Odtü Haberleri Ve Son Dakika Odtü Haberleri

Odtü Haberleri Ve Son Dakika Odtü Haberleri

15 Kasım 1956 tarihinde Ankara’da kurulan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin renkleri kırmızı ve beyazdır. Çankaya ve KKTC olmak üzere iki kampüsü vardır. 2021 itibari ile akademik birim olarak 5 Fakülte, 5 Enstitü, 2 Yüksekokula sahiptir. Üniversitede İngiliz eğitim yapılmaktadır. Üniversitenin 37 okul takımı, 16 spor topluluğu bulunmaktadır. Okulun metu.edu.tr/tr (Türkçe), metu.edu (İngilizce) olmak üzere iki web sitesi vardır. Yabancı dilde eğitim vermek, merkezî bilgisayar sistemi kurmak, üniversite müzesi açmak, teknokent kurmak, internet bağlantısı gerçekleştirmek gibi ülke çapında birçok ilki gerçekleştirmiştir.

ODTÜ Haberleri

ODTÜ bahar şenliğinde terör propagandasına 16 gözaltı

Ankara'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) bahar şenliğinde terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla 2'si ODTÜ öğrencisi 16 kişi gözaltına alındı.

Haber 29-05-2022 14:54

Türkiye'den 130 üniversite, en az bir bilim alanı ile "dünyanın en iyileri" ligine girmeyi başardı

ODTÜ URAP'ın hazırladığı rapora göre, geçen yıl Türkiye'den ODTÜ, İTÜ, Hacettepe, İstanbul, Boğaziçi, Bilkent, Ankara ve Gazi üniversiteleri 8 sıralama kurumunun yaptığı alan sıralamalarının tümünde yer almayı başardı - Türkiye'den en fazla üniversitenin listelerde göründüğü bilim alanı 136 üniversite ile kimya bilim alanı olurken, bu alanı 115 üniversite ile mühendislik, 106 üniversite ile sosyal bilimler izledi

Yurthaber 22-04-2022 11:05

Babacan'dan ODTÜ'lü öğrencilere: Kimseden izin almak zorunda değiliz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ODTÜ'de katılacağı bir etkinlik öncesinde bazı öğrenciler tarafından protesto edilmişti. Etkinliğin iptal olmasına sebep olan protestolarla ilgili konuşan Babacan, "ODTÜ'ye giriş-çıkışta kimseden izin almak zorunda değiliz. Ama sorunları konuşarak çözmemiz lazım. Konuşmamak, konuşturmamak bunların demokraside yeri yok" ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-2022 17:45

ODTÜ'lü kız kardeşlerin bitmeyen öğrenme merakı 11 diploma getirdi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi doktora öğrencileri Melike ve Ece Çağlayan kardeşler, öğrenme ve çalışma azimleri sonucunda çeşitli üniversitelerin farklı bölümlerinden 11 lisans ve yüksek lisans diploması aldı. Melike Çağlayan, küçük yaşta duyduğu "ordinaryüs profesör" ifadesinden çok etkilendiğini ve bunu hedeflediğini belirterek, "Bunun ne olduğunu da tam bilmiyordum. 7 üniversite bitirince ulaşılacak bir düzey diye duymuştum. Ben aslında farkına varmadan o noktaya kadar gelmişim" diye konuştu

Haber 09-04-2022 14:31

ODTÜ

Odtü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Odtü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

ODTÜ, kritik arama-kurtarma görevleri için "metaverse"de yeni teknoloji geliştirdi

Özellikle trafik kazalarında kurtarma faaliyetlerinde kullanılan ağır makinelerin replikaları ile gerçeklik algısının yüksek oranda hissedilmesini sağlayan eğitim teknolojisi, alanındaki ilk uygulamalardan biri olma özelliği taşıyor - ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay: - "İtfaiye personeli, teçhizatların ağırlığını da hissederek gerçek ortamdaki gibi eğitimlerini alabiliyor. Bu teknoloji ile hem sanal gerçeklik ortamında senaryolar tek tek denettirilebiliyor hem de bu senaryolar artırılmış gerçeklik ortamında mekandan bağımsız şekilde uygulanabiliyor"

Yurthaber 14-03-2022 11:07

Doğal gaz ithalatını azaltmaya aday "Türk linyitini gazlaştırma" teknolojisi hazır

