Atık Yönetim Sistemini kuran mahalli idareler ile bina ve yerleşkelere, 12 Ocak 2020 itibarıyla verilmeye başlanan "Sıfır Atık Belgesi"ne 61 bin kurum/kuruluşun binası sahip oldu - Belediye hizmet alanında sıfır atık yönetim sistemini kurarak, belge başvurusunda bulunan belediye sayısı ise 63 oldu. Bu belediyelerden 41'inin yerleşim alanı "Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi" aldı - Haziran 2017'den Eylül 2021'e kadar 13,6 milyon kişiye Sıfır Atık Eğitimi verildi

Yurthaber 27-10-21 11:03

TOKİ’nin indirim kampanyasına 15 bin kişi katıldı! Katılanların çoğu borçlarını kişisel tasarrufları ile kapattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) konut ve iş yeri sahipleri için 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılan yılın ikinci indirim kampanyasından 15 bin 313 kişi faydalandı. Katılanların yüzde 94,42’si borçlarını kişisel tasarrufları ile kapattı.

Finans 20-10-21 12:17

İstanbul'daki Kaşık ve Sedef Adası doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı olarak belirlendi

İstanbul'daki Kaşık ve Sedef Adası "doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı" olarak belirlendi

Yurthaber 19-10-21 13:21

Az katlı kesme taş yığma yapıları teşvik edecek düzenleme Resmi Gazete'de

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre geleneksel taş yığma yapılardan yatay mimari esasıyla 3 katı geçmeyenler imar teşvikinden yararlanabilecek

Yurthaber 09-10-21 11:15

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Boğaziçi Üniversitesi imara açılacak iddiasına ilişkin açıklama:

"Boğaziçi Üniversitesi ve kampüsünün bulunduğu alan, doğal sit statüsünün yanında Boğaziçi Kanunu hükümleri gereği ayrı bir koruma statüsüne de sahiptir. Söz konusu alanda Boğaziçi Kanunu'na aykırı hiçbir uygulama ve faaliyetin gerçekleştirilmesi, yapılaşmaya açılması kesinlikle mümkün değildir" - "Ekolojik temelli bilimsel çalışmalar kapsamında yapılan tescil ile alanda mevcut yapı ve yerleşimler dışındaki yapılaşmaya izin verecek bir düzenleme söz konusu değildir" - "Söz konusu haberde Boğaziçi Üniversitesindeki bir grubun yaptığı eylemler de hatırlatılarak 'Boğaziçi Üniversitesi imara açılacak, turizm yapıları inşa edilecek' şeklinde spekülatif başlıklar kullanılarak alanın imara açılacağını iddia etmek tamamen asılsızdır, yalandır. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bilinçli ve kötü niyetli bir yaklaşımdır, provokasyondur"

Yurthaber 08-10-21 11:05

Boğaziçi Üniversitesi yerleşkesi imara mı açılıyor? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan açıklama

Boğaziçi Üniversitesi ve çevresi yapılaşmaya açılmasının önünü açan doğal sit alanı değişikliği yapıldığı haberleri gündem yarattı. İddialar sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığından açıklama geldi.

Haber 08-10-21 11:00

İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'de

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına toplam 135 personel alınacak.

Haber 08-10-21 01:34

İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'de

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 personel istihdam edecek - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: - "Teşkilatımızı sizlerle daha da güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun"

Yurthaber 08-10-21 01:16

Bakan Kurum: Camileri yeniden şehrin merkezinde konumlandırmamız şart

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Biz, camiden kopuk bir şehirleşmeye kökten karşıyız. Milli ve manevi değerlerimizin yaşanması ve evlatlarımıza aktarılması açısından camileri yeniden şehrin ve hayatın merkezinde konumlandırmamız şarttır." dedi.

Haber 07-10-21 16:31

TOKİ aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'inde olduğu 19 ilde, 444 arsayı açık artırmayla satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'inde bulunduğu 19 ilde 444 arsayı açık artırma yöntemi ile satışa sunacak. Arsalar, yüzde 25 peşinat 60 ay vadeyle sahiplerini bulacak. 13 Ekim Çarşamba günü saat 10.30 itibarıyla açık artırma başlayacak.

