Türk Mutfağı Haberleri

Sofraların ve Türk mutfağının vazgeçilmezi! Pul bibere gelen zamlar vatandaşın cebini de yaktı... Fiyatı 250 liraya dayandı

Sofraların vazgeçilmezi, Türk mutfağının da tartışılmaz lezzetlerinden olan pul bibere gelen zamlar, vatandaşın ağzından sonra cebini de yakmaya başladı. Acıseverler, aktarlardan aldıkları pul biber miktarını son gelen zamların ardından düşürmeye başladı. Pul biberin haricinde köy biberi, çarliston ve sivri biber de zamlandı.

Finans 22-01-23 18:22

Kraliçe Elizabeth'e Türkiye ziyaretinde yemek yapan TAFED Başkanı Şef Açıköz:

"Kraliçe'nin 2008'deki Türkiye ziyaretinde, perhizine uygun porsiyon ve içerikte bir İngiliz menüsü düşünülürken, Kraliçe'nin Türk yemekleri yemesinde ısrarcı oldum" - "Kraliçe'den bir hafta önce Buckingham Sarayı'ndan gelen bir ekip, saray kuralları ve Kraliçe'ye yapılacak hizmetler konusunda otel çalışanlarına eğitim verdi" - "Türk mezelerinden oluşan başlangıç tabağı, cızbız alaturka ve sütlaçtan oluşan menüyü, Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip keyifle yedi"

Yurthaber 23-09-22 11:34

Yurt bahçesinde sebze yetiştiren yabancı öğrenciler toprağa dokunmanın keyfini yaşadı

Düzce'de yaz tatilinde ülkelerine gitmeyen yabancı öğrenciler, Cahit Zarifoğlu Erkek Öğrenci Yurdunun bahçesinde yetiştirdikleri sebzeleri menemen gibi Türk mutfağına özgü yiyecekler hazırlayarak tüketiyor - Yurt müdürü Yücel Özer: - "Güzel bir ortam ve faaliyet, inşallah diğer yurtlarımızda da bu tür faaliyetleri çoğaltacağız"

Yurthaber 17-09-22 11:02

Bu tat kaçmaz! Kayseri yağlaması tarifi, Kayseri yağlaması nasıl yapılır?

Kıyma ile yapılan her yemeğin lezzeti farklı oluyor diyorsanız Kayseri yağlaması tam sizlik bir tarif. Bu lezzeti daha önce denemediyseniz mutlaka denemeniz gerekiyor. Öyle bir tadı var ki bir kere yapınca sürekli yapmak isteyeceksiniz. Kayseri yağlaması nasıl yapılır merak ediyorsanız bu tarifi okuyabilirsiniz.

Yemek 14-08-22 16:31

Türk Mutfağı

Türk Mutfağı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Türk Mutfağı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.