Omicron Haberleri

Bu varyantlar daha bulaşıcı! Hatırlatma dozları yapılmazsa ölüm riski yüksek

Koronavirüsünün etkileri tüm dünyada devam ediyor. 2019 yılından itibaren tüm dünyayı etkileyen Covid-19 nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybetti. Doktorlar yeni varyantların çok daha tehlikeli olduğunu belirterek hatırlatma dozları hakkında uyarıyor.

Haber 22-08-22 11:18

Covid-19 geçirenler dikkat! Bu hastalıkların görülme riski çok daha fazla

Covid-19 etkileri aradan yıllar geçmesine rağmen devam ediyor. Toplumda birçok insan insan Covid’e yakalandı. Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre koronavirüse yakalanan kişilerde 2 yıl sonra bazı hastalıklara yakalanma riskinin çok daha yaygın olduğu tespit edildi.

Haber 18-08-22 12:50

Biontech ve Pfizer aşılarında yeni gelişme! Biontech aşısında son gelişmeler nelerdir? BA.4 ve BA.5 belirtileri nelerdir? Uğur Şahin ve Özlem Türeci açıkladı

Covid-19 vakaları giderek artmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan artışlar nedeniyle tüm dünyada tedirginlik yaşanıyor. Vatandaşlar maske takmaya geri dönecek miyiz? Aşılarda değişim olacak mı? gibi soruları merak ediyor. Meraklı bekleyişin ardından Özlem Türeci ile Uğur Şahin’in sahibi olduğu BioNTech’ten beklenen açıklama geldi.

Haber 09-08-22 10:09

Yaşadığınız grip değil Kovid-19 olabilir uyarısı

Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Necla Tülek: - "Şu an Kovid-19 kaynaklı en sık gördüğümüz tablo, neredeyse bir nezle ya da hafif üst solunum yolu enfeksiyonu gibi ilerlemesi" - "Grip benzeri semptomları yaşayanların kesinlikle Kovid-19 ihtimalini düşünmeleri, PCR testi yaptırmaları gerekiyor, 7-10 gün kadar maske kullanımının sürdürülmesi çok önemli"

Haber 24-07-22 11:05

Koronavirüs vakaları artışa geçti! Korkutan açıklama: Akciğerdeki tutulumu daha fazla

Türkiye'de son günlerde artan vakalar sonrasında Prof. Dr. İsmail Balık'tan korkutan bir açıklama geldi. Sonbahara doğru vaka sayılarında ciddi bir artış, yeni bir dalga yaşanabileceği endişesini paylaşan Prof. Dr. Balık, "BA.4 ve BA.5, en az BA.2 alt varyantı kadar bulaştırıcı. Fakat Omicron'un BA.4 ve BA.5 alt varyantlarında akciğer tutulumunun daha fazla olduğuyla ilgili veriler gelmeye başladı" dedi.

Haber 10-07-22 11:23

Türk Toraks Derneği Kovid-19 vaka sayılarındaki artışa karşı uyardı

Türk Toraks Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Oya İtil: - "Önümüzde tatil ve bayram var. Sonbahar aylarında yeni bir pikle karşılaşmamak için önlemlerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz" - Türk Toraks Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Filiz Çağla Uyanusta Küçük: - "Toplu ulaşım başta olmak üzere kapalı mekanlarda maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi gereklidir. Ameliyat ya da girişimsel işlemler öncesi hastalara PCR testi yapılmalıdır"

Yurthaber 28-06-22 15:13

Omicron’a Odaklı Aşı Daha Etkili Bağışıklık Sağlıyor”

ABD ilaç şirketi Moderna, geliştirdiği yeni Corona virüsü takviye aşısının Omicron varyantına karşı bağışıklık sistemini daha da kuvvetlendirdiğini bildirdi

Haber 08-06-22 21:00

Öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl geçer, evde doğal tedavi için özel tarifler neler?

