Erciş Haberleri Ve Son Dakika Erciş Haberleri

Erciş Haberleri Ve Son Dakika Erciş Haberleri

Erciş, Van'ın ilçelerinden biridir. Van Gölü'nden 5 km içeride kurulmuştur ve Van il merkeszine 100 kilometre mesafededir. Doğu Anadolu bölgesinin Tatvan'la birlikte en gelişmiş ve düzenli ilçesi olarak görülmektedir. Erciş ilçesinin bulunduğu düzlüğe "Suluova" adı verilmektedir. Yüzölçümü 2115 km², rakımı 1750 m, posta kodu 65400 ve 2020 TÜİK verilerine göre nüfusu 176 bin 680’dir.

Erciş Haberleri

Van'da peynir bidonu ile valize gizlenmiş 267 sikke ele geçirildi

Van'ın Erciş ilçesinde peynir bidonu ile valize gizlenmiş, tarihi eser olduğu değerlendirilen 267 sikke ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber 20-09-23 14:14

Yer: Van... Bu mahallede yaşayanlar, cep telefonuyla konuşmak için tepeye tırmanıyor!

Van’ın Erciş ilçesine bağlı kırsal Bucakönü Mahallesi'nde yaşayanlar, cep telefonuyla konuşmak ve internete bağlanmak için yaklaşık 1 kilometre tırmanarak tepeye çıkıyor. Mahalle Muhtarı Rıfat Dursun (62), telefon ve internetin olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, yetkililerden yardım istediklerini söyledi. Mahallenin 33 yıldır muhtarlığını yapan Dursun, "Yaşadığımız mahalle iki tepenin arasında ve çukurda bulunduğu için telefon ve internetimiz çekmiyor." diye konuştu.

Haber 19-09-23 13:50

Van Gölü kuraklık nedeniyle küçülmeye devam ediyor

Türkiye'nin en büyük gölü olan ve yöre halkı tarafından "deniz" olarak adlandırılan Van Gölü, son yıllarda kuraklık sonucu kıyı bölgelerindeki çekilme nedeniyle küçülmeye devam ediyor.

Yurthaber 13-09-23 11:42

Van Gölü'nde suların çekilmesiyle karaya oturan teknelerin bulunduğu barınak derinleştiriliyor

Van'ın Erciş ilçesinde kuraklık nedeniyle su seviyesinin azaldığı Van Gölü'nde karaya oturan, pervaneleri ve gövdeleri zarar gören balıkçı teknelerinin demirlediği barınakta derinleştirme ve temizlik çalışması başlatıldı.

Yurthaber 03-08-23 11:42

Tarsus, Midyat, Alanya, Polatlı, Erciş... Günlerdir ayaktalar, camilerde dua ediyorlar: 'Tek gündemleri...'

Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında "Yeni yüzyılda, 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür" demişti. Bu çıkış sonrasında il olmaya aday ilçelerde heyecan başladı. Sabah Gazetesi'nden Yavuz Donat, il olma Polatlı'nın 30 yıllık rüyası derken, Erciş'in günlerdir ayakta olduğunu ve camilerde il olma duaları yapıldığını ifade etti.

Haber 23-06-23 09:28

Van'dan batıdaki illere kurbanlık sevkiyatı devam ediyor

Hayvancılığın yaygın yapıldığı Van'da, Kurban Bayramı öncesinde batıdaki illere kurbanlık sevkiyatı sürüyor.

Yurthaber 16-06-23 13:51

Van'da çiftçilere dağıtılan meyve fidanları toprakla buluşturuluyor

Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hayata geçirilen "Meyveciliği Geliştirme Projesi" kapsamında dağıtılan fidanlar, çiftçiler tarafından toprakla buluşturuluyor.

Yurthaber 15-06-23 13:38

Van'da öğrenciler atıl malzemelerden değişik objeler üretiyor

Van'ın Erciş ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Sezai Karakoç Anadolu Lisesi'nde açılan kurstaki öğrenciler, kağıtlar, plastik, pet şişe, karton rulo gibi malzemelerle yaptıkları ürünlerle geri dönüşüme dikkati çekiyor.

Yurthaber 13-06-23 13:38

Van'da bitkin halde bulunan arı şahini tedavi altına alındı

Van'ın Erciş ilçesinde bir evin bahçesinde bitkin halde bulunan arı şahini, tedavi altına alındı.