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İskender Gökalp: - "Türkiye linyitlerinin verimli ve temiz bir şekilde gazlaştırılabileceğini ispat ettik. Kurulan demonstrasyon tesisi sayesinde önemli veriler elde edildi ve ticari boyutlardaki sistemler ölçeklendirildi" - "Türkiye'de şu anda 20 milyar ton, 30-35 yıl yetecek kullanılabilir linyitten bahsediliyor. Gazlaştırarak kullanabilirsek ve karbondioksiti tutabilirsek Türkiye için tam anlamıyla bir doğal gaz ithal ikamesi stratejisi hayata geçirilmiş olacak"

Yurthaber 22-02-2022 13:06

'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' listeleri açıklandı! ODTÜ, Türkiye'den tek üniversite oldu

Dünyanın 11 sıralama kuruluşu tarafından hazırlanan "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" listeleri açıklandı. Açıklanan listelerden 3'ünde ilk 500'e Türkiye'den ODTÜ, iki ayrı listeye ise Boğaziçi, Hacettepe ve İstanbul üniversiteleri girdi. ODTÜ URAP Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut, üniversitelerin dünya sıralamalarında arzu edilen hızlarda yükselemediğine ve çoğunun gerilediğine işaret etti.

Haber 31-01-2022 11:40

Ankara'da boş arazide erkek cesedi bulundu

Ankara'da boş arazide erkek cesedi bulundu

Yurthaber 23-09-2021 19:56

Marmara Denizi'nde yeni tehlike! Müsilajdan sonra şimdi de oksijen azlığı

Aylarca müsilaj kâbusunun esir aldığı Marmara Denizi'nde şimdi de oksijen azlığı ortaya çıktı. Bunu "Çok ciddi bir problem" olarak belirten ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel, iyice arttığını da ekledi.

Haber 17-09-2021 11:01

Berker Bülbüloğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Berker Bülbüloğlu ne iş yapıyor?

1988'de Ankara’da doğan Berker Bülbüloğlu, ilk, orta ve lise tahsiline ODTÜ Koleji’nde devam etmesinin ardından 2013’te Los Angeles Devry Üniversitesi’nden İşletme bölümünden mezun oldu.

Finans 02-09-2021 13:51

Dünya Üniversite Sıralaması 2022 sonuçları açıklandı! Listede Türkiye'den hangi üniversiteler var?

Dünyanın en itibarlı derecelendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education (THE), ‘Dünya Üniversite Sıralaması 2022’ sonuçlarını açıkladı. Dünyanın ve Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin yer aldığı sıralamada, İngiliz ve Amerikan üniversiteleri ilk 5’teki yerlerini korudu. Türkiye’den ise vakıf üniversiteleri arasında Koç, Sabancı, Bilkent ve Bahçeşehir Üniversiteleri listenin başında yer aldı.

Haber 02-09-2021 12:09

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ODTÜ'lü öğrencilerin sorularını yanıtladı:

"Önümüzdeki seçimlerde 6 milyon 300 bin genç sandığa gidip nasıl bir Türkiye istediğini göstermeli. Kendi beklentilerine uygun bir partiye oyunu vermeli" - "Üniversiteler bilim yuvalarıdır, üniversitelerde düşünceye sınır getirilmez, en aykırı düşünceler bile rahatlıkla dile getirilmeli. YÖK'ün kaldırılması, üniversitelerin yeniden kendi kültürünü oluşturabileceği atmosferin yaratılması gerekiyor" - "Vicdani ret olayı son yıllarda ağırlıklı olarak gündeme gelen bir olay. Kamuoyunda tartışılabilir, siyaset kurumu bunu dikkate alabilir ama bunun belli bir olgunluğa ulaşması lazım" - "Bugün izlenen dış politikanın tam 180 derece değişmesi lazım. Bu dış politika Türkiye'yi dünyada yalnızlaştırdı. Sadece Avrupa'da, Uzak Doğu'da değil, Orta Doğu coğrafyasında Türkiye yalnız kaldı, yalnızlaştırıldı" - "Eurovision şarkı yarışmasından çekiliyorsunuz. Aklın alacağı şey değil. Niye çekiliyorsunuz? Bu tamamen sanattan ve kültürden korkmaktan kaynaklanıyor. Oysa sanat ve kültür insanın doğasında olan bir şeydir"