Genellikle kış aylarında yaşanan grip, nezle veya koronavirüs gibi durumlarda ortaya çıkan öksürük tedavisinde ilaçlar kadar doğal yöntemler de önem kazandı. Öksürüğe ne iyi gelir diye merak edenler doğal tedavi yöntemlerini araştırırken evde yapılan tariflere de yöneldi. Öksürüğe ne iyi gelir? Evde öksürük tedavisi için kullanılabilecek doğal takviyeler nelerdir?

Haber 13-05-22 12:42

Yeni varyant uyarısı! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Aşılara karşı duyarlılığı düşük...

Koronavirüs salgınında vaka sayıları ve ölümlerinin azalmasıyla uygulanan kısıtlama kararları tek tek kaldırılırken, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan endişelendiren bir açıklama geldi. Omicron'un yeni varyantına karşı uyaran Ceyhan, "Mevcut aşılara ve antikor kokteyllerine karşı duyarlılığının düşük olduğu görülüyor" dedi.

Haber 10-05-22 10:25

“Omicron çocuklar için delta varyantından daha tehlikeli”

ABD’de yeni bir araştırma, Omicron dalgasının hızla yayıldığı dönemde 5-11 yaş grubundaki çocuklar arasında aşısızların hastaneye yatış oranlarının, aşılılara göre iki kat yüksek olduğunu ve genelde Delta varyantı dalgasına göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Haber 20-04-22 16:15

Yeni takviye aşı Omicron'a karşı daha etkili

Moderna, Corona virüsünün Beta varyantını ve Corona virüsünün orijinalini hedef alacak şekilde tasarlanan yeni bir COVID-19 takviye aşısının, Omicron dahil bazı virüs varyantlarına karşı daha fazla bağışıklık sağladığını açıkladı

Haber 19-04-22 16:51

Çin Omicron Aşılarının İnsanlı Deneylerine Başlıyor

Çin devletine ait ilaç firması Sinopharm ve Çinli aşı firması Sinovac Biotech’in geliştirdikleri, Omicron varyantını hedefleyen Kovid-19 aşı adayları, Hong Kong'da klinik deneyler için onay aldı

Haber 16-04-22 16:31

Covid-19'un yeni melez mutantı XE bir rekombinant! Covid- 19’un melez mutantı XE hakkında bilinenler

Tüm dünyada baskın hastalık haline gelen ve 6 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan Covid-19’un varyantı olan Omicron’un yeni bir alt türü daha belirlendi. Omicron’un alt varyantları olan BA.1 ve BA.2’nin birleşmesiyle oluşan yeni XE virüsü tam bir ‘mutant’ tür olarak nitelendiriliyor. Dünyada çok sayıda ülke pandemi nedeniyle alınan önlemleri kaldırmaya hazırlanırken, İngiltere ve Tayland olmak üzere birçok ülkede tespit edilen bu yeni melez mutant virüs endişeye neden oluyor.

Haber 06-04-22 12:41

Omicron varyantı BA.2: Yeni aşı gerekli mi?

Omicron ve alt varyantları aşılı hatta daha önce hastalanmış kişilere de bulaşıyor ama mevcut aşıların hala hastalığın ağır geçmesini engellediği düşünülüyor. Yeni baskın varyant ve yeni aşı çalışmaları hakkında neler biliniyor?

Haber 01-04-22 20:22

Son dakika | Bakan Koca üçte bire indi diyerek duyurdu: Çok mutluyuz

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul'da yoğun bakım ve servis doluIuk oranları Omicron öncesi döneme kıyasla üçte bire indi. Bugün gerçekleştirdiğimiz ve kamu hastaneleri başhekimlerinin katıldığı toplantıda görülen tablodan çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Haber 01-04-22 19:41

Omicron’a Özel Aşı Çalışması Genişletildi

Pfizer-BioNTech şirketi Omicron varyantına karşı daha iyi koruma sağlayan yeni aşılar geliştirmek için başlattıkları klinik çalışmaların kapsamını genişlettiğini açıkladı

Haber 30-03-22 17:27

Bitmedi bitmiyor! Omicron alt varyantı BA.2 belirtileri nelerdir? Nelere dikkat etmek gerekir?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından duyurulan Omicron varyantının alt türü olan BA.2, birçok ülkede görülmeye devam ediyor. BA.2’nin Covid-19’a neden olan orijinal virüsten daha kolay yayıldığı biliniyor. BA.2’nin neden olduğu enfeksiyonu taşıyanların, aşılanmış olsalar veya semptomları olmasa bile virüsü başkalarına bulaştırabileceği tahmin ediliyor.

