İznik Gölü Haberleri

Alg patlamasıyla rengi turkuaza dönen İznik Gölü dronla görüntülendi

Türkiye'nin en büyük tatlı su kaynaklarından Bursa'daki İznik Gölü, alg patlaması nedeniyle turkuaz görünüme kavuştu.

Yurthaber 24-08-23 10:44

6 yaşındaki çocuk gölün içinde buldu, aile şoke oldu! Çevredeki herkes bölgeden uzaklaştırıldı

İznik Gölü'ne pikniğe giden bir ailenin 6 yaşındaki çocuğu gölün için patlamamış bir el bombası buldu. Aile neye uğradığını şaşırırken hemen ekiplere haber verdi. Ekipler bölgeye gelir gelmez vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Emniyet Müdürlüğü bomba imha uzmanı ekipleri eski olduğu belirlenen patlamamış el bombasını fünye ile patlattı.

Haber 26-07-23 21:59

Gölde temizlik yaparken eline takıldı! Hemen koruma altına alındı

İznik Gölü'nde plaj işleten bir kişinin eline gölde temizlik yaparken sert bir demir takıldı. Tarihi bir ok ucu olduğu öğrenilen cisim hemen koruma altına alındı. 2000 yıllık ok müze yetkililerine teslim edildi.

Haber 17-07-23 11:15

İznik Gölü'nün bazı bölümlerinde su çekilmesi 100 metreye ulaştı

Bursa'nın İznik ilçesinde, Türkiye'nin en büyük tatlı su kaynaklarından İznik Gölü'nün bazı bölümlerinde 100 metreye varan çekilme yaşandı.

Yurthaber 20-01-23 14:34

İznik Gölü

Iznik Gölü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Iznik Gölü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İznik Gölü kıyısındaki sazlık alanda yangın çıktı

Bursa'nın İznik ilçesinde göl kıyısındaki sazlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor.

Yurthaber 20-01-23 12:12

İznik Gölü'nde sular çekilince 2,5 metrelik sütun ortaya çıktı

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde gölde bulunan ve tarihi özelliğe sahip olduğu belirtilen taş sütun koruma altına alınacak.

Yurthaber 03-01-23 14:04

Su çekilmesi yaşanan İznik Gölü'ndeki batık bazilika kıyıyla birleşti

Su çekilmesi yaşanan İznik Gölü'ndeki batık bazilika kıyıyla birleşti

Yurthaber 12-10-22 16:27

Sır gibi korunuyordu, artık gün yüzüne çıktı! 'Durum vahim, artık herkes elini taşın altına koysun'

Türkiye'nin en büyük göllerinden biri olan İznik Gölü'ndeki çekilme dikkat çeken boyutlara ulaşırken, gölün dibindeki 2 bin yıllık tarihi bazilika da resmen suların üzerine çıktı. Konu hakkında konuşan emekli müze müdürü, ''Artık bazilikanın üzerinde yürüyebilirsiniz. Durum o kadar vahim'' derken, bölgede işletmeci olan kişi, ''Gördüğüm manzara karşısında çok şaşkınım. Gerçekten durum çok vahim. Artık yetkililere sesleniyorum. Lütfen artık herkes elini taşın altına koysun” diye konuştu.

Haber 12-10-22 10:50

İznik Gölü'ndeki batık kilisede Aziz Nikolas figürlü kolye ucu bulundu

Amerikan Arkeoloji Enstitüsünce 2014'te dünya çapındaki en önemli 10 keşiften biri gösterilen bazilikadaki su altı kazısından çıkarılan kolyede, "Noel Baba" olarak bilinen Aziz Nikolas'ın ismi de yazıyor - İznik Gölü Bazilikal Kilisesi Su altı Kazıları Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin: - "Bunun bizim açımızdan önemi; şu anda kazısını yapmış olduğumuz kilisenin orijinalde bir hacı kilisesi olduğunu, yani burayı ziyaret eden insanların hacı olarak isimlendirilebileceklerini gösteren önemli yerlerden biri. Dolayısıyla bu senenin en önemli buluntusu olarak değerlendiriyoruz"

Yurthaber 06-10-22 11:11

4. Dünya Göçebe Oyunları'nın kapanış töreni yapıldı

İznik Gölü kıyısında 4 gün süren oyunların kapanış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan katıldı - Kasapoğlu: - "Bu oyunların kazananı kardeşliktir, bu oyunların kazananı sevgidir, bu oyunların kazananı saygıdır, birliktir, beraberliktir. Bu şiardan hiçbir sporcumuz bir milim sapmadı" - Bilal Erdoğan: - "Savaşların ve çatışmanın konuşulduğu, dünyanın çevre krizleriyle burun buruna geldiği böyle bir dönemde, yerleşik dünyanın göçebe ruhun barış ve huzur dolu iklimine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz"

Yurthaber 02-10-22 20:53

İznik Gölü kenarında yangın çıktı! Ekipler bölgede...

