Kalamar Haberleri

Kalamarın faydaları nelerdir? Kalamar tava nasıl hazırlanır?

Kalamar, denizlerin ve okyanusların sularında yaşayan, yumuşakçalar sınıfına ait deniz canlılarından biridir. Tüm dünyada popüler bir deniz ürünü olan kalamar, farklı mutfaklarda çeşitli yemeklerde kullanılan lezzetli bir deniz ürünüdür. Hem lezzet hem de besin değeri bakımından oldukça zengindir ve birçok sağlık yararı sunar. Kalamarın bir diğer özelliği de kolayca hazırlanabilir olmasıdır. Hızlı bir şekilde pişirilebilir ve çeşitli yemeklerde kullanılabilir.

Haber 30-08-23 15:35

Airfryer çıtır kalamar tarifi yağsız ve çıtır çıtır! Airfryer'da çıtır kalamar nasıl yapılır?

Airfryer ile yapacağınız tüm yemekleri daha az yağlı, az porsiyonda ya da kalori miktarına daha rahat dikkat ederek hazırlayabilirsiniz. Özellikle de kızartma işlemi yerine airfryer ile pişirme yöntemini kullanırsanız daha az yağlı çıtır kızartmalar yapabiliriniz. Deniz ürünlerini de Airfryer’da kısa süre içinde pişirebilirsiniz. Kalamarı en lezzetli ve en az yağlı olacak şekilde Airfryer ile hazırlayarak servis edebilirsiniz.

Yemek 19-12-22 17:38

Gözleri yemek tabağı büyüklüğündeki kalamar kıyıya vurdu! Görenler şaşkınlığını gizleyemedi

Güney Afrika'nın Cape Town kentindeki kayalık bir kumsalda, gözleri yemek tabağı büyüklüğünde olan 4,3 metrelik devasa bir kalamar keşfedildi. Kayaya vuran kalamar uzmanları şaşkına çevirdi.

Trend 20-08-22 14:01

KALAMAR DOLMA: Masterchef kalamar dolması nasıl yapılır? Izgara kalamar dolma tarifi malzemeleri ve yapılışı

Masterchef kalamar dolma tarifinin nasıl yapıldığı ve malzeme listesi merak konusu oldu. Masterchef'in yeni bölümüyle ilgiyle takip edilen ana kadro mücadeleri devam ediyor. Şefler, yarışmacılardan kalamar dolması yapmalarını istedi. Izgara kalamar dolma tarifini merak edenler ve denemek isteyenler kalamar dolması tarifinin en pratik ve tam tarifini internet üzerinden sorguluyorlar. İşte üzeri mis gibi kızarmış ızgara kalamar dolma tarifinin yapılışı ve malzeme listesi..

Yemek 18-08-22 14:10

Kalamar

Kalamar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kalamar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kalamar dolması nasıl yapılır? Kalamar dolması malzemeleri neler?

Kalamar dolmasının nasıl yapıldığı, malzemelerinin neler olduğu merak konusu oldu. Kalamar dolması, kalamarın iç harç ile doldurulmasıyla yapılan bir çeşit dolma türüdür. Türkiye'nin Ege Bölgesi, Akdeniz bölgesi ve Marmara Bölgesi'nin bazı illerinde yapılır. İşte kalamar dolması tarifi!

Yemek 30-11-21 23:08

İzmirli balıkçıların ağına takıldı! Boyu 1 metre, 16 kilogram ağırlığında: Meslek hayatımda ilk defa görüyorum

Egeli balıkçılar, İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında yaklaşık 1 metre boyunda ve 16 kilogram ağırlığında 2 kalamar yakaladı. İzmir Balıkçı İş Adamları Derneği Başkanı Şahin Çakan, ''Normalde bizim Ege'de tuttuğumuz kalamarın boyu yaklaşık 15 santimetre. Ben 35 yıllık meslek hayatımda bu türü ilk defa görüyorum'' diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Haber 24-09-21 14:18

Midye, karides, yengeç, kalamar, ıstakoz yemek haram mı? Diyanet'ten açıklama!

Diyanet tarafından yayınlanan fetva sonrası midye, karides, yengeç ve kalamar gibi deniz ürünleri yemenin haram olup olmadığı merak ediliyor. Midye, kalamar, yengeç, ıstakoz ve karides gibi pek çok deniz canlısının haram olup olmaması mezheplere göre de değişiklik gösterebiliyor. Şafii ve Hanefi mezhebine göre haram ve helallik durumu araştırılıyor. Peki midye, karides, yengeç, kalamar, ıstakoz yemek haram mı? İşte Diyanet'in açıklamaları...

Haber 28-08-21 23:56

Midye, kalamar ve karides yemek haram mı? Diyanet açıkladı! Karides haram mı, helal mi?

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yayınlanan fetva sonrası midye, kalamar ve karides yemenin haram olup olmadığı merak ediliyor. Midye, kalamar, yengeç, ıstakoz ve karides gibi pek çok deniz canlısının haram olup olmaması mezheplere göre de değişiklik gösterebiliyor. Peki midye, kalamar ve karides yemek haram mı? İşte Diyanet'in açıklamaları...

Haber 26-08-21 16:00

Midye, karides, kalamar yemek haram mı? Diyanet'ten dikkat çeken fetva

Diyanet'e bağlı Din İşleri Yüksek Kurulunun internet sitesinde yer alan bir fetvada, midye, karides, ıstakoz ve kalamar gibi deniz ürünleriyle ilgili, balık sınıfına girmediği için helal olmadığı belirtildi.

Haber 26-08-21 14:35

MasterChef Kalamar dolması nasıl yapılır? İşte Kalamar dolması tarifi ve malzemeleri...

MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünde yarışmacılar Kalamar Dolması için yarıştı. 17 Temmuz'da yayınlanan yeni bölümde üçlü düellolar devam ederken, izleyiciler Kalamar dolması tarifini de merak edip araştırıyor. Peki MasterChef'te yapılan Kalamar dolması nasıl yapılır? İşte Kalamar dolması tarifi ve malzemeleri...

Yemek 17-07-21 21:32

Korona yardımlarıyla dev kalamar heykeli yaptılar

Japonya'nın sahil kasabası Noto'da, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamlı verilen mali yardımdan 25 milyon yenin (228 bin dolarlık) mürekkep balığı heykeline harcanması tepki çekti.

Haber 06-05-21 08:36

Onların da ilgiye ihtiyacı var! Piranaları, köpek balıklarını elleriyle besliyor

Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise 4'üncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde bulunan dev akvaryumlar ayda bir temizleniyor. Dalgıç kıyafeti ile akvaryuma giren Sedat Daşçı, hem temizlik yapıyor, hem de tehlikeli balıkları elleriyle besliyor. Pirana ve köpek balıklarının da bulunduğu akvaryumda astronot, palyaço, papağan, ciklet, bıçak, cam balıkları gibi balıklar da ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Haber 11-03-21 09:00