İnönü Üniversitesi Haberleri

İnönü Üniversitesi depremin yaralarını sarıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Malatya'da, depremin hasar verdiği kurumlardan İnönü Üniversitesinde bir yandan hasarlı yapılar yıkılırken, yeni binaların yapımı için de çalışmalar sürüyor.

Yurthaber 02-02-2024 10:45

Malatya, çapraz karaciğer nakillerinde dünyanın merkezi olmayı hedefliyor

ABD Boston College'de görev yapan Türk bilim insanı Prof. Dr. Tayfun Sönmez ve Prof. Dr. Utku Ünver'in algoritma ve bilgisayar yazılımı kullanarak yaptıkları karaciğer nakli için vericileri eşleştiren sistemi uygulayarak dünyada ilk 6'lı çapraz karaciğer naklini gerçekleştiren Malatya'daki İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü, bu alanda dünyanın merkezi olmak istiyor.

Yurthaber 01-02-2024 14:24

Malatya'da otobüs kazasında hayatını kaybeden profesör için üniversitede tören düzenlendi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Savaş Hacıevliyagil için üniversitede tören düzenlendi.

Yurthaber 03-01-2024 14:06

Doktorluk hayali için ilk adımı attı! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı

Malatya’da İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Servisi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan Melisa Metin, küçüklük hayali olan doktorluk mesleği için ilk adımını attı. Çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazanan Metin’in şimdiki hedefi ise derslerinde başarılı olup çalıştığı servise doktor olarak gelebilmek.

Haber 18-09-2023 14:01

Ankara Üniversitesi, depremin yaralarını İnönü Üniversitesi ile saracak

Ankara Üniversitesi (AÜ), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da İnönü Üniversitesi ile depremin yaralarını sarmak için çalışmalara başladı.

Yurthaber 27-02-2023 13:19

Üniversitede geliştirilen cihazlarla egzersiz yapan çocukların dikkat süresi uzadı

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Bulut: - "Cihazları 3 yıl boyunca 300 farklı çocuğun gelişiminde kullandık. Çocuklardan 80'ini düzenli takip ettik. Çocukların konsantrasyon süresinin arttığını, dikkatlerini daha fazla verebildiklerini, karar verme ile reaksiyon hızlarının daha da iyileştiğini gördük"

Yurthaber 20-10-2022 13:35

Talasemi hastası 3 kardeş, kardeşlerinden alınan kök hücreyle sağlığına kavuştu

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Arzu Akyay: - "Bu oldukça nadir görülen bir durum. Normalde bir çocuğa bile aile içinden verici bulmak zorken burada 3 kardeşe birden kardeşlerinden değişik zamanlarda nakiller yaptık ve 3'ü de sağlıklı şekilde hayatlarına devam ediyor"

Yurthaber 10-10-2022 12:29

Azeri şarkıcı Narmin Karimbayova ağabeyine karaciğeriyle umut oldu

Azeri şarkıcı Narmin Karimbayova ağabeyine karaciğeriyle umut oldu

Yurthaber 13-06-2022 13:13

Yeniçağa Belediye Başkanı Çağlar, Malatya'da karaciğer nakliyle sağlığına kavuştu:

"Yeniden doğdum. Nasıl minnettar kalmam ki, nasıl burası için çalışmam ki. Artık kendimi Malatyalı hissediyorum"

Yurthaber 07-06-2022 16:59

Karaciğer naklindeki başarı ABD'li profesörü Malatya'ya getirdi

Karaciğer naklinde Avrupa'da birinci, dünyada ikinci sırada bulunan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, bünyesine 55 yıldır karaciğer kanseri üzerine çalışmalar yapan ABD'li profesör Brian I. Carr'ı kattı - İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsünde görev yapan ABD'li Prof. Dr. Brian I. Carr: - "Avrupa ve ABD'liler 'Türkiye' denildiği zaman güneş, sahil ve çok güzel camileri düşünüyorlar ama Türkiye'nin yeni gerçeği bundan çok daha fazla. Tıp, kanser ve araştırma alanlarında Türkiye mükemmel bir merkez"

Yurthaber 15-05-2022 11:08

Ürdünlü 78 yaşındaki profesör, Malatya'daki karaciğer nakliyle sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor