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde İznik Gölü kenarındaki sazlık alanda yangın çıktı. 7 dönümlük alanda etkili olan yangını itfaiye ekipleri 1.5 saatlik müdahalenin ardından söndürdü.

Haber 23-08-22 21:52

İznik Gölü kıyısındaki sazlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor

İznik Gölü kıyısındaki sazlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor

Yurthaber 23-08-22 21:17

Bursa'daki göl ve göletlere 2,5 milyon sazan yavrusu bırakıldı

Bursa'daki göl ve göletlere 2,5 milyon sazan yavrusu bırakıldı

Yurthaber 18-08-22 16:15

İznik Gölü'nden korkutan görüntüler... Girmek yasaklandı!

Bursa'daki İznik Gölü'nden korkutan görüntüler geldi. Köpüğü andıran ve gölü yeşil renge boyayan siyanobakteri nedeniyle göle girmek yasaklandı. Öte yandan göl çevresine, yüzmeyi geçici olarak yasaklayan uyarı tabelaları konuldu.

Haber 06-06-22 21:24

İznik Gölü'nde kuraklık kabusu! Daha önce görüntülenmemiş yaşamlar ortaya çıkarılacak

Elinden Geleni Yap projesi ile Türkiye'nin beşinci büyük gölü olan İznik Gölü'nde yaşanan kuraklığa dikkat çekmek isteyen Cem Akçay, belgesel hazırlığına başladı. İznik Gölü'nün tarihi ve son zamanlardaki kuraklığın sebeplerinin gözler önüne serileceği belgeselde, gölde daha önce görüntülenmemiş canlıların yaşamlarına da yer verileceği açıklandı.

Haber 17-02-22 09:49

''İntihar edeceğiz'' deyip evden çıkmışlardı! İki kardeşin cesedi bulundu

Bursa’nın Kestel ilçesinde ailelerine “İznik Gölü’nde intihar edeceğiz” diyerek kayıplara karışan 2 erkek kardeşin cesetleri gölde bulundu. Sabah havanın aydınlanmasıyla birlikte gölde giden dalgıç polisler iki kardeşin cesedini gölün dibinde buldu.

Haber 19-11-21 11:34

İznik Gölü'nde intihar edeceğiz dediler! İki kardeş aranıyor

Bursa'nın Kestel ilçesinde kafe işleten ve çevresindeki bazı kişilere 'İznik Gölü'nde intihar edeceğiz' dediği iddia edilen Hasan (34) ve Hüseyin (31) Karacan kardeşlerden haber alınamıyor. Göl çevresinde arama-kurtarma çalışması başlatan jandarma ve AFAD ekipleri, kıyıda kardeşlere ait olduğu belirlenen kıyafet ve cüzdan buldu.

Haber 19-11-21 01:36

Arkeologları şok eden keşif! İznik'te lahitler ve bazilika bulundu

Bursa'da 1 milyon 50 bin liraya kamulaştırılan zeytinlik alanda tarihe ışık tutacak kalıntılara ulaşıldı. Sit alanı ilan edildikten sonra 1 milyon 50 bin liraya kamulaştırılan zeytinlik alanda onlarca mezardan oluşan 2 bin 200 yıllık lahitler ve 1500 yıllık olduğu düşünülen bazilika bulundu. Definecilerin bölgeyi 1989 yılından bu yana talan ettiği de ortaya çıktı.

Haber 07-10-21 10:44

Devrilen bottan göle düşen 3 amatör balıkçı yüzerek karaya ulaştı

Devrilen bottan göle düşen 3 amatör balıkçı yüzerek karaya ulaştı

Yurthaber 04-10-21 00:49

İznik Gölü'ndeki bazilikanın 13. yüzyılda gömülerek terk edildiği ortaya çıktı

Bursa'da adını Bitinya, Roma, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan İznik'ten alan gölde, kıyıdan 20 metre açıkta ve 1 metre derinlikte bulunan bazilikanın 13. yüzyılda Laskarisler döneminde terk edildiğine dair bilgilere ulaşıldı.

