Gemi Haberleri

Zonguldak'ta batan gemideydi: Kayıp denizci Ömer Hebip ile ilgili o detay ortaya çıktı! Böyle olmamalıydı

Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatı arasında yer alan 43 yaşındaki Ömer Hebip'in son sefer niyetiyle çıktığı görevinde kazaya yakalandığı ortaya çıktı. Hebip'in kardeşi Dilek Albar, "Bu son sefere gidişiydi, bir daha sefere gitmeyeceğini söylemişti. Bu seferden geldiği zaman evlenmeyi düşünüyordu" ifadelerini kullandı. Hebip'in ailesi, kayıp denizciden gelecek haberi bekliyor.

Haber 27-11-23 15:57

Kastamonu'da yük gemisi karaya oturdu

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde yük gemisi karaya oturdu.

Yurthaber 27-11-23 07:53

SON DAKİKA | Yemen açıklarında İsrail bağlantılı bir gemi kaçırıldı! Kaptanı ve 4. kaptanı Türk, 15 saat sonra kurtarıldılar

Yemen'in Aden şehri açıklarında İsrail bağlantılı bir geminin kimliği belirlenemeyen silahlı saldırganlarca ele geçirildiği bildirildi. Gemide 2 Türk mürettebatın da bulunduğu açıklandı. Denizcilik Genel Müdürlüğü en son sinyal verdiği noktayı paylaştı. Olayla ilgili yapılan yeni açıklamada kaçırılan tanker ve personelin, 15 saatin ardından kurtarıldı.

Haber 27-11-23 07:52

İstanbul'a doğru seyir halindeki gemi battı! 14 kişiyi taşıyan Raptor'dan 1 kişi kurtarıldı

Ege Denizi'nde 14 kişiyi taşıyan gemi battı. İstanbul'a doğru seyir halindeyken Midilli açıklarında batan "Raptor" adlı gemiden bir denizci kurtarıldı.

Haber 26-11-23 15:51

Kafkametler Zonguldak'ta batmıştı! CHP'li vekilden çarpıcı iddia: 'Mayına çarptı'

Zonguldak'ta çıkan fırtınada Kafkametler gemisi batmıştı. Kayıp 8 kişiyi arama çalışmaları devam ederken CHP milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, geminin 5 Ekim'de Karadeniz'de mayına çarpıp hasar aldığını iddia etti.

Haber 25-11-23 14:48

Zonguldak'taki fırtınada Pallada'dan yürekleri dağlayan yardım çağrısı! 'Durum kritik, lütfen yardım edin'

Zonguldak'ta geçtiğimiz hafta sonu çıkan fırtınada sürüklenerek karaya oturan Pallada isimli kuru yük gemisinden gelen yardım çağrılarının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde gemi personeli Ümid Hasanov'un "Durum kritik. Lütfen yardım edin. Gözünüzü seveyim ya. Yardım edin. Bu gemi ortadan ikiye bölündü" dediği anlar yer aldı. Ereğli'de batan Kafkametler gemisinden ise bir acı haber daha geldi.

Haber 24-11-23 07:08

Zonguldak'ta batan geminin kayıp 10 personelini arama çalışmaları sürüyor

Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 10 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 5. gününde karadan, havadan ve denizden devam ediyor.

Yurthaber 23-11-23 11:50

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 21-11-23 15:27

SON DAKİKA | Zonguldak'ta 'Kafkametler' kuru yük gemisi battı! 12 kişilik mürettebat listesi belli oldu: Geminin son görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika: Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde limandan çıktıktan sonra fırtına nedeniyle bir kuru yük gemisi kaybolmuş ve mürettebat ile iletişim kopmuştu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya geminin battığını ve 12 Türk mürettebat ile irtibat kurulamadığını açıkladı. Gemideki 1 denizcinin cansız bedenine ulaşıldı. Öte yandan geminin batmadan önceki son görüntüleri ortaya çıktı.