Kuluk Burun Boğaz doktoru Abdel Hamit Methkal: - "Yeniden doğmuş gibi oldum ve bu hastaneyi ülkemde tavsiye edeceğim" - Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran: - "Verilere baktığımız zaman dünyanın en yaşlı nakil hastası olarak tarihe geçti"

Yurthaber 13-05-2022 14:42

Çine Belediye Başkanı Dinçer'e Malatya'da karaciğer nakledildi

Çine Belediye Başkanı Dinçer'e Malatya'da karaciğer nakledildi

Yurthaber 29-04-2022 14:07

Kuklapella korosu ekranlardan çocuklara müziği sevdirecek

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerince her yaştan kişiye koro müziğini tanıtmak için kurulan "Kuklapella" korosu, televizyon aracılığıyla çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor - Kuklapella Sanat Direktörü Doç. Dr. Mehmet Güneş Açıkgöz: - "Yeşil perde stüdyomuzda şu anda 20 bölümlük Kuklapella isimli bir çocuk dizisi yapıyoruz. Yakın zamanda başlayacak. Senaryolar yazıldı, tanıtımla birlikte çekimlere başlayacağız"

Yurthaber 27-03-2022 12:25

Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç'tan tıp öğrencilerine yapay zeka çağrısı:

"İlerideki rakipleriniz bir yapay zeka. Eğer bilgisayarlarla ilgileneniz varsa, şimdiden bu alana yönelsin. Yapay zeka, hekimlikte de karşınıza çıkacak"

Yurthaber 23-03-2022 18:16

Turgut Özal Tıp Merkezinden Azerbaycanlı hekimlere organ nakli eğitimi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Bugün itibarıyla 3 bin 200'ün üzerinde nakil yapıldı. Geçen yıl ise 231 başarılı nakille Türkiye ve Avrupa'da birinci, dünyada ikinci sıramızı vurgulamış olduk"

Yurthaber 24-02-2022 13:56

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov'un Ak Şehrim Aşkabat kitabı Malatya'da tanıtıldı

Ankara Büyükelçisi İşankuli Amanlıyev: - "Başkent Aşkabat, Türkmenistan'ın inci şehridir, ülkemizin bağımsızlık yıllarında elde ettiği büyük başarıları dünya toplumuna gösteren bir yüzüdür"

Yurthaber 23-02-2022 16:08

Ulaşımdaki buzlanma ısınabilen beton plak ile çözülecek

Malatya İnönü Üniversitesi akademisyenleri tarafından geliştirilen, havalimanı pistleri ile karayollarındaki buzlanmayı önleyen "ısınabilen karma lifli beton plak", Türk Patent ve Marka Kurumundan patent aldı

Yurthaber 23-01-2022 11:17

TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin, Malatya'da Yunus Emre Konferansında konuştu:

"Kendi milletimize kendi milletimizin dili ile dinimizi anlatan Yunus Emre'ydi"

Yurthaber 12-11-2021 20:24

Malatya İnönü Üniversitesinin 2021-2022 akademik yılı açıldı

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Son 5 yıl içerisinde üniversitemiz hocalarının verdiği yayın sayısı 3 bin 30 rakamına ulaşmıştır. Bu yayınların yüzde 57'si dünyanın en saygın dergilerinde yer almıştır"

Yurthaber 13-10-2021 15:56

İnönü Üniversitesi'nden Taliban üyesi öğrenci iddialarına ilişkin açıklama

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, "Taliban üyesinin üniversiteden kabul aldığı" iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Uluslararası öğrencilerin vize işlemleri ve güvenlik araştırmaları, ilgili devlet kurumları tarafından yapılmakta ve bu süreç üniversitemizle iş birliği halinde yürütülmektedir. Güvenlik sorunu olan öğrenciler vize alamamakta veya vize alsa bile öğrencinin yasa dışı durumu saptandığında öğrenciliği sonlandırılmaktadır" denildi.

Haber 24-08-2021 14:54

İnönü Üniversitesinden Taliban üyesinin üniversiteden kabul aldığı iddialarına ilişkin açıklama:

"Uluslararası öğrencilerin vize işlemleri ve güvenlik araştırmaları, ilgili devlet kurumları tarafından yapılmakta ve bu süreç üniversitemizle iş birliği halinde yürütülmektedir. Güvenlik sorunu olan öğrenciler vize alamamakta veya vize alsa bile öğrencinin yasa dışı durumu saptandığında öğrenciliği sonlandırılmaktadır. Konu ile ilgili olarak üniversitemiz bundan sonraki süreçleri yakından takip edecektir"

Yurthaber 24-08-2021 14:38

Taliban üyesi İnönü Üniversitesi'nden kabul aldım dedi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'dan açıklama geldi

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Afganistan'daki silahlı bir Taliban üyesinin kendisine Malatya İnönü Üniversitesi’nden kabul aldığını söylediğini ifade etti. Ersoy'un açıklamaları bir anda gündem yaratırken İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'dan açıklama geldi.