Trend 01-10-21 17:46

Türkiye'nin beşinci büyük gölü İznik'te korkutan kuraklık! Dünyanın en önemli keşfi gün yüzüne çıktı

Türkiye’nin ikinci Göbeklitepe olması yolunda ilerleyen İznik gölünde bulunan bazilika, kuraklık sebebiyle gün yüzüne çıktı. Türkiye'nin beşinci büyük gölünde sular 200 metre çekilince, ortaya endişe verici görüntüler çıktı.

Haber 21-09-21 10:15

İznik Gölü’nde ağlara takıldı! 2 bin yıllık kabartmalı yazıt görenleri şaşırttı

UNESCO geçici miras listesinde bulunan Bursa’nın tarihi antik kenti İznik’te gölden balık tutan balıkçıların ağlarına 2 bin yıllık kabartmalı yazıt takıldı. Bir hafta aralıkla ikinci kez tarihi eser çıkan İznik Gölünde kayıp şehir efsanenin gerçek olduğu kulaktan kulağa yayılmaya başlandı.

Haber 08-05-21 13:36

İznik Gölü nerede, hangi bölgededir? İznik Gölü piknik alanı, kamp, gezilecek yerler

Bursalıların hafta sonu mesire alanı, yerli yabancı turistlerin görmek için ziyaret ettiği İznik Gölü doğasıyla olduğu kadar tarihiyle de dikkat çekiyor. 6 yıl önce gölün suları çekilince ortaya çıkan tarihi kalıntılar ziyaretçilerde merak uyandırıyor.

Trend 19-01-21 17:32

İskele var, su yok! İznik Gölü'nde korkutan manzara

İznik'te ortaya çıkan manzara görenleri kahretti. Türkiye'nin 5. büyük gölü olan İznik Gölü'nde su çekilmesi yaşandı. Kayıkların çekildiği iskele kuraklık nedeniyle açığa çıktı.

Haber 17-09-20 11:03

İznik Gölü’nde korkutan görüntü! Sular metrelerce çekildi

Türkiye’nin 5. büyük gölü İznik'te kuraklık şoku yaşanıyor. İznik Gölü kenarındaki Çakırca Mahallesi'nde su çekilmesinden dolayı kayıkların yanaştırıldığı iskele açığa çıktı.

Haber 17-09-20 09:40

İznik Gölü'nde sular çekildi! 2 bin yıllık bazilika yeniden görülmeye başlandı

Bursa İznik'te göl kıyısının 20 metre açığında bulunan, 1500 yıl önce Aziz Neophytos’un adına inşa edildiği belirlenen batık bazilika, İznik Gölü’ndeki suların çekilmesiyle yeniden görülmeye başlandı.

Haber 12-09-20 13:15

İznik Gölü'nde mahsur kalan 2 balıkçı kurtarıldı

Bursa'da, İznik Gölü'nde motoru arızalanan teknede mahsur kalan balıkçılar Mehmet Güleç ve Mehmet Tetik, Jandarma Bot Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

Haber 14-08-20 02:30

İznik Gölü 20 metre çekildi, halk tedirgin oldu

Türkiye'nin 5'inci, Marmara Bölgesi'nin de en büyük gölü olan Bursa'daki İznik Gölü'nün suları 20 metre çekildi.

Haber 06-08-20 14:17

İznik Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren ikizlerini kurtarmak isteyen baba ve akrabası kayboldu

İznik Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren ikizlerini kurtarmak isteyen baba ve akrabası kayboldu

Yurthaber 25-07-20 19:10

Vatandaşlar tedirgin! İznik Gölü'nden sonra Uluabat Gölü'nde de ortaya çıktılar

Geçtiğimiz günlerde İznik Gölü'nde bir çok yılanın görülmesinin ardından yılanlar bu defa da Uluabat Gölü'nde ortaya çıktı. Vatandaşlar, 1999 Gölcük depremi öncesinde olduğu gibi bu yıl ortaya çıkan yılanları "Deprem habercisi mi" diye düşünerek tedirgin oluyor.

Haber 03-07-20 16:38

İznik Gölü'ndeki yılanlar deprem habercisi mi? Kritik açıklama geldi!

Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) Başkanı Fuat Agalday, Bursa'nın İznik ilçesindeki, İznik Gölü’nde su yüzeyinde görülen yılanların deprem habercisi olduğu yönündeki iddiaların, bilimsel bir değerinin bulunmadığını kaydetti.

Haber 29-06-20 15:35

Tedirgin eden gelişme! 1999 depremi öncesinde de görülmüştü...

1999 depremi öncesinde olduğu gibi İznik Gölü'nde boyları 1 buçuk metreye yakın birçok yılanın su üstünde görülmesi vatandaşları tedirgin etti.

