Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu'dan 169 ülkeye 3,3 milyon ton hububat ve bakliyat ihracatı

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu: - "Bölgemizde önemli makarna üretim işletmeleri var ve dışarı en fazla makarna gönderiyoruz"

Yurthaber 19-10-22 12:45

Meral Akşener, partisinin Doğu ve Güneydoğu'daki il ve ilçe başkanlarıyla buluştu

Meral Akşener, partisinin Doğu ve Güneydoğu'daki il ve ilçe başkanlarıyla buluştu

Yurthaber 02-09-22 14:24

Şırnak’ta TTF Bölgesel Triatlon Ligi’nin birinci etap yarışmaları yapıldı

TTF Genel Koordinatörü Serkan Şimşek: - "Çok iyi yüzen ve koşan sporcular var. Burada iyi bir gelecek gördüğümüzü söyleyebilirim"

Yurthaber 13-08-22 20:09

Güneydoğu'dan yılın 7 ayında 315,3 milyon dolarlık un ihracatı

Güneydoğu'dan yılın 7 ayında 315,3 milyon dolarlık un ihracatı

Yurthaber 05-08-22 10:16

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Gaziantep'te KOBİ'ler için Yeşil Dönüşüm Projesi toplantısı yapıldı

Gaziantep'te "KOBİ'ler için Yeşil Dönüşüm Projesi" toplantısı yapıldı

Yurthaber 23-06-22 13:14

Araçlarını bu halde buldular! Herkes akın etti... Yetkililer uyarıyor

Yetkililerin bir süredir uyarılarda bulunduğu Türkiye'nin güneyinden gelen toz taşınımı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini gösterdi. Bölgede evlerin balkonları ve araçlar tozla kaplandı. Toz taşınımı sebebiyle vatandaşlar oto yıkamacılara akın etti. Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü toz taşınımına bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yaptı. Şırnak Valiliği de vatandaşları uyardı.

Haber 07-04-22 18:53

2022 yazında hava nasıl olacak? Uzmanlar endişelendirdi: Daha sıcak bir yaza hazır olun! 5-6 derece daha yüksek olacak

Yaz ayı için korkutan uyarı geldi. İklim krizinin etkileri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olumsuz bir tablo çiziyor. Bu yaz ülkemizde sıcaklıkların geçtiğimiz yıllara oranla 5-6 derece daha yüksek olması bekleniyor. Uzmanlar, özellikle Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayanları aşırı ve bunaltıcı sıcaklara karşı uyarıyor.

Haber 16-02-22 13:50

Güneydoğu'nun ihracatı geçen yıl 11,7 milyar dolar oldu

Güneydoğu'nun ihracatı geçen yıl 11,7 milyar dolar oldu

Yurthaber 03-01-22 15:30

Yılın yarısı burada geçiyor! Gölgemiz bile yok

Türkiye'de soğan üretiminde birinci sırada yer alan Ankara'ya, geçimlerini sağlamak için Güneydoğu Anadolu'daki illerden gelen mevsimlik tarım işçileri, zor şartlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Finans 30-09-21 16:36

16 şehri birbirine bağlıyor! Dev köprünün çelik halatları Eyfel kulesiyle eşit

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Orta Anadolu ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan yollar üzerinde stratejik konuma sahip olan 660 metre uzunluğundaki Kömürhan Köprüsü, açıldığı 2 Ocak’tan bu yana sürücülere güvenli yol imkanı sunarak mesafe ve konfor kolaylığı sağlıyor. 16 şehri birbirine bağlayan köprünün yapımında Eyfel kulesinde kullanılan çelik halat miktarına eşit halat kullanıldı.

Finans 24-09-21 10:49

Güneydoğu'nun domatesleri kurutulup 3 kıtada sofraları süslüyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tarımsal üretim merkezi konumunda bulunan Şanlıurfa'da üretilen domatesler, kavurucu sıcaklarda kurutulup Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarındaki sofralara ulaştırılıyor.

Finans 04-08-21 14:49

Güneydoğu'da aşı seferberliği başlatıldı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde en az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu illerde, aşılamanın artırılması için seferberlik başlatıldı.

Haber 27-07-21 08:10

Güneydoğu'dan yılın ilk yarısında 5,4 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Güneydoğu'dan yılın ilk yarısında 5,4 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Yurthaber 02-07-21 20:04

Güneydoğu’da kuraklık nedeniyle tarım alanları büyük zarar gördü: Tarlamızın beyin ölümü gerçekleşti

Türkiye'de kuraklık 41 ilde etkili oldu. Mercimek, buğday ve arpa üretiminin en fazla yapıldığı Güneydoğu Bölgesi'nde ekili hububat alanlarında kuraklık kaynaklı zarar oranı yüzde 70 ile 90 arasında değişiyor.

Haber 16-06-21 18:30

Nesli tükenme tehlikesi altında! Çizgili sırtlan Şanlıurfa'da görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan çizgili sırtlan, Şanlıurfa'da güvenlik kameralarına takıldı.

Haber 12-06-21 15:10

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin doğal kolası meyan şerbeti

Güneydoğu’nun doğal kolası olarak bilinen ve Ramazan sofralarının vazgeçilmez içeceği olan meyan kökü şerbeti, zorlu işlemlerin ardından sofralara ulaşıyor.

Yemek 15-04-21 10:42

Şırnak nerede? Şırnak hangi bölgede?

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak, daha önce Siirt’ten ayrılarak Türkiye’nin 73. ili oldu. Merkez ilçesi ile birlike 7 ilçesi bulunan Şırnak’ta Nuh Peygambere ait olduğu rivayet edilen bir tübe bulunuyor.

Haber 30-03-21 09:37

Meteoroloji Uzmanı Şen: Yağışlar etkili olacak, olumsuzluklar oluşabilir

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu akşam başlayacak yağışların tüm Türkiye'de etkili olacağını belirterek "Marmara'da yağmur, Ege ve Akdeniz'de gök gürültülü yağmur, doğuda ise kar yağışı olumsuzluk oluşturabilir" ifadelerini kullandı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada da İstanbul için, perşembe gecesi saat 04.00'ten itibaren yağışın etkili olmasının beklendiği duyuruldu.

Haber 10-03-21 18:39

Son Dakika: Meteoroloji'den kuvvetli sağanak yağmur ve yoğun kar uyarısı (8 Mart Pazartesi hava durumu)

8 Mart Pazartesi günü beklenen hava durumu tahminleri geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Hatay, Osmaniye, Malatya ve Elazığ ile çevrelerinde kuvvetli sağanak, karla karışık yağmur ve kar görülecek. Yağışların Bingöl ve Muş'un yüksekleri, Ağrı ve Kars çevreleri ile Erzurum'un güney ve doğusunda yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Öte yandan birçok il için zirai don ve çığ uyarısı da yapıldı.

Haber 08-03-21 07:40

Son Dakika: Meteoroloji'den yağmur ve yoğun kar yağışı uyarısı (4 Mart Perşembe hava durumu)

4 Mart Perşembe günü beklenen hava durumuyla ilgili son tahminler geldi. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları Marmara, Ege ve İç Anadolu'da 4 dereceye kadar artacak. Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da bazı illerde yağmur ve karla karışık yağmur beklenirken, Doğu Anadolu'da ise kar yağışı etkili olacak. Kar yağışının Hakkari, Van ve Şırnak'ın doğusunda yoğun şekilde olması bekleniyor. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Haber 04-03-21 07:33