Haber 20-11-23 14:08

Karadeniz’de dalgalar 183 metrelik dev gemiyi beşik gibi salladı

Karadeniz açıklarında meydana gelen fırtına denizcilere zor anlar yaşattı. Oluşan dev dalgalar 183 metrelik tanker gemisinin personeli tarafından görüntülendi. Dev dalgalar gemiyi beşik gibi sallarken, fırtınada geminin cankurtaran filikaları hasar gördü.

Haber 20-11-23 13:52

Gemideki panik anları ortaya çıktı! Fırtınanın ortasında dehşeti yaşamıştı; mürettebat can havliyle telsize koştu: Dışarıda biri varsa yardım etsin

Zonguldak'ta dün iki gemiden saatler arayla gelen haberler dehşete düşürmüştü. Sağanak ve fırtınanın ortasında ortadan ikiye bölünüp karaya oturan Pallada adlı kuru yük gemisinde yaşanan panik anları ortaya çıktı. Mürettebattan bir personelin 'Mayday, mayday' diyerek yardım istediği anlar saniye saniye kameraya yansıdı.

Haber 20-11-23 08:41

Zonguldak'ta fırtına kabusu! Bir gemi ikiye bölündü, bir gemi kayıp, cezaevindeki hükümlüler nakledildi

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde şiddetli fırtına hayatı felç etti. Fırtına nedeniyle Panama bandıralı kuru yük gemisi ikiye bölündü. Kıyıya sürüklenen geminin 13 personeli tahliye edildi. Öte yandan, fırtına nedeniyle liman açığında bekleyen Türk bandıralı 'Kafkametler' isimli kuru yük gemisinden haber alınamıyor. Geminin 12 mürettebatı olduğu öğrenildi. Ayrıca, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Karadeniz Ereğli K2 tipi cezaevindeki hükümlülerin nakledildiği bildirildi.

Haber 19-11-23 15:58

Kruvaziyer Seven Seas Navigator Alanya Limanı'na demirledi

Bahama bayraklı "Seven Seas Navigator" adlı kruvaziyer, Antalya'nın Alanya ilçesine geldi.

Yurthaber 01-11-23 14:16

Orta Doğu'da çatışma büyüyor! Yemen'den atılan 3 füze ABD tarafından engellendi: İran detayı...

ABD’den iki yetkili, Orta Doğu'da görev yapan ABD Donanmasına ait bir savaş gemisinin Yemen kıyısı yakınlarında birden fazla füzeyi belirleyerek durdurduğunu açıkladı. İran devlet televizyonunda yayınlanan bir haberde ise Gazze'ye saldırıların durdurulması halinde Tahran'ın "direniş güçleri"nin İsrail'e nasıl saldıracağı bilgisi paylaşıldı. Haberdeki Yemen detayı dikkat çekti.

Haber 19-10-23 23:01

Maltepe'de karaya oturan Komoros bayraklı kargo gemisi kurtarıldı

Maltepe açıklarında dün karaya oturan Komoros bayraklı genel kargo gemisi kurtarılarak Ahırkapı'ya demirletildi.

Yurthaber 17-10-23 14:21

GÜNCELLEME - Komoros bayraklı kargo gemisi Maltepe açıklarında karaya oturdu

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Maltepe açıklarında karaya oturan Komoros bayraklı genel kargo gemisini kurtarmak için römorkör, kurtarma uzmanı, kılavuz kaptan, balık adam ekibi ve KEGM-3 botunun olay yerine ivedilikle yönlendirildiğini bildirdi.

Yurthaber 17-10-23 07:27

İstanbul Boğazı'ndan geçmeye hazırlanıyordu! Maltepe açıklarında gemi karaya oturdu

İstanbul Boğazı'ndan geçiş yapmaya hazırlanan kuru yük gemisi, Maltepe açıklarında karaya oturdu. Ekipler olay yerine sevk edildi.