Haber 27-06-20 17:50

Endişelendiren görüntü! Yüzlerce balık öldü

Bursa'daki İznik Gölü'nü besleyen en büyük dere olan Çakırca Deresi'nde yüzlerce balık ölüp, kıyıya vurdu.

Haber 08-06-20 17:05

İznik Gölü'nde balıkçıların ağına 100 kilogramlık yayın balığı takıldı

2 metre 32 santimetre boyundaki balık, sahildeki bir restorana kilogramı 30 liradan satıldı

Haber 06-01-20 14:20

Su çekilmesi İznik Gölü'ndeki bazilikayı görünür hale getirdi

İznik Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Konur Genç: - "İlk kez böyle bir görüntüyle karşı karşıyayız. Bu tarihi yapı, bundan bir iki sene önce yaklaşık 1-2 metre suyun altındaydı. Böyle giderse, yağmur yağmazsa herhalde bazilika su üstünde kalacak"

Yurthaber 30-11-19 13:04

Teknesiyle açıldığı gölde kaybolan kişiyi balıkçılar buldu

Teknesiyle açıldığı gölde kaybolan kişiyi balıkçılar buldu

Yurthaber 14-11-19 11:53

İznik Gölü'nde su çekilmesi

Bursa'nın İznik ilçesindeki gölde kıyıdan yer yer 25 metreye varan su çekilmesi oluştu - İznik Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Konur Genç: - "Korkulacak bir şey yok. Kış mevsiminin bol yağışlı geçmesini umuyoruz. Kış aylarındaki yağışlarla su seviyesi eski durumuna gelecektir"

Haber 24-10-19 14:54

İznik Gölü'nde su çekilmesi

Bursa'nın İznik ilçesindeki gölde kıyıdan yer yer 25 metreye varan su çekilmesi oluştu - İznik Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Konur Genç: - "Korkulacak bir şey yok. Kış mevsiminin bol yağışlı geçmesini umuyoruz. Kış aylarındaki yağışlarla su seviyesi eski durumuna gelecektir"

Yurthaber 24-10-19 14:53

İznik Gölü 25 metre çekildi

Bursa'da bulunan İznik Gölü, bu yıl yaşanan kuraklık sebebiyle 25 metre çekildi. Bu kadar çekilmenin ilk kez yaşandığını ifade eden Çakırca Mahalle Muhtarı Zeki Bayrak "Gölün kenarında bataklıklar oluştu. Sivri sinekler ürüyor." diye konuştu.

Trend 24-10-19 10:58

Balıkçının ağına 67 kilogramlık yayın balığı takıldı

İznik Gölü'nde avlanan 2 metre boyundaki balık bir restorana satıldı

Haber 20-10-19 14:30

İznik Gölü'ne 6 bin yayın balığı bırakıldı

İznik Gölü'ne 6 bin yayın balığı bırakıldı

Yurthaber 11-10-19 19:16

İznik Gölü'ne 6 bin yayın balığı bırakıldı

İznik Gölü'ne 6 bin yayın balığı bırakıldı

Haber 11-10-19 19:15

İznik Gölü metrelerce çekildi

Türkiye'nin 5'inci büyük gölü olan İznik Gölü, bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle metrelerce çekildi. Balıkçıların av zamanı attığı ağlar ve ıstakoz sepetleri göl suyunun çekilmesiyle gün yüzüne çıktı.

Trend 10-10-19 10:02

İlginç görüntü! Yeniden ortaya çıktı

Yaz mevsiminin son dönemleri yaklaşırken İznik Gölü'nün Orhangazi sahilindeki su çekilmesi de üst seviyeye çıktı. Gölde geçmiş yıllarda da olduğu gibi adacıklar oluştu.

Trend 09-09-19 21:29

İznik Gölü'ne simsiyah çorak su aktı

Bursa'da bulunan İznik Gölü'ne gece yarısı nereden geldiği belli olmayan simsiyah çorak su aktı.

Haber 03-09-19 13:22

İznik Gölü'ne akan derede kirlilik

İznik ilçesinde Karasu Deresi'nin rengini siyaha dönüştüren atığın, zeytinin işlenmesi sırasında ortaya çıkan tuzlu siyah su olduğu anlaşıldı

Yurthaber 03-09-19 09:51

İznik Gölü'ne akan derede kirlilik

İznik ilçesinde Karasu Deresi'nin rengini siyaha dönüştüren atığın, zeytinin işlenmesi sırasında ortaya çıkan tuzlu siyah su olduğu anlaşıldı

Haber 03-09-19 09:50

Serinlemek için girmişti! Acı haber geldi

Bursa'da, serinlemek amacıyla girdiği İznik Gölü'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu.

Haber 13-08-19 20:12