Enfeksiyon Haberleri

Bağışıklık için olmazsa olmaz: Tansiyonu düzenliyor, kanseri önlüyor

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte sağlıklı sebzelerde artış görülüyor. Sebze tüketiminin artırılması sağlık için büyük önem taşıyor. Çok fazla tüketilmeyen pancar sebzesi de çok faydalı olan sebzeler arasında bulunuyor. Pancarın faydalarını merak ediyorsanız bu habere göz atabilirsiniz.

Haber 30-09-22 08:22

Önemsiz görmeyin acilen doktora başvurun! Hem sağırlığa hem de yüz felcine neden olabilir

Sık sık görülen enfeksiyonlar tedavi edilmediklerinde çok daha riskli durumlar oluşturabiliyor. Tehlikeli enfeksiyonlardan olan kulak enfeksiyonlarının önemsiz görülüp tedavisinin aksatılması sağırlık ve yüz felci gibi durumlara yol açabiliyor. Kulak enfeksiyonlarının belirtileri hakkında bilinçli olmak hayati önem taşıyor.

Haber 27-09-22 13:49

Bu hata uyarılara rağmen tekrarlanıyor! Kirli makyaj çantası nedeniyle kısmi kör kaldı

Göz en hassas organlarımız arasında bulunuyor. Çevreden gelen toz, bakteri, mikroplara karşı koruma sağlayamayan gözümüz bu durumlardan oldukça etkilenebiliyor. Laura Hawkins isimli genç kadın kirli makyaj çantası nedeniyle kısmi kör kaldığını belirtti.

Kadin 27-09-22 09:43

Duşun sıcaklığından duşta kalma süresine kadar tamamen yanlış yapıyormuşuz!

Duş almak daha temiz ve sağlıklı olmak için en temel ihtiyaçlarımız arasında bulunuyor. Terlemek doğal bir problem olsa da kokusu rahatsız edici olabiliyor. Toplumda kokan insanlar hoş karşılanmıyor. Bu nedenle sık sık duş almak gerekiyor. Uzmanlar duşta kalma sürenizin ve duş sıcaklığın yanlış olabileceğini belirtiyor.

Haber 25-09-22 16:09

Diğer Haber Etiketleri

Mila Kunis Omurga Bakteri Güneş Kalp‎ Pankreas‎ Kulak Göz üst solunum yolları mantar sindirim sistemi vajinal mantar koronavirüs (Covid-19) sosyal medya seks alerji burun tıkanıklığı alzheimer astım Bağışıklık Sistemi baş ağrısı baş dönmesi boyun fıtığı böcek ısırması brusella bulantı bunama cilt kanseri crohn hastalığı çıban diyabet düşük riski eklem ağrısı ense ağrısı et yiyen bakteri fıtık geniz eti hiperglisemi idrar yolu enfeksiyonu ishal isilik kalp krizi kan şekeri yüksekliği kangren kanser kansızlık kolesterol yüksekliği kulak ağrısı kulak çınlaması kusma menenjit mide bulantısı sağırlık salmonella sepsis şeker hastalığı tansiyon tümör yorgunluk yüksek ateş yüksek tansiyon zona hastalığı Doktor Pilot İngiltere Ağrı Sakarya uçuk Ashton Kutcher makyaj kirpik tedavi Sivrisinek ilkokul fenomen koronavirüs testi çocuk fare dışkı körlük Defne yaprağı tuvalet antibiyotik Belçika c vitamini hint yağı iğde lavanta pancar peynir polen sarımsak soğan süt yoğurt zerdeçal cinsel ilişki kan şekeri kolesterol güneş çarpması deniz kereviz kalp hastalıkları kaşıntı hastalık ruj maskara Halsizlik lens Sebze kulak kiri ameliyat temizlik dondurma havuz bebek pişik ilaç anne ayak bacak bağışıklık bağışıklık güçlendirici yiyecekler böcek ısırıkları belirti beyin tümörü cilt çıban tedavisi çok su içmek covid çay ağacı yağı egzersiz ebeveyn diyabet belirtileri enfeksiyon hastalıkları demir takviyesi fön makinesi gebelik hamile işitme iltihap ipek kirpik idrar yolu enfeksiyonu belirtileri nelerdir? idrar yolu enfeksiyonu evde tedavisi idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir iğde ağacı hiperglisemi nedir kalp damar hastalıkları kesik kirli kornea nedir kulak akıntısı kulak çınlaması ne anlama gelir kulak çınlaması neden olur kulak çubuğu kulak enfeksiyonu belirtileri kulak iltihabı belirtileri makyaj çantası mikrop göz sağlığı lokum okaliptus yağı ölüm nöbet obez rimel temizlemek soğuk takma kirpik nekrotizan fasiit kulak enfeksiyonu yara yeşil yeşil sebzeler ülseratif kolit uyarı uzman yüz felci zona zona hastalığı nedir düşük belirtileri iğde faydaları ense ağrısı neden olur ayakta karıncalanma yeşil dışkı ense kan şekeri yükselince ne yapmalı hücreler idrar yolu yanması nasıl geçer çıban nasıl geçer