Yurthaber 12-06-23 12:16

İzlemek için Türkiye'nin birçok kentinden geldiler! Görsel şölen

Dünya'da sadece Van Gölü'nde yaşayan ve üremek için suyun akışının tersine yüzüp tatlı sulara göç eden inci kefallerini görmek için, Türkiye'nin değişik illerinden yüzlerce kişi, Erciş ilçesindeki Deliçay'a geldi. İstanbul'dan balık göçünü izlemeye gelen bir vatandaş ise "görsel şölen" olarak nitelendirdiği göçü izlemek için ailesiyle birlikte geldiğini söyleyerek, "Türkiye'nin birçok kentinden balık göçünü izlemek için gelenler var" diye konuştu.

Haber 22-05-23 12:27

Van Gölü'ndeki çekilme inci kefalinin göç yolculuğunu uzatacak

Yağışların azalması ve aşırı buharlaşma sonucu Van Gölü'nün kıyı kesimlerinde yaşanan metrelerce çekilme nedeniyle, üreme döneminde tatlı sulara göç eden inci kefalinin bu yıl daha fazla mesafe katetmesi gerekecek.

Yurthaber 22-03-23 11:18

Van'da göçmen kuşların uğrak yeri olan sazlık yangında zarar gördü

Van'ın Erciş ilçesinde yer alan ve 'kuş cenneti" olarak bilinen Gölağzı Sazlığı'nın büyük bölümü yandı.

Yurthaber 16-03-23 10:29

Van'da depremzede Elif'e doğum günü sürprizi yapıldı

Van'ın Erciş ilçesinde, Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) ait yurtlara yerleştirilen depremzedelerden 11 yaşındaki Azra Nur Yiğrap'a sürpriz doğum günü etkinliği düzenlendi.

Yurthaber 27-02-23 14:38

Nikahlarına 2 gün kala Gaziantep'te depreme yakalanan çift, Van'da evlendi

Gaziantep'te nikah kıymak için 8 Şubat'a gün alan ancak depremler nedeniyle mutlulukları yarım kalan çift, Van'ın Erciş ilçesinde kıyılan nikahla dünya evine girdi.

Yurthaber 23-02-23 14:04

Van'da anaokulu öğrencilerinden Geri Dönüşüm Defilesi

Erciş'te Yunus Emre Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin ve ailelerinin atık malzemeler kullanarak yaptığı kostümleri, okulda düzenledikleri defilede sergiledi.

Yurthaber 05-01-23 12:14

Van Gölü'nün çekilmesiyle Urartu dönemine ait tapınma alanı ortaya çıktı

Van'ın Erciş ilçesinde gölün çekilmesi sonucu Urartular dönemine ait açık hava tapınma alanında üç niş (duvar içindeki oyuk), kayaya oyulmuş iskele ve anakaya zeminine kazılmış mezarlar ortaya çıktı.

Yurthaber 30-12-22 11:24

Ağrı'daki trafik kazasında ölen Önder Gürbüz ve Serhat Bayraktutan Van'da defnedildi

Ağrı'da iki tır ile bir yolcu otobüsünün karıştığı trafik kazasında hayatını kaybedenlerden Önder Gürbüz ve Serhat Bayraktutan'ın cenazeleri Van'da toprağa verildi.

Yurthaber 10-11-22 08:34

Van'da Zernaki Tepe'de burç temeli gün yüzüne çıkarıldı

Van'ın Erciş ilçesinde bulunan ve toplu konut anlayışının bölgedeki ilk örneklerinden biri olduğu değerlendirilen ızgara planlı kent kalıntısındaki kalede eski dönemlere dair daha net bilgilerin elde edilmesine katkı sağlayacak burç temeli ile küp ortaya çıkarıldı.

Yurthaber 07-11-22 13:44

Van'da pomza silosuna düşen çocuk ağır yaralandı

Van'ın Erciş ilçesindeki bims fabrikasında pomza silosuna düşen çocuk, ağır yaralandı.

