Kur'aN-I Kerim Haberleri

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Türkiye finali Muş'ta yapıldı

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Türkiye finali Muş'ta yapıldı

Yurthaber 03-09-22 19:08

Samsun'da tarihi eser niteliğinde Kur'an-ı Kerim ele geçirildi

Samsun'da tarihi eser niteliğinde Kur'an-ı Kerim ele geçirildi

Yurthaber 26-08-22 13:36

Mardin'de işitme engelli çocuklar Kur'an-ı Kerim öğreniyor

Mardin'de "Ses siz olun" sloganıyla açılan Kur'an kursunda, az seviyede ya da dudak okuma yöntemi ve işitme cihazı yardımıyla duyan 8 çocuk hem Kur'an-ı Kerim öğreniyor hem de temel din bilgisi eğitimi alıyor - İşitme Engelliler Kız Kur'an Kursu öğreticisi Nazan Ağalday: - "Eğitimde hiçbir engelin olmadığını bu özel çocuklarla tanışıp onlara eğitim verdiğim zaman öğrendim ve anladım. Onlarla aramızda büyük bir sevgi bağı var"

Yurthaber 26-07-22 12:15

Görme engelliler, Braille alfabesiyle Kur'an-ı Kerim okuyor

Şanlıurfa'daki kursta 20 görme engelli, her harfine dokunarak okudukları Kur'an ile gönül dünyalarını aydınlatıyor - Bir haftada Kur'an okumayı öğrenen 10 yaşındaki İremsu Sabah: - "Hayallerimde hep Kur'an okumak vardı. Hayallerime ulaştım"

Yurthaber 23-07-22 12:15

Mersin, Osmaniye ve Hatay'da 15 Temmuz şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu

Mersin, Osmaniye ve Hatay'da 15 Temmuz şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu

Yurthaber 15-07-22 15:54

İstanbul'da Kur'an kurslarında hedef 300 bin öğrenci

İstanbul Müftü Yardımcısı Huriye Akbıyık: - "İstanbul genelinde 2 bin 405 Kur'an kursu öğreticimizle, 2 bin 480 imam hatibimiz, yine 1097 müezzin kayyımımızla toplamda 7 bin 693 görevlimizle bu hizmeti, bu eğitimleri gençlerimizle ve çocuklarımızla buluşturmaya gayret göstereceğiz" - "Yaz kurslarımız çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatları boyunca kendilerine faydalı olacak bilişsel, duyuşsal ve psikomotor davranışlar kazanmaları noktasında da ciddi katkılar sağlamaktadır"

Yurthaber 25-06-22 11:08

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Din alimi Ustaosmanoğlu'nun cenazesi, Fatih Camisi'nde düzenlenen törenin ardından Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği'nde medfun hocası Ali Haydar Efendi'nin yanında toprağa verildi

Yurthaber 24-06-22 16:20

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Trabzon'da çocuklar ve gençlerle buluştu:

"Camilerimiz çocuklarımızla, gençlerimizle güzel. Çocuklarımız caminin süsü. Siz olmazsanız camiler garip kalır"

Yurthaber 17-06-22 01:30

Kuran-ı Kerim’e saygısızlık yapılmıştı! Skandalda yeni gelişme

Antalya'da lise öğrencilerin Kur-anı Kerim’e tekme atması sonucu gelişen olayda 4 öğrenci disipline sevk edilerek okul hakkında da idari soruşturma başlatılmıştı. Konuyla ilgili olarak okul müdürü ve nöbetçi müdür yardımcısı devam eden soruşturmanın selameti açısından görevlerinden uzaklaştırıldı. Lise öğrencisi, çektiği video ile Kur'an-ı Kerim'i öperek kendini savunmuş, “Kur'an-ı Kerim olduğunu bilmeyerekten vurdum. Yaptığımdan aşırı pişman ve üzgünüm. Herkesten özür dilerim” demişti.

