Kruvasan Haberleri

Evde kruvasan yapımı: Evde kruvasan nasıl yapılır?

Fransız mutfağının eşsiz lezzetlerinden biri olan kruvasanın aslında kökeni Avusturya olarak bilinir. Bu lezzeti siz de evinizde yapabilir ve aşağıdaki evde kruvasan yapımı tarifimizi deneyebilirsiniz.

Yemek 10-02-2024 16:23

Milföy hamuru kullanarak yapabileceğin 5 tatlı

Tatlı yapmak bazılarına zahmetli gelse de çok lezzetli bazı tarifleri pratik yöntemlerle yapmak da mümkün. Özellikle kruvasan, izmir bombası, elmalı turta ya da pasta, uzun uğraşlar ve ekstra meziyet gerektiren tarifler gibi görünse de aslında hepsi milföy hamuru kullanarak yapılabilir. Böylece çat kapı gelen misafirleriniz için çay yanına tadına doyulmaz tatlılar hazırlayabilirsiniz.

Yemek 07-02-2024 14:41

Fransız ustalarının özel kruvasan tarifi! Evde kruvasan nasıl yapılır?

Kruvasan kahvaltıların ve çay saatlerinin vazgeçilmezi olarak görülüyor. Ünlü fransız lezzetlerinden olan kruvasanın evde yapımının zor olduğu düşünülse de doğru adımlar izlenildiğinde kat kat kabaran kruvasanı yapmak mümkün olabiliyor. İşte evde kruvasan tarifi...

Yemek 20-06-2023 15:38

Airfryer milföyden çikolatalı kruvasan tarifi: Airfryer'da milföyden çikolatalı kruvasan nasıl yapılır?

Dünya mutfağına Fransa’dan yayılan kruvasanlar günümüzde Türk mutfaklarında da tercih edilen bir kahvaltılık olarak tercih edilen bir lezzet. Milföy hamuru ile çok daha pratik bir şekilde hazırlanabilen kruvasanları çikolata ile birlikte Airfryer’de birkaç dakika içinde kolayca pişirebilir, çayın yanında ya da kahve ile sunabilirsiniz.

Yemek 28-01-2023 02:00

Kruvasan

Kruvasan Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kruvasan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Airfryer milföyden çikolatalı kruvasan tarifi oldukça pratik ve kolay! Airfryer'da milföyden çikolatalı kruvasan nasıl yapılır?

Türkiye’deki zengin kahvaltı sofralarına farklı ülkelerin mutfaklarından gelip yerleşmiş birçok lezzet vardır. Bunlardan biri de Fransız mutfağından gelen çikolatalı kruvasandır. Bu lezzet evde milföy hamuru ile Airfryer’da hızlıca hazırlanabilir. Airfryer'da milföyden yapacağınız kruvasan eminiz ki gerçeğini aratmayacaktır! Hem pratik ve kolay hem de oldukça lezzetli olan milföyden çikolatalı kruvasan tarifini mutlaka denemelisiniz.

Yemek 19-12-2022 17:43

Kat kat kabaran kruvasan tarifi! Kruvasan nasıl yapılır?

Fransız mutfağına ait lezzetler tüm dünya tarafından sevilerek tüketiliyor. Özellikle kahvaltı kültürleri oldukça önemli olan Fransızların kruvasanı çok beğeniliyor. Kruvasan hem tatlı hem de tuzluyla mükemmel uyum sağlıyor. Evde kruvasan nasıl yapılır? merak ediyorsanız bu tarife göz atabilirsiniz.

Yemek 29-10-2022 10:29

Fransız mutfağının vazgeçilmezi kruvasan poğaça tarifi! Evde en pratik kruvasan poğaça nasıl yapılır? İşte yapılışı ve malzemeleri

Fransız mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan kruvasan, özellikle kahve ve çayın yanında aranan lezzetlerin başında geliyor. Evde de çok pratik bir şekilde kruvasanın poğaça türünü yani 'kruvasan poğaça' tarifini hazırlayabilmek mümkün. İşte Fransız mutfağının vazgeçilmezi kruvasan poğaça tarifi!

Yemek 29-06-2022 16:40

Kahvaltının olmazsa olmazı! Leziz kruvasan tarifi

Kruvasan Fransızların bulduğu en lezzetli tatlar arasında üst sırada yer alıyor. Tüm dünyada sevilerek tüketilen kruvasanın yapımının zor olduğu düşünülüyor. Ancak evde yapacağınız kruvasanın lezzeti tüm bu tarifin yapımına değecek! Üstelik yapılan kruvasanın yapımı sanıldığı kadar zor değil.

Yemek 09-06-2022 17:06

Fransa'nın popüler tarifi kruvasanı evde hazırlayın! İşte kruvasanın malzemeleri ve yapılışı...

Lezzetleriyle dünya çapında üne kavuşan Fransız mutfağının ulusal yiyeceklerinden biri olarak kabul edilen kruvasan, son zamanlarda ülkemizde de sıklıkla tüketiliyor. Çay veya kahve eşliğinde keyif yaşatan kruvasanı evde hazırlayıp sunabilirsiniz.

Yemek 24-03-2022 00:10

Atıştırmalıklar arasında bir joker işlevi gören kruvasan böreğini evinizde kolayca yapabilirsiniz!

Kruvasan böreği denince akla ilk olarak Fransa gelse de aslında çok daha eski tarihlerde Avusturya'da yapıldığı ve şeklinin de Osmanlı tarihine dayandığına dair söylentiler bulunuyor. Kültürler arası yemek paylaşamama durumunun evrensel olduğunu buradan da anlayabiliriz. Aynı başlıktaki baklava örneğinde olduğu gibi...

Yemek 16-02-2022 11:45

Evde Kruvasan nasıl yapılır? MasterChef Kruvasan tarifi ve malzemeleri!

TV8'de yayınlanan sevilen yarışma MasterChef'in yeni bölümünde yarışmacılardan Kruvasan tatlısının yapılması istendi. Ay Çöreği olarak da bilinen Kruvasan'ın tarifi ve malzemeleri merak konusu oldu. Peki evde Kruvasan nasıl yapılır? İşte MasterChef Kruvasan tarifi ve malzemeleri!

Yemek 22-12-2021 00:41