Haber 29-03-22 10:16

SON DAKİKA | Koronavirüste yeni dalga endişesi: 2-3 hafta içinde Türkiye'de görülebilir

Koronavirüsle mücadele sürerken Avrupa'dan gelen yeni haberler endişe yarattı. Avrupa, Omicron'un alt varyantı olan BA.2 dalgasını yaşarken, yeni dalganın Nisan ayında Türkiye'ye gelmesinden korkuluyor. Uzmanlar, yeni dalganın 2-3 hafta içinde Türkiye'ye ulaşabileceğini belirtti.

Haber 23-03-22 09:24

Omicron’un alt varyantı ABD’de baskın hale geliyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) göre Omicron’un alt varyantı BA.2, 19 Mart’la biten haftada ABD’deki tüm COVID vakalarının üçte birinden fazlasını oluşturdu. Uzmanlar, Omicron’un alt varyantının dolaşımının artmasının ABD’de önlemlerin hafifletilmesiyle biraraya geldiğinde yeni bir dalgaya neden olabileceğinden endişe ediyor.

Haber 22-03-22 20:10

Omicron’dan daha tehlikeli: BA2 varyantı hakkında bilinmesi gerekenler! BA2 varyantı belirtileri nelerdir?

Covid-19 virüsünün görülmeye başlandığı 2019 yılı sonundan bu yana halen devam eden mutasyonlar görülüyor. Bunların en güncel olanı, adını son günlerde sıkça duyduğumuz BA2 varyantı olarak karşımıza çıkıyor. Omicron’un alt varyantı olarak tanımlanan BA2 varyantının çok sayıda ülkeye yayıldığı gözlemleniyor. Peki Omicron ve BA2 varyantı arasındaki farklar neler? BA2 varyantı omicrondan daha mı tehlikeli?

Haber 16-03-22 11:16

Covid varyantları bağışıklık sistemi zayıf olanlardan mı kaynaklanıyor?

Güney Afrikalı bilim insanları, Omicron gibi Covid varyantlarıyla HIV enfeksiyonları gibi bağışıklık sistemini zayıflatan unsurlar arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

Haber 16-03-22 08:13

Covid-19 bitiyor mu?

Koronavirüs, iki yıldır hayatımızı bedensel, psikolojik, sosyal olarak etkileyen en önemli hastalık. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde ortaya çıkan koronavirüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı ilk kez grip nedeniyle ölenlerin altına düştü. Uzmanlar açıklamalarda bulundu…

Haber 14-03-22 14:48

Omicron varyantı BA.2: Yeni aşı gerekli mi?

Omicron ve alt varyantları aşılı hatta daha önce hastalanmış kişilere de bulaşıyor ama mevcut aşıların hala hastalığın ağır geçmesini engellediği düşünülüyor. Yeni baskın varyant ve yeni aşı çalışmaları hakkında neler biliniyor?

Haber 14-03-22 14:27

Prof. Dr. Hamdi Nezih Dağdeviren'den Kovid-19'un seyrine ilişkin açıklama:

"Omicron'un arkasından virüsün hayatta kalma ve yayılma çabası nasıl bir mutasyona sebep olabilecek ve bu mutasyonun virülansı, bulaşması ya da öldürücülüğü ne hale gelecek bilmiyoruz" - "Tedbirleri aksatmadığımız sürece hastalığa karşı en önemli defansı sağlamış oluyoruz. Aşı olup tedbirleri uygulamaya devam edersek salgının belini kırabiliriz"

Yurthaber 04-03-22 13:52

Tam doz aşı olmayanlara uyarı! Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Risk altındalar

Koronavirüsle ilgili kısıtlamaların çoğu kaldırılsa da uzmanlar hastalığın bitmediğini belirtiyor. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Omicron hafif bir hastalık halini aldı' diyerek yanılmamak lazım. Aşılı olmayanlar ya da tam doz aşısı olmayanlar gerçekten risk altında" uyarısını yaptı.