Haber 11-06-22 16:24

Kayseri'de genç hafız 16 saatte hatim yaptı

Kayseri'de genç hafız 16 saatte hatim yaptı

Yurthaber 11-06-22 12:16

Kur'an-ı Kerim'e tekme atan lise öğrencisi büyük tepki toplamıştı! 'Örgün eğitim dışı' cezası verildi

Geçtiğimiz günlerde bir lisedeki derslikte havaya atılan Kur'an-ı Kerim'e tekme atan öğrencinin görüntüsü sosyal medyada infial yaratmıştı. Olayla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı öğrenciler hakkında disiplin işlemlerinin başlatıldığını bildirmişti. Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran da olaya karışan 3 öğrencinin cezasını açıkladı.

Haber 08-06-22 16:59

Önce dansöz sonra Kur'an-ı Kerim'e tekme! Okullardaki skandal görüntüler sonrası Milli Eğitim Bakanı'ndan açıklama

Antalya'da lise öğrencisinin Kur'an-ı Kerim’e tekme atması ve Bursa’da okul salonunda dansöz oynatılması bir anda gündem yarattı. Söz konusu olayla ilgili videolar sosyal medyayı ayağa kaldırırken, iki olayla ilgili de soruşturma başlatılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den tepki çeken görüntülerle ilgili açıklama geldi. Bakan Özer, "Bakanlık olarak bunları tolere etmemiz mümkün değil" diye konuştu.

Haber 07-06-22 15:41

Kur’an-ı Kerim'e tekme atan lise öğrencisi olay yarattı! İnfial yaratan röveşata görüntüsü sonrası MEB'den açıklama

Kur’an-ı Kerim'e tekme atan lise öğrencisi sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Antalya Serik'teki bir lisede çekildiği belirtilen görüntülerde bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim'i kullanarak röveşata attığı görülüyor. Söz konusu görüntüler büyük tepki çekerken, sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasına girdi. Öte yandan söz konusu görüntülerle ilgili MEB'den açıklama geldi.

Haber 07-06-22 08:23

Salli Barik duası oku: Allahümme Salli ve Allahümme Barik duaları Türkçe meali (anlamı), Arapça okunuşu, fazileti ve faydaları

Namazların son oturuşlarında okunan Salli ve Barik duası, İslam geleneğinde önemli bir yere ve anlama sahiptir. İçerisinde Peygamber Efendimize ithaf edilmiş selam ve salavat ibareleri bulunan Allahümme Salli ve Allahümme Barik okunuşu nasıldır? Allah'u Teala'ya niyaz etmek amacıyla da sıklıkla okunur. Allahümme Salli ve Allahümme Barik duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri hakkındaki tüm detaylar burada.

Haber 03-06-22 09:52

Salat-ı Tefriciye duası oku: Salat-ı Tefriciye duası Türkçe meali (anlamı), Arapça okunuşu, fazileti ve faydaları

Salat-ı Tefriciye duası pek çok muradın hasıl olabilmesi adına çok sayıda Müslüman tarafından okunabilen bir duadır. Özellikle zor ya da sıkıntılı dönemlerde okunan, kişinin mücadele ettiği meşakkatlerin ortadan kalkmasında vesile olarak görülmektedir. Yazımızın devamını inceleyerek Salat-ı Tefriciye okunuşu, Salat-ı Tefriciye duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Haber 03-06-22 09:51

Rabbena duası oku: Rabbena duası Türkçe meali (anlamı), Arapça okunuşu, fazileti ve faydaları

Beş vakit namaz esnasında okunan dualardan olan Rabbena duaları okunuşu nasıldır? İslam geleneğinde son derece önemli bir yere sahip olan Rabbena duaları Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile inananlara yol gösterir. Namazda son oturuşta okunan dualar arasındaki Rabbena, ayet ve hadislerden alıntı yapılarak oluşturulmuş bir duadır. Yazımızın devamında Rabbena duaları meali ve tefsiri gibi konularla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Haber 03-06-22 09:50

Peygamber Efendimizin şifa duası oku: Hastalığın geçmesi için okunacak en etkili şifa duaları

İnsan yaşamında en kıymetli şey sağlıktır. Ne yazık ki birçok insan hastalığa yakalanmadan sağlığın değerini anlamaz. Hastalanınca doktora gitmek ne kadar önemliyse, Allah'a sağlık için dua etmek de o kadar önemlidir. Hastalanınca en çok okunan dua ise Peygamber Efendimizin şifa duasıdır. Peygamber Efendimizin şifa duası okunuşu nasıldır? Peygamber Efendimizin şifa duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali ve tefsiri ile ilgili tüm detaylar...