Haber 24-08-2021 11:41

İnönü Üniversitesinde çevrim içi İslam İktisadı Seminerleri başladı

İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez: - "İnsan, yeryüzünde Allah'ın en büyük ayetidir"

Yurthaber 21-06-2021 16:03

ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine tepki

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü: - "Gurur duyduğumuz tarihimizi lekelemeye bu iftiraların ve çarpıtmaların gücü yetmeyecektir"

Yurthaber 25-04-2021 18:58

Türkiye'de geliştirildi! Elektrikli araçlarda kullanılabilecek

İnönü Üniversitesi'nde 12 akademisyen, elektrikli araçlarda kullanılmak üzere lityum demir fosfat bataryaların performansını yüzde 40 artırdı ve farklı türlerdeki bataryaları bir arada kullanma imkanı sağlayan yönetim sistemi geliştirdi.

Haber 25-03-2021 09:49

Yerli endemik bitkilerden bakanlık onaylı krem ve serum üretti

Malatyalı kadın girişimci, İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta kurduğu laboratuvarda yerli endemik bitkilerden elde edilen yağlardan Sağlık Bakanlığı onaylı krem ve serum üretti - Betül Karaduman: - "Ürünlerimizi kendi topraklarımızda yetişen endemik bitkilerden elde edilen botanik yağlardan ürettik. Ürünlerin en önemli özelliği etkisinin çok yüksek ve kalıcı olması. Ayrıca geliştirdiğimiz ürünler muadillerine göre çok daha ekonomik" - Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Adnan Fatih Kocamaz: - "Teknopark'taki Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan ve tamamen kimyasaldan arındırılmış ürünlerin piyasadaki muadillerine göre çok üstün özellikleri bulunuyor"

Yurthaber 19-12-2020 11:06

Yerli endemik bitkilerden bakanlık onaylı krem ve serum üretti

Malatyalı kadın girişimci, İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta kurduğu laboratuvarda yerli endemik bitkilerden elde edilen yağlardan Sağlık Bakanlığı onaylı krem ve serum üretti - Betül Karaduman: - "Ürünlerimizi kendi topraklarımızda yetişen endemik bitkilerden elde edilen botanik yağlardan ürettik. Ürünlerin en önemli özelliği etkisinin çok yüksek ve kalıcı olması. Ayrıca geliştirdiğimiz ürünler muadillerine göre çok daha ekonomik" - Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Adnan Fatih Kocamaz: - "Teknopark'taki Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan ve tamamen kimyasaldan arındırılmış ürünlerin piyasadaki muadillerine göre çok üstün özellikleri bulunuyor"

Yurthaber 19-12-2020 11:05

Çin'den getirilen Kovid-19 aşısı İnönü Üniversitesinde gönüllülere uygulanmaya başlandı

Çin'den getirilen Kovid-19 aşısı İnönü Üniversitesinde gönüllülere uygulanmaya başlandı

Yurthaber 21-11-2020 16:33

Yeni Malatyaspor ile İnönü Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Yeni Malatyaspor ile İnönü Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Yurthaber 06-11-2020 15:47

8 aylık Reyyan bebek ilik nakliyle sağlığına kavuştu

Malatya'da çok nadir görülen genetik bir hastalıkla dünyaya gelen ve 2 aylıkken teşhis konulan Reyyan bebek, bağışlanan ilik nakli sayesinde hayata bağlandı - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Bebeğimiz çok iyi durumda. Yakında şifayla taburcu olacak" - Reyyan bebeğin annesi Sevim Arı: - "Ben ikinci bebeğimi de 7 yıl önce bu hastalıktan kaybettim. Evlat acısı çok zor bir şey. Allah kimseye göstermesin"

