Omicron Haberleri

DSÖ'den Covid-19'un yeni varyantı JN.1 için uyarı: Maske takın, aşı ve test yaptırın!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) dünyada milyonlarca kişinin yaşamına mal olan koronavirüsün yeni bir alt varyantının hızla yayıldığını açıkladı. DSÖ JN.1 olarak geçen varyantı, yayılım hızının yüksek olması sebebiyle "dikkate alınması gereken varyant" kategorisine ekledi. DSÖ ayrıca hastalıktan korunmanın yöntemlerini ve belirtilerini açıkladı.

Haber 21-12-2023 12:10

Baş ağrısı ve öksürük varsa dikkat: Eris varyantı vakalarında artış yaşanıyor! Uzman Dr. belirtileri sıraladı

Koronavirüsün yeni varyantı Eris dünyada hızla yayılıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün EG.5.1 şeklinde tanımladığı Eris virüsü hakkında Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Müzalin Çiğdem Yıldırım, “Henüz Türkiye'de görülmeyen Eris varyantı nedeniyle dünyada vaka sayısında son üç aya göre yaklaşık yüzde 80 artış yaşandı. Omicron varyantına benzer olan Eris varyantı belirtileri arasında baş ağrısı, kuru öksürük, burun akıntısı ve eklem ağrısı görülüyor” dedi.

Haber 14-09-2023 10:04

Covid-19'un yeni varyantı Eris, yükseliyor! 51 ülkeye yayıldı... İşte en çok görülen belirtileri!

Dünya ağır yaralı olarak ayrıldığı koronavirüs pandemisi sonrası yeni bir virüsün kıskacında. Koronavirüsün bir varyantı olan Eris, şimdiden 51 farklı ülkede yayılım gösterdi. Uzmanlar Eris varyantı hakkında çok kritik açıklamalarda bulundu. İşte bütün detaylar!

Haber 14-08-2023 15:25

Bağışıklığa direnci yüksek! Çin, koronavirüsün alt varyantına karşı teyakkuza geçti

Son günlerde koronavirüs vakalarının arttığı Çin'de bu kez Omicron'un alt varyantı "Orthrus" yayılmaya başladı. Çin anakarasından şimdiye dek 15 şehir ve bölgede 24 vakanın tespit edildiği bildirildi. Ülkedeki sağlık yetkilileri Omicron'un bağışıklığa direnci yüksek "Orthrus" alt varyantına karşı teyakkuza geçti.

Haber 01-02-2023 19:20

Dikkat! Belirtisi değişti: Covid enfeksiyonu ilk darbeyi tuvaletten vuruyor

Covid-19 2019 yılından beri tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 birçok olumsuz duruma yol açıyor. Koronavirüse yakalanan kişilerin bu virüsü ilk günlerde fark edip izole olmaları toplum sağlığı için büyük önem taşıyor. Uzmanlar Delta ve Omicron varyantlarının belirtileri hakkında uyarıyor.

Haber 23-10-2022 10:51

Bu varyantlar daha bulaşıcı! Hatırlatma dozları yapılmazsa ölüm riski yüksek

Koronavirüsünün etkileri tüm dünyada devam ediyor. 2019 yılından itibaren tüm dünyayı etkileyen Covid-19 nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybetti. Doktorlar yeni varyantların çok daha tehlikeli olduğunu belirterek hatırlatma dozları hakkında uyarıyor.

Haber 22-08-2022 11:18

Covid-19 geçirenler dikkat! Bu hastalıkların görülme riski çok daha fazla

Covid-19 etkileri aradan yıllar geçmesine rağmen devam ediyor. Toplumda birçok insan insan Covid’e yakalandı. Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre koronavirüse yakalanan kişilerde 2 yıl sonra bazı hastalıklara yakalanma riskinin çok daha yaygın olduğu tespit edildi.