Haber 03-06-22 09:33

Hicri yılbaşı duası oku: Hicri yılbaşı duası Türkçe meali (anlamı), Arapça okunuşu, fazileti ve faydaları

Hicri yılbaşı duası okunuşu nasıldır? Mübarek Muharrem ayına gireceğimiz bu gece, Hicri Yılbaşı'nı değerlendirmek isteyenler, bu gece nasıl ibadet etmeli, nasıl dua etmeli aramaları yapıyor. Peygamber Efendimiz, Hicri Yılbaşı gecesi hangi duayı okumayı tavsiye etmiştir? Hicri yılbaşı nasıl değerlendirmeli, hangi ibadetler yapılmalı? İşte Hicri yılbaşı duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali ve tefsiri hakkında tüm detaylar...

Haber 02-06-22 20:20

Para, bolluk ve bereket duası: Peygamber Efendimizin rızık ve dilek duası nedir?

Müslüman kişiler tarafından sıklıkla okunan rızık ve bereket duası, iş yeri ve eve bolluk bereket getirmesi için okunuyor. Para duası ve hayırlı kazanç duası olarak da bilinen bu dua, berekete kavuşmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu dualardan birisi. Birçok İslam alimi, bereket duasının çok sayıda fazilete sahip olduğunu belirtiyor. Bereket okunuşu nasıldır? Bereket duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri nedir?

Haber 02-06-22 20:12

Tövbe duası okunuşu: Tövbe duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri

Tövbe, işlediği bir günahtan ya da suçtan pişmanlık duyarak bir daha yapmamaya karar vermektir. Dua ise, aczimi, sıkıntımızı, derdimizi, isteklerimizi Rabbimize ilettiğimiz andır. Tövbe duası, pişman olunan günah veya suçun bir daha tekrarlanmayacağına dair Allah'a söz vermektir. Peki tövbe okunuşu nasıldır? Tövbe duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı nedir? Tövbe duası meali ve tefsiri ile ilgili tüm detaylı bilgiler...

Haber 02-06-22 09:49

İsmi azam duası okunuşu: İsmi azam duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri

Allah'ın isimlerinin azametine sığınılarak edilen bir dua olan İsmi Azam, İslam alemi için son derece önemlidir. Duaların makbul bir hale gelebilmesi için Allah'u Teala'nın isimlerini ihtiva etmesi İslam alimleri açısından oldukça önemsenmiştir. İsmi azam okunuşu nasıldır, İsmi azam duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı nedir? İsim azam duası meali & tefsiri ile ilgili tüm detaylar yazımızda.

Haber 02-06-22 09:39

Hicri yılbaşı duası okunuşu: Hicri yılbaşı duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri

Hicri yılbaşında nasıl dua etmeli? Mübarek Muharrem ayına gireceğimiz bu gece, Hicri Yılbaşı'nı değerlendirmek isteyenler, bu gece nasıl ibadet etmeli, nasıl dua etmeli aramaları yapıyor. Peygamber Efendimiz, Hicri Yılbaşı gecesi hangi duayı okumayı tavsiye etmiştir? Hicri yılbaşı duası okunuşu nasıldır, dua nasıl değerlendirmeli, hangi ibadetler yapılmalıdır? Hicri yılbaşı duası Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali & tefsiri nedir?

Haber 02-06-22 09:34

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, görme engelli hafızlık öğrencilerinin yıl sonu etkinliğine katıldı:

"Cenabıhakk'ın Peygamber Efendimize verdiği en büyük mucizesi Kur'an-ı Kerim'dir. Demek ki bizler Kur'an'ı öğreneceğiz ve Kur'an'la hayatımızı aydınlatacağız"

Yurthaber 01-06-22 20:24

İsveç'te büyük skandal! Aşırı sağcı Paludan'a 'Kur'an-ı Kerim yakma' izni

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri kabul edilen İsveç'te skandal bir izin verildiği ortaya çıktı. Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan ülkede 5 bölgede Kur'an-ı Kerim yakmak için gösteri düzenlemek istedi. Kur'an-ı Kerim yakma gösterisini camilerin yakınlarında düzenlemek isteyen Paludan'a izin verildiği bildirildi.