Haber 16-10-23 16:54

Ünlü İngiliz iş insanından jest... Işıkları Türk bayrağını yansıttı

Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen Resilient Lady isimli dev yolcu gemisi, 2 bin 63 yolcu getirdi. Ünlü İngiliz iş insanı, yazar ve ticari astronot Richard Branson'a ait geminin ışıkları Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılı nedeniyle Türk bayrağını yansıttı. Branson'ın talimatıyla geminin ışıklarının Türk bayrağına çevrildiği öğrenildi.

Haber 05-10-23 01:49

Çanakkale Boğazı’ndan geçerken arıza yaptı!

Çanakkale Boğazı’ndan geçerken dümen arızası yapan 112 metre uzunluğundaki kargo gemisi, römorkör eşliğinde Karanlık Liman Bölgesi'ne götürülerek demirletildi.

Haber 24-09-23 01:13

Crown Iris kruvaziyeri 1606 turistle Alanya'ya geldi

Panama bayraklı kruvaziyer "Crown Iris", Antalya'nın Alanya ilçesini ziyaret etti.

Yurthaber 19-09-23 13:18

Ahırkapı açıklarında iki gemi çarpıştı! O anlar kamerada

Marmara Denizi Ahırkapı açıklarında dün sabah saatlerinde iki gemi çarpıştı. O anlar bir vatandaşın kamerasına saniye saniye yansıdı.

Haber 18-09-23 08:25

Egeli balıkçılar ilk avdan umutla döndü

Denizlerde av yasağının kalkmasıyla yaklaşık 7,5 aylık av sezonunun ilk gününü tamamlayan Egeli balıkçılar, iyi bir sezon için umutlu.

Yurthaber 01-09-23 10:16

İspanya'da gemi kazası! Yolcu gemisi yük gemisine çarptı

İspanya'da etkili olan fırtına yüzünden Mallorca Adası'nda halatları kopan yolcu gemisi sürüklenerek yük gemisine çarptı.

Haber 28-08-23 17:55

Rumeli Feneri açıklarında petrol tankeri arızası! Yaklaşık 2 saat kapalıydı... İstanbul Boğazı, yeniden gemi trafiğine açıldı

Rumeli Feneri açıklarında, Rusya'dan Çin'e giden petrol tankerinin makine arızası yaptığı öğrenilmiş, yapılan açıklamaya göre, gemi trafiği, çift yön geçici olarak askıya alınmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, GUANYIN isimli tankerin arızasının giderildiğini ve Türkeli Demir Sahası'na demirletildiğini duyurdu. İstanbul Boğazı'nın da gemi trafiğine saat 11.20 itibarıyla güney-kuzey yönlü olarak açılacağı belirtildi. Yaklaşık 2 saat gemi trafiğine kapalı olan İstanbul Boğazı yeniden açıldı.

Haber 23-08-23 09:45

Odessa Limanı'ndan ayrılan Joseph Schulte adlı gemi İstanbul Boğazı'na ulaştı

Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan ayrılan "Joseph Schulte" adlı konteyner gemisi, İstanbul Boğazı'na ulaştı.

Yurthaber 18-08-23 07:36

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 15-08-23 14:19

Rus askerleri, Türk kargo gemisine baskın düzenlemişti! Görüntüler servis edildi

Rus askerlerinin, Karadeniz’de Ukrayna’nın İzmail limanına sefer yapan kuru yük gemisi ‘Şükrü Okan’ı durdurarak gemiye baskın düzenlediği anların görüntüleri ortaya çıktı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada söz konusu baskınla ilgili "Uluslararası belgelerin gerekliliklerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir denildi.

Haber 15-08-23 13:16

Son dakika | İstanbul'da tersaneler bölgesinde gemide patlama! İşçi hayatını kaybetti

Son dakika haberi: İstanbul'da Tuzla'daki tersaneler bölgesinde bir geminin atık deposunda patlama meydana geldi. Patlamada 1 işçi yaşamını yitirdi, 1 işçi yaralandı.