Haber 18-08-2022 12:50

Biontech ve Pfizer aşılarında yeni gelişme! Biontech aşısında son gelişmeler nelerdir? BA.4 ve BA.5 belirtileri nelerdir? Uğur Şahin ve Özlem Türeci açıkladı

Covid-19 vakaları giderek artmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan artışlar nedeniyle tüm dünyada tedirginlik yaşanıyor. Vatandaşlar maske takmaya geri dönecek miyiz? Aşılarda değişim olacak mı? gibi soruları merak ediyor. Meraklı bekleyişin ardından Özlem Türeci ile Uğur Şahin’in sahibi olduğu BioNTech’ten beklenen açıklama geldi.

Haber 09-08-2022 10:09

Yaşadığınız grip değil Kovid-19 olabilir uyarısı

Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Necla Tülek: - "Şu an Kovid-19 kaynaklı en sık gördüğümüz tablo, neredeyse bir nezle ya da hafif üst solunum yolu enfeksiyonu gibi ilerlemesi" - "Grip benzeri semptomları yaşayanların kesinlikle Kovid-19 ihtimalini düşünmeleri, PCR testi yaptırmaları gerekiyor, 7-10 gün kadar maske kullanımının sürdürülmesi çok önemli"

Haber 24-07-2022 11:05

Koronavirüs vakaları artışa geçti! Korkutan açıklama: Akciğerdeki tutulumu daha fazla

Türkiye'de son günlerde artan vakalar sonrasında Prof. Dr. İsmail Balık'tan korkutan bir açıklama geldi. Sonbahara doğru vaka sayılarında ciddi bir artış, yeni bir dalga yaşanabileceği endişesini paylaşan Prof. Dr. Balık, "BA.4 ve BA.5, en az BA.2 alt varyantı kadar bulaştırıcı. Fakat Omicron'un BA.4 ve BA.5 alt varyantlarında akciğer tutulumunun daha fazla olduğuyla ilgili veriler gelmeye başladı" dedi.

Haber 10-07-2022 11:23

Türk Toraks Derneği Kovid-19 vaka sayılarındaki artışa karşı uyardı

Türk Toraks Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Oya İtil: - "Önümüzde tatil ve bayram var. Sonbahar aylarında yeni bir pikle karşılaşmamak için önlemlerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz" - Türk Toraks Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Filiz Çağla Uyanusta Küçük: - "Toplu ulaşım başta olmak üzere kapalı mekanlarda maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi gereklidir. Ameliyat ya da girişimsel işlemler öncesi hastalara PCR testi yapılmalıdır"

Yurthaber 28-06-2022 15:13

Omicron’a Odaklı Aşı Daha Etkili Bağışıklık Sağlıyor”

ABD ilaç şirketi Moderna, geliştirdiği yeni Corona virüsü takviye aşısının Omicron varyantına karşı bağışıklık sistemini daha da kuvvetlendirdiğini bildirdi

Haber 08-06-2022 21:00

Öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl geçer, evde doğal tedavi için özel tarifler neler?

Genellikle kış aylarında yaşanan grip, nezle veya koronavirüs gibi durumlarda ortaya çıkan öksürük tedavisinde ilaçlar kadar doğal yöntemler de önem kazandı. Öksürüğe ne iyi gelir diye merak edenler doğal tedavi yöntemlerini araştırırken evde yapılan tariflere de yöneldi. Öksürüğe ne iyi gelir? Evde öksürük tedavisi için kullanılabilecek doğal takviyeler nelerdir?

Haber 13-05-2022 12:42

Yeni varyant uyarısı! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Aşılara karşı duyarlılığı düşük...

Koronavirüs salgınında vaka sayıları ve ölümlerinin azalmasıyla uygulanan kısıtlama kararları tek tek kaldırılırken, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan endişelendiren bir açıklama geldi. Omicron'un yeni varyantına karşı uyaran Ceyhan, "Mevcut aşılara ve antikor kokteyllerine karşı duyarlılığının düşük olduğu görülüyor" dedi.