Enfeksiyon

Enfeksiyon Hakkındaki Haberler Mynet'te. Enfeksiyon Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Seslere uyandı! Odaya gittiğinde dev fare bebeğin yüzünü kemiriyordu

İngiltere’de sosyal konutlarda yaşayan bir aile tam anlamıyla kâbusu yaşadı. Bölgede bir süredir devam eden ve çözümsüz kalan haşere sorunu yüzünden huzursuz olan ailenin iki yaşındaki bebeklerinin yüzünü fare kemirdi. Korkunç saldırı sonrasında aile evden kaçmak zorunda kaldı. Bebeğin hayati tehlikesi yok, hastanede tedavisi devam ediyor.

Haber 24-09-22 17:21

Önemsiz gördüğü ufak kesik nedeniyle hayatını kaybetti! Et yiyen bakterinin etkileri korkutucu

Dünya üzerinde nadir görülen oldukça kötü sonuçlara yol açabilen çeşitli hastalıklar bulunuyor. Bu hastalıklar arasında yer alan et yiyen bakterisi duyan herkesi şaşırtıyor. Et yiyen bakterisi olan insanların hayatta kalma ihtimali çok düşük oluyor. 54 yaşındaki David Hemmings ufak bir sıyrıkla kesilen bacağı nedeniyle hayatını kaybetti.

Haber 23-09-22 12:10

İğdenin faydaları saymakla bitmiyor: Kendi küçük ama etkisi büyük!

Daha sağlıklı ve zinde olmak adına beslenmeye oldukça dikkat etmek gerekiyor. Doğal besinleri tedavi olarak kullanan kişiler iğdeyi sıklıkla tüketiliyor. Ancak toplumda bu şifa kaynağı meyvenin faydaları tam olarak bilinmiyor. İşte iğdenin saymakla bitmeyen faydaları...

Haber 14-09-22 11:01

Hayır biri sizi anmıyor! Kulak çınlamanızın altında yatan neden ciddi olabilir

Toplum yaşadığı bazı rahatsızlıkların batıl inançlardan kaynaklandığını düşünüyor. Kulak çınlamaları da sıklıkla yaşanan ama birinin sizi andığı için bunu yaşadığınızı düşündüren yanlış inanışa sahip olan rahatsızlıklardan. Kulak çınlamalarının tedavisinin ihmal edilmesi ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Haber 12-09-22 11:09

Görmezden gelmeyin! Yaşadığı kulak çınlamasını enfeksiyon sandı ama gerçekler bambaşkaydı...

Kulak çınlaması en sık rastlanan günlük rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Oldukça sık rastlandığı ve kolayca geçtiği için görmezden gelinin kulak çınlamaları tehlikeli olabiliyor. Michelle Francis yaşadığı kulak çınlamasını sinüs enfeksiyonu sandı ancak yapılan testler sonucunda beyninde tümör olduğu anlaşıldı.

Haber 11-09-22 15:20

Okullar başlıyor! Uzmanlar enfeksiyon tehlikesine karşı uyardı: İlk yıl 8-10 kez...

Türkiye genelindeki ilk ve orta dereceli tüm okullar 12 Eylül Pazartesi günü açılacak ve yaklaşık 19 milyon öğrenci ders başı yapacak. Okulların açılmasıyla birlikte uzmanlardan önemli uyarılar gelmeye başladı. Özellikle okula yeni başlayanları bekleyen tehlikeli enfeksiyonlara karşı çok dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Sık enfeksiyonlar, özellikle bir yıl içinde kış döneminde ilk yıl okula başlayan çocuklarda 8 ile 10 kez bekleniyor.

