Papa Francis Haberleri

Taksim'deki terör saldırısı sonrası Papa Francis'ten Türkiye'ye taziye mesajı!

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, İstanbul'da gerçekleştirilen bombalı saldırıya yönelik taziye mesajında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Haber 15-11-22 16:33

Papa: “Putin yanlısı değilim”

Katolikler'in ruhani lideri Papa Francis Rus askerlerinin Ukrayna’daki acımasız eylemlerini kınarken, savaşın kışkırtılmış olabileceği yönündeki görüşlerinin ise kendisini “Putin yanlısı” yapmadığını söyledi.

Haber 14-06-22 12:25

İtalya'da ilginç görüntüler! Hapishane ziyaret eden Papa, ayak yıkayıp öptü

Katoliklerin ruhani lideri Papa, İtalya'da bir hapishaneyi ziyaret etti. Ayin kapsamında bazı mahkumlarım ayaklarını yıkayan Papa, daha sonra ise öptü. "Hizmet eden ilk kişiler olmalıyız, onları sömürmemeliyiz" diyen Papa'nın o görüntüleri ilginç anlara sahne oldu.

Haber 15-04-22 11:36

Papa Francesco: Küçükken kasap olmak istiyordum çünkü çok paraları vardı

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, ilk kez katıldığı talk-show programında özel hayatından uluslararası gündem maddelerine kadar birçok başlıkta sorular yanıtladı. Papa programda, küçükken büyüyünce kasap olmayı istediğini de açıkladı.

Haber 07-02-22 16:02

Papa Francis

Papa Francis Hakkındaki Haberler Mynet'te. Papa Francis Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Papa Francis'ten dikkat çeken sözler: Evlilik dışında cinsel ilişkiye girmek en büyük günah değil

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, evlilik dışı seksin en ciddi, en büyük günah olmadığını belirtti. Francis, Yunanistan'dan İtalya'ya dönen bir uçakta gazetecilere verdiği demeçte, insanların diğer ihlaller hakkında daha fazla endişelenmeleri gerektiğini belirtti. Papa, Paris Başpiskoposu'nun bir kadınla ilişkisi olduğu iddiasının manşetlere taşınmasının ardından istifa etmesiyle ilgili soru üzerine bu sözleri söyledi.

Haber 10-12-21 07:10

Ortodoks rahipten Papa’ya: Sen bir kafirsin

Yunanistan’ın başkenti Atina ziyareti sırasında Ortodoks rahip, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’e tepki gösterilerek, “Papa, sen bir kafirsin” dedi.

Haber 04-12-21 22:51

ABD Başkanı Joe Biden, Vatikan’da Papa Francis ile görüştü

ABD Başkanı Joe Biden’ın Vatikan’da Papa Francis ile gerçekleştirdiği görüşme 90 dakika sürdü. Vatikan yetkilileri tarafından karşılanan Biden, ‘’Geri dönmek güzel’’ derken kendini, "Jill’in eşiyim’’ diyerek tanıttı.

Haber 29-10-21 17:56

Hastaneye kaldırılan Papa ilk kez kendisini gösterdi

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, geçirdiği kalın bağırsak ameliyatının ardından ilk kez kendisini dış dünyaya göstererek, hastane balkonundan pazar duasını yaptı.

Haber 11-07-21 16:46

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis hastaneye kaldırıldı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, kalın bağırsağındaki semptomatik divertiküler stenozu için daha önceden planlanan bir ameliyat için hastaneye kaldırıldı.

Haber 04-07-21 20:00

Papa: Pandemide yaşanan yoksulluğa rağmen silahlara para yatırmak skandaldır

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Paskalya Bayramı ayininden sonra yaptığı konuşmada, “Pandemide yaşanan yoksulluğa rağmen silahlara para yatırmak skandaldır” dedi.

Haber 04-04-21 19:46

Papa'dan Erdoğan'a mesaj! Türk halkı için bu ifadeleri kullandı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Irak ziyareti sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mesaj gönderdi. Papa mesajında, "Irak'a Papa olarak yaptığım seyahatten Roma’ya dönerken Türk hava sahasına girdiğim şu esnada sizlere iyi dileklerimi sunuyor; Yüce Tanrı'dan size ve Türk halkına gani bereketler niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 08-03-21 23:55

Papa, Erbil'deki Franso Hariri Stadyumu'nda ayine katıldı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki Franso Hariri Stadyumu'nda düzenlenen ayine iştirak etti.

Haber 07-03-21 19:54

Tarihi anlar: Irak ziyaretini sürdüren Papa, Erbil'e geldi

Katoliklerin dini lideri Papa Franciscus, Irak ziyaretine, Erbil kentinde devam ediyor.

Haber 07-03-21 09:07

Irak’ta Papa ile Sistani’nin buluştuğu gün 'milli gün' ilan edildi

Irak hükümeti, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in Şiilerin en büyük mercii Ayetullah Ali Sistani ile Necef kentinde bir araya geldiği bugünü “milli gün” ilan etti.

Haber 06-03-21 19:43

Papa Nasiriye'deki antik Ur kentinde Kuran-ı Kerim dinledi

Katoliklerin dini lideri Papa Franciscus, Irak ziyaretine, Hazreti İbrahim'in doğum yeri olduğuna inanılan Nasiriye vilayetindeki Ur kentinde Kuran-ı Kerim dinledi. Ur kentinin İbrahim Peygamber ile ilişkisinden söz ederek başlayan Papa, “Birlik, beraberlik ve iman Ur’dan başladı. Biz, İbrahim’in torunlarıyız. Birbirimizi sevmeliyiz. Birbirimizden ayrı çalışmamalıyız. Bu toprakları birlikte ihya edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Haber 06-03-21 13:44

Papa Irak'ta! Şiilerin en büyük dini mercii Sistani ile bir araya geldi

Irak’a dün tarihi ziyaret başlatan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ziyaretinin ikinci gününde ülkenin güneyindeki Necef kentine gitti.

Haber 06-03-21 09:50

Papa’dan tarihi Irak ziyareti öncesi mesaj

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis, 5-8 Mart arasında gerçekleştireceği tarihi Irak ziyareti öncesi Irak halkına mesaj gönderdi.

Haber 05-03-21 02:45

Vatikan Basın Sözcüsü Bruni: Tarihte ilk kez bir Papa, Irak'a gidiyor

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Irak'ı ziyaret edecek ilk Papa olacağını söyledi.

Haber 02-03-21 20:17