Haber 10-05-2022 10:25

“Omicron çocuklar için delta varyantından daha tehlikeli”

ABD’de yeni bir araştırma, Omicron dalgasının hızla yayıldığı dönemde 5-11 yaş grubundaki çocuklar arasında aşısızların hastaneye yatış oranlarının, aşılılara göre iki kat yüksek olduğunu ve genelde Delta varyantı dalgasına göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Haber 20-04-2022 16:15

Yeni takviye aşı Omicron'a karşı daha etkili

Moderna, Corona virüsünün Beta varyantını ve Corona virüsünün orijinalini hedef alacak şekilde tasarlanan yeni bir COVID-19 takviye aşısının, Omicron dahil bazı virüs varyantlarına karşı daha fazla bağışıklık sağladığını açıkladı

Haber 19-04-2022 16:51

Çin Omicron Aşılarının İnsanlı Deneylerine Başlıyor

Çin devletine ait ilaç firması Sinopharm ve Çinli aşı firması Sinovac Biotech’in geliştirdikleri, Omicron varyantını hedefleyen Kovid-19 aşı adayları, Hong Kong'da klinik deneyler için onay aldı

Haber 16-04-2022 16:31

Covid-19'un yeni melez mutantı XE bir rekombinant! Covid- 19’un melez mutantı XE hakkında bilinenler

Tüm dünyada baskın hastalık haline gelen ve 6 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan Covid-19’un varyantı olan Omicron’un yeni bir alt türü daha belirlendi. Omicron’un alt varyantları olan BA.1 ve BA.2’nin birleşmesiyle oluşan yeni XE virüsü tam bir ‘mutant’ tür olarak nitelendiriliyor. Dünyada çok sayıda ülke pandemi nedeniyle alınan önlemleri kaldırmaya hazırlanırken, İngiltere ve Tayland olmak üzere birçok ülkede tespit edilen bu yeni melez mutant virüs endişeye neden oluyor.

Haber 06-04-2022 12:41

Omicron varyantı BA.2: Yeni aşı gerekli mi?

Omicron ve alt varyantları aşılı hatta daha önce hastalanmış kişilere de bulaşıyor ama mevcut aşıların hala hastalığın ağır geçmesini engellediği düşünülüyor. Yeni baskın varyant ve yeni aşı çalışmaları hakkında neler biliniyor?

Haber 01-04-2022 20:22

Son dakika | Bakan Koca üçte bire indi diyerek duyurdu: Çok mutluyuz

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul'da yoğun bakım ve servis doluIuk oranları Omicron öncesi döneme kıyasla üçte bire indi. Bugün gerçekleştirdiğimiz ve kamu hastaneleri başhekimlerinin katıldığı toplantıda görülen tablodan çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Haber 01-04-2022 19:41

Omicron’a Özel Aşı Çalışması Genişletildi

Pfizer-BioNTech şirketi Omicron varyantına karşı daha iyi koruma sağlayan yeni aşılar geliştirmek için başlattıkları klinik çalışmaların kapsamını genişlettiğini açıkladı

Haber 30-03-2022 17:27

Bitmedi bitmiyor! Omicron alt varyantı BA.2 belirtileri nelerdir? Nelere dikkat etmek gerekir?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından duyurulan Omicron varyantının alt türü olan BA.2, birçok ülkede görülmeye devam ediyor. BA.2’nin Covid-19’a neden olan orijinal virüsten daha kolay yayıldığı biliniyor. BA.2’nin neden olduğu enfeksiyonu taşıyanların, aşılanmış olsalar veya semptomları olmasa bile virüsü başkalarına bulaştırabileceği tahmin ediliyor.

Haber 29-03-2022 10:16

SON DAKİKA | Koronavirüste yeni dalga endişesi: 2-3 hafta içinde Türkiye'de görülebilir

Koronavirüsle mücadele sürerken Avrupa'dan gelen yeni haberler endişe yarattı. Avrupa, Omicron'un alt varyantı olan BA.2 dalgasını yaşarken, yeni dalganın Nisan ayında Türkiye'ye gelmesinden korkuluyor. Uzmanlar, yeni dalganın 2-3 hafta içinde Türkiye'ye ulaşabileceğini belirtti.