Haber 14-08-23 11:56

Esenyurt'tan Vietnam'a çalışmaya gitmişti... Taksi beklerken sokak ortasında öldürüldü! Arkasından bıçakla saldırmış

Esenyurt'tan Vietnam'a 2 ay önce çalışmaya giden gemi makine dairesi personeli 2 çocuk babası Sinan Ergül (52), taksi beklerken sokak ortasında bıçakla öldürüldü. Ayakta durmakta güçlük çeken eşi Pınar Ergül, Adli Tıp Kurumu önüne gelerek eşinin ölümünde ihmal olduğunu söyledi.

Haber 07-08-23 11:49

Avrupa hayaliyle yola çıktılar! Kimse fark etmeden 14 gün boyunca gemi dümeninde yaşadılar... “Hayatta kalmak için idrarımızı içtik”

Nijeryalı mülteciler Avrupa’ya gitmek umuduyla film sahnelerini aratmayacak bir yolculuğa imza attı. Gizlice bindikleri geminin dümeninde 14 gün boyunca seyahat eden Nijeryalılar kendilerini Avrupa yerine Brezilya’da bulunca hayatlarının en büyük şokunu yaşadı. Kaçak yolcular 14 gün boyunca hayatta kalmak için denizi suyu ve kendi idrarlarını içtiklerini söyledi.

Trend 03-08-23 09:15

Ekiplerin eli kolu bağlı: 3 binden fazla otomobil taşıyan gemideki yangın 10'uncu gününde de devam ediyor! Eğer müdahale edilirse...

Almanya'dan Mısır'a doğru seyir halinde olan Panama bandralı gemi Hollanda açıklarında alevlere teslim olmuştu. Mürettabatın bir kısmının canını kurtarmak için denize atladığı bilinen gemideki yangın için uzmanlar müdahalenin oldukça zor olduğunu bildirerek, "yangın haftalarca sürebilir" demişti. 3 binden fazla otomobil taşıyan dev gemi, onuncu gününde de yanmaya devam ediyor...

Haber 02-08-23 15:02

Mürettebat canını kurtarmak için denize atladı! Binlerce aracı taşıyan gemideki yangın 4 gündür sürüyor: Yangın haftalarca sürebilir...

Almanya'dan çıkıp Mısır'a doğru seyreden gemi Hollanda açıklarında alevlere teslim oldu. İçerisinde 3700 tane aracın bulunduğu ifade edilen kargo gemisindeki yangın 4 gündür kontrol altına alınamadı. Yangının haftalarca devam edebileceği belirtiliyor. Mürettebat canlarını kurtarmak için denize atlamaya başladı. İşte bütün detaylar!

Haber 29-07-23 14:31

Bodrum'a Bahamalar bayraklı Resilient Lady yolcu gemisiyle 1361 turist geldi

Bahamalar bayraklı kruvaziyer "Resilient Lady" Muğla'nın Bodrum ilçesine 1361 turist getirdi.

Yurthaber 20-07-23 13:36

Kuşadası, kruvaziyerlerle gelen 9 bin 70 turisti ağırladı

Kruvaziyer turizminin önemli merkezlerinden Kuşadası'na 3 dev gemiyle 9 bin 70 turist geldi.

Yurthaber 19-07-23 14:03

İran, Basra Körfezi'nde ticari gemiye el koydu!

ABD Donanması tarafından yapılan açıklamada, İran Devrim Muhafızları’nın Basra Körfez’inde uluslararası sularda bir ticari gemiye "zorla el koyduğu" belirtilerek, geminin muhtemelen kaçakçılık yaptığı aktarıldı.