Yurthaber 23-09-2020 11:17

8 aylık Reyyan bebek ilik nakliyle sağlığına kavuştu

Malatya'da çok nadir görülen genetik bir hastalıkla dünyaya gelen ve 2 aylıkken teşhis konulan Reyyan bebek, bağışlanan ilik nakli sayesinde hayata bağlandı - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Bebeğimiz çok iyi durumda. Yakında şifayla taburcu olacak" - Reyyan bebeğin annesi Sevim Arı: - "Ben ikinci bebeğimi de 7 yıl önce bu hastalıktan kaybettim. Evlat acısı çok zor bir şey. Allah kimseye göstermesin"

Yurthaber 23-09-2020 11:17

Türk bilim insanları başkanlığındaki ekibin sentezleme başarısı

Merkezi sinir sistemi, mide, bağırsak ve idrar yolu rahatsızlıkları ilaçlarının üretiminde etken madde olarak kullanılan ve yurt dışında 24 saatte gerçekleştirilebilinen sentezleme işlemi, İnönü Üniversitesinde Türk bilim insanları başkanlığındaki ekip tarafından bir dakikada yapıldı - Prof. Dr. Sedat Yaşar: - "2005 yılında Japon bilim insanları tarafından patentlenen bir kimyasalı biz, oda sıcaklığında normal atmosfer şartlarında bir dakika gibi kısa sürede sentezlemeyi başardık" - "Ürettiğimiz malzeme merkezi sinir sistemine etki eden bir kimyasal, aynı zamanda alzaymır hastalığını tedavisinde etken madde olarak kullanılıyor" - "Amacımız ülkemize katma değeri yüksek olan kimyasalları kazandırmak"

Yurthaber 19-06-2020 11:14

Kısa sürede çok sayıda analiz yapabilecek Kovid-19 test kiti geliştirildi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yıldız, Kovid-19'un tespitini sağlayacak ELISA testi geliştirdi - Prof. Dr. Sedat Yıldız: - "ELISA test kiti geliştirmek önemliydi çünkü halihazırda büyük bir başarıyla kullanılan PCR kitleri, PCR cihazlarına çok bağımlı ve bu makinelerin kapasiteleri de sınırlı" - "Testlerde çok güzel başarı yakaladık. Elde ettiğimiz bulgular, bize hem virüsü hem de virüse karşı kanda gelişmiş antikorları tespit edebileceğimizi gösterdi" - "PCR testlerinde bugün 40 bin test yapılabiliyorsa ELISA testi formatına dönüştürdüğümüzde bu belki milyonlara çıkacak"

Yurthaber 23-05-2020 11:35

Kısa sürede çok sayıda analiz yapabilecek Kovid-19 test kiti geliştirildi

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yıldız, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin çok daha fazla kişiye kolaylıkla uygulanabilmesi amacıyla ELISA testi geliştirdi.

Haber 23-05-2020 11:33

Malatya'dan Türkiye'nin dört bir yanına plazma gönderiyorlar

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Bünyemizdeki aferez merkezinde Kovid-19'u yenen hastalardan 23 plazma alarak diğer illere gönderdik. Hastaların olumlu, iyi sonuçlarını oradaki doktorlarımızdan aldık. Taburcu olan hastalar da var, bunları da takip ediyoruz" - "Turgut Özal Tıp Merkezimizin aferez ünitesinde plazma havuzu oluşturduk ve şu an havuzumuzda her kan grubundan 42 plazma daha var. Bu plazma havuzundan yakın illerimize, ihtiyaç olan doktorlarımızın uygun gördüğü hastalara da destek veriyoruz"

Yurthaber 14-05-2020 11:07

okundu İmmün plazma tedavisi uygulanan Kovid-19 hastasından iyi haber

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Hastamızdan olumlu işaretler aldık. Hem kan parametrelerinde hem de akciğer kapasitesi ve bulgularında kısmi iyileşme işaretleri var" - "Bir hastayla aldığımız sonuçları genelleştirmek eksik olur, daha çok hastaya uygulayacağız" - "Bu çok umutlu olduğumuz bir tedavi, çünkü immün plazma tedavisi daha önce Kırım-Kongo kanamalı ateşi, Ebola virüsü, SARS ve MERS gibi viral enfeksiyonlarda başarıyla kullanılmış bir tedavi"

Yurthaber 10-04-2020 11:08

Malatya Teknopark'ta bitkisel solüsyonla kaplanmış 3 katmanlı maske üretildi

Teknopark Genel Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Adnan Fatih Kocamaz: - "Maske, İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Mikrobiyoloji Laboratuvarı tarafından test edilerek 24 saate kadar koruma özelliğinin devam ettiği belgelenmiştir"