Haber 23-03-2022 09:24

Omicron’un alt varyantı ABD’de baskın hale geliyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) göre Omicron’un alt varyantı BA.2, 19 Mart’la biten haftada ABD’deki tüm COVID vakalarının üçte birinden fazlasını oluşturdu. Uzmanlar, Omicron’un alt varyantının dolaşımının artmasının ABD’de önlemlerin hafifletilmesiyle biraraya geldiğinde yeni bir dalgaya neden olabileceğinden endişe ediyor.

Haber 22-03-2022 20:10

Omicron’dan daha tehlikeli: BA2 varyantı hakkında bilinmesi gerekenler! BA2 varyantı belirtileri nelerdir?

Covid-19 virüsünün görülmeye başlandığı 2019 yılı sonundan bu yana halen devam eden mutasyonlar görülüyor. Bunların en güncel olanı, adını son günlerde sıkça duyduğumuz BA2 varyantı olarak karşımıza çıkıyor. Omicron’un alt varyantı olarak tanımlanan BA2 varyantının çok sayıda ülkeye yayıldığı gözlemleniyor. Peki Omicron ve BA2 varyantı arasındaki farklar neler? BA2 varyantı omicrondan daha mı tehlikeli?

Haber 16-03-2022 11:16

Covid varyantları bağışıklık sistemi zayıf olanlardan mı kaynaklanıyor?

Güney Afrikalı bilim insanları, Omicron gibi Covid varyantlarıyla HIV enfeksiyonları gibi bağışıklık sistemini zayıflatan unsurlar arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

Haber 16-03-2022 08:13

Covid-19 bitiyor mu?

Koronavirüs, iki yıldır hayatımızı bedensel, psikolojik, sosyal olarak etkileyen en önemli hastalık. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde ortaya çıkan koronavirüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı ilk kez grip nedeniyle ölenlerin altına düştü. Uzmanlar açıklamalarda bulundu…

Haber 14-03-2022 14:48

Omicron varyantı BA.2: Yeni aşı gerekli mi?

Omicron ve alt varyantları aşılı hatta daha önce hastalanmış kişilere de bulaşıyor ama mevcut aşıların hala hastalığın ağır geçmesini engellediği düşünülüyor. Yeni baskın varyant ve yeni aşı çalışmaları hakkında neler biliniyor?

Haber 14-03-2022 14:27

Prof. Dr. Hamdi Nezih Dağdeviren'den Kovid-19'un seyrine ilişkin açıklama:

"Omicron'un arkasından virüsün hayatta kalma ve yayılma çabası nasıl bir mutasyona sebep olabilecek ve bu mutasyonun virülansı, bulaşması ya da öldürücülüğü ne hale gelecek bilmiyoruz" - "Tedbirleri aksatmadığımız sürece hastalığa karşı en önemli defansı sağlamış oluyoruz. Aşı olup tedbirleri uygulamaya devam edersek salgının belini kırabiliriz"

Yurthaber 04-03-2022 13:52

Tam doz aşı olmayanlara uyarı! Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Risk altındalar

Koronavirüsle ilgili kısıtlamaların çoğu kaldırılsa da uzmanlar hastalığın bitmediğini belirtiyor. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Omicron hafif bir hastalık halini aldı' diyerek yanılmamak lazım. Aşılı olmayanlar ya da tam doz aşısı olmayanlar gerçekten risk altında" uyarısını yaptı.

Haber 04-03-2022 09:53

Koronavirüste sevindirici gelişme: Kendi kendini yok ediyor

Koronavirüsle ilgili gelen bu haber herkesi sevindirecek... Hızlı yayılmasıyla ancak hafif semptomlar göstermesiyle bilinen Omicron, vaka artışını hızlandırsa da koronavirüsün sonunu getirecek gibi. Uzmanlar, Omicron sayesinde virüsün kendi kendini yok ettiğini söyledi. Uzmanlar, birçok insanın farkına varmadan da olsa hastalığı geçirdiğini de ifade etti. İşte haberin detayları...

Haber 01-03-2022 08:55

Omicron varyantı: Seyahat yasaklamaları etkili bir yöntem mi?

Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni Covid varyantının daha bulaşıcı olduğu ve üçüncü bir dalgaya yol açabileceği endişesi birçok ülkeyi tekrar seyahat yasakları koymaya yöneltti. Ama veriler seyahat yasaklarının koronavirüse karşı etkili olduğunu gösteriyor mu?

Haber 22-02-2022 09:56

Hastaneye başvuru sayısı artınca ortaya çıktı! Omicron'da 3 yeni belirti

Koronavirüsün Omicron varyantının 3 yeni belirtisi ortaya çıktı. Uzmanlar Omicron varyantının ishal, karın ağrısı ve mide bulantısı gibi semptomlara da neden olduğu ortaya çıktığını açıkladı.

Haber 20-02-2022 19:41

Okullar kapanacak mı? Omicron varyantı sebebiyle okullarda uzaktan eğitime geçilecek mi? Yüz yüze eğitim bitiyor mu?

Koronavirüs varyantında vakaların artışı sebebiyle okulların kapanıp kapanmayacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in okullarda yüz yüz eğitime dair son açıklaması merak edildi. Peki okullar kapanacak mı? Omicron varyantı sebebiyle okullarda uzaktan eğitime geçilecek mi? Yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte merak edilenler...

Haber 20-02-2022 19:09

Omicron araştırmasında çıktı: Tedaviyi engelliyor! Daha hızlı yayılıyor

Koronavirüs salgınının Omicron varyantında alt mutasyon BA.2 virüsüyle ilgili dikkat çeken bir araştırma yapıldı. Japonya'da yapılan araştırmada BA.2 mutasyonunun diğer koronavirüs mutasyonlarına göre daha hızlı yayıldığı bildirildi. Öte yandan mutasyonun daha ciddi hastalıklara da yol açabileceği ifade edildi. İşte haberin detayları...

Haber 18-02-2022 16:32

Yemek yerken Omicron olduğunuzu anlayabilirsiniz!

Omicron varyantı her geçen gün yeni bir belirti veriyor. Diğer varyantlara göre daha hafif atlatıldığı düşünülen Omicron varyantının belirtilerine dikkat etmek, grip ve nezle belirtilerine benzeyen Omicron'u teşhis etmek gerekiyor.

Haber 17-02-2022 09:37

Biontech’ten son dakika omicron açıklaması! Gecikeceği duyuruldu…

Koronavirüs salgınında dünyanın umudu olan aşılar yeni çıkan varyantlara karşı sürekli kendisini yenilemeye çalışırken Biontech’den önemli bir son dakika açıklaması geldi. Biontech’ten yapılan açıklamada Omicron varyantını hedef alan aşının gecikeceği duyuruldu.

Haber 17-02-2022 09:36

Deltacron varyantı nedir? Öldürücü mü? Türkiye'de var mı? Deltacron belirtileri nelerdir?

Deltacron varyantı ile ilgili İngiliz Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı tarafından açıklamada bulunuldu. Koronavirüsün Omicron varyantına aynı anda yakalanan hastalarda görülen yeni mutant virüs Deltacron varyantı yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Peki Deltacron varyantı nedir? Öldürücü mü? Türkiye'de var mı? Deltacron belirtileri nelerdir? Detaylar haberimizde...

Haber 15-02-2022 08:56

Deltacron alarmı! Koronavirüste yeni varyant... Resmi kayıtlara geçti: Hibrit virüs

Koronavirüste tüm dünyanın Omicron ile mücadelesi sürerken şimdi de Deltacron çıktı. İngiliz Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı, Delta varyantı ile Omicron varyantına aynı anda yakalanan hastalarda tespit edilen yeni bir mutant virüsü olduğunu duyurdu. Yeni varyantın ne kadar bulaşıcı ve ölümcül olduğu ise merak konusu oldu.

Haber 15-02-2022 07:48

İran'da salgında 6. dalga... Omicron 1 aylık bebeği yakaladı

Dünyada koronavirüs salgınında baskın varyant haline gelen Omicron nedeniyle İran'da henüz bir aylık bir bebeğin hayatını kaybettiği bildirildi. Öte yandan ülkede koronavirüs salgınının 6. dalgasına girildiği ifade edildi.