Haber 06-07-23 21:29

SON DAKİKA | Boğaz geçişlerinde yeni dönem! Bakan Uraloğlu duyurdu: Zamlı tarife uygulamasına yarın başlıyoruz

Son dakika haberi: Bakan Uraloğlu, Boğazlardaki gemi geçişleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Uraloğlu, "Türk boğazlarından uğraksız bir şekilde geçen uluslararası gemilerden alınan ücretlerde zamlı tarife uygulamasına yarın başlıyoruz." diye konuştu.

Finans 30-06-23 11:20

Kara para aklanacağı iddiaları üzerine arama emri verildi! Başsavcılıktan 'Mv The Giver' gemisiyle ilgili açıklama: Nükleer teknoloji ham maddesi...

Nükleer teknoloji ham maddesi ve ekipmanları taşıdığı öne sürülen gemi Türk limanlarına yanaştı ve suç unsuru bulunup bulunmadığı incelendi. "Mv The Giver" adlı geminin İran'a gıda maddesi adı altında kara para aklamaya yönelik ithalat yapacağı konuşuluyordu. Konuyla ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Açıklamada radyoaktiviteyi ölçen cihazlar ile gerçekleştirilen ölçümlerin sonuçlarına dair bilgi de paylaşıldı.

Haber 26-06-23 11:43

Zonguldak Limanı'nda 'mayın' alarmı sonrası bu kez SAT komandoları da devrede! Rusya'dan gelen geminin yakınlarında görülmüştü

Rusya'dan gelip Zonguldak Limanı'na demirleyen 'Azor Forward' gemisinde mayın olabileceği yönünde ihbarda bulunulmuştu. Demir cevheri taşıyan gemide mayın alarmı sonrası dün hava kararana dek çalışmalar sürdürüldü. Mayın olduğu değerlendirilen cisim için arama ve tespit çalışmaları bugün yeniden başladı. Bugünkü çalışmalara Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da katıldı, ayrıca bölgeye SAT komandoları geldi.

Haber 25-06-23 15:42

Rusya'dan geldi Zonguldak'a demirledi! Yük gemisinde 'mayın' alarmı...

Rusya'dan gelen ve Zonguldak'a demirleyen kuru yük gemisi panik yarattı. Kente demir cevheri getiren geminin altında mayın olabileceği ihbarı üzerine ekipler alarma geçti. Gemi personeli tahliye edilirken Sahil Güvenlik ve Bot Komutanlığına bağlı uzman ekip geminin altına dalış gerçekleştirdi. Yapılan aramalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Haber 24-06-23 21:48

Kolombiya'dan Samsun'a ölüm yolculuğu! Gemiye kaçak bindi, cesetle günlerce yolculuk yaptı

Güney Amerika ülkesi Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen Katya ATK isimli geminin personeli, ambarda bir cesetle birlikte kaçak yolcu buldu. Kolombiya vatandaşı Luis Antonıo Obando Castro'nun (57) ölen arkadaşının cesediyle günlerce yolculuk yaptığı belirlendi. Samsun Limanı’nın 3 mil açığında bulunan gemiye giren güvenlik güçleri, kaçak yolcuyu gözaltına aldı

Haber 21-06-23 20:06

Mersin'de deniz temizliği için gemilerin denetlenmesine devam ediliyor

Mersin'de belediye ekipleri, deniz kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla denetim ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Yurthaber 14-06-23 15:52

Son dakika! Yunanistan açıklarında mültecileri taşıyan gemi battı: 17 ölü

Yunanistan'ın Mora Yarımadası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir balıkçı teknesinin alabora olması sonucu 17 kişi hayatını kaybetti.

Haber 14-06-23 11:38

Bodrum'a Norwegian Jade kruvaziyeriyle 2 bin 588 yolcu geldi

Bahamalar bayraklı "Norwegian Jade" adlı kruvaziyer, Muğla'nın Bodrum ilçesini ziyaret etti.