Finans 04-10-21 12:20

TOKİ, aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu 34 ilde konut satışı yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 34 ilde 144 konut ile 26 ilde 96 iş yerini, 6-7 Ekim'de açık artırma yöntemiyle satacak. İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu illerden de evler satışa çıkacak. Açık artırmalar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak, "www.emlakmuzayede.com.tr" adresinden de teklif verilebilecek.

Finans 30-09-21 11:43

2019'da ücretli olmuştu! Kullanımı yüzde 75 azaldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin 1 Ocak 2019'da başlayan uygulama ile bugüne kadar plastik poşet kullanımı, yüzde 75 oranında azalırken, 354 bin ton plastik atığın oluşması önlenmiş oldu. Plastik poşet kullanımındaki azalma oranları ile Türkiye'de plastik poşet üretimi için gerekli plastik hammadde ithali de azaltılarak, yaklaşık 2,44 milyar lira tasarruf edildi.

Finans 28-09-21 16:32

Türkiye'nin ilk Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planları Konya ve Eskişehir için hazırlanacak

Planlarla kent ulaşımında yaya, bisiklet ve toplu taşıma payının artırılması, özel araç payının düşürülmesi, böylece hava/gürültü kirliliğinin ve enerji tüketiminin azaltılması amaçlanıyor - "Herkes için erişilebilir bir ulaşım sistemi"nin geliştirileceği planlamalarla ulaşımda kaza sayısının azaltılması ve güvenliğin artırılması hedefleniyor - Haziran 2022 itibarıyla tamamlanacak planlar sonucunda, önerilecek alternatif senaryolar ile belediyelerin temiz ulaşım, akıllı ulaşım sistemi entegrasyonu, yayalaştırma çalışmaları ve bisiklet yolu yapım çalışmalarına hızlı bir şekilde yön verebilmesi planlanıyor

Yurthaber 24-09-21 11:12

Bakan Kurum'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Paris İklim Anlaşması'nın ekim ayında Meclis'in onayına sunulacağını açıkladı.

Haber 22-09-21 07:13

Ev alanlar dikkat! Yüzde 22 indirim başvuruları bugün başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada TOKİ borcunun en az yüzde 25'inin ödeyen vatandaşlara yüzde 22 indirim yapılacağını belirterek, "TOKİ Başkanlığımızca, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasını, yoğun talep üzerine bu yıl ikinci kez 21 Eylül’de tekrarlıyoruz." demişti. İndirim başvuruları bugün itibarıyla başladı.

Finans 21-09-21 11:08

TOKİ'den ev alanlar dikkat! Yarın itibarıyla indirim başvuruları başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada TOKİ borcunun en az yüzde 25'inin ödeyen vatandaşlara yüzde 22 indirim yapılacağını belirterek, "TOKİ Başkanlığımızca, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasını, yoğun talep üzerine bu yıl ikinci kez 21 Eylül’de tekrarlıyoruz." demişti. İndirim başvuruları yarından itibaren başlıyor.

Finans 20-09-21 11:00

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 3 HES'i iptal etti! Karar sevinçle karşılandı

Antalya Gündoğmuş'ta doğa harikası Uçansu Şelalesi'nin de bulunduğu Alara Çayı üzerine yapılacak 3 HES (hidroelektrik santrali) projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca iptal edildi. Karar, köylüler tarafından sevinçle karşılandı. Kararı büyük sevinçle karşıladıklarını belirten Kayabükü muhtarı Hacı İbrahim Taşer, bölgenin 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edilmesiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Haber 16-09-21 11:09

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul, Ankara ve İzmir'de 235 arsayı satışa çıkarıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Ankara, İstanbul ve İzmir'in de arasında bulunduğu 25 ilin bazı ilçelerinde atıl durumda bulunan arsalar, yarın düzenlenecek açık artırma ile satışa sunulacak.