Haber 08-09-22 07:39

Yaşadığınız yanmalara son verin! İdrar yolları enfeksiyonu için mucizevi tarif

İdrar yolu enfeksiyonları özellikle yaz aylarında oldukça can sıkıcı olabiliyor. Kadınların sıklıkla yaşadığı bu durum idrar yaparken yanmalara ve acıya sebep olabiliyor. Uzun süren idrar yolu enfeksiyonlarının mutlaka tedavi ettirilmesi gerekiyor.

Haber 06-09-22 16:47

Dayanılmaz ağrılara yol açıyor! Çıbanı tedavi etmek için yapmanız gereken basit

Çıban oldukça ağrılara neden olan enfeksiyon sonucunda oluşan cilt rahatsızlığıdır. Toplumda sıklıkla görülen çıban şikayetleri yaşam kalitesinin oldukça düşmesine neden olmaktadır. Çıban problemi yaşayan insanlar internet üzerinden 'Çıban nasıl geçer?' 'Doğal çıban tedavisi nedir' gibi aramalar yapmaktadır.

Haber 06-09-22 15:41

Utanmayın herkes bunu arıyor! Görünüşünün nedeni hastalık olabilir…

Tuvalet alışkanlıkları çok çeşitli olabiliyor. Dışkı da zaman zaman değişiklikler meydana geliyor. Normalin dışındaki görünümler insanları korkutabiliyor. Toplumun dışkı renkleri konusunda bilinçlenmesi gerekiyor. Dışkınızın anormal göründüğünü ve farklı renkte olduğunu düşünüyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 01-09-22 16:37

Kan şekeri yüksekliğine dikkat edin! Çok ciddi sonuçları var

Yüksek kan şekeri (hiperglisemi) diyabete yol açan nedenler arasında bulunmaktadır. Tekrarlayan durumlarda ciddi sonuçlara yol açan kan şekerinin yükselmesini önceden teşhis etmek ve tedaviye erkenden başlamak oldukça önemlidir. Yüksek kan şekeri belirtileri toplumda sıklıkla görülen rahatsızlıklardandır. Eğer ki bu belirtileriniz varsa mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir.

Haber 30-08-22 09:23

Dikkat edin! Düşüklerin en büyük sebebi

Anne adayları gebelik sürecinde oldukça zorlu aşamalardan geçebiliyorlar. Bazı etkenler gebelikte düşük ihtimalini artırıyor. Düşüğe neden olan en büyük neden arasında enfeksiyonlar bulunuyor. Uzmanlar gebelikte oluşan enfeksiyonlara karşı uyarıyor.

Kadin 29-08-22 16:32

Göz ardı etmeyin! Ayak karıncalanmalarının ölümcül sonuçları var

Çok uzun süre ayakta durmak ayakta değişik durumların gelişmesine neden olabiliyor. Bu sebeple ayakta yaşanan ağrı, şişme ve karıncalanma hisleri genellikle yorgunluk sanılıp göz ardı ediliyor. Ancak özellikle diyabet hastalarının bu tarz durumlar yaşadığında acilen doktora gitmesi gerekiyor. Uzmanlar ayaklardaki karıncalanma hissi hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 29-08-22 15:03

Ebeveynler dikkat! Çocuklarda en sık görülen 6 hastalık

Çocukların bağışıklık sistemleri çok daha güçsüz olduğu için sık sık hastalanabiliyorlar. Çocukların hastalıklarının ciddi hastalıklara dönmemesi için anne ve babaların sağlık konusunda bilinçli olmaları gerekiyor. Uzmanlar çocuklarda en sık görülen 6 hastalığı açıkladı.

Haber 25-08-22 16:08

Enfeksiyona karşı koruyor, kalbinizi güçlendiriyor, tıkalı burnu açıyor hatta Covid’e meydan okuyor: Ayda üç kere...