Haber 03-11-22 14:19

Van'da 41 düzensiz göçmen yakalandı

Göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla 8 kişi tutuklandı

Yurthaber 15-10-22 10:42

Van'daki antik kentte 4 metre genişlik ve 6 metre yüksekliğinde sur ortaya çıkarıldı

Erciş ilçesinde bulunan ve toplu konut anlayışının Doğu Anadolu'daki ilk örneklerinden biri olduğu değerlendirilen ızgara planlı kent kalıntısındaki kale duvarlarının, depreme karşı kırlangıç sistemiyle güçlendirildiği belirlendi

Yurthaber 14-10-22 11:11

O hayalleri bir kez daha alevlendi! İl olmak bizim de hakkımız İmza kampanyası başlatıldı

Van’ın Erciş ilçesinin uzun yıllardır devam eden il olma hayali bir kez daha kurulan komisyonda başlatılan imza kampanyasıyla gündeme geldi. Ercişliler "İl olmak bizim de hakkımız" derken eski Erciş Belediye Başkanı iş adamı Bülent Erdinç, 1989 yılında Ankara'ya gidip il olma taleplerini ilettiklerini hatırlattı ve "O gün yaktığımız bu meşaleyi peyderpey bugüne kadar getirdik" dedi.

Haber 22-09-22 23:19

Erciş Şeker Fabrikası'nda 35. dönem pancar alım kampanyası başladı

Erciş Şeker Fabrikası'nda 35. dönem pancar alım kampanyası başladı

Yurthaber 22-09-22 15:23

Van Gölü'ndeki çekilmeyle kayaya oyulmuş Urartu limanı ortaya çıktı

YYÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu: - "Van Gölü'nün sularının çekilmesiyle teknenin yaklaşabileceği, sabitlenebileceği bir alan ortaya çıkmış durumda. Buranın yüklerin boşaltılması için yapıldığını görüyoruz. Hemen kalenin altında yer alıyor. Şu ana kadar böyle bir yapıyla ilk defa karşılaşıyoruz"

Yurthaber 21-09-22 11:21

Van'daki ızgara planlı antik kenttin sırrı yeni bulunan kitabelerle çözülecek

Zernaki Tepe'de, modern toplu konut anlayışının Doğu Anadolu'daki ilk örneği olduğu değerlendirilen 270 hektar alandaki kent kalıntısında ortaya çıkarılan Aramice yazılmış 4 yeni kitabe uzmanlarca inceleniyor - Van Müze Müdürü Erol Uslu: - "İlk veriler bu yapının Part İmparatorluğu dönemine ait olduğu yönünde. Urartu sonrası Pers ve Partların bu bölgede hakimiyet kurduğuna ilişkin ciddi bir veri, bulgu olduğunu söylemek gerekir"

Yurthaber 17-09-22 11:03

Van'daki Kırgız Türkleri ülkelerinin 31. bağımsızlık yıl dönümünü kutladı

Van'daki Kırgız Türkleri ülkelerinin 31. bağımsızlık yıl dönümünü kutladı

Yurthaber 05-09-22 11:23

Van'da 1200 büyükbaş hayvana suni tohumlama yapıldı

Van'da 1200 büyükbaş hayvana suni tohumlama yapıldı

Yurthaber 18-08-22 11:40

Van ziyaretinde Babacan'a tepki: Dinimize, namusumuza saldıranlarla birliktesiniz

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ilçe binası açılışı yapmak için Van'ın Erciş ilçesine gitti. Burada halka hitap eden Babacan, "Ben buradan Erciş'ten Erdoğan'a da sesleniyorum, Bahçeli'ye de sesleniyorum. Kürt sorunu var mı yok mu?" ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından Babacan'a tepki gösteren bir vatandaş, “İslam’a saldıranlarla birliktesiniz. CHP zihniyeti dinime saldırıyor, namusuma saldırıyor ve siz onlarla birliktesiniz” dedi.

Haber 06-08-22 17:58

Van'a 40 yıl önce yerleştirilen Kırgızlar renkli geleneklerini sürdürüyor

Erciş'teki Ulupamir Mahallesi'nde yaşayan Kırgız Türklerinin yöresel kıyafet ve yemekleriyle renklendirdikleri düğünleri, aksiyon dolu "Kökbörü" oyunu, kente gelen turistler ve fotoğrafçılardan ilgi görüyor - Fotoğraf sanatçısı Murat Batmaz: - "Buraya geldikten sonra Kırgızistan'a gitme düşüncem ortadan kalktı diyebilirim. Ülkelerindeki geleneklerini, örf ve adetlerini burada birebir yaşattıklarını hissettim"