Yurthaber 17-07-2021 12:14

Türkiye, "yapay zeka" bilimsel makale sayısıyla zirveye oynuyor

ODTÜ URAP tarafından yapılan çalışmaya göre, Türkiye, yapay zeka alanındaki bilimsel makalelerin sayısı açısından 137 ülke arasında 13'üncü sırada yer aldı - URAP Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut: - "Türkiye, sıralamadaki yeri itibarıyla gelişmekte olan ülkeler arasında en başarılı ülkelerden biri" - "YÖK'ün Türkiye genelindeki üniversitelerde yapay zeka bölümleri kurmasına yönelik atılımlarının sürdürülmesi ve veri bilimi araştırmalarıyla zenginleştirilmesi Türkiye için bu alanda çalışabilecek insan kaynağının yaratılması için önemli bir fırsattır"

Yurthaber 01-07-2021 11:07

Türkiye'nin oyun teknolojilerindeki gücü tek çatıda toplandı

ODTÜ TEKNOKENT ve TOGED'in yanı sıra 32 firmanın katılımıyla Oyun Teknolojileri Kümelenmesi kuruldu - Kümelenme, bölgesel değil, tüm Türkiye’ye açık olacak, yürütülecek çalışmalarla küme firmalarının bilgi ve insan kaynakları çeşitlenecek, iş geliştirme süreçleri hızlanacak ve daha fazla sayıda ürün piyasaya sunulacak - Doğru pazarlama mekanizmalarının kurulmasıyla ürün satışlarında da başarı sağlanabilecek, bu sayede hem küme firmaları daha çok kazanacak hem de Türkiye daha fazla ihracat geliri elde edecek - Başarı hikayelerinin artmasıyla yabancı yatırımcının gözü daha fazla Türkiye'nin üzerinde olacak

Yurthaber 29-06-2021 11:05

Sayıları 700'e kadar düşen Akdeniz fokları fotokapanla görüntülendi

Dünya üzerinde sayıları 700, Türkiye'de ise 100'e kadar düşen Akdeniz fokları, Mersin'de bilim insanları tarafından kurulan fotokapanlarla görüntülendi.

Haber 26-06-2021 11:05

ODTÜ'den Marmara Denizi'nde kritik çalışma! İşte çarpıcı sonuçlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü koordinasyonunda yürüttüğü Marmara Denizi Bütünleşik Modelleme Sistemi (MARMOD) Projesi'nde görev alan ve Marmara Denizi’nde müsilaj oluşumları ile ilgili çalışmalarına devam eden bilim insanları, ilk kez derin Marmara’da yani 100 metre ve ötesindeki müsilaj tabakalarını inceledi.

Haber 24-06-2021 12:04

Rektör Kök, "QS" sıralamasında ODTÜ'nün 100 sıra yükselmesini değerlendirdi:

"ODTÜ bu yıl Uluslararası Akademik İtibar açısından dünya 333'üncüsü ve Uluslararası İşveren Tanınırlık açısından ise dünya 224'üncüsü olarak ülkemizdeki üniversiteler arasında ilk sırada yer almıştır" - "Bu başarıda öğretim üyelerimizin araştırmalarını yayına çevirme noktasında sağladığımız yenilikler, üniversitemize gelen öğretim üyelerimizin performansı ve özellikle genç öğretim üyelerimizin ulusal ve uluslararası proje sayılarındaki artışlar etkili oldu" - "YÖK'ün araştırma üniversitelerine sağladığı destekler ve YÖK 100/2000 programının başarılı olarak sürdürülmesi bizim bu yılki ilerlememizde faydalı olan etkenler arasında"

Yurthaber 10-06-2021 11:09

Doç. Dr. Mustafa Yücel: Marmara'yı koma halinden 5-6 yılda çıkarabiliriz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Enstitü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel, Marmara Denizindeki müsilaj sorunuyla alakalı Bilim-2 gemisi ile yaptıkları araştırmaya ilişkin, "Elimizdeki veriler ve modeller 5-6 yıl içerisinde Marmara’yı bu kriz, koma halinden çıkartabileceğimizi gösteriyor." dedi.

Haber 03-06-2021 18:12

ODTÜ araştırma gemisi Bilim-2, deniz salyalarını takip için Marmara Denizi'nde seyrüseferde

Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Enstitü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel: - "Gemimizden anlık ulaşan bilgiler, müsilajın sadece yüzeyde değil, denizin içinin de jel gibi olduğu ve denizdeki oksijenin de çok azaldığı yönünde. Denizden örnek alıp incelemek için kullandığımız filtreler ve pompalar organik parçacık yoğunluğundan güçlükle çalışıyor şu an. Türkiye denizlerinde daha önce görülmemiş büyük bir felaketle karşı karşıyayız" - "Oksijensizleşme sürdükçe bu tehlike daha da büyüyecek. Bu durum Marmara Denizi'nde yakında balıkların ve pek çok deniz canlısının kitlesel ölümüne neden olabilir. Bu çok uzak değil" - "Yaptığımız modellemelere göre, karasal atıkların en az yüzde 50 oranında azaltılması, Marmara Denizi'ni 5-6 yıl içinde komadan çıkarabilir. Bu durumda balıkların 80-100 metre derinliklere kadar dağılım gösterdiği dönemlere geri dönebiliriz" - "Marmara'nın sağlıklı kalması Karadeniz havzasının sağlığını da doğrudan etkiliyor. Aslında bu durum, uluslararası sonuçlar da doğurabilir"

Yurthaber 02-06-2021 12:16

ODTÜ kütüphanesinde cinsel saldırıya 10 yıl hapis istemi

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde araştırma görevlisi Davut D. (35), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kütüphanesinde çalışan D.K. (27) ve M.Y. (33) adlı kadınlara cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Mahkemedeki savunmasında kütüphaneye gittiğini hatırlamadığını söyleyen Davut D.'nin, suç tarihlerinde içeriye girerken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri dava dosyasında delil olarak yer aldı.

Haber 22-05-2021 10:17

TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı: Kolera gibi hastalıklarda artış olabilir

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Lütfi Akca, "İklim değişikliğine bağlı olarak şehir selleri, gelecekte etkisin daha da artıracak. Çok önemli bir şehir güvenlik sorunu ortaya çıkabilir. Seller mevcut mühendislik yaklaşımlarıyla yönetilemez hale geliyor." dedi.

Haber 27-04-2021 17:58

4,5 yıl önce eşinin köyüne dönen ODTÜ mezunu: Herkes şüpheyle yaklaşıyordu!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir Planlama Bölümünden mezun olan Burak Alsan, 4,5 yıl önce eşiyle köye yerleşti. Burada atıl arazide organik tarıma başladı ve 20 kişiye istihdam sağladı.

Finans 27-04-2021 12:04

Getir’in kurucu ortağı Tuncay Tütek kimdir? Tuncay Tütek kaç yaşında? Tuncay Tütek Getir’i nasıl kurdu?

Getir fikrinin Bi’taksi uygulamasından esinlenerek ortaya çıktığını dile getiren Tuncay Tütek, 300 kişi ile 2015 yılında Getir’i kurduklarını ifade etti. Getir, Türkiye’de 10 dakikada alışverişi vatandaşlara götüren ilk hizmet olarak öne çıkıyor. Getir’in bu uygulamasından sonra birçok firma benzer şekilde hizmet vermeye başladı. Tuncay Tütek, Getir’in Londra açılması konusunda, Londra’da oturan Türklerden talep görmesi üzerine aynı sistemi İngiltere’ye de kurduklarını açıkladı.

Haber 16-04-2021 10:39

'Türkiye'nin 1,6 milyon ton yeşil hidrojen potansiyeli var'

ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökalp, dünya bor rezervlerinin yüzde 73'üne sahip olan Türkiye'nin bu rezervleri hidrojen üretiminde kullanabileceğini söyledi.

Finans 30-03-2021 12:30

ODTÜ ücretsiz yapay zeka eğitimlerinin ikinci dönemini başlattı

ODTÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Kürşat Çağıltay: - "Bilgeİş eğitim platformu üzerinden eğitimleri tamamlayanlar ODTÜ'den sertifika alacaklar"

Yurthaber 16-03-2021 09:19

ODTÜ ücretsiz yapay zeka eğitimlerinin ikinci dönemini başlattı

ODTÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Kürşat Çağıltay: - "Bilgeİş eğitim platformu üzerinden eğitimleri tamamlayanlar ODTÜ'den sertifika alacaklar"

Yurthaber 16-03-2021 09:18

Levent Ülgen kimdir? Menajerimi Ara’ya konuk olan Levent Ülgen kaç yaşında, nereli?

Ekranların ilgiyle takip edilen dizi Menajerimi Ara’nın yeni bölümünde Levent Ülgen’in de rol alacağının öğrenilmesinin ardından ünlü isimle alakalı araştırmalar hızlandı. Çok sayıda kişi Levent Ülgen kimdir sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, Levent Ülgen kaç yaşında, nereli?

Magazin 27-02-2021 16:54

ODTÜ'lü öğrencilerin tasarladığı uzay keşif aracına özel ödül

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makina ve İnovasyon Topluluğu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren farklı bölümlerden 25 öğrencinin yer aldığı METU Rover (İnsansız kara aracı) projesi, Avrupa’nın en prestijli uzay ve robotik yarışması olan European Rover Challenge 2020’de 'en iyi bilim insanları' özel ödülünü aldı.

Haber 20-10-2020 11:45

İşte Türkiye'deki en iyi üniversiteler! İlk sırada Hacettepe yer aldı

Türkiye'deki 166 üniversitenin akademik performansının sıralandığı ODTÜ University Ranking by Academic Performance Laboratuvarı'nın (URAP) açıkladığı listede Hacettepe ülkenin en iyi üniversitesi olurken ODTÜ ikinci, İTÜ ise üçüncülüğü elde etti.

Haber 04-10-2020 17:33

Samsun Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığından "bilirkişi" açıklaması

Samsun Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığından "bilirkişi" açıklaması

Yurthaber 21-08-2020 13:15

ODTÜ "eğitim öğretim"de en başarılı üniversite oldu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, YÖK tarafından yayımlanan 5 ana başlıkta 45 kritere göre verilerin yer aldığı "2018 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporları"nda "eğitim ve öğretim" alanında en başarılı üniversite oldu - ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök: - "Öğrencilerimizi de araştırma ve geliştirme süreçleri içine alacak şekilde öğretim üyelerimizin projelerine dahil ediyoruz. ODTÜ'nün bu başarısında öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz, idari personelimiz, tüm üniversite bileşenlerinin büyük emekleri var" - "Bu izleme ve değerlendirme raporları her üniversitenin gelişimini motive edecektir"

Haber 29-09-2019 11:10

ODTÜ'den "Çöp Topla-Koş" etkinliği

Orta Doğu Teknik Üniversitesince düzenlenen "Çöp Topla-Koş" etkinliği kapsamında, katılımcılar, Eymir Gölü'nün etrafında çöp topladı ve belirlenen güzergahta spor yaptı

Yurthaber 28-09-2019 15:46

ODTÜ'den "Çöp Topla-Koş" etkinliği

Orta Doğu Teknik Üniversitesince düzenlenen "Çöp Topla-Koş" etkinliği kapsamında, katılımcılar, Eymir Gölü'nün etrafında çöp topladı ve belirlenen güzergahta spor yaptı

Haber 28-09-2019 15:45

ODTÜ'de polise hakarete tepki

Toplumsal Diriliş Hareketi, ODTÜ'deki gerginlik sırasında polise yönelik hakaret içeren ifadeler kullanılmasını kınadı

Yurthaber 09-07-2019 16:24

ODTÜ'de polise hakarete tepki

Toplumsal Diriliş Hareketi, ODTÜ'deki gerginlik sırasında polise yönelik hakaret içeren ifadeler kullanılmasını kınadı

Haber 09-07-2019 16:24

Kuşkonmaz için kariyerini bıraktı, şimdi taleplere yetişemiyor

ODTÜ mezunu Aslı Aksoy, uğruna kariyerini terk ettiği kuşkonmaz üretiminde 4 yılda Türkiye’nin ikinci büyük üreticisi olurken, iç ve dış piyasada taleplere yetişmekte zorlanıyor

Trend 13-05-2019 10:32

"100. Yılında 1919" sempozyumu

Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) iş birliğiyle "100. Yılında 1919" konulu sempozyum düzenlendi - Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş: - "Çalışıp üreteceğiz, bu hepimizin vazifesi. Bu sempozyum, 1919'daki gibi ayrıştırmadan birlikte çalışmanın, mücadelenin, tarihten gelen güç birliğinin bir göstergesidir"

Haber 10-05-2019 12:09

"100. Yılında 1919" sempozyumu

Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) iş birliğiyle "100. Yılında 1919" konulu sempozyum düzenlendi - Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş: - "Çalışıp üreteceğiz, bu hepimizin vazifesi. Bu sempozyum, 1919'daki gibi ayrıştırmadan birlikte çalışmanın, mücadelenin, tarihten gelen güç birliğinin bir göstergesidir"

Yurthaber 10-05-2019 12:08

16. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri başladı

Katılımcılar tasarladıkları robotların farklı alanlardaki kabiliyetlerini sergiledi - ODTÜ Robot Topluluğu Başkanı Alp Ahmet Demirci: - "Türkiye'de her yaştan kişiyi robotik ile tanıştırmak, bu alana ilgi duyan öğrencileri robot yapabileceklerine inandırmak ve teşvik etmek istiyoruz"

Yurthaber 23-02-2019 16:00

16. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri

ODTÜ tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenecek Uluslararası ODTÜ Robot Günleri kapsamında farklı kategorilerde 571 robot hünerlerini sergileyecek

Yurthaber 22-02-2019 10:06

16. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri

ODTÜ tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenecek Uluslararası ODTÜ Robot Günleri kapsamında farklı kategorilerde 571 robot hünerlerini sergileyecek

Haber 22-02-2019 09:44

Başına kamyonetin kasa kapağı çarpan genç kız yaşamını yitirdi

Başına kamyonetin kasa kapağı çarpan genç kız yaşamını yitirdi

Haber 26-11-2018 22:56

Başına kamyonetin kasa kapağı çarpan genç kız yaşamını yitirdi

Başına kamyonetin kasa kapağı çarpan genç kız yaşamını yitirdi

Yurthaber 26-11-2018 22:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ'lü öğrencilerle ilgili şikayetinden vazgeçti

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ mezuniyet töreninde pankart açan öğrenciler hakkında açılan davadaki şikayetinden vazgeçti - Dilekçeden: - "Sanıkların eylem nedeniyle üzüntü ve özür içeren beyanları, genç ve öğrenci oluşları da dikkate alınarak, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından, sanıklarla ilgili vaki şikayetimizden feragat edilmesi talimatı verilmiştir" - "Sayın Cumhurbaşkanımız, gençlerimizin eğitim gördükleri alanda ülkemize sadakatle hizmet etmelerini, siyaset ve diğer alanlarda düşüncelerini açıklarken de hakarete tevessül etmeden sorumlu ve nezih bir üslup benimsemelerini ümit ve arzu etmektedir"

Haber 17-10-2018 12:23

ODTÜ'den "pankart" açıklaması

ODTÜ Rektörlüğü: - "(Mezuniyet töreninde taşınan pankart) Bu durumla ilgili üniversitemizde inceleme ve değerlendirmeler derhal başlatılmıştır ve devam etmektedir" - "Ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda her zaman başarıyla temsil eden ve ülkemizin gururu olan üniversitemizin mezunlarının başarılarının aileleriyle coşkuyla kutlandığı ve hepimiz için özel bir yeri olan diploma törenimizde yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz ve yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz"

Haber 07-07-2018 23:23

"Rum yönetiminin tek taraflı ilan ettiği MEB geçersiz"

Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atun: - "Ada üzerinde 1960 Anayasası'na göre Türkiye'nin garantörlüğü var. Bir de ittifak anlaşması var. Türkiye'nin, garantörlüğü dolayısıyla Ada'ya herhangi bir saldırı olursa müdahale etme hakkı var" - Uluslararası İlişkiler Uzmanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kahveci: - "Mesele, Ada etrafında doğal kaynaklar varsa bunların aranması, geliştirilmesi, çıkarılması, piyasalara satılması süreçlerinde Kıbrıslı Türklerin söz sahibi olma meselesidir. Bu sırf Kıbrıslı Türkler için ekonomik bir kaygı değildir"

Haber 27-02-2018 17:47

Büyük tartışma yaratmıştı! ODTÜ arazisinde tünel yapım çalışmalarına başlandı

ODTÜ Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlayacak tünelin yapımı için çalışmalar başladı.

Haber 10-09-2017 06:19

Bıçakla kendi boğazını kesti

Aydın'da, öldürülme kokusu yaşayan şizofreni hastası üniversite öğrencisi 23 yaşındaki H.A., evlerinde bıçakla kendi boğazını kesti. Ağır yaralanan genç, hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 22-07-2012 15:25

İhmal acıları bir kat daha arttırdı

Zonguldak’ta grizu faciasında ölen madencilerin ailelerinin acısı, bilirkişi raporundaki ihmaller zinciriyle bir kat daha arttı.

Yurthaber 24-08-2011 17:07