Aktif bir cinsel yaşamı olanların hastalıklardan uzak durduğu ortaya çıktı. Uzmanların haftada iki kere seks yapmanın sihirli bir ilaç olduğunu öne sürüyor. Düzenli seks hayatının kalp sağlığını güçlendirdiği, tıkalı burnu açtığını hatta Covid’e karşı etkili olduğunu belirtiyor. Ayda en az üç kez cinsel ilişkiye girenlerin Covid-19'u daha hafifi atlattığı daha önce de başka bir çalışmada ortaya çıkmıştı.

Haber 25-08-22 07:03

Klima hastalıklarından yaz gribine… Aşırı sıcaklar bu hastalıkları artırıyor!

Ağustos’un aşırı sıcakları, sağlığımızı da etkiliyor. Bu havalarda yaz gribi, ishal ve gıda zehirlenmesi, güneş çarpması, klimaya bağlı hastalıkların yanı sıra yaz depresyonunun görülme oranı da artıyor. Yaz sıcakları, günlük hayatımızı etkilediği gibi sağlığımız üzerinde de önemli sorunlara da yol açabiliyor. Uzmanlar, aşırı sıcakların, vücudumuzun dengesini bozarak hayati sonuçlara yol açabileceğini belirtiyor.

Haber 23-08-22 14:15

Sakın önemsiz görmeyin: Ölümcül sonuçları var! Çıban nasıl geçer?

Çıban toplumda en sık görülen rahatsızlıklardandır. Genellikle kendiliğinden geçen çıbanlar pek fazla önemsenmez. Ancak tedavi edilmeyen çıbanlar ölüme dahi yol açabilmektedir. Uzmanlar çıban tedavisi hakkında bilinçli olunması için uyarılarda bulunuyor. Yanlış uygulanan tedavi yöntemleri çıbanda bulunan enfeksiyonun yayılmasına neden olmaktadır.

Haber 23-08-22 12:09

Sosyal medya fenomeni Nova Jewels, seksi pozlarıyla ünlenmişti! Hastane yatağından bile para kazandı

Sosyal medya fenomeni Nova Jewels, kolundaki küçük kesiklerin ciddi bir şekilde enfeksiyon kapması sonucunda hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Bir hafta boyunca hastanede kaldığını ve tedavi gördüğünü ifade eden Jewels, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda sevenlerine durumunu anlattı.

Trend 20-08-22 13:44

Şişkinliğin nedeni yorgunluk değil: Önleminizi alın! Diyabet nedir? Diyabet belirtileri nelerdir?

Diyabet toplumda en sık görülen hastalıkların başında geliyor. Tüm sağlığı etkileyen diyabeti önceden teşhis etmek ve uygun tedavi yöntemlerini uygulamak sağlık için çok büyük önem taşıyor. Uzmanlar ayaklarınızda gördüğünüz değişimlerin diyabet belirtisi olabileceğini belirtiyor.

Haber 18-08-22 11:37

Sakın göz ardı etmeyin: Ciddi hastalıkların belirtisi! Ense ağrısı neden olur, nasıl geçer?

Gün boyunca yorulan vücutta çeşitli ağrılar meydana gelmektedir. Özellikle bilgisayar başında çalışan kişiler duruş bozuklukları nedeniyle sık sık ense ve bel ağrıları çekmektedir. Ancak bu ağrıların altında yatan neden sadece duruş bozuklukları değildir. Ense ağrılarına neden olan birçok ciddi hastalık bulunmaktadır. Kalp hastalıkları da bu ciddi hastalıklardan biridir.

Haber 18-08-22 09:06

Uzmanlar uyardı! Kirpiklerinize bunları yapmanız enfeksiyona yol açıyor

Kirpikler bakışların çok daha anlamlı ve güzel görünmesini sağlıyor. Kadınlar kirpiklerinin daha kıvrık, uzun ve yoğun görünmesi için çeşitli yöntemler deniyor. Bu yöntemlerin çoğu işe yarasa da uzun zamanda kirpiklerinizi kaybetmenize yol açarak göz sağlığınızı tehdit edebiliyor. Kirpik uzmanı kirpiklere zarar veren uygulamaları paylaştı.

Kadin 17-08-22 16:20

Dikkat! Tedavinin gecikmesi menenjite yol açabilir, Kulak enfeksiyonu neden olur?

