Iş Görüşmesi Haberleri

Araştırmalar bu rengi giyenlerin güvenilir göründüğünü tespit etti! İş görüşmelerinin iyi geçmesini sağlayabilir

Tanımadığımız ortamlara girdiğimizde ilk dikkat çeken nokta kıyafetlerimiz oluyor. Bu durum inkar edilse de çeşitli ön yargıların oluşmasına neden olabiliyor. Bu sebeple önemli tanışmalar ve görüşmelere giderken giyilmesi gereken kıyafetlere özen göstermek gerekiyor. İş görüşmesinde ne giyilir? diye düşünüyorsanız güvenilir gözükmenizi sağlayacak renkleri tercih edebilirsiniz.

Kadin 10-10-22 14:22

Aslıhan Sinem Çiçek’in feci ölümü! İş görüşmesine gitmişti ormanda bulundu…

İzmir’de her satırı akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 18 yaşındaki Aslıhan Sinem Çiçek, iş başvurusunda bulunmak üzere evden ayrıldığı gün ormanlık alanda ağır yaralı halde bulundu. Hastaneye kaldırılan genç kız kurtarılamadı. Çiçek’in yaralı olarak bulunduğu anda, olay yerinde kendisine saldırdığı belirtilen Burak K.'nın dışında iki kişinin daha ismini polise söylediği öğrenildi.

Haber 15-08-22 07:27

Kadınlar neden kariyer basamaklarını ilk 10 yılda koşarak tırmanmak zorunda?

Araştırmalar kadınların kariyerlerinin ilk 10 yılında üst kademelere yükselememesi halinde, daha sonra da bunu yapamadıklarını gösteriyor. Ancak bu erken yükselme çabasının bir bedeli var.

Haber 14-06-22 07:36

Üsküdar'da iş görüşmesinde taciz iddiası! İmdat, tecavüz etmeye çalışıyorlar

Üsküdar'da mide bulandıran olay yaşandı. Bir danışmanlık merkezinde iş görüşmesine gelen kadın, tacize uğradığını iddia etti. Kadının iş yerinin penceresinden "İmdat, tecavüz etmeye çalışıyorlar" şeklinde bağırdığını duyanlar durumu polise bildirdi. Kadının, kendisini taciz ettiği iddia edilen Hasan Y.'nin peşinden koştuğu anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Polis ifadelerinde Ü.O., Hasan Y.'nin tacizine uğradığını ileri sürerken, Hasan Y. ise Ü.O.'nun kendisine saldırdığını iddia etti.

Haber 09-06-22 11:30

İŞKUR'dan iş arayanlara müjde! İş bulana kadar sigorta ve aylık 4250 TL maaş... İşte başvuru şartları!

Özellikle pandemi sürecinde iş arayan pek çok vatandaş sigortalı olmanın hayalini kurarken; kısa çalışma ödeneği ile işsizlik maaşı ve ücretsiz izindeki çalışanlara önemli miktarda destek verilmektedir. İş bulana dek 9 ay süresince SGK sigortasına sahip olmanın yanında, aylık 4.250 TL maaş alabilmek de mümkün. Bu düzenlemenin yanında ücretsiz mesleki eğitim ve çeşitli meslek kursları da verilmekte. İşte başvuru şartları ve yöntemi....

Finans 23-03-22 10:48

Yarı-zamanlı çalışan gençlere güzel haber! 31 Aralık’ta başlayacak

Ailesine destek amacıyla yarı zamanlı çalışan pek çok genç için güzel haber geldi. 31 Aralık’tan itibaren tamamen hayata geçecek yasal düzenleme ile artık yarı zamanlı çalışan gençlerin hakları da güvence altına alınacak İşte detaylar…

Finans 21-09-21 13:43

Online mülakatta nelere dikkat edilmeli?

Çalışmak, üretmek, verimli olduğunu hissetmek ve bunun sonucunda hayatını idame ettirecek bir gelir elde etmek çağımızın gerekliliğidir. Yapılan işte başarıya ulaşmak için öncelikle inanmak ve kendine güvenmek gerekir.

Trend 04-05-21 09:41