Haber 11-05-22 17:24

Mustafa Öztürk kimdir, nereli? Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi Mustafa Öztürk kaç yaşında?

Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda birinci oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı final programı Kadir Gecesi'nde ekrana geldi. TRT 1'de yayınlanan program sonrası vatandaşlar, internette konuya dair araştırma yapmaya başladı. Peki Mustafa Öztürk kimdir, nereli? Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi Mustafa Öztürk kaç yaşında? İşte ayrıntılar...

Haber 28-04-22 12:14

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi 2022 kim oldu? Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi Mustafa Öztürk kimdir?

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi, vatandaşlar tarafından merak edildi. TRT 1'de canlı olarak ekrana gelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı final programı Kadir Gecesi'nde yapıldı. Peki, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi 2022 kim oldu? Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi Mustafa Öztürk kimdir? İşte ayrıntılar...

Haber 28-04-22 12:14

KADİR GECESİ Kuran-ı Kerim'den okunabilecek sureler nelerdir? Kadir suresinin anlamı ve fazileti nedir?

Kadir Gecesi Kuran-ı Kerim'den okunabilecek sureler, bu kıymetli gecede ibadetlerini doğru ve eksiksiz yapmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu gün, İslam alemi için önemli bir gündür. Kur'an-ı Kerim, Hz. Muhammed'e bu kıymetli gecede vahyedilmeye başlandı. Dolayısıyla vatandaşlar internette; Kadir Gecesi Kuran-ı Kerim'den okunabilecek sureler nelerdir? Kadir suresinin anlamı ve fazileti nedir? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Haber 27-04-22 17:28

2022 KADİR GECESİ MESAJLARI! Instagram, Facebook, Whatsapp için resimli, en güzel Kadir Geceniz mübarek olsun mesajları ve sözleri

Kadir Gecesi mesajları, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen bu kıymetli geceyi sevdiklerine anımsatmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi internette konuya ilişkin sorgulama yapıyor. İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'da, bu anlamlı geceye ilişkin "Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir Gecesi'nde indirdik." denilmektedir. Instagram, Facebook, Whatsapp için resimli, en güzel Kadir Geceniz mübarek olsun sözlerini sizler için derledik. İşte Kadir Gecesi mesajları..

Haber 27-04-22 17:27

KADİR GECESİ nedir? Kadir Gecesi önemi ne, faziletleri nelerdir?

Kadir Gecesi, Kur'an-ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğu ifadeleri ile yer almaktadır. Bu kıymetli gece, günün en çok araştırılan konularında biri oldu. Allah’ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı gece olarak bilinen bu kıymetli gecede eller semaya kalkacak ve dualar edilecek. Peki Kadir Gecesi nedir? Kadir Gecesi önemi ne, faziletleri nelerdir? İşte detaylar...

Haber 27-04-22 17:06

Kadir Suresi Kuran-ı Kerim'de kaçıncı sayfada? İşte Kadir Gecesi indirilen Kadir suresinin okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve tefsiri!

Kadir Suresi ile ilgili bilgiler merak konusu oldu. Kadir Gecesi'nde ibadetlerini doğru ve eksiksiz olarak yerine getirmek isteyen vatandaşlar, İslam alemi için önemi büyük olan bu kıymetli geceye dair araştırma yapmayı sürdürüyor. İbadet edecek vatandaşların merak ettiği konular arasında Kadir Gecesi indirilen Kadir suresinin okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve tefsiri de yer alıyor. Peki Kadir Suresi Kuran-ı Kerim'de kaçıncı sayfada? İşte detaylar...

Haber 27-04-22 14:51

KADİR SURESİ OKUNUŞU! Kadir suresinin anlamı, önemi ve fazileti nedir? Kadir Gecesi indirilen Kadir suresinin Türkçe okunuşu!

