Yeşilay Haberleri

Yeşilay'da uyuşturucu şoku: Aracında bulunanlardan sonra Şube Başkanı Ahmet Zorlu tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde karıştığı trafik kazası sonrasında aracında uyuşturucu bulunan Yeşilay Kilis Şube Başkanı Ahmet Zorlu tutuklandı.

Haber

Yeşilayın gönülleri sağlıklı nesiller için çalışıyor

Yeşilay Erzurum Şube Başkanı Mevlüt Doğan: - "Erzurum'da 2021'in kasım ayından itibaren 400'e yakın başvuru aldık. 500 gönüllümüz var ve başta çocuklarımız olmak üzere toplumda bağımlılıkla mücadele herkese görev düştüğüne inanıyoruz"

Yurthaber

Yeşilay'ın Okulda Bağımlılığa Müdahale Programı yeni eğitim öğretim yılında da sürecek

Programa bu yıl kumar bağımlılığına ilişkin içerikler de eklendi

Yurthaber

Yeşilay'ın 3. Genç Savunuculuk Forumu çevrim içi yapıldı

Yeşilay Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Erol: - "Bağımlılıkların engellemesinde ve halk sağlığı konularında genç nesiller, inisiyatif alarak önleme çalışmalarında aktif olarak rol almalı"

Yurthaber

Yeşilay

Yeşilay Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yeşilay Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Doktor, çizdiği resimleri Yeşilay'a bağış karşılığı hediye ediyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Özçelik: - "Aynı zamanda bağımlılıklarla mücadele eden göğüs hekimiyim. Sigarayı bırakmaları için insanlara yardım etmeye çalışıyorum"

Haber

Yeşilay'dan ebeveynlere tatil için aktivite önerileri

Yeşilay'dan ebeveynlere tatil için aktivite önerileri

Yurthaber

6. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması'nın ödülleri çevrim içi törenle dağıtıldı

Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan: - "Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da ilgi gören karikatürler öylesine yoğun ve etkin kullanıldı ki Yeşilayın karikatür yarışması tüm dünyada karikatüristlerin ilgi odağı haline geldi"

Yurthaber

Yeşilay, Türkiye geneli liseler arası münazara turnuvası düzenledi

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk: - "Bu sene 4 bin 500 gence ulaştık. Sepetçiler Kasrında önümüzdeki yıl daha büyük grupla olacağız. Özellikle bağımlılıklar konusunda farkındalık oluşturabilmeyi, gençlerimizin tartışmayı, aykırı fikirlere saygı göstermeyi, birlikte fikir üretmeyi becerebilmesi adına bir oluşum sağlamaya çalışıyoruz"

Yurthaber

Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması'na başvurular 16 Eylül'e kadar devam edecek

Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması'na başvurular 16 Eylül'e kadar devam edecek

Yurthaber

Yeşilay'dan 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gününde sigarasız yaşam çağrısı

Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk: - "Tütün endüstrisi her yıl milyonlarca insanın ölümüne neden olurken gezegenimizin kaynaklarına ve ekosistemine de zarar veriyor. Kendi sağlığımız ve gezegenimiz için sigarayı bırakmamız gerekiyor"

Yurthaber

İstanbul'da binlerce bisikletli Yeşilay'ın turunda buluştu

İstanbul'da binlerce bisikletli Yeşilay'ın turunda buluştu

Yurthaber

Yeşilayın esnaf elçileri bağımlılıkla mücadelede önemli rol oynuyor

Kırklareli Şube Başkanı Halil Yücel: - "Gönül elçilerimizin desteği ile bağımlı olan gençlerimize, çocuklarımıza ve yetişkinlere kolaylıkla ulaşabiliyoruz" - Kafe işletmecisi Kadriye Dedeoğlu: - "Müşterilerimize, çalışanlarımıza sigaranın, alkolün, uyuşturucu maddelerin zararlarını anlatmaya çalışıyorum"

Yurthaber

Yeşilay haftası nedir? Yeşilay haftası neden kutlanır? Yeşilay haftası şiirleri ve sözleri!

Yeşilay haftası her yıl kutlanan özel günlerden biridir. Yeşilay haftası ile toplumda var olan bazı kötü alışkanlıklar konusunda bilinç kazandırılmaya çalışılır. Yeşilay haftasının önemi ilk olarak okullarda çocuklara anlatılır. Bu hafta boyunca pek çok etkinlik düzenlenir ve çocukların Yeşilay konusunda bilgilenmeleri sağlanır. Yeşilay haftasına dair detaylar!

Haber

Yeşilay bağımlılık farkındalığı için AKM'de sergi açtı

Yeşilay bağımlılık farkındalığı için AKM'de sergi açtı

Haber

Yeşilay Haftası Yeşilay Varsa Hayat Var sloganıyla kutlanıyor

Yeşilay Haftası "Yeşilay Varsa Hayat Var" sloganıyla kutlanıyor

Yurthaber

Yeşilay Haftası ne zaman? Yeşilay Haftası ne zaman kutlanır? Yeşilay Haftası için ne yapılır?

Yeşilay haftasına çocukluğumuzdan beri aşinayız. Yeşilay Haftası kapsamında yapılan etkinliklerle toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık kazanması ve bu bilincin artırılması hedefleniyor. Alkol, uyuşturucu ve sigaranın kötü bir alışkanlık olduğunu biliyoruz. Bu alışkanlık haline gelen alkol ve sigara gibi maddelerin zararlarına Yeşilay haftasında bir kez daha değinilir. Peki Yeşilay haftası ne zaman ve Yeşilay haftası için ne yapılır işte tüm bu soruların cevabı!

Haber

Yeşilay ve ailesinin desteğiyle sigarayı bıraktı, 11 yıldır rahat nefes alıyor

Edirne'de sigarayı bıraktıktan sonra sportif aktiviteler yapan Nuri Böcekbakan, tiryakilere sigarayı bırakmalarını önerdi - Böcekbakan: - "Bugün rahat nefes alıyorum, güzel havayı içime çekiyorum. Çok şükür sağlığım yerinde"

Yurthaber

Manisa FK maçlarında, Yeşil Tribün ile bağımlılığa dikkat çekilecek

Manisa FK maçlarında, "Yeşil Tribün" ile bağımlılığa dikkat çekilecek

Yurthaber

3 milyon kişinin ölüm nedeni: Alkol bağımlılığından kurtulmak mümkün!

Alkolün zararları hakkında bilgi veren Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, alkolün dünya çapında 3 milyon ölüme neden olduğunu söyleyerek alkol bağımlılığına karşı vatandaşlara destek için hazır olduklarını söyledi. Trafik kazalarında alkollü araç kullanım verilerine de değinen Öztürk, alkol aldıktan sonra direksiyona geçmeye son verilmesi çağrısında bulundu.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bağımlılıklarla mücadeleyi son nefesimize kadar sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bağımlılıklarla mücadeleyi ülkemizde tek bir bağımlı bırakmama azim ve kararlılığıyla son nefesimize kadar sürdüreceğiz." dedi.

Haber