Yurthaber 11-07-22 11:04

İnci kefallerinin tatlı sulara göçü sürüyor

İnci kefallerinin tatlı sulara göçü sürüyor

Yurthaber 20-06-22 15:32

Süphan Dağı eteklerinde nilüferler açtı

Süphan Dağı eteklerinde nilüferler açtı

Yurthaber 20-06-22 11:16

Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta karne heyecanı

Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta karne heyecanı

Yurthaber 17-06-22 12:15

Van'da ızgara planlı antik kentin bulunduğu alana yürüyüş düzenlendi

Van'da ızgara planlı antik kentin bulunduğu alana yürüyüş düzenlendi

Yurthaber 16-06-22 16:07

Van'da İnci Kefali Festivali başladı

Van'da "İnci Kefali Festivali" başladı

Yurthaber 03-06-22 22:55

Van'da kamyon kasasında 96 düzensiz göçmen yakalandı

Van'da kamyon kasasında 96 düzensiz göçmen yakalandı

Yurthaber 13-04-22 21:08

Van'da telli turna görüntülendi

Van'da telli turna görüntülendi

Yurthaber 10-04-22 18:29

Van'da kadınlar ADEM'ler sayesinde meslek sahibi oluyor

Van'da kadınlar ADEM'ler sayesinde meslek sahibi oluyor

Yurthaber 30-03-22 10:37

Vanlı öğrenci yarışmada kazandığı ödülü Kızılaya bağışladı

Vanlı öğrenci yarışmada kazandığı ödülü Kızılaya bağışladı

Yurthaber 23-03-22 10:24

Ercişli anneler askerler üşümesin diye 500 atkı ve bere ördü

Aile Destek Merkezi'nde bir araya gelen 60 kadının özenle örerek paketlediği ürünler, ülkenin güvenliği için dondurucu soğukta görev yapan askerlere teslim edildi

Yurthaber 09-02-22 11:01

Van Gölü'nün su seviyesini son kar yağışlarının yükseltmesi bekleniyor

Van Gölü'nün su seviyesini son kar yağışlarının yükseltmesi bekleniyor

Yurthaber 07-02-22 12:16

Van'da yolu kapalı mahalledeki hamile 4 saatte hastaneye ulaştırıldı

Van'da yolu kapalı mahalledeki hamile 4 saatte hastaneye ulaştırıldı

Yurthaber 06-02-22 11:08

Van'da yolda mahsur kalan minibüsteki öğrenciler kurtarıldı

Van'da yolda mahsur kalan minibüsteki öğrenciler kurtarıldı

Yurthaber 19-01-22 20:51

Atölyeye dönüştürdüğü evinde işlediği yorganlar kızların çeyizini süslüyor

Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Nesrin Or, birbirinden farklı desen ve renklerdeki elyaf ve yün yorganları birçok ile gönderiyor - Yorgan ustası Or: - "İnstagram sayfam var, oradan satış yapıyorum. İstanbul, İzmir, Ankara gibi yerlerden sipariş alıyorum"

Yurthaber 18-01-22 11:22

Devrilen doğal gaz yüklü tıra otomobil çarptı, 2 kişi yaralandı

Devrilen doğal gaz yüklü tıra otomobil çarptı, 2 kişi yaralandı

Yurthaber 15-01-22 15:14

Van'da buzlu yolda kayan tır 11 kişinin yaşadığı eve girdi

Evin farklı bölümünde oturan sakinleri kazadan yara almadan kurtuldu

Yurthaber 14-01-22 19:29

Van'da flamingoların konaklama alanı koruma altına alınıyor

Van'da flamingoların konaklama alanı koruma altına alınıyor

Yurthaber 06-01-22 17:28

Van'ın Erciş ilçesinde güvenlik güçleri ve sosyologlar, KADES'i anlattı

Van'ın Erciş ilçesinde güvenlik güçleri ve sosyologlar, KADES'i anlattı

Yurthaber 03-01-22 11:54

Van'da devrilen hafif ticari araçtaki 6 kişi yaralandı

Van'da devrilen hafif ticari araçtaki 6 kişi yaralandı

Yurthaber 01-01-22 15:47

Van'da meslek lisesi, dezenfektan ve mobilya üreterek 3,7 milyon lira ciroya ulaştı

Okuldaki atölyelerde öğretmenleriyle birlikte çalışan öğrenciler becerilerini geliştiriyor ve kazandıklarıyla aile bütçesine katkı sunuyor - Mehmet Murat İşler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Sağlam: - "Bu yıl öğrenci ve öğretmenlerimizle adeta fabrika gibi çalıştık. Okulumuzda 2 bin 500 öğrenci sıra takımı, 165 takım öğretmen kürsüsü, 100 öğretmen dolabı, 300 öğrenci dolabı ve 95 ton el dezenfektanı üretildi"

Yurthaber 24-12-21 11:21