Haber 13-02-2022 16:34

Koronavirüste yeni varyant BA.2'nin semptomları ilk defa açıklandı: Baş dönmesi ve yorgunluğa dikkat!

Koronavirüste Omicron varyantıyla mücadelede devam ederken varyantlara bir yenisi daha eklendi. Omicron'un alt türü olarak tanımlanan BA.2 endişeleri daha da artırdı. Omicron'dan daha hızlı yayıldığı belirtilen BA.2 varyantının semptomları da ilk kez açıklandı. Bilim adamlarının hazırladığı rapora göre öne çıkan belirtiler baş dönmesi ve yorgunluk.

Haber 10-02-2022 09:14

Omicron varyantının bulaşıcılığı ne kadar sürüyor?

Omicron varyantı hızla yayılmaya devam ediyor. Peki bu varyanta yakalananların ne kadar süreyle karantinaya alınması gerektiğini biliyor muyuz? Belirti gösterenlerle, göstermeyenler arasında farklılık var mı?

Haber 09-02-2022 22:30

Omicron Varyantı ‘Uzun COVID’e Neden Oluyor mu?

Corona virüsünün Omicron varyantının uzun vadeli etkileriyle ilgili henüz net bir sonuca varılması için çok erken. Ancak birçok uzman, Omicron’un, enfeksiyonun atlatılmasının ardından da devam eden, ‘Uzun COVID’ adı verilen etkilerinin olmasına muhtemel gözüyle bakıyor

Haber 09-02-2022 19:23

Prof. Dr. Tevfik Özlü’den Omicron uyarısı! Dalganın ortasındayız!

Koranavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni Korona virüs varyantı Omicron’un, pandemiyi bitirmeyeceğini ancak bu hastalığın sıradan bir hale gelmesine neden olacakmış gibi göründüğünü belirtti.

Haber 09-02-2022 12:01

Samsun İl Sağlık Müdürü Oruç: Milli aşımız TURKOVAC en büyük güvencemiz

Samsun İl Sağlık Müdürü Oruç: "Milli aşımız TURKOVAC en büyük güvencemiz"

Yurthaber 09-02-2022 11:25

Omicron belirtileri nasıl ortaya çıkar? Öksürük Omicron varyantı mı? Omicron ile grip arasında ne fark var?

Koronavirüsün baskın varyantı haline gelin Omicron belirtileri merak ediliyor. Omicron belirtileri arasında önceki varyantlarda olduğu gibi en sık rastlanan semptomlardan öksürük ve burun akıntısı görülüyor. Peki Omicron belirtileri nasıl ortaya çıkar? Her öksürük Omicron varyantı mı? Omicron ile grip arasında ne fark var? İşte hastalık hakkında merak edilenler...

Haber 09-02-2022 10:56

Omicron'la ilgili bir iyi bir kötü haber! Pandemiyi bitirmeyecek ama...

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni Koronavirüs varyantı Omicron’un, pandemiyi bitirmeyeceğini ancak bu hastalığın sıradan bir hale gelmesine neden olacakmış gibi göründüğünü belirtti.

Haber 09-02-2022 09:58

Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan umut veren açıklama! Şubat ayında...

Geçtiğimiz hafta 100 binin üzerinde seyreden vakalar, son günlerde aşağı yönlü hareketle kritik eşiğin altına indi. Omicron'a bağlı artan vakalar tedirgin ederken, Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan umut veren bir açıklama geldi. Şubat ayına dikkat çeken Prof. Dr. İlhan, "Vatandaşlarımız dikkatli olduğu takdirde, aşılarını olduğu ve korunma önlemlerine riayet ettiği takdirde şubat ayı içerisinde rakamların daha aşağı doğru hızla yöneleceğine inanıyorum" dedi.

Haber 08-02-2022 10:37

Kastamonu Valisi Çakır, Kovid-19 vaka sayılarındaki artışa dikkati çekti:

"Artık hastanede yeni servisler açmak zorunda kaldık"

Yurthaber 07-02-2022 15:21