Elmas Haberleri

Yer: Bodrum! Tam 2 milyon 900 bin dolar değerinde... Fiyatı dudak uçuklatan elması böyle çaldılar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde fiyatı dudak uçuklatan elmasla ilgili bir gasp olayı meydana geldi. İddiaya göre 2 milyon 900 bin dolar değerindeki elmas, satış için buluşulduğu sırada pazarlık yapılırken gasp edildi. Elması gasp eden şüphelilerden ikisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 19-10-22 18:47

Dünyanın en nadide pembe elması! Dün açık artırmaya çıkmıştı 20 dakikada 57 milyon dolara satıldı

Dünyanın en nadide pembe elmaslarından biri olarak bilinen ‘Williamson Pembe Yıldızı’ dün Hong Kong’da açık arttırmayla satışa çıkarılmıştı. 11.15 karatlık elmas aynı gün 20 dakikada satıldı. Dünyanın en nadide pembe elması 20 dakikada 57 milyon dolara satıldı. Williamson Pembe Yıldızı olarak bilinen 11.15 karat elmas, adını diğer iki büyük pembe elmastan aldı. Bu iki pembe elmastan biri 1947'de Kanadalı bir jeolog tarafından Kraliçe II. Elizabeth'e düğün hediyesi olarak verilmişti.

Haber 08-10-22 10:36

Nişan yüzükleriniz kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

Her kadının beğendiği yüzük tarzı farklılık gösteriyor. Takılan yüzüklerin hem görsel olarak göze hitap etmesi hem de kullanımının rahat olması gerekiyor. TikTok üzerinden paylaşım yapan bir gelin nişan yüzüklerinin karakterinizi belirlediğini paylaştı.

Kadin 07-07-22 15:55

DÜNYA KAŞIKÇI ELMASINI KONUŞUYOR! Kaşıkçı Elmasına ne oldu? Kaşıkçı Elması çalındı mı? Kaşıkçı Elması kayboldu mu?

Kaşıkçı Elması gündemde yer alıyor. Kaşıkçı Elması kayıp mı oldu? Dünyanın en değerli mücevherlerinden Kaşıkçı Elmasının kaybolduğu söylentisi ortalıkta dolaşıyor. Peki, Kaşıkçı Elması çalındı mı, kayıp mı oldu? Kaşıkçı Elması nerede, değeri nedir? İşte Kaşıkçı Elması hakkında merak edilenler!

Haber 12-05-22 15:35

Elmas

Elmas Hakkındaki Haberler Mynet'te. Elmas Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Şimdiye kadar satılan en büyük elmas! Fiyatı dudak uçuklattı

İsviçre’deki müzayedede 228,31 karatlık elmas yaklaşık 19 milyon dolara alıcı buldu. Öte yandan The Rock (Kaya) isimli elmas, müzayedenin en değerli parçası olarak dikkat çekti. İşte haberin detayları...

Haber 11-05-22 21:01

Evinin inşaatını kazarken buldu: Tam 9 kilo, bu elması satmak istiyorum

İnşaatının temelinde bulduğu sentetik elmas taşını ilk önce güzel bir taş diye saklayan Cemal Atan, daha sonra internet üzerinden dolaşırken benzer taşları görünce değerli olduğunu düşündü. Araştırmalarının ardından sentetik elmas taşı olduğunu anlayınca değerlendirmek isteyen Atan, “Bu taş 9 kilo ağırlığında ve çok güzel parlak bir taş ve bunun aynı eşdeğerindeki taş tarttığımızda 4- 4,5 kilo gelirken bu taş ise 9 - 9,5 kilo geliyor. Ve bunu değerlendirmek, satmak istiyorum’’ dedi.

Haber 18-09-21 07:28

Ağrı Dağı'nın eteğinde buldu, kimse ne olduğunu anlayamadı! Gök taşı mı, siyah elmas mı?

Iğdır’da yaşayan bir vatandaş, Ağrı Dağı eteklerinde bulduğu ve gök taşı olduğunu iddia ettiği 65 kilogram ağırlığındaki taşı noterden kendi adına tescillettirdi. 44 yaşındaki Turgut Oğuz, söz konusu taşı kızının tatil fotoğraflarında gördüğünü ancak uğraşları sonucu taşın gizemini hala çözemediklerini belirtti. Araştırma yapan ancak bir türlü elle tutulur bir sonuca ulaşamadığını kaydeden Oğuz, ''Taş, gök taşı mı yoksa siyah elmas mı bilemiyoruz. Yetkililerden bu noktada destek istiyoruz' dedi.

Haber 04-08-21 14:57

Güney Afrika'da keşfedilip elmasa hücuma yol açan taşların kuvars kristalleri olduğu belirlendi

Dünyanın en büyük elmas üreticilerinden Güney Afrika Cumhuriyeti'nin KwaZulu-Natal eyaletinde keşfedilen ve ülke genelinden elmas madencilerin bölgeye akın etmesine neden olan taşların, kuvars kristalleri olduğu tespit edildi.

Haber 20-06-21 23:02

Dünyanın en büyük üçüncü elması bulundu

Afrika ülkelerinden Botsvana’da, Debswana şirketi tarafından bin 98 karatlık dünyanın en büyük üçüncü elması bulundu. Elmas, Debswana tarafından Botsvana’nın başkenti Gaboron’da Botsvana Devlet Başkanı Mokgweetsi Masisi’ye gösterildi.

Haber 16-06-21 22:43

Koyunlarını otlatırken buldu! Kazmasını küreğini alan buraya koşuyor

Güney Afrika'nın dört bir yanından binlerce insan elmas olduğuna inanılan değerli taşları aramak için bölgede bulunan bir köye akın etti. Hayvanlarını otlatan bir çobanın çağrısı üzerine köye gelen binlerce kişi için bu taşlar 'kurtuluş' olarak görülüyor. Uzak bir yerleşim yerinden gelen bir kişi, ''Bu taşlar bizim kaderimizi değiştirecek'' şeklinde konuşuyor.

Haber 16-06-21 07:30

Dünyanın en büyük pembe-mor elması 29.3 milyon dolara satıldı

15,81 karat boyutuyla şu ana kadar bir müzayedede görülen en büyük ve üst sınıf canlı pembe-mor Sakura Elması, Hong Kong'da yapılan müzayedede 29.3 milyon dolar (yaklaşık 246 milyon lira) fiyata alıcı buldu.

Haber 24-05-21 09:39

Pandora'dan çarpıcı karar! Ürünlerinde saf elması bırakıp yapay elmas kullanacak!

Dünyanın en büyük takı üreticilerinden Pandora, ürünlerinde saf elmas yerine yapay elmas kullanacak.

Finans 04-05-21 14:26

Muğla'da 525 milyon dolarlık painite taşı ele geçirildi

Muğla'nın Milas ilçesinde polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, elmastan daha değerli olduğu bilinen 1.5 kilo ağırlığında painite taşı ele geçirildi. Polis yetkililerinin piyasa değerinin 525 milyon dolar olduğunu bildirdiği taşın bulunduğu evde yaşayan 7 şüpheli, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Haber 12-03-21 11:46

Taşların sağlığa etkisi

Alternatif tıp, yiyeceklerden içeceklere kadar pek çok alana girmiş durumda.

Haber 14-01-05 15:50