Finans 15-09-21 12:10

İzmir'de yapımı süren deprem konutları hak sahipleri için yükseliyor

Bayraklı ilçesindeki rezerv alanında inşa edilen 3 bin 649 konuttan 397'si bu yıl hak sahiplerine teslim edilecek - Yüklenici firmanın sorumlusu Burak Bircan: "Örnek dairelerimizi oluşturduk. Depremzedelere konutlarını kış aylarına kalmadan en kısa sürede teslim etmeyi hedefliyoruz"

Yurthaber 08-09-21 11:04

Antalya'da deniz kaplumbağalarının ölümüne ilişkin iki otele 482 bin lira ceza kesildi

Antalya'da deniz kaplumbağalarının ölümüne ilişkin iki otele 482 bin lira ceza kesildi

Yurthaber 03-09-21 16:31

Marmaris ve Datça'daki yanan orman alanlarında doğa yeniden canlanmaya başladı

Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçelerinde 28 Temmuz'da başlayan ve 12 Ağustos'a kadar devam eden orman yangınları sonrasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan "Ekolojik Kurtarma ve Ekolojik Rehabilitasyon Çalışması" devam ediyor - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un talimatıyla bakanlık yetkilileri ve bilim uzmanlarının aralarında olduğu 10 kişilik heyet çalışmasını titizlikle sürdürüyor - Heyet, yanan bölgelerde, sürüngenlerin, kuşların, karıncaların tekrar yuva yaptığını, makilerin tekrar yeşerdiğini, yangından en çok zarar gören kızılçam ağaç kozalaklarının açmaya başladığını gözlemledi

Yurthaber 29-08-21 11:04

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya'da ölen yavru deniz kaplumbağaları için suç duyurusunda bulundu

Bakan Murat Kurum'un talimatıyla Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Belek'te yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağasının ölümü ile ilgili bir ekip görevlendirildi - Ölen caretta caretta yavruları için soruşturma başlatılırken, Serik Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu

Yurthaber 28-08-21 19:58

Afet bölgelerinde yaralar TOKİ eliyle sarılıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı: - "Bütün doğal afetlerde olduğu gibi yangından sonra da yaraların sarılması için TOKİ, yapı inşaatı sorumluluğunu yerine getiriyor. Bunun haricinde borçlandırma, sözleşme imzalatma ve hak sahibi belirleme gibi diğer işler ise sorumlu ilgili diğer kurumlar tarafından yerine getiriliyor"

Yurthaber 27-08-21 12:04

TOKİ, İzmir'de 285 konutu açık artıma ile satışa sundu

TOKİ, İzmir'de 285 konutu açık artıma ile satışa sundu

Yurthaber 23-08-21 10:49

Sel bölgesinde hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan: - "Şu ana kadar Sinop'ta 4, Bartın'da 5, Kastamonu'da ise 15 binanın yıkımını gerçekleştirdik. Tespit edilen 295 binanın daha yıkımı yapılacak" - "Selden etkilenen tüm bölgelerde hassas bir çalışma yürüttük. Şu an için girmediğimiz hiçbir ev kalmadı" - "Normal hayata dönüşü en hızlı şekilde sağlamak için çalışmalarımızı çok dikkatli ve özenli bir şekilde aralıksız olarak yürütüyoruz"

Yurthaber 20-08-21 12:43

Muğla'da yanan ormanlık alanlarda ekolojik tespit çalışması başlatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma Tescil Daire Başkanı Ümit Turan: - "Maki türlerinin köklerinde yeşermeler olduğunu, kızılçamların tohumlarının etrafa saçıldığını ve filizlenmelerin başladığını, taşların altında sürüngenlerimizin hala yaşadığını, böceklerin hala var olduğunu gördük" - Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji ve Çevre Biyolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Latif Kurt: - "Türkiye'de ilk kez böyle bir ekolojik kurtarma operasyonu yürütülüyor. Bu çalışmaları farklı üniversitelerden akademisyenlerle yürütüyoruz" - Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatay Tavşanoğlu: - "Yangın sırasında kapalı kalan kozalakların içindeki tohumlar ölmüyor. Bunu alanda da görebiliyoruz"

Yurthaber 16-08-21 14:39