Haber 04-03-22 09:53

Koronavirüste sevindirici gelişme: Kendi kendini yok ediyor

Koronavirüsle ilgili gelen bu haber herkesi sevindirecek... Hızlı yayılmasıyla ancak hafif semptomlar göstermesiyle bilinen Omicron, vaka artışını hızlandırsa da koronavirüsün sonunu getirecek gibi. Uzmanlar, Omicron sayesinde virüsün kendi kendini yok ettiğini söyledi. Uzmanlar, birçok insanın farkına varmadan da olsa hastalığı geçirdiğini de ifade etti. İşte haberin detayları...

Haber 01-03-22 08:55

Omicron varyantı: Seyahat yasaklamaları etkili bir yöntem mi?

Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni Covid varyantının daha bulaşıcı olduğu ve üçüncü bir dalgaya yol açabileceği endişesi birçok ülkeyi tekrar seyahat yasakları koymaya yöneltti. Ama veriler seyahat yasaklarının koronavirüse karşı etkili olduğunu gösteriyor mu?

Haber 22-02-22 09:56

Hastaneye başvuru sayısı artınca ortaya çıktı! Omicron'da 3 yeni belirti

Koronavirüsün Omicron varyantının 3 yeni belirtisi ortaya çıktı. Uzmanlar Omicron varyantının ishal, karın ağrısı ve mide bulantısı gibi semptomlara da neden olduğu ortaya çıktığını açıkladı.

Haber 20-02-22 19:41

Okullar kapanacak mı? Omicron varyantı sebebiyle okullarda uzaktan eğitime geçilecek mi? Yüz yüze eğitim bitiyor mu?

Koronavirüs varyantında vakaların artışı sebebiyle okulların kapanıp kapanmayacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in okullarda yüz yüz eğitime dair son açıklaması merak edildi. Peki okullar kapanacak mı? Omicron varyantı sebebiyle okullarda uzaktan eğitime geçilecek mi? Yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte merak edilenler...

Haber 20-02-22 19:09

Omicron araştırmasında çıktı: Tedaviyi engelliyor! Daha hızlı yayılıyor

Koronavirüs salgınının Omicron varyantında alt mutasyon BA.2 virüsüyle ilgili dikkat çeken bir araştırma yapıldı. Japonya'da yapılan araştırmada BA.2 mutasyonunun diğer koronavirüs mutasyonlarına göre daha hızlı yayıldığı bildirildi. Öte yandan mutasyonun daha ciddi hastalıklara da yol açabileceği ifade edildi. İşte haberin detayları...

Haber 18-02-22 16:32

Yemek yerken Omicron olduğunuzu anlayabilirsiniz!

Omicron varyantı her geçen gün yeni bir belirti veriyor. Diğer varyantlara göre daha hafif atlatıldığı düşünülen Omicron varyantının belirtilerine dikkat etmek, grip ve nezle belirtilerine benzeyen Omicron'u teşhis etmek gerekiyor.

Haber 17-02-22 09:37

Biontech’ten son dakika omicron açıklaması! Gecikeceği duyuruldu…

Koronavirüs salgınında dünyanın umudu olan aşılar yeni çıkan varyantlara karşı sürekli kendisini yenilemeye çalışırken Biontech’den önemli bir son dakika açıklaması geldi. Biontech’ten yapılan açıklamada Omicron varyantını hedef alan aşının gecikeceği duyuruldu.

Haber 17-02-22 09:36

Deltacron varyantı nedir? Öldürücü mü? Türkiye'de var mı? Deltacron belirtileri nelerdir?