Kulak hassas organlarımız arasında bulunuyor. İşitme kaybı yaşamamak, kulak enfeksiyonlarından korunmak kulak sağlığına dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar kulak enfeksiyonları hakkında uyarılarda bulundu. Kulak enfeksiyonunun tedavi edilmemesi menenjite yol açabiliyor.

Haber 16-08-22 15:56

Tıkanıklığa yol açıyor! Kulak çubuğu zararlı mıdır? Kulak nasıl temizlenmelidir?

Temizlik hem görünüşümüz hem de sağlığımız için en önemli ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Özellikle kulağın temizliği çok büyük dikkat ve titizlik istiyor. Uzmanlar kulak temizliğinde kullanılan kulak çubukları hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 14-08-22 12:53

Dondurma aşıklarına uyarı! Doğru şekilde tüketilmezse...

Yaz aylarında serinlemek isteyenlerin favorisi hiç şüphesiz ki dondurma oluyor. Ancak uzmanlara göre, dondurma tüketiminin artmasıyla beraber boğaz enfeksiyonu sıklığı belirgin oranda artıyor. Dondurmanın doğru şekilde tüketildiği takdirde herhangi bir sağlık sorununa neden olmayacağını söyleyen uzmanlar, doğru şekilde tüketilmezse bağışıklığı düşük olan kişiler de boğaz enfeksiyonuna neden olabileceğini, su ile beraber tüketildiğinde ise boğaz enfeksiyonu sıklığının azaldığını belirtiyor.

Haber 22-07-22 12:29

Dikkat! Çocuklarda yüksek ateşin en yaygın sebebi...

Çocuklarda yüksek ateş, anne babaları oldukça endişelendiriyor. Çocuğunun ateşinin yükseldiğini gören ebeveynler "Çocuklarda yüksek ateş neden olur?" sorusunun cevabını araştırıyor. Ancak çocuklarda yüksek ateşin en yaygın sebebi kanda görülen enfeksiyon olabilir. Çoğu durumda ateşi olan çocuklar evde gözlemlenebilir ve/veya tedavi edilebilir ancak bazı durumlarda doktora başvurmak gerekebilir.

Haber 21-07-22 12:00

İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir? İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri ve evde doğal bitkisel tedavisi nedir?

Genellikle idrar çıkışı sırasında ağrı ve yanma ile kendini gösteren idrar yolu enfeksiyonu, son derece rahatsızlık verici bir sağlık problemi olarak tanımlanır. Farklı belirtiler ile ortaya çıkabilen idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelebilecek bazı uygulamalar bulunur. Bu rahatsızlık için evde yapabileceğiniz tedaviler, bilinmesi gereken detaylar ve daha fazlasını paylaştık. İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir, doğal ve bitkisel tedavi ile nasıl geçer?

Haber 11-07-22 16:27

Ölüm nedeni herkesi şaşırttı! Stajyer pilot sivrisinek ısırığı yüzünden hayatını kaybetti

İngiltere’nin Suffolk kentinde yaşayan 21 yaşındaki Orina Pepper isimli genç kadın, İngiliz havayolu firması EasyJet’te stajyer pilot olarak görev yapıyordu. Çocukluğundan beri en büyük hayali uçmak olan genç kadının trajik ölümü dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Trend 07-07-22 17:12

Enfeksiyona yol açıyor! Tatil alışkanlıklarınızı değiştirin

Yazın gelmesiyle birlikte tatile giden kişilerin sayısı artmaya başladı. Bunaltıcı sıcaklıklarla başa çıkmak için serinletici çözümler arayan insanlar havuza girmeyi sıklıkla tercih ediyor. Ancak havuzun temizliğinin tam olarak yapılmaması enfeksiyonlara yol açıyor. Uzmanlar yaz aylarının hastalıkları hakkında uyarıyor.

Haber 27-06-22 13:53

Göz ardı etmeyin! Kalıcı hasarlara yol açabiliyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok sağlık problemi ortaya çıkıyor ve hastalıklar tetiklenebiliyor. Alerjilere yatkın olan insanların bu dönemde sağlıklarına ekstra önem göstermeleri gerekiyor. Uzmanlar artan polenler hakkında uyarılarda bulunuyor. Polen alerjilerinin göz ardı edilmesi sağlık problemlerini arttırıyor.