Kadir Suresi, Kadir Gecesi ibadetlerini doğru ve eksiksiz yapmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Kur'an-ı Kerim, Hz. Muhammed'e bu kıymetli gecede vahyedilmeye başlandı. Dolayısıyla vatandaşlar internette; Kadir suresinin anlamı, önemi ve fazileti nedir? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İşte konuya ilişkin bilgiler...

Haber 27-04-22 14:31

Kadir Gecesi bugün mü 2022? Kadir Gecesi anlamı ve önemi nedir?

Kadir Gecesi günün en çok araştırılan konuları arasında bulunuyor. On bir Ayın Sultanı Ramazan'ın bitimine günler kaldı. Vatandaşlar, Allah’ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu kıymetli gecede ellerini semaya kaldırıp ibadet ve dua edecek. Kadir Gecesi bugün mü 2022? Kadir Gecesi anlamı ve önemi nedir? sorularının yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar popüler arama motorlarında arama yapıyor. İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 27-04-22 14:19

Kadir Gecesinde yapılacak ibadetler nelerdir? Kadir Gecesinde hangi dualar okunur?

Kadir Gecesi'nde yapılacak ibadetler ve okunacak dualar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen bu kıymetli gece için ibadetlerini eksiksiz ve doğru olarak yerine getirmek isteyen kişiler konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Kadir Gecesinde yapılacak ibadetler nelerdir? Kadir Gecesinde hangi dualar okunur? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Konuya dair merak edilenler haberimizde...

Haber 27-04-22 14:15

Kadir Gecesi Kandil mi sayılır? Kadir Gecesi kandil midir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklaması!

Kadir Gecesi, İslam dinine mensup kişiler için önemi büyük olan günlerden biridir. İslam dininin kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim, Hz. Muhammed'e bu kıymetli gecede vahyedilmeye başlandı. Vatandaşlar, 27 Nisan Çarşamba (bugün) idrak edilecek olan bu önemli gecenin kandil olup olmadığını öğrenmek için araştırma yapmaya devam ediyor. Peki Kadir Gecesi Kandil mi sayılır? Kadir Gecesi kandil midir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuya ilişkin yayımladığı bilgiler...

Haber 27-04-22 13:27

Kadir Gecesi namazı saat kaçta kılınır? Kadir Gecesi namazına nasıl niyet edilir, nasıl kılınır?

Kadir Gecesi namazı, Hz. Muhammed'e, Kur'anı-ı Kerim'in vahyedilmeye başlandığı bu anlamlı gecede ibadetlerini eksiksiz ve doğru olarak yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Peki Kadir Gecesi namazı saat kaçta kılınır? Kadir Gecesi namazına nasıl niyet edilir, nasıl kılınır? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından konuya ilişkin yayımlanan bilginin detayları haberimizde...

Haber 27-04-22 13:23

Kadir Gecesi ne zaman 2022? Kadir Gecesi bugün mü idrak edilecek? İşte Kadir Gecesi'nin tarihi!

Kadir Gecesi ne zaman? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar, Ramazan Ayı sürerken konuya ilişkin yaptıkları araştırmalara hız verdi. Bu kıymetli günde namazlar kılınacak, eller semaya kalkacak ve vatandaşlar camilere gidecek. Peki Kadir Gecesi ne zaman 2022? Kadir Gecesi bugün mü idrak edilecek? İşte tarihi...

Haber 27-04-22 09:56

Kadir Gecesi ne zaman 2022? Kadir Gecesi ile ilgili mesajlar, anlamlı sözler, ayet ve hadisler nelerdir?

Kadir Gecesi ne zaman? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Öte yandan Ramazan-ı Şerifin 27’nci gecesi olan bu önemli geceye ilişkin mesajlar, anlamlı sözler, ayet ve hadisler de vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bin aydan daha hayırlı olduğu kabul edilen bu gecede yapılabilecek ibadetler ise merak edilen bir başka konu. Peki Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi ile ilgili mesajlar, anlamlı sözler, ayet ve hadisler nelerdir? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 27-04-22 09:54

Milyonluk Kur'an-ı Kerimler operasyonla ele geçirildi! İkisi de 5 asırlık

Kayseri’de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 5 asırlık olduğu değerlendirilen piyasa değeri 3 milyon TL olan 2 adet el yazması Kur’an-ı Kerim ele geçirildi.