Yurthaber 18-03-2020 13:12

İnönü Üniversitesinde sorular çalınınca zorunlu ortak ders sınavları iptal edildi

İnönü Üniversitesinde sorular çalınınca zorunlu ortak ders sınavları iptal edildi

Yurthaber 15-01-2020 16:10

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Haber 26-12-2019 09:45

İnönü Üniversitesine TSE ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi verildi

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin: - "Standartlara etkin olarak katılan ve yön veren ülkeler aynı zamanda gelişmiş ülkeler dediğimiz aile içerisinde de kendisine yer buluyor"

Haber 18-12-2019 15:35

10. Cerrahi Araştırma Kongresi Malatya'da başladı

10. Cerrahi Araştırma Kongresi Malatya'da başladı

Trend 13-12-2019 17:01

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Her alanda güçlü bir Türkiye kuracağız

"Bu kadar çok insanın, emperyal gücün gözünü diktiği bu coğrafyada Türkiye güçlü olmazsa ayakta duramaz"

Yurthaber 28-11-2019 17:22

Yatağa bağımlı hastalara grip aşısı yaptırın önerisi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı: - "Serebral palsi, metabolik hastalıklar ve bunlara bağlı rahatsızlıklar nedeniyle yatağa bağımlı bulunanların grip aşısı olmalarını öneriyoruz" - "Grip aşısının koruyuculuğu yüzde 50 ile 80 arasında, bu koruma hiç yoktan iyi diyebiliriz"

Yurthaber 21-11-2019 11:12

Türk hekimlerden Rus cerrahlara karaciğer nakli eğitimi

Karaciğer naklinde dünyada önemli bir merkez durumunda bulunan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsünde, Rusya'dan gelen cerrahlara eğitim verildi.

Trend 19-11-2019 11:09

Aklınıza gelen her konuda şikayet geliyor

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç: - "2018 yılında 17 bin 570 başvuru oldu. Memnuniyetle ifade ediyorum, 2018 yılında 17 bin 500 karar vermişiz. Yani yüzde 99'a yakınına süresinde karar vermişiz. Aklınıza gelen her konuda bize şikayet geliyor"

Haber 09-10-2019 13:15

Aklınıza gelen her konuda şikayet geliyor

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç: - "2018 yılında 17 bin 570 başvuru oldu. Memnuniyetle ifade ediyorum, 2018 yılında 17 bin 500 karar vermişiz. Yani yüzde 99'a yakınına süresinde karar vermişiz. Aklınıza gelen her konuda bize şikayet geliyor"

Yurthaber 09-10-2019 13:15

İthal edilen cihazı 5'te bir maliyetle ürettiler

İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta bir firma, mikroskoplarda numune incelemek için kullanılan lamların üzerine bilgi yazan ve ithal edilen cihazı, üniversite-sanayi iş birliğiyle 5'te bir maliyetle üretti - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Aldığımız bir lam yazma cihazının 5'te biri kadar Ar-Ge maliyetimiz oldu. Dışarıya döviz çıkmasını önleyecek bir cihaz"

Yurthaber 12-09-2019 12:06

İthal edilen cihazı 5'te bir maliyetle ürettiler

İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta bir firma, mikroskoplarda numune incelemek için kullanılan lamların üzerine bilgi yazan ve ithal edilen cihazı, üniversite-sanayi iş birliğiyle 5'te bir maliyetle üretti - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay: - "Aldığımız bir lam yazma cihazının 5'te biri kadar Ar-Ge maliyetimiz oldu. Dışarıya döviz çıkmasını önleyecek bir cihaz"

Haber 12-09-2019 12:02

Malatya'da aynı gün 7 hastaya kök hücre nakli

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre Nakli Merkezi'nde aynı gün 7 hastaya kök hücre nakli gerçekleştirildi - İnönü Üniversitesi TÖTM Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur: - "Bu hastaların hepsi kanser hastası. İnşallah nakil sayesinde hastalar şifa bularak, kanseri yenecek" - Kök Hücre Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt: - "Bu yılı 200 kemik iliği ve kök hücre nakli ile tamamlamayı öngörüyoruz"

Yurthaber 15-08-2019 13:30