Haber 20-06-22 10:45

Severek yapıyorsunuz ama göz enfeksiyonu riskini arttırıyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil planları yapılmaya başlandı. Tatilde girilen havuz ve deniz serinlemesini sağlasa da sağlığınızı etkileyebilir. Uzmanlar deniz ve havuza girmenin göz enfeksiyonu riskini arttırdığını belirtti. Göz sağlığına dikkat edilmemesi görme kaybına sebep olabilir.

Haber 11-06-22 11:10

Bunları yediğinizde bulaşıyor! Severek tüketiyorsunuz ama…

Sağlığımız için yediğimiz yiyeceklere dikkat etmemiz gerekiyor. Süt ve süt ürünlerinin birçok faydası bulunsa da bu ürünlerden insanlara brusella hastalığı bulaşabiliyor. Uzmanlar süt ürünleri ve brusella hastalığı hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 09-06-22 15:08

Uzun boylular dikkat! Bu hastalıklara yakalanma riskiniz daha fazla

Bazı insanların hastalıklara yakalanma riskleri çok daha fazla oluyor. Hastalıklara yakalanma risklerini arttıran faktörler genelde sağlıksız beslenme, sigara içme gibi nedenler olsa da uzun boylu olmanın da bazı hastalıklara yakalanma riskini arttırdığı öğrenildi. Yapılan en kapsamlı olan bu araştırma oldukça ilgi çekti.

Haber 06-06-22 17:54

Çoğu zaman çöpe atılıyor ama... İşte kereviz sapı ve yaprağının faydaları

Çoğu zaman çöpe atılan kereviz sapı en faydalı besinler arasındadır. Kerevizin sapı, meyvesi ve yaprağı dahil çok sayıda yararı bulunuyor. Üstelik kereviz sapının, modern tıp açısından oldukça önemli bir yeri bulunuyor. İşte kereviz sapı ve yaprağının faydaları...

Haber 29-04-22 01:16

Enfeksiyona yol açıyor! Salmonella’dan korunmak için…

Salmonella bakterisi özellikle son günlerde oldukça endişe yarattı. Yiyeceklerden bulaşan salmonella bakterisinin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Tifo, yumuşak doku ve solunum yolu enfeksiyonu gibi birçok hastalığa neden oluyor. Salmonella bakterisinden korunmak için yenilen yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor.

Haber 25-04-22 15:35

Covid-19 olanlar dikkat! Diyabete yakalanma riskiniz…

Covid-19 hayatımızın bir parçası haline geldi. Toplumda birçok kişi Covid-19’a yakalandı. Covid-19 sürecini ağır geçiren kişilerde çeşitli hastalıklar görülmeye başladı. Uzmanlar son zamanlarda enfeksiyon kapan kişilerde diyabet belirtileri görülmeye başlandığını belirtti. Covid-19'a yakalanan kişilerde diyabet görülme oranı %40 daha fazla olduğu açıklandı.

Haber 25-04-22 09:45

Dikkat! Makyajınızda bunları yapmanız cilt kanserine neden oluyor

Makyaj daha canlı ve sağlıklı görünmemize yardımcı oluyor. Fakat yeterli temizlenmemesi gibi etkenler cilt problemleri yaratıyor. Makyaj yaparken, ürün seçerken ve temizlerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Yapılan hatalar cilt kanserine dahi yol açabiliyor. Sıklıkla yapılan bu hataları öğrenip bilinçli olunması gerekiyor.

Kadin 22-04-22 14:32

Herkeste var! Acı gerçekler ortaya çıktı: Ter, ölü deri ve 2000'den fazla bakteri...

Göbek delikleri vücudun en ilginç bölgelerinden biridir. Her insanda farklı şekilde olan göbek deliği temizliği hayati önem taşımaktadır. Giydiğimiz kıyafetlerden dökülen tozlar, biriken ter, ölü deri ve kanıtlanmış 2000’den fazla bakteriye ev sahipliği yapan göbek deliği hakkında az bilinen acı gerçekler.

Haber 01-04-22 08:02

En ufak yara bile büyük sorun oluşturabilir! Milyonlarca kişinin ortak sorunu

Tüm dünyada ve ülkemizde önemli sağlık problemlerinden biri olan diyabet sinsice ilerleyerek vücudumuzun tüm sistemlerinde hasarlar oluşturabiliyor. Diyabetin en önemli komplikasyonlarından biri ise ayaklarda oluşturduğu ciddi yaralar ve buna bağlı olarak gelişen enfeksiyonlar.