Haber 21-04-22 18:43

Malatya'daki ceza infaz kurumunda Kur'an-ı Kerim'lerin toplatıldığı iddiası

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: - "Ramazan ayının manevi iklimine yakışmayan söz konusu iddialar, art niyetli kişiler ve çevreler tarafından kasıtlı olarak gündeme getirilmekte olup külliyen yalandır"

Yurthaber 17-04-22 18:58

İsveç'te Kur'an yakarak gündeme gelen Rasmus Paludan kimdir? Rasmus Paludan nereli ve kaç yaşında?

İsveç'te Kur'an yakarak gündeme gelen Rasmus Paludan, skandal olayın ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Olay Türkiye'nin aralarında bulunduğu birçok ülke tarafından tepkiyle karşılandı. İsveç'te Kur'an yakarak gündeme gelen Rasmus Paludan kimdir? Rasmus Paludan nereli ve kaç yaşında? soru ve konu başlıkları internette araştırılıyor. İşte Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) Genel Başkanına ilişkin bilgiler...

Haber 15-04-22 08:32

İsveç'te skandal olay! Polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonu

İsveç'in Linköping kentinde bir skandal meydana geldi. Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yaktı. Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, olayla ilgili olarak "Bu nasıl bir akıl tutulması anlamış değilim." dedi.

Haber 14-04-22 19:29

Burdur'da hafızlığını tamamlayan 69 öğrenciye belge verildi

Burdur'da hafızlığını tamamlayan 69 öğrenciye belge verildi

Yurthaber 19-03-22 16:25

Karabük, Zonguldak, Düzce ve Kocaeli'de Miraç Kandili idrak edildi

Karabük, Zonguldak, Düzce ve Kocaeli'de Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 27-02-22 21:46

Nasuh tövbesi nedir, nasıl yapılır? Şartları nelerdir? Nasuh ne anlama gelir?

Nasuh tövbesi ve Nasuh kelimesinin anlamı basında yer alan haberler ile yeniden merak konusu oldu. Vatandaşlar, içten ve samimi şekilde yapılan bir tövbe olan Nasuh Tövbesini araştırıyor. Peki Nasuh tövbesi nedir, nasıl yapılır? Şartları nelerdir? Nasuh ne anlama gelir? İşte Nasuh'un anlamı ile Nasuh tövbesi ile ilgili detaylar...

Haber 10-02-22 12:29

Ahmet Çalık'ın Kur'an okuduğu video sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı

Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık geçen hafta geçirdiği kazayla hayatını kaybetmiş ve Türkiye'deki herkesi yasa boğmuştu. Çalık'ın sosyal medyada Kur'an okuduğu anlar paylaşıldı. Video kısa sürede paylaşım rekoru kırdı.

Haber 17-01-22 17:49

İHH 2021'de Afrika'da 21 bin Kur'an-ı Kerim dağıttı

İHH 2021'de Afrika'da 21 bin Kur'an-ı Kerim dağıttı

Yurthaber 15-01-22 11:17

Erzurum'un 5 asırlık geleneği 1001 Hatimin okunmasına başlandı

İl Müftüsü Şahin Yıldırım: - "500 yıl önce 1001 Hatim, Pir Ali Baba'nın tavsiyesi üzerine başlamış bir gelenektir. Doğal afetler, özellikle depremler ve zelzele olması dolayısıyla kendisinden tavsiye istendiğinde '1001 Hatim okursanız umulur ki Yüce Mevla'mız bir daha buralarda depremler ve doğal afetler yaşatmaz' cümlesiyle başlatmış ve bugüne kadar akamete uğramadan gelmiş bir gelenektir"

Yurthaber 17-12-21 13:22

ABD'de skandal olay! Vandallar dini kitapları yaktı

ABD’nin Arizona Eyalet Üniversitesinde (ASU) bulunan ibadet odasında, Müslüman öğrencilere ait dini kitapların yakılarak tahrip edildiği belirtildi. Kitapların arasında Kur'an-ı Kerim'in de olduğu öğrenildi.

Haber 10-12-21 02:51

Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor! Aile yadigârı diye satıyorlar

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.

Haber 24-11-21 15:26