Dünya İnsan Hakları Günü Haberleri

Erdoğan, Bilkent Üniversitesinde gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (7) - "Zulmün egemen olmadığı, barışın egemen olduğu bir dünya hep hayalimizdir. Bunu başarmamız lazım. Özellikle birçok ülkede hala emperyalizmin o hakim ruhunu görüyoruz, bundan kurtulmamız lazım" - "Biz şu anda uluslararası donörler camiası içinde en az gelişmiş ülkelere en büyük desteği veren ülkeler arasında birinciyiz. Bizden milli geliri itibarıyla zengin olan ülkelerin hiçbirisi bizim bu yaptığımızı yapmıyor"

Haber 10-12-2019 17:25

İHH'dan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması:

"Kendini tüm insani değerlerin merkezi olarak gören Batı, bugün yabancı düşmanlığı, Müslüman karşıtlığı ve nefret suçları girdabına girmişken, dünyanın diğer ülkelerinde sivillere yönelik her türlü ihlal 'güvenlik' perdesi altında meşrulaştırılmaktadır. Bu ülkelerin başını yine Doğu Türkistan, Mısır, Suriye ve Filistin çekmiştir"

Haber 10-12-2019 15:30

Bazı ülkelerdeki cezaevlerinde işkenceye maruz kalan Müslümanlara mektup

Batman'daki bazı STK temsilcileri, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla Doğu Türkistan, Mısır, Filistin, Yemen ve Suriye'deki cezaevlerinde işkenceye maruz kalan Müslümanlara mektup gönderdi

Haber 10-12-2019 12:42

İnsanlığın Medeniyeti Programı

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Sadece darbe girişimi karşısında gösterilen duruş ile şehirlerimizde misafir ettiğimiz milyonlarca sığınmacıya gösterdiğimiz kardeşlik, bizi insan hakları ve demokrasi konusunda ibra etmeye yeter. Bundan sonra demokrasi ve insan hakları denilince sorun aranacak yer asla Türkiye değildir" - "Gece gündüz çalışarak, 31 Mart 2019 akşamı partimize 15'inci zaferimizi yaşatmakta kararlıyız" - "Hiçbir fiyakalı söz, hiçbir parıltılı söylem, hiçbir şaşaalı hayat biçimi, Batı'nın insan hakları ve özgürlükler konusundaki ikiyüzlülüğünü gizleyemez. Biz başından beri neysek bugün de oyuz" - "Artık hiç kimse ülkemize demokrasi, insan hakları, özgürlükler dersi vermeye kalkamaz" - " Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, erişilemeyen ve konuşulamayan kişi durumuna gelen, istişareden uzaklaşan, gözü şahsi çıkarından başka hiçbir şeyi görmeyen kimsenin AK Parti çatısı altında yeri yoktur"

Haber 10-12-2018 15:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı: Karşısında beni bulur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'ndeki programda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'kibir' uyarısında bulunarak 'Taşıdıkları tüm unvanları AK Parti'ye borçlu olup da bugün başka mecralara yelken açmalarının ortak özelliği milletten kopmuş olmalarıdır. 40 yıldır bu tuzağa düşüp de iflah olan kimseyi görmediğimi de belirtmek isterim' açıklamasında bulundu.

Haber 10-12-2018 14:10

Dünya İnsan Hakları Günü

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: -"İnsan hakları, demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Devlet, tüm bireylere eşit yurttaş anlayışıyla yaklaşmalı ve insan haklarını birinci öncelik alanı olarak kabul etmek zorundadır"

Haber 10-12-2018 11:11

Erdoğan'dan İsrail'e sert Kudüs tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti tarafından ATO Congresium’da düzenlenen Dünya İnsan Hakları Günü Programı’nda konuştu. İsrail'i eleştiren Erdoğan, "Bugün kendilerini Kudüs’ün sahibi sananlar, yarın arkasına saklanacak ağaç dahi bulamayacaklarını bilmelidirler" dedi.

Haber 11-12-2017 12:54

Big Brother manifestosu

Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla, 83 ülkeden aralarında 5 Nobelli yazarın da bulunduğu 530 yazar, 'Dijital çağda bir demokrasi savunması' başlıklı kitlesel gözetlemeye karşı manifesto yayınladı.

Magazin 10-12-2013 23:41