Şalgam Haberleri

İbn-i Sina'nın bin yıllık şifa kaynağı! Bağışıklığı çelik gibi yapıyor, hastalıkları önlüyor

İbn-i Sina'nın doğal reçeteleri aradan binlerce yıl geçmesine rağmen birçok kişi tarafından uygulanıyor. Sağlıklı yaşam, hastalıkların tedavileri konusunda çeşitli önerilerde bulunan İbn-i Sina'nın kitaplarından alınan bilgiler günümüze ışık tutuyor. Ünlü alimin şifa kaynağı olan şalgamı da önerdiği ortaya çıktı. İşte şalgamın faydaları

Haber 21-11-23 16:32

İbn-i Sina binlerce yıllık reçetesi! Hastalıkları önlüyor, bağışıklığı güçlendiriyor! Her gün bir bardak tüketin

İbni-i Sina, İslam'ın Altın Çağı döneminde yazdığı kitaplarıyla günümüze ışık tutuyor. "Polimerik erken tıbbın babası" olarak da anılan İbn-i Sina kitaplarında sağlıklı yaşam için tüketilmesi gereken besinler yer alıyor. İbn-i Sina'nın binlerce yıl önce önerdiği besin, günümüzde de hastalıklara şifa olarak öneriliyor. Bu besinden her gün bir bardak tüketmek hastalıkları önlüyor, bağışıklığı güçlendiriyor. İşte İbn-i Sina'nın önerdiği o besin…

Haber 29-08-23 17:28

Hamileler şalgam içebilir mi, şalgam suyu sağlıklı mı? Hamilelikte şalgam nasıl tüketilir mi, şalgam suyu mideye zarar verir mi?

Gebelik döneminde tüketilen besinlere çok dikkat etmek gerekir. Bitkisel kaynakların vücut için pek çok faydası olsa da içerdikleri bileşenlerden dolayı bazen zararlı olabilirler. Hamilelikte ekstra dikkat edilmesi gereken beslenme konusunda anne adaylarının merak ettiği konulardan biri de şalgam tüketimidir. Yararlı bir içecek olan şalgamın gebelik döneminde tüketimi ile ilgili mutlaka bilgi sahibi olmak ve doğru miktarda tüketmek çok önemlidir. Şalgam suyu mideye zarar verir mi?

Kadin 07-03-23 17:59

En güçlü probiyotiklerden: Düzenli olarak içenler kışın hastalık yüzü görmüyor

Kış aylarında artış gösteren grip, nezle, soğuk algınlığı ve Covid-19 hastalıklarından korunmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Grip olmak tüm yaşam kalitesinin düşmesine sebep oluyor. Gripten korunmak için evde yapabileceğiniz çok güçlü bir probiyotik bulunuyor. Üstelik bu içecek sadece gribe değil birçok hastalığa şifa dağıtıyor.

Haber 25-11-22 08:30

Yok böyle rahatlık! 250 bin liralık hırsızlık yaptı, üzerine bir de...

Adana'da yaşanan hırsızlık olayı 'bu kadar da olmaz' dedirtti. Girdiği evdeki çocuk kıyafetler ile 250 bin lira değerindeki altını kirli sepetine doldurup çalan hırsız, daha sonra da buzdolabındaki şalgam suyunu da içti. Hırsızın kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansırken, şalgam şişesi parmak izi ve swap tespiti için delil olarak alındı. Polis ekipleri, hırsızın yakalanması için çalışma başlattı. İşte olayın detayları...

Haber 04-09-22 16:45

Adana'da kebabın tescilli dostu: Şalgam suyu

Seyyar tezgahta şalgam suyu satan Emrah Tilki: - "Adana aşktır. A harfi Adana, Ş harfi şalgam, K harfi ise kebabı temsil eder. Şalgam, Adana'nın milli içeceğidir" - Vatandaşlardan Mümin Sertdemir: - "Adana deyince şalgam akla gelir. Yaklaşık 30 yıldır şalgamı tablacılardan içerim"

Yurthaber 01-08-22 11:05

Acınıza son! Dil yaralarını tedavi etmek için...