Haber 16-03-22 12:34

İngiltere'de dikkat çeken araştırma! Evde herkes koronavirüs oldu ama bana bulaşmadı diyenlerin sırrı ortaya çıktı

İngiltere'de yapılan bir araştırma "Evde herkes koronavirüs oldu ama bana bulaşmadı" diyenlerin sırrını ortaya çıkardı.

Haber 11-11-21 10:10

Kahreden olay! Ayağına kıymık battı, enfeksiyondan hayatını kaybetti

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde, ayağına kıymık batan ve sonrasında enfeksiyon kapan Hüseyin Kobyaoğlu (57), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Haber 20-10-21 15:19

Mor altın olarak bilinen lavanta her derde deva! İbn-i Sina'dan örnek verdi

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümü’nden Uzm. Dr. Yegane Özcan, “Mor altın olarak bilinen aromatik bitki lavanta, yara, yanık, viral enfeksiyonlar, anksiyete, despresyon, migren, menopoz dönemi ağrıları, uykusuzluk ve saçlardaki kepek gibi birçok rahatsızlıklara destek tedavisi oluyor'' ifadelerini kullandı. Özcan ayrıca İbn-i Sina 'nın lavanta için bu beyin için bir süpürge ve kalp için bir kamçı' dediğini sözlerine ekledi.

Haber 16-09-21 10:43

İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri ve tedavisi nasıl olur?

İdrar yolu enfeksiyonunda altta yatan pek çok neden bulunduğuna dikkat çeken Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Bülent Çelik, idrar yolu enfeksiyonu tedavisi için şikayetlerin göz önünde bulundurulması gerektiğine dikkat çekti.

Haber 09-09-21 16:02

Anne babalar kış hastalıklarına dikkat! Çocuğunuz nezle ya da grip olduysa...

Yaz aylarının sıcak ve güneşli havası yerini serin ve yağışlı günlere bıraktı. Okulların açılması ile aynı haftaya denk gelen hava değişimi hastalıklara da kapı araladı. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında artışa sebep olan hava değişiminde çocuklarını hastalıklardan korumak isteyenler neler yapması gerektiğini araştırıyor. Konu ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Serdar Baylançiçek, kış hastalıklardan korunmak için neler yapılması gerektiğini anlattı.

Haber 09-09-21 12:34

Geniz eti büyümesi belirtileri nelerdir? 3-6 yaş grubuna dikkat! Ağzı açık uyuyorsa...

Geniz eti büyümesinin büyüme ve gelişme geriliğine neden olabileceği uyarısında bulunan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Aksoy, geniz eti büyümesinin özellikle 3-6 yaş grubunda sıkça rastlamanın mümkün olduğunu söyledi. Bu noktada geniz eti belirtileri hakkında bilgi sahibi olmanın önem taşıdığını söyleyen Aksoy, ağzı açık uyuyan çocukların mutlaka kontrole getirilmesi gerektiğini söyledi.

Haber 24-08-21 14:13

Yaz aylarında bu şikayetler hızla artıyor! Önlem almak mümkün

Sıcaklıkların yükselmesi ile birlikte artan havuz ve deniz kullanımı, bazı kadın hastalıklarını tetikliyor. Konu ile ilgili uyarılarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yücel Karaman, yaz aylarında yaşanan kadın hastalıklarından korunmak için neler yapılması, nasıl önlem alınması gerektiğini anlattı.

Kadin 26-07-21 14:40

Uzman isimden kadınlar için mantar ve enfeksiyon hastalıkları uyarısı

Türkiye’de havuz ve deniz sezonunun başlaması ile birlikte tatile giden kadınların en büyük sıkıntılarından birinin mantar ve enfeksiyon olduğu belirtildi. Uzmanlar, tatilini deniz ve havuzda geçirenlerin mantar ve enfeksiyon hastalıklarına karşı duyarlı olmalarını ve bayanların kesinlikle ıslak mayo ile zaman geçirmemesini tavsiye etti.

Haber 11-07-21 12:47