Yurthaber 13-06-23 15:16

Kaçaklar mürettebatı tehdit etmişti! Helikopterlerle nefes kesen operasyon... İtalya'dan Türk bayraklı 'Galata Seaways' gemisiyle ilgili açıklama: 'Hızlı halat' detayı dikkat çekti

Türkiye'den Fransa'ya giden Türk bayraklı 'Galata Seaways' adlı gemide mürettebatı tehdit eden kaçaklarla ilgili İtalya Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklaya göre geminin kaçırılma ihtimali bildirilmesi üzerine harekete geçildi. Helikopterlerle gemiye düzenlenen operasyonda 'hızlı halat' tekniği kullanıldı. Bakan Uraloğlu da dün sosyal medya hesabından operasyonun başarıyla tamamlandığını duyurmuştu.

Haber 11-06-23 13:13

SON DAKİKA | Bakan Uraloğlu 'tarihi bir adım' diyerek duyurdu! Boğaz geçişlerinde yeni düzenleme

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk boğazlarından uğraksız geçen uluslararası gemilerden alınan ücretlerde, 1 Temmuz itibariyle yeni bir güncelleme yapıldığını belirtti. Uraloğlu, "Boğazlarımızda ülkeye döviz girişini artıracak tarihi bir adım atıyoruz. Gemilerden daha önce net ton başına 0,80 dolar alınırken, şimdi 4,42 dolar alınacak." ifadelerini kullandı.

Finans 11-06-23 11:24

Türk bayraklı gemiyi ele geçiren kaçak yolculara İtalyan güvenlik güçleri müdahale etti! Operasyonun detayları ortaya çıktı

Türkiye'den Fransa'ya giden, 'Galata Seaways' isimli Türk gemisinin kontrolünü ele geçiren kaçak yolcuların, İtalyan özel kuvvetleri tarafından yakalanmasına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Gemiye helikopterden indirme yapan İtalyan polisi, Türk mürettebatının güvenliğini sağladıktan sonra kaçak yolcuları yakaladı. Operasyon ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi (AAKKM) tarafından anlık olarak takip edildi.

Haber 10-06-23 21:22

Türk bayraklı gemiyi ele geçiren göçmenlere İtalyan güvenlik güçleri müdahale etti! 'Mürettebatın güvenliği sağlanmıştır'

İtalyan özel kuvvetleri, göçmenlerin alıkoyduğu Türk gemisini kurtarma çalışması başlattı. İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto, yaptığı açıklamada, "Gemi korsanları yakalandı. Her şey iyi şekilde bitti. San Marco birliğinin mensuplarını, polisleri, mali polisleri harika bir iş birliği içinde yürüttükleri operasyondan ötürü tebrik ediyorum. Tebrikler." ifadelerini kullandı.

Haber 09-06-23 23:01

Deniz uçağı tespit etti! İzmit Körfezi'ni kirleten tanker gemisi böyle görüntülendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin İzmit Körfezi’nde deniz uçağı ile yaptığı denetimde, palm yağı yüklü olan tanker gemisinin denizi kirlettiği tespit edildi.

Haber 09-06-23 18:21

Ellerinde kesici aletlerle dolaşıyorlardı, Türk bayraklı gemide personel kendini kilitledi! Denizcilik Genel Müdürlüğü açıkladı: 15 kaçak şahıs tespit edildi, İtalya'da müdahale edilecek

Yalova'dan Fransa'ya seyretmekte olan Türk bayraklı GALATA SEAWAYS isimli gemide yaklaşık 15 kaçak şahıs tespit edildi. Kaçaklar gemide ellerinde "muhtemel kesici aletlerle" dolaştı. Bunun üzerine gemi personeli kendilerini kilitleyerek güvene aldı. Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden olayla ilgili açıklama geldi. Açıklamada kaçakların o anlarının kameraya yansıdığı belirtildi.

Haber 09-06-23 17:05