Dil yaraları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Oldukça rahatsız edici sorunlara yol açabilen dil yaraları konuşmayı, yemek yemeyi zorlaştırabiliyor. Dil yaralarını doğal yöntemler ile iyileştirebilirsiniz. Dil yaralarına karşı iyi gelecek malzemeler her evde bulunuyor. Bu temel malzemeler ile dil yaralarının acısını hafifletebilirsiniz.

Haber 27-06-22 16:07

Faydalarını duyunca şaşıracaksınız! Nefis şalgam suyu için...

Şalgam birçok yemeğin yanına yakışıyor. Sevenleri kadar sevmeyeni de bulunan şalgamın sevenleri bu lezzetten vazgeçemiyor. Vücuda sayısız faydası bulunan şalgam suyunu evde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça pratik bir şekilde yapabileceğiniz şalgam suyunu ikram edeceğiniz herkes bu lezzetin tarifini soracak.

Yemek 15-06-22 13:57

Yangına şalgamla müdahale! Motosikleti 150 litre şalgam suyu dökerek söndürdüler

Adana’da yanan bir motosiklete vatandaşlar şalgamla müdahale etti. Yaklaşık 150 litre şalgam suyu dökerek yanan motosiklet söndürülürken, o anlar saniye saniye kaydedildi. Şalgamcı Veysel Kaplan, yaptığı açıklamada “Motosikleti yanan kişi bize gelip teşekkür etmedi. Biz insanlık görevimizi yaptık” dedi.

Haber 15-05-22 13:39

Vücuttaki etkisi inanılmaz! Şalgam Suyu yararları ve zararları neler? Herkes faydalarıyla biliyor ama...

Adana iline özgü bir içecek olan şalgam suyu sevilerek tüketiliyor ve vücuda birçok yararı bulunuyor. Ancak şalgam suyu gereğinden fazla tüketildiğinde vücuda etkileri inanılmaz...

Yemek 16-03-22 17:21

Gıda zehirlenmesine ayran iyi gelmez! En iyi gelen içecek...

Bozuk gıdaların yenmesi nedeniyle olan gıda zehirlenmesi çok ciddi sorunlar yaratabiliyor. Gıda zehirlenmesini çözmek için genelde ayran içilse de hiç bilmediğiniz daha etkili bir içecek daha var. Şalgam suyunun birçok faydası bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre bu faydalarının yanında gıda zehirlenmesine de en iyi gelen içecek olduğu açıklandı.

Haber 23-02-22 13:50

Adana'da şalgam ustaları AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Adana'da şalgam ustaları AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Yurthaber 16-12-21 09:07

Koronavirüs salgınında talebin arttığı ‘turşu suyu’ ambalajlanıp raflara girdi

Pandemi’de talebin arttığı turşu suyu, Adana’da içecek fabrikası sahibi Selahattin Naz’ın girişimiyle ambalaja girdi. Selahattin Naz, "İnsanlar artık gazlı içeceklerden kaçıyor. Biz de annelerimizin turşu suyunu ambalajlayıp, raflara getirdik. Bunu yaparken Münir Özkul ile Adile Naşit’in ‘limon mu sirke mi?’ fikrini birleştirerek sağlıklı bir turşu suyu çıkardık" dedi.

Yemek 10-03-21 09:59

Şalgam: Faydaları nelerdir?

Şalgam, turunçgiller familyasının önemli bitkileri arasında yer alır. Genel olarak mor ve kırmızı renkte türleri bulunur. Toprakta yetiştirilir ve büyüme aşamasında çok fazla suya ihtiyaç duyar. Şekil olarak havucu andırır.

Haber 24-06-20 10:49

Günde bir bardak şalgam gribi önleyebilir

Özellikle Çukurova Bölgesi’nin vazgeçilmez tatlarından olan şalgamın, başta grip olmak üzere soğuk algınlığı hastalıklarını önleyebileceği belirtildi.

Yemek 27-08-19 10:01

Şalgamın Faydaları Nelerdir?

Şalgam, turpgiller ailesinden ve acı bir tada sahip olan bir tür kök sebzesidir.

Yemek 03-04-16 17:17