Deltacron varyantı ile ilgili İngiliz Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı tarafından açıklamada bulunuldu. Koronavirüsün Omicron varyantına aynı anda yakalanan hastalarda görülen yeni mutant virüs Deltacron varyantı yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Peki Deltacron varyantı nedir? Öldürücü mü? Türkiye'de var mı? Deltacron belirtileri nelerdir? Detaylar haberimizde...

Haber 15-02-22 08:56

Deltacron alarmı! Koronavirüste yeni varyant... Resmi kayıtlara geçti: Hibrit virüs

Koronavirüste tüm dünyanın Omicron ile mücadelesi sürerken şimdi de Deltacron çıktı. İngiliz Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı, Delta varyantı ile Omicron varyantına aynı anda yakalanan hastalarda tespit edilen yeni bir mutant virüsü olduğunu duyurdu. Yeni varyantın ne kadar bulaşıcı ve ölümcül olduğu ise merak konusu oldu.

Haber 15-02-22 07:48

İran'da salgında 6. dalga... Omicron 1 aylık bebeği yakaladı

Dünyada koronavirüs salgınında baskın varyant haline gelen Omicron nedeniyle İran'da henüz bir aylık bir bebeğin hayatını kaybettiği bildirildi. Öte yandan ülkede koronavirüs salgınının 6. dalgasına girildiği ifade edildi.

Haber 13-02-22 16:34

Koronavirüste yeni varyant BA.2'nin semptomları ilk defa açıklandı: Baş dönmesi ve yorgunluğa dikkat!

Koronavirüste Omicron varyantıyla mücadelede devam ederken varyantlara bir yenisi daha eklendi. Omicron'un alt türü olarak tanımlanan BA.2 endişeleri daha da artırdı. Omicron'dan daha hızlı yayıldığı belirtilen BA.2 varyantının semptomları da ilk kez açıklandı. Bilim adamlarının hazırladığı rapora göre öne çıkan belirtiler baş dönmesi ve yorgunluk.

Haber 10-02-22 09:14

Omicron varyantının bulaşıcılığı ne kadar sürüyor?

Omicron varyantı hızla yayılmaya devam ediyor. Peki bu varyanta yakalananların ne kadar süreyle karantinaya alınması gerektiğini biliyor muyuz? Belirti gösterenlerle, göstermeyenler arasında farklılık var mı?

Haber 09-02-22 22:30

Omicron Varyantı ‘Uzun COVID’e Neden Oluyor mu?

Corona virüsünün Omicron varyantının uzun vadeli etkileriyle ilgili henüz net bir sonuca varılması için çok erken. Ancak birçok uzman, Omicron’un, enfeksiyonun atlatılmasının ardından da devam eden, ‘Uzun COVID’ adı verilen etkilerinin olmasına muhtemel gözüyle bakıyor

Haber 09-02-22 19:23

Prof. Dr. Tevfik Özlü’den Omicron uyarısı! Dalganın ortasındayız!

Koranavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni Korona virüs varyantı Omicron’un, pandemiyi bitirmeyeceğini ancak bu hastalığın sıradan bir hale gelmesine neden olacakmış gibi göründüğünü belirtti.

Haber 09-02-22 12:01

Samsun İl Sağlık Müdürü Oruç: Milli aşımız TURKOVAC en büyük güvencemiz

Samsun İl Sağlık Müdürü Oruç: "Milli aşımız TURKOVAC en büyük güvencemiz"

Yurthaber 09-02-22 11:25

Omicron belirtileri nasıl ortaya çıkar? Öksürük Omicron varyantı mı? Omicron ile grip arasında ne fark var?

Koronavirüsün baskın varyantı haline gelin Omicron belirtileri merak ediliyor. Omicron belirtileri arasında önceki varyantlarda olduğu gibi en sık rastlanan semptomlardan öksürük ve burun akıntısı görülüyor. Peki Omicron belirtileri nasıl ortaya çıkar? Her öksürük Omicron varyantı mı? Omicron ile grip arasında ne fark var? İşte hastalık hakkında merak edilenler...

Haber 09-02-22 10:56

Omicron'la ilgili bir iyi bir kötü haber! Pandemiyi bitirmeyecek ama...

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni Koronavirüs varyantı Omicron’un, pandemiyi bitirmeyeceğini ancak bu hastalığın sıradan bir hale gelmesine neden olacakmış gibi göründüğünü belirtti.

Haber 09-02-22 09:58

Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan umut veren açıklama! Şubat ayında...

Geçtiğimiz hafta 100 binin üzerinde seyreden vakalar, son günlerde aşağı yönlü hareketle kritik eşiğin altına indi. Omicron'a bağlı artan vakalar tedirgin ederken, Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan umut veren bir açıklama geldi. Şubat ayına dikkat çeken Prof. Dr. İlhan, "Vatandaşlarımız dikkatli olduğu takdirde, aşılarını olduğu ve korunma önlemlerine riayet ettiği takdirde şubat ayı içerisinde rakamların daha aşağı doğru hızla yöneleceğine inanıyorum" dedi.

Haber 08-02-22 10:37

Kastamonu Valisi Çakır, Kovid-19 vaka sayılarındaki artışa dikkati çekti:

"Artık hastanede yeni servisler açmak zorunda kaldık"

Yurthaber 07-02-22 15:21

Aşısız ve eksik dozlu 50 yaş üstüne Omicron uyarısı

Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Uğur Gönüllü: - "Aşılanmamış ya da bütün dozlarını tamamlamamış 50 yaşın üzerindeki bireylerde aşılı kişilere göre Omicron nedeniyle hastaneye yatış sıklığı 45 kez daha fazla, 60 yaşın üzerinde bu oran 49 misline çıkıyor" - "Gönlümüzden geçen Omicron'un son varyant olması. Fakat Omicron, çok daha kötü seyreden yeni bir varyant oluşumuna da neden olabilir"

Yurthaber 07-02-22 11:20

İşte Omicron'un ilk belirtisi! ABD'li doktor, baskın hale gelen varyantın ilk belirtisini paylaştı

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) baskın varyantı haline gelen Omicron'un ilk belirtisini ABD'li doktor Dr Cio-Peña açıkladı. ABD'li doktor, Omicron'un belirtilerinin ne zaman başladığı ve ortaya çıkan ilk semptomların neler olduğundan da bahsetti. İşte ABD'li doktora göre Omicron'un ilk belirtisi!

Haber 06-02-22 15:56

Omicron varyantı belirtileri neler? Boğaz ağrısı Omicron belirtisi mi? Koronavirüs varyantı Omicron'dan nasıl korunulur?

Koronavirüsün Omicron varyantı son dönemde baskın varyant haline gelmişti. Vaka sayılarındaki artış ile birlikte Omicron varyantı belirtileri de merak ediliyor. Peki boğaz ağrısının Omicron belirtisi olup olmadığı nasıl anlaşılır? Omicron varyantı belirtileri neler ve Omicron'dan nasıl korunulur? İşte merak edilenler...

Haber 06-02-22 11:29

Karabük'te otobüste maske gerginliği! ''Niye taktın ya takmasaydın''

Omicron varyantıyla tırmanışa geçen koronavirüs salgınına karşı kurallardan biri olan maskenin önemi son günlerde yine ortaya çıktı. Karabük’te belediye otobüsünde maskesini takmayan kadına diğer yolcular tepki da gösterdi.

Haber 05-02-22 17:58

Tehlike yayılıyor: Omicron çocukları da etkiledi! Korkutan artış: Yüzde 400...

Koronavirüsün son varyantı Omicron, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de vaka artışlarının başlıca nedeni olmaya devam ediyor. Hızla yayılan varyant nedeniyle son günlerde 100 binin üzerinde çıkan vaka sayısı korkuturken, bu artışın çocukları da etkilediği belirtildi. Prof. Dr. Tanıl Kendirli, "Omicron döneminde çocuk yaş grubunda pozitif sayısı arttı. Servislerde de doluluk anlamında yüzde 100'e kadar arttığını, ayakta hastanın ise yüzde 300-400 oranında söyleyebiliriz" dedi.

